Lutínská děvčata republikovými královnami. Na chlapecký trůn usedla Jesenice

Nádherné florbalové odpoledne plné emocí a dětské radosti zažila sportovní hala v Ostravě-Dubině. Na jeho konci se nejvíc radovaly dva celky – úžasnými fanoušky hnaný Lutín a až profesorsky suverénní Jeseňáci z Jesenice, kteří se poprvé vážně zapotili až ve finále. Právě tato dvojice se minimálně rok bude pyšnit titulem „král a královna České republiky“.

 

Odpolední program začal tradičně čtvrtfinálovými duely. Stejně jako v dopolední části se vždy obě pohlaví střídala. První dívčí čtvrtfinále přineslo středočesko-jihomoravskou bitvu. Mladoboleslavská Šestka vyzvala ZŠ Horní z Brna. Úspěšnější byly ve žlutém hrající Jihomoravanky, které si dokráčely pro postup do semifinále.

Úplně stejné složení z hlediska zeměpisné lokalizace mělo i druhé čtvrtfinále. Sovičky Žarošice z Hodonínska v něm deklasovaly Strašecké zebry. Na ty tak čekal už jen duel o konečné páté místo.

Pak přišla řada na chlapce. V souboji severu s východem Čech nakonec nájezdy rozhodly ve prospěch kluků z východu. Po výhře 2:1 tak Náchod postoupil dál. Smržovka byla odsouzena k boji o páté místo. V něm čekala ZŠ Uherský Ostroh, která těsně podlehla Rytířům z Kunratic.

Pak už se hrálo o umístění. Pátou příčku mezi chlapci nakonec urval výběr temperamentní kantorky Svaté ze Smržovky, krásné šesté místo v celé republice připadlo Základní škole Uherský Ostroh. Středočeské derby o páté místo mezi děvčaty o jednu branku lépe vyšlo Strašeckým zebrám. Ty tak zakončily turnaj, jak si přály. Tedy vítězně.

Do republikového semifinále se dostala jen vybraná smetánka. V případě děvčat to byl skupinový šampion Lutín. S podporou nejhlasitějších fanoušků na světě však dokázal ještě víc. Zvítězil 6:2 a slavil postup do finále. K probojování se na pomyslný florbalový Olymp už schází jen porazit Měčín. Právě holky z Klatovska totiž přehrály 2:0 Sovičky ze Žarošic.

Semifinálové souboje chlapců byly velmi odlišné. Zatímco Jesenice suverénně přehrála v regionálním derby soupeře z Prahy-Kunratic, Náchod se na překvapivý postup přes Znojmo neskutečně nadřel. Východočeši ještě pár sekund před koncem vedli, Jihomoravané ale srovnali. Ani psychická výhoda jim v nájezdech nepomohla. Nespoutaná radost kluků z města na česko-polských hranicích mohla po posledním vstřeleném gólu naplno propuknout.

Absolutním vrcholem celého dne byly zápasy o medaile. Jihomoravský duel o dívčí bronz musely rozhodnout nájezdy. V těch se radovaly Sovičky ze Žarošic, které se mohou radovat z nesmírně cenného kovu.

První páteční udělený královský titul připadl Tornádům z Lutína. Hanačky se sice nadřely, pozici favorita ovšem uhájily a zaslouženě se staly mistryněmi republiky. Tentýž titul by zasloužili i jejich úžasní fanoušci. „Růžovky“ z Měčína zdobí krásné republikové stříbro.

Chlapecký zápas o bronz odpovídal aspoň na začátku náladě obou týmů z doby těsně po semifinále. Jako by snad medaile nebyla dostatečnou motivací k tomu snažit se. Rytíři z Kunratic vedli už o dvě branky, pak se ale Znojmo probralo a potvrdilo, proč dnes patřilo mezi favority, výsledek dokázalo zvrátit a dokráčelo si pro třetí místo v republice. Na té snad nejhorší možné pozici skončili Rytíři z Kunratic.

Náchod v prvním finálovém poločase živil naději na senzaci. Jenže pak Jesenice zabrala a potvrdila, proč že jí bude patřit mistrovský titul. Na takhle silný tým letos prostě nikdo neměl. Zářivé dresy jako by symbolizovaly zářné výkony na hrací ploše. Středočeši jsou mistři, bojovníci z Komendy Náchod berou krásné stříbro.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/lutinska-devcata-republikovymi-kralovnami-na-chlapecky-trun-usedla-jesenice/