Pardubicku kralovala zámecká města. Na Hanou pojede Litomyšl a Choceň

 

 

 

 

 

 

 

Předposledním nezrekapitulovaným krajem je ten Pardubický. Ani Východočechům ale nemůžeme zůstat nic dlužni. V kraji perníku se nakonec neradovala žádná z „metropolitních“, tedy pardubických škol, ale města zámecká. Právě ta totiž kralovala skutečskému turnaji, který určil šampiony Pardubicka a další účastníky olomouckého národního finále východ.

Pardubický kraj – kluci

Chlapecký turnaj přinesl parádní a vyrovnanou podívanou, hlavně tedy při pohledu na první dva týmy. Základní škola Litomyšl ze Zámecké ulice měla sice navlas stejnou výsledkovou bilanci jako druzí Bouřliváci ze ZŠ Svatopluka Čecha Choceň, ve prospěch kluků z nádherného města, zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO, rozhodl vzájemný duel. V něm totiž o jeden jediný gól vyhráli pozdější šampioni. Litomyšlská vyhlášená mládežnická líheň tak vyšle do další fáze turnaje svého zástupce, na Bouřliváky zbylo trošku hořké stříbro. Ve skutečském sportovním areálu ale nehrály jen tyhle dva týmy.

Do městečka na Hlinecku dorazili taky Dubiňáci, Základní škola Králíky, dále domácí Skoty tým a Jeleňáci. Ani jeden z nich už sice letos v turnaji nepokračuje, rozhodně ale všichni zúčastnění mohou hovořit o úspěchu. Už účast v krajském kole totiž hodně znamená.

Pardubický kraj – holky

Dívčí finále mělo šest účastníků a stejně jako v případě chlapeckého turnaje jej hostila Skuteč. Pokud jsme v případě chlapců tvrdili, že mělo stříbro trochu hořkou pachuť, pak ji rozhodně přebilo zlato z kategorie dívčí. Suverénní Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni totiž pět bitev, do kterých nastoupily, přetavily v pět výher. A mohou se těšit na olomouckou halu v Rooseveltově ulici, která se stane dějištěm zemského východního finále. Choceňská škola je tak jednoznačně nejúspěšnější vzdělávací institucí na Pardubicku. Minimálně co se florbalu týče. Stříbrná medaile brala ZŠ Třemošnice, bronz pak Slatiňačky. Další týmy už skončily bez medaile, na svou účast ale mohou vzpomínat hrdě, předvedly se totiž v parádním světle. Byla to Lvíčata, Vosy Moravany a Sokolky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/pardubicku-kralovala-zamecka-mesta-na-hanou-pojede-litomysl-a-chocen/