Okresy hotové také na jihu Čech. Zářila budějovická ZŠ Kubatova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jihočeský kraj sice patří z florbalového pohledu k těm menším, jeho potenciál je ale veliký. V krásném pohádkovém regionu plném rybníků a pohoří, jakými jsou například Šumava či Novohradské hory, by chtěl žít snad každý. Je zde také spousta základních škol. A nemálo z nich miluje florbal. Velmi početná základna týmů usilovala o postup do krajské eliminace. Dostalo se však jen na vyvolené.

Okres Prachatice – kluci

Když se řekne Netolice, asi si většina vybaví Štěpánka Netolického. Jenže tentokrát se nebudeme bavit o tomto rybníkáři v souvislosti s touhle jihočeskou obcí. Pořádala totiž okresní kolo Prachaticka v rámci turnaje ČEPS cup. Tři týmy se zde utkaly o jedno postupové místo. Vybojovali jej Sršni z Národky, čili domácí prachatická základní škola. Za nimi skončila ZŠ TGM Vimperk a Zdíkov.

Okres Tábor – kluci

Hned dvanáct účastníků z Táborska podalo přihlášku do letošního ročníku ČEPS cupu. Dva z nich se po soběslavském turnaji mohli těšit na postup do krajského kola. Naprosto suverénně si pro něj dokáčeli Sobíčci Soběslav, kteří vyhráli všech svých sedm duelů. Spolu s nimi postoupili ještě Vlci, což jsou kluci ze základní školy v Plané. Další týmy už sice nepostupují, turnaj si ale jistě také užily. O koho šlo? Zborovská, Chýnováci, Malšice, Čápata Tučapy, Květňáci, Kluci Bolzano, Draci Chotoviny, ZŠ Borotín, ZŠ Bechyně Školní, ZŠ Františka Křižíka Bechyně.

Okres Strakonice – kluci

Na Strakonicku se odhodlalo přihlásit deset týmů. Také zde se hrálo o dvě postupová místa. Vše hostila strakonická oblouková hala. Jak to dopadlo? Postupují domácí týmy. ZŠ Povážská a ZŠ FLČ Strakonice shodně pětkrát vyhrály a mohou se tak těšit na další turnajovou fázi. To už bohužel neplatí pro FC Sedlice, ZŠ Katovice, FC Dukelská Strakonice, Galaktická esa, ZŠ Poděbradova Strakonice, ZŠ Radomyšl, ZŠ Cehnice a Vlčáky.

Okres Český Krumlov – kluci

Tradičně nejhojněji využívanou florbalovou halou na Českokrumlovsku je kaplická halička u základní školy. Kde jinde by se tedy mohlo konat okresní kolo pro tuhle oblast, než právě tam. Osm přihlášených a jen jedno jediné místo s přívlastkem postupové. Uzurpovala ho pro sebe domácí ZŠ Fantova Kaplice. Až za ní a bez postupu se seřadily tyto celky: Kohouti, Draci Křemže, Vlci, ZŠ Školní, Medvědi Brloh, Bobříci a Gangsteři z Přídolí.

Okres Písek – kluci

Pozorní fanoušci školního florbalu jistě zbystřili. Na Písecku je totiž mj. město Milevsko, které to v minulém roce dotáhlo až do finále ČEPS cupu. A jak je vidět, obhajoba se může konat i tentokrát. Panteři 1. ZŠ Milevsko totiž šestkrát v písecké obloukové hale vyhráli a těší se z postupu do další turnajové fáze. Tam je doprovodí Masaryčka z Písku. Kdo se další představil ve studentském městě na jihu Čech? Komeňáci, Benešovka-Myšáci, ZŠ T. Šobra, Tyláčci, Kovářovští lvi, Draci a Platánci.

Okres Jindřichův Hradec – kluci

Kvartet týmů zavítal do Jindřichova Hradce, aby se zde utkal o jednu jedinou postupovou pozici v kraji. Nakonec ji vybojovala škola z lázeňského města, čili ZŠ Na Sadech Třeboň. Za ní skončili slavoničtí Zuřiví lvi, ZŠ Deštná a ZŠ Český Rudolec.

Okres České Budějovice – kluci

Posledním chlapeckým okresem, který bylo třeba odehrát, byl ten centrální, čili českobudějovický. Tradičně v nafukovací hale Starnet spolu poměřilo síly osm účastníků, na které čekala jedna jediná postupová pozice. Vybojovali ji Kubíci ze ZŠ Kubatova v krajské metropoli. Až za nimi, ovšem už bez postupu, byly tyto celky: ZŠ Máj I., ZŠ Hluboká nad Vltavou, Bezdreváci, Kameňáci, Dubeňáci, ZŠ Dukelská a ZŠ a MŠ Chrášťany.

Okres Tábor – holky

Pro děvčata bylo připraveno pět turnajů. A my začneme v Soběslavi, která pořádala táborské kolo. Šest týmů zde hrálo hned o dvě postupová místa, šance byla tedy poměrně vysoká. Jediné neporažené byly domácí Komety Soběslav. Spolu s nimi jdou dál Dračice Chotoviny. Zahrát si přijely také Kočky, Čápátka Tučapy, ZŠ Františka Křižíka Bechyně a Holky Bolzano.

Okres České Budějovice – holky

V centrálním okrese se přihlásily překvapivě pouze tři školy. Své chlapecké kolegy napodobily Kubaťačky ze ZŠ Kubatova, které za sebe odsunuly ZŠ Máj I. a ZŠ Hluboká nad Vltavou.

Okres Český Krumlov – holky

V hraničním okrese pozorní fanoušci zbystřili. Ani ne tak kvůli tomu, že se zde hrál pouze školní duel, jako spíš proto, že se zde představily loňské finalistky Ďáblice z Malont. Ty si v trojutkání poradily bez inkasované branky s Dračicemi Křemže a mohou se těšit na turnajové pokračování.

Okres Strakonice – holky

Také na Strakonicku se konal duel dvou škol. ZŠ FLČ Strakonice vyzvala ve strakonické obloukové hale městského rivala z FC Dukelská Strakonice. Jeden duel skončil nerozhodně, druhý vyhrála škola pojmenovaná po Františku Ladislavu Čelakovském. Ta tedy také postupuje dál.

Okres Písek – holky

Jihočeské kolo uzavírala děvčata z Písecka. Pro postup si dokráčely Myšky Benešovka z Písku. Jako jediné ze čtyř účastníků postupují dál. To už neplatí o Florbalkách z Protivína, Dračicích ani o Kovářovských lvicích.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/okresy-hotove-take-na-jihu-cech-zarila-budejovicka-zs-kubatova/