Okresy odehrány také v Praze. Dominovaly ZŠ Campanus a ZŠ Kunratice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blížíme se ke konci základoškolských souhrnů. Také v metropoli už je první fáze letošního ČEPS cupu minulostí. Hrálo se na širokém spektru základních škol. A nejvíc se dařilo Základní škole Campanus, která se může těšit na krajskou eliminaci jak mezi chlapci, tak mezi děvčaty.

Městská část Praha 9 – kluci

Tradiční dělba na okresy v Praze neplatí. Místo nich je tento specifický kraj rozdělen na městské části. Ta devítková do bojů vyslala hned šest účastníků. Ti se sjeli na základní školu v ulici Generála Píky, kde hráli o jedno postupové místo v kraji. Z toho se mohli radovat kluci z Litvínovské 600, kteří za sebou nechali Brouky, ZŠ Balabenka, ZŠ Hloubětínská, Spektráky a Blechy.

Městská část Praha 7, 8 – kluci

Dvojturnaj pro sedmičku a osmičku pořádala základní škola na Hovorčovické ulici. Z osmi účastníků se hned dva mohli těšit na postup do krajského kola. Na ten nakonec dosáhla Lyčkárna, tedy ZŠ Lyčkovo náměstí a Bureška, což je ZŠ z Burešovy ulice. Pobavit se florbalem přijeli také Mazuráci, ChabrCity, ZŠ Hovorčovická, Chabříci, Zenklovka boys a Uřvaný párci.

Městská část Praha 6, 9, 10, 15 – kluci

Opravdu velké množství účastníků přivítala legendární tatranská Stodola. Hned dvanáct celků ze čtyř městských částí zde hrálo o tři postupová místa do kraje. Zlatou medaili brala Tupolevka z Tupolevovy ulice. Spolu s ní se radovala také ZŠ Edvarda Beneše a ZŠ Praha Petrovice. Pro ně byla otevřena postupová brána. Nikoli už pro ZŠ Nad Přehradou, ZŠ Univerzum, Dino školu, ZŠ Járy Cimrmana Lysolaje, ZŠ Pod Marjánkou, Red Hill Boys, Fryčováky, ZŠ Novoborskou a ZŠ Človíček.

Městská část Praha 10 – kluci

Pětice chlapeckých týmů z desítky poměřila síly v základní škole na Hostýnské ulici. Postoupit mohl jen nejlepší z nich. A tím byli Jakuťáci. Se čtyřmi výhrami nenechali nikoho na postupových pochybách. Za nimi skončili Hostýnci, Panteři Dubeč, Gutovka a Oceloví tygři.

Městská část Praha 4 – kluci

Ryze čtyřkovou záležitostí byly souboje v kunratické sportovní hale, kde hraje svá domácí utkání prvoligový Start98. Zde se hrálo o dvě postupová místa. A jak se později ukázalo, domácí prostředí sehrálo svou roli. Pro první místo si totiž dokráčeli domácí Rytíři z Kunratic. Do další turnajové fáze je doprovodí Podolští Jestřábi. Již bez postupu, ale s radostí ze hry, skončila FZŠ Táborská, Tygři z Jižáku, Lišáci, Plamínci, ZŠ Mendelova a Milíčov.

Městská část Praha 2, 4, 11 – kluci

Také další turnaj se hrál se zastoupením pražské čtyřky, respektive přímo na jeho území. Hostila jej Základní škola Campanus, která se ujala s noblesou nejen role pořadatele. Celý turnaj vyhrála a může se těšit na další kolo. Tam se probojovali také Chodovští střelci ze školy na ulici Květnového vítězství, kteří tak potvrdili dominanci čtvrtého městského obvodu. Již bez postupu pak za nimi skončily další školy – Prague British School, ZŠ U svatého Štěpána, Býci, Dvořák, London Owls, Augustin, EISP Praha, Kavčí hory a ZŠ Slovenská.

Městská část Praha 5 – kluci

Posledním chlapeckým turnajem byl ten pětkový, který hostila střešovická Stodola. Celkem pět týmů se popralo o jednu jedinou postupovou příčku v kraji. Vybojovala ji škola Mezi Školami 13, která na další pozice odsunula ZŠ s RVJ Bronzová, Orly, ZŠ Podbělohorská a Deutsche Schule Prag.

Městská část Praha 9, 10 – holky

Dívčí turnaje se hrály celkem dva. Ten první pro Prahy 9 a 10 hostila stejně jako u chlapců ZŠ Hostýnská. Dvě postupové příčky vybojovaly florbalistky ZŠ Nad Přehradou a ZŠ Edvarda Beneše. Každá z městských částí si tak připsala jedno místo v další eliminaci. Tam už se nedostanou Čapačky, ZŠ Na Balabence, Hostýnky ani  ZŠ Praha Petrovice.

Městská část Praha 4, 5, 6, 7, 8 – holky

Velký turnaj nejen z pohledu zainteresovaných městských částí, ale i týmů, hostily pražské Kunratice. Tamější sportovní hala přivítala hned devět týmů, pro které byly připraveny tři postupové pozice. Stejně jako v chlapeckém případě zde postoupily domácí holky ze ZŠ Kunratice. Ty doplní ještě druhá ZŠ Campanus a ZŠ Mendelova. Prima florbalové dopoledne si užily také Chodovačky, Tygřice z Jižáku, Lyčky z Lyčkárny, Milíčov, Red Hill Girls a ZŠ Pod Marjánkou.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/okresy-odehrany-take-v-praze-dominovaly-zs-campanus-a-zs-kunratice/