Plzeňský kraj ovládly školy z Klatovska. Ani dvě prohry zde neznamenaly vyřazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unikátní počin se podařil vítězům chlapeckého krajského kola pro Plzeňský kraj. Přestože v hale Lokomotiva dokonce dvakrát prohráli, ani to je nakonec nepřipravilo o vysněný postup do národního finále pro západní polovinu republiky. To mezi děvčaty bylo jasno bez kalkulací. Praha se tak může znovu těšit na hurónský řev fanoušků Měčína.

Plzeňský kraj – kluci

Osm krajských finalistů mezi chlapci bojovalo o jednu jedinou příčku, která zajišťovala účast v pražském Národním finále západ na Děkance, kde hrává své domácí zápasy Bohemians Praha. Postoupit chtěli všichni, reálně mohl jen jeden. Ačkoli dokonce dvakrát prohráli, což by v jiných krajích znamenalo dost možná i konec nadějí na krajskou medaili, na Plzeňsku nakonec vybojovali postup kluci s názvem Tolsťák, tedy reprezentanti ZŠ Klatovy, Tolstého.

V nesmírně vyrovnaném turnaji brali stříbro kluci z Božkova, legendární plzeňské čtvrti. Také bronz zůstal v metropoli piva, to když ho vybojovali borci ze Čtrnáctky. Již bez medailí na krku, i tak ale s pocitem parádního sezonního úspěchu, skončila Zárka, Pohodový 100D, FBC Kožlany, Bělá nad Radbuzou a ZŠ Stupno.

Plzeňský kraj – holky

Mezi děvčaty byla situace o něco komplikovanější. Tedy ne z výsledkového pohledu, tam se zdálo vše jasné jako voda ve studánce, ale spíš kvůli počtu účastníků. Původně si mělo do Plzně přijet zahrát hned šest týmů, nepříjemné okolnosti ale dva okresní šampiony diskvalifikovaly hned před startem. A tak si to mezi sebou rozdala čtveřice statečných. Šampionkami se staly Holky Měčín. Tedy dívky ze školy z Klatovska, která už loni dokázala rozbouřit halu v Praze na Děkance. Druhá skončila 33. ZŠ Plzeň, třetí skončily Chlumčanské dračice. Posmutněle opouštěly Plzeň Lvice Mýto, na ty jediné cenné kovy nezbyly.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/plzensky-kraj-ovladly-skoly-z-klatovska-ani-dve-prohry-zde-neznamenaly-vyrazeni/