Ostrava přivítá top dvanáctku školních týmů. Z Dubiny vzejdou republikoví mistři.

Čtyři úrovně, 1161 přihlášených týmů, 12 finalistů, 2 budoucí republikoví šampioni. Takový byl letošní ročník turnaje pro základní školy ČEPS cup, který míří do velkého finále. Dvacátého dubna, den před historicky prvním ostravským Superfinále florbalu, se sejdou ti nejlepší na hale Dubina. Šestice chlapeckých a šestice dívčích týmů bude soupeřit o absolutní republikové prvenství.

Okresní kola se začala hrát v říjnu. Dle nastaveného systému z nich postupoval jeden, dva, někde i více týmů do krajských eliminací. Ty začaly v prosinci. Z každého kraje postoupil vždy jeden nejlepší, nejpočetnější regiony pak dostaly možnost vyslat na národní finále hned dva zástupce.

Třetí a zároveň předposlední turnajová fáze byla na programu v březnu letošního roku. Nejlepší týmy z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého, Jihočeského, Libereckého, Středočeského kraje a Prahy postoupily do takzvaného národního finále západ. To hostila pražská sportovní hala Děkanka.

Celky z Vysočiny, Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého, Pardubického, Královéhradeckého a Moravskoslezského kraje se sjely do Olomouce na sportovní halu u SŠ polytechnické, kde se konalo národní finále východ.

Jako první se hrála pražská národní finále dívek pro západní polovinu republiky. Velký úspěch zaznamenaly reprezentantky Plzeňského kraje z Klatovska, Holky Měčín, které jako jediné vše vyhrály a se zlatem na krku pojedou přes celou republiku na republikové finále. Spolu s nimi do Ostravy odcestují také dva středočeské celky – Strašecké zebry z Nového Strašecí.

Mezi chlapci kralovali Jeseňáci z Jesenice. Ti za sebou nechali domácí Rytíře z Kunratic a Základní školu Smržovka, která si svou superfinálovou účast vybojovala v přímém souboji s děčínskou ZŠ Kamenická.

V Olomouci se hrál jako první chlapecký turnaj. Zcela suverénně ho opanovala znojemská Mládežka 1, tedy ZŠ Znojmo - Mládeže, která zvítězila ve všech duelech, do kterých nastoupila. Do republikového finále ji doprovodí náchodská Komenda (ZŠ Komenského) a  ZŠ Uherský Ostroh. Právě toto trio se vydá do metropole Moravskoslezského kraje.

Jako poslední byla známa jména dívčích finalistek z východu. Zde se dařilo domácím. Tornáda Lutín, tedy zástupce pořádajícího Olomouckého kraje, vyhrála stylem start-cíl, což jim zaručilo krom zlata i postup do Ostravy. Na ten se těší také Sovičky Žarošice s asi největší diváckou podporou ze všech a ZŠ Horní z Brna.

Finálový turnaj v Ostravě se odehraje den před prvním ostravským superfinále, tedy 20. dubna v domácí hale oddílu1. SC Vítkovice – na Dubině.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/ostrava-privita-top-dvanactku-skolnich-tymu-z-dubiny-vzejdou-republikovi-mistri/