Kunratice využily domácího prostředí. Vyrovnané dívčí kolo vyhrála ZŠ Dr. Beneše

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praha není jen hlavním městem republiky, zcela bez nadsázky lze tvrdit, že je také hlavním městem celého českého florbalu. Z metropole pochází ženský i mužský extraligový mistr, řada reprezentantů, a to pochopitelně i těch mládežnických. Jejich budoucí nástupci, kteří nyní hájí barvy svých škol, bojovali o účast v národním finále na Děkance. Mezi chlapci přetavili domácí prostředí v postup Rytíři z Kunratic, nesmírně vyrovnané dívčí kolo nakonec posílá dál čakovickou školu.

Hlavním město Praha – kluci

Na Prahu se tradičně upínají zraky mnoha florbalových fanoušků, neboť právě zde bývají k vidění naprosto elitní florbalisté. Nejinak tomu bylo v případě ČEPS cupu, který potvrdil, že hlavní město opravdu koncentruje kvalitu. Ta chlapecká se předvedla v Kunraticích, kde hrává svá domácí utkání prvoligový Start98. Dvanáct škol zde bojovalo o jediné postupové místo v národním finále, které hostí legendární hala Děkanka.

O postupujícím týmu nebylo pochyb. Rytíři z Kunratic se předvedli v parádní formě. Nástupci středověkých bojovníků sice neměli v ruce meče, i s florbalkami jim to ale šlo znamenitě. Všechny své zápasy suverénně vyhráli a když čtyři zápasy ze čtyř vyhráli stylem K.O., jak by tyhle výhry okomentovali boxeři, dokráčeli si pro domácí zlato okořeněné postupovou radostí.

Jako nejúspěšnější pražská škola se nakonec prezentovala ZŠ Edvarda Beneše. Čakovická vzdělávací instituce totiž mezi chlapci brala stříbro, u děvčat se podařilo tenhle výsledek ještě vyšperkovat. Bronzoví skončili Podolští Jestřábi. Ale ani další týmy se neztratily. Ukázaly, že florbal umí. Úspěch v podobě postupu do krajské fáze si na své konto připsaly tyto školy: ZŠ Praha Petrovice, Tupolevka, Lyčkárna, Litvínovská 600, Bureška, Mezi Školami Praha 13, ZŠ Campanus, Chodovští střelci a Jakuťáci.

Hlavní město Praha – holky

Dívčí finále svedlo dohromady pět celků, a to na škole Campanus. Zdejší systém byl asi ten nejspravedlivější možný, hrál totiž každý s každým. Nesmírně vyrovnaný turnaj rozhodovaly opravdu maličkosti. Oproti chlapeckému finále zde byl důležitý opravdu každý jednotlivý gól. Dvě výhry a dvě remízy nakonec poslaly do zemského západního finále Základní školu Dr. Edvarda Beneše z Čakovic, která se tak v součtu s chlapeckým výsledkem stala nejúspěšnější pražskou školou krajské fáze. Stříbrné skončily domácí holky ze ZŠ Campanus, které byly sice smutné z nepostupu, stříbrná medaile v kraji je ale sama o sobě parádním úspěchem. Stejně tak bronz pro ZŠ Kunratice, dívčí kolegyně chlapeckých vítězů. Čtvrtá skončila ZŠ Nad Přehradou a celkově páté nakonec skončily holky ze ZŠ Mendelova.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/kunratice-vyuzily-domaciho-prostredi-vyrovnane-divci-kolo-vyhrala-zs-dr-benese/