První národní finále je tady. Dívčí skupiny patřily Strašeckým zebrám a Měčínu

Letošní ročník ČEPS cupu pomalu ale jistě směřuje do finiše. Na řadu se dostala předposlední turnajová fáze, tedy národní finále. Osmička vyvolených krajských šampionů přijela do Prahy na Děkanku. Jejich cíl je jasný – vybojovat jedno ze tří míst na republikovém finále v Ostravě. Již základní skupiny napověděly, kdo že bude favoritem.

 

Osmička účastníků byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech. Postupový klíč byl stanoven tak, že skupinoví vítězové postoupili rovnou do semifinále, celky z druhého a třetího místa si to spolu rozdají ve čtvrtfinále, čtvrté týmy ze základních skupin se utkají v duelu o konečné sedmé místo.

Jasně se ukázalo, jak kvalitní družstva se do Prahy probojovala. Žádné vyloženě nezaostávalo, a tak ačkoli měla každá skupina svého vládce, nebyl to žádný neochvějný hegemon. Áčko nakonec patřilo Strašeckým zebrám. Ostřílené florbalistky, které se každoročně dostávají v tomto turnaji nesmírně daleko, neponechaly nic náhodě, a se třemi výhrami jsou nyní pouze jednu výhru od ostravského republikového finále. Skupinu totiž ovládly.

Druhé místo pro sebe uzurpovaly holky ze Základní školy Edvarda Beneše z pražských Čakovic. Naprosto klíčovou bitvou pak byl souboj Smržovky a Mostu. Ačkoli se v severočeském derby vítěz nenašel, horší skóre odsunulo „mostecká křídla“, tedy Wings Most, do duelu o sedmé místo. Smržovka se může těšit na čtvrtfinále.

Ve druhé skupině kralovaly holky z Měčína, které stejně jako v loňském roce přijely doprovázeny řadou fanoušků. Třemi výhrami se automaticky probojovaly do semifinále a také Západočešky tak dělí jedna výhra od účasti na ostravském superfinále. Také zde nakonec rozhodovalo skóre. Ovšem tentokrát o tom, kdo skončí druhý. Pozitivní bilance nakonec zajistila druhé místo mladoboleslavské Šestce, třetí skončili Andělé. Jihočeské Komety Soběslav si zahrají o sedmou pozici.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/prvni-narodni-finale-je-tady-divci-skupiny-patrily-straseckym-zebram-a-mecinu/