Jeseničtí šampioni západu. Postup Smržovky odnesla kantorka zraněním

Další parádní florbalové odpoledne má za sebou hala na pražské Děkance. V chlapeckém finále západu republiky se bojovalo o tři postupová místa na republikovém finále v Ostravě. Krom suverénů základních skupin z Kunratic a Jesenice nakonec do metropole Moravskoslezského kraje zamíří také překvapení ze Smržovky. To má navíc nepříjemnou dohru. Postupové oslavy odnesla noha kantorky Svaté.

Odpolední část turnaje zahájily čtvrtfinálové boje. Mohutně divácky podporovaný Tolsťák nestačil na Smržovku, jejíž temperamentní učitelka Svatá toužila po postupu svých svěřenců možná víc než oni sami. Její entuziazmus klukům vléval novou krev do žil.

O postupu snili také Sobíčci ze Soběslavi, jenže se jim do cesty postavil Děčín, který byl nad jejich síly. ZŠ Kamenická doplnila trio jistých postupujících a odsoudila Jihočechy k duelu o konečné páté místo.

Zápasy, ve kterých šlo především o čest, rozhodovala trestná střílení. Přece jen skočit na osmém, nebo sedmém místě, je rozdíl. Stejně jako o dvě příčky výš. Nájezdová loterie určila, že sedmá skončila Rudná, osmé Karlovy Vary.

Stejné, tedy penaltové, vyústění mělo utkání o páté místo. V rámci něj zasahovala záchranná služba, která musela řešit nepříjemně roztržené obočí jednoho ze Sobíčků. Kluci bojovali i za něj. A v nájezdech urvali krásné páté místo v Čechách.

Pak už šlo o všechno. Krásnou a tvrdou semifinálovou řežbu mezi Rytíři z Kunratic a Smržovkou ovládli galantní Pražané. Ve druhém semifinále si jistotu účasti v Ostravě zajistili Jeseňáci z Jesenice. Ti si poradili také s finálovým soupeřem a z Děkanky odjíždí se zlatými medailemi na krku. Rytíři brali stříbro.

Asi nejsledovanější zápas turnaje se odehrával na druhém hřišti. Vyhecovaná Smržovka mocně toužila po postupu. Hlasitě podporovaní florbalisté ze severu Čech dokázali rozhodující utkání s Děčínem vyhrát. Nespoutanou radost a oslavy postupu režírovala učitelka Svatá. Když doskákala postupové kolečko, odskákalo to její lýtko. Do finále v Ostravě ale bude jistě v pořádku.

Pozvánku na závěr přidal také maskot Florian. “Přijďte do Ostravy na Superfinále i do Prahy na mistrovství světa mužů. Uvidíte ten nejlepší florbal. Já rozhodně nebudu chybět. Budu vám dělat radost a starat se o vaši zábavu! Těším se na vás!”

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/jesenicti-sampioni-zapadu-postup-smrzovky-odnesla-kantorka-zranenim/