Početně rekordní moravskoslezské finále opanovaly celky z Novojičínska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tradiční florbalovou baštou číslo jedna, případně dva – podle toho, kterému z lídrů nejvyšších soutěží se momentálně víc daří – je Moravskoslezský kraj, spolu s Prahou hegemon České republiky. Unikátní byl i v krajském finále ČEPS cupu. 17 chlapeckých finálových účastníků je nikým nepřekonaný rekord. Překvapením pak je postup dívčího i klučičího týmu z Novojičínska.

Moravskoslezský kraj – kluci

Jak se v pozdějším průběhu turnaje ukázalo, sedmnáctka byla osudovým číslem dubinského turnaje. Legendární aréna, ve které nastupují republikové vicemistryně z Vítkovic a neméně úspěšní muži stejného klubu, přivítala sedmnáct týmů z celé severní Moravy a Slezska. Postoupit ovšem mohl jen jeden jediný. Tím byla, hádáte správně, Sedmnáctka. Reprezentovala kopřivnickou základní školu z ulice 17. listopadu.

Velký úspěchem, zvlášť v tomto supersilném regionu, byl už samotný postup do krajského finále. Ani další účastníci tak nemuseli smutnit. Oceláři z Třince, odkazující se svým názvem jednoznačně na tamější hokejový klub, brali celkové stříbro, Medvědi z Ostravy bronz. Další týmy už skončily bez postupu i medaile, i tak ale mohou mít dobrý pocit ze svého letošního představení. O koho šlo? Fbc Bozka, ZŠ a G Vítkov, Mládežka, Šoupalka, Raškáči, Bolatice, FC Kozlovice, Základní škola Borovského (Borováci), ZŠ Sjednocení, FlorbalTýmOkružní, Zlaťáci, Sedmička, Centrum sportu při ZŠ Ostrava-Bělský les a Dvořáci.

Moravskoslezský kraj – holky

Také děvčata zavítala na ostravskou Dubinu. I zde mohl postoupit jen nejlepší z nejlepších. Ovšem namísto sedmnácti celků zde startovalo pouze pět. Tím nejlepším byly neporažené Pohořačky. Čtyři výhry ze čtyř utkání poslaly holky z Oder do olomouckého zemského finále. Stříbrné skončily Začátečnice z Frýdlantu nad Ostravicí, které však dokázaly, že jsou spíš zkušenými profesionálkami. Bronz brala Porubská 832. Parádní florbalové dopoledne si užily také Melčské tygřice a Stonava.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/pocetne-rekordni-moravskoslezske-finale-opanovaly-celky-z-novojicinska/