Mimořádná jižní Morava. Do Národního finále posílá čtyři zástupce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Množství přihlášených týmů neznamená jen větší konkurenci v úvodních turnajových fázích, ale také hned dvojitou šanci na postup do národního finále. Jihomoravský kraj, vládce letní olympiády dětí a mládeže, vysílá do bitevní vřavy pro nejlepší týmy východu republiky hned čtyři týmy. Toto privilegium má v ČEPS cupu jako jediný na celé Moravě.

Jihomoravský kraj – kluci

Dvanáct chlapecký celků zamířilo do brněnské nové bohunické haly, aby zde poměřilo síly v boji o dvě postupová místa v olomouckém národním finále pro východní polovinu republiky. Parádně se zatím prezentuje znojemská Mládežka. Ta dosáhla na super umístění i v minulé sezoně, nakonec ji ale předstihl městský rival Republika. A právě s ním si to florbalisté z města vína rozdali tváří v tvář i letos, přičemž tentokrát byla šťastnější ZŠ Znojmo, Mládeže. V Brně zcela suverénní.

Spolu s Mládežkou se na olomoucké kolo může těšit i ŠSK Očov Hodonín, tedy ZŠ Hodonín, Očovská. Ta prohrála těsně až finále s Mládežkou, jinak byla taktéž neporažená. Radost z medaile, byť už nepostupovou, má také ZŠ Milénova z Brna. Kdo další si přijel zahrát? Slovaňák, ZŠ Moravany, ZŠ Zbýšov, ZŠ Adamov, ZŠ Valtická Mikulov, ZŠ Vančurova, ZŠ Olé, ZŠ Pustiměř a Šaraťáci.

Jihomoravský kraj – holky

Také mezi děvčaty se hrálo o dvě postupová místa v národním finále. Ovšem konkurence byla o trochu menší, konkrétně ji tvořilo osm školních výběrů. Také zde se našel zcela neporažený celek. Sovičky Žarošice vyhrály všech svých pět duelů a suverénně postoupily do předposlední turnajové fáze. Čtyři výhry a jedna prohra stačily k postupu brněnské ZŠ Horní. Bronz, stejně jako u chlapců již nepostupový, zdobil Aligátorky. Bojovat o čest a postup ale přijely také další celky: Sušilka, ZŠ Moravany, Holky z Vyhlídky, Drtičky z Purkyňky a Tasandy.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/mimoradna-jizni-morava-do-narodniho-finale-posila-ctyri-zastupce/