Rekordman uzavřel okresní kola. Středočeský kraj vyslal do bojů 129 týmů!

 

 

 

 

 

 

 

 

Staré rčení praví, že nejlepší až na konec. My se toho budeme držet. Minimálně z pohledu přihlášených celků do letošního ČEPS cupu je totiž kraj, který obklopuje metropoli Prahu, jasnou jedničkou ze všech. Víc týmů nikde jinde ve zbytku republiky nestartovalo. Bude to fuška, ale také tento kraj si podrobně zrekapitulujeme. Každý účastník se totiž snažil, seč mu síly stačily.

Okres Benešov, Praha-východ – kluci

Že jste z kombinací zmatení? Tak se připravte, protože tenhle souhrn jimi bude doslova nasycen. Hned první turnaj se skládal ze dvou spojených okresů. Pořádala ho benešovská ZŠ Dukelská a sjelo se sem devět týmů. Pro postup si došly hned dva z nich – ZŠ Benešov Jiráskova 888 a Dukla, pod kterou správně odhadujete pořadatelskou ZŠ Dukelská. Dvojí benešovský postup ohrožovaly, leč neohrozily, tyto týmy: Bombeři, Florbal tým Pyšely, IBK ZŠ Votice Dolnokralovičáci, Jílováci, Draci a Kadlečáci.

Okres Kladno – kluci

Kladensko je tradičně silným florbalovým regionem. Nejinak tomu bylo v případě tohoto turnaje pro první stupeň základních škol. Dvanáct účastníků z okresu proslaveného Jaromírem Jágrem si zahrálo o dvě postupová místa v kraji. Kdo je nakonec vybojoval? Montessori Kladno a Štíři, což jsou kluci ze ZŠ Kladno C. Boudy. Koho za sebou tahle družstva nechala? Šikuly ze Čtrnáctky, Kladno Wolves, Zubry, ZŠ Unhošť, Sedmičku, Pařížáky, ZŠ Libušín, Velvaráky, Hormeny a 1. KŠPA s.r.o. Kladno.

Okres Kolín – kluci

Šestice týmů se sjela do Týnce nad Labem, aby se zde poprala o dvě postupové příčky v krajském kole. Jednu z nich vybojovala kolínská Šestka, tu druhou pak staří známí Kozlové, národní finalisté z posledních dvou ročníků. Zahrát si přijeli také Chlapci z Oseka, Buldogs Kolín, Žiželice a Kluci Týnec.

Okres Kolín, Nymburk – kluci

Máme tu další mix, tentokrát kolínsko-nymburský. Základní škola Pečky přivítala sedm výběrů. Jen ten nejlepší z nich mohl pomýšlet na postup dál. Kdo to byl? Velimáci z Velimi. Čtyři zápasy, čtyři výhry, postup dál. Jednoduché počty. Kdo na ně nestačil? Dragouni, Draci, Pečečtí draci, MZS Dymokury, Broďáci a Kouřimští draci.

Okres Kutná Hora – kluci

Malebné Kutnohorsko je cílem mnoha turistů nejen kvůli zápisu metropole do seznamu UNESCO. Tentokrát se ale účastníci sjížděli z jiného důvodu. A navíc ne do Kutné Hory, nýbrž do Čáslavi. Osm celků se zde pralo o dvě krajské vstupenky. Obě nakonec vybojovaly kutnohorské školy. První místo brala ZŠ Jana Palacha, druhé ZŠ Žižkov Kutná Hora. Bez postupu, leč s úsměvem na rtech, skončili Kluci, Masaryčka, Sadováci, ZŠ Žehušice, Kameňáci a Mušketýři Čáslav.

Okres Mělník – kluci

Město, odkud pocházel legendární lékař a básník Štěpán Šafránek, hrdina básnické pentalogie, hostilo okresní kolo stejnojmenného okresu. Sedm celků si na tamějším gymnáziu zahrálo o jedno postupové místo. Brali ho mělničtí Pšované ze čtvrti Pšovka.  Postup jim mohli závidět tito soupeři: ZŠ Líbeznice, Red Arrows Obříství, Trojkáči, ZŠ Třebízského Kralupy nad Vltavou, Malý Újezd a Borci.

Okres Nymburk, Praha-východ – kluci

Další turnajový slepenec pořádala základní škola v Nehvizdech. Šestice výběrů měla poměrně slušnou postupovou šanci, dál totiž mohly jít hned dva celky. Zlato vybojovala ZŠ Zeleneč, stříbro pak Kmochova Dvojka z Kolína. Super florbalové dopoledne si užili také kluci ze Semic, Kosáci, Kounice a Palachovka.

Okres Praha-východ, Praha-západ – kluci

Florbalový trojboj přivítalo Gymnázium OPEN GATE v Říčanech. Nebyli to však domácí, kdo se radoval z postupu. Ten vybojovali kluci s názvem Jeseňáci, tedy florbalisté z nedaleké Jesenice. Pořadatelské gymnázium v kombinaci se základní školou skončilo druhé, Strančice trio uzavřely.

Okres Beroun, Praha-západ – kluci

Také berounský okres byl spojen, opět k tomu dopomohla Praha-západ, která byla nuceně dělena do několika turnajů.  Do Rudné přijelo šest týmů, postoupit mohl jen nejlepší z nich. Tím se nakonec stala ZŠ Wagnerovo náměstí Beroun. Jako jediná totiž nebyla poražena. To o sobě nemohou tvrdit kluci ze ZŠ Rudná, ZŠ Chýně, Závoďáci, ZŠ Chyňava ani ZŠ a PŠ Beroun.

Okres Příbram, Praha-západ – kluci

Další mix, do nějž byla namočena Praha-západ. Tentokrát v Novém Kníně. Z devíti celků mohly postoupit hned tři, což garantovalo poměrně slušnou šanci na krajské kolo. Využily ji dvě školy z Dobříše – 1. a 2. ZŠ, a dále také Propojka ze Sedlčan. Nenudily se ale ani další týmy, přestože letos v ČEPS cupu končí – ZŠ Březnice, 1.ZŠ Sedlčany, ZŠ Nový Knín, Draci Příbram, ZŠ Mníšek pod Brdy a ZŠ pod Svatou Horou.

Okres Rakovník – kluci

Aby byl chlapecký výčet kompletní, ještě bude třeba zrekapitulovat Rakovnicko. Na tamější 1. základní školu přicestovalo šest mančaftů. Postoupit mohl jen ten nejlepší. A tím byla 2. ZŠ Rakovník. Ta odsunula na nepostupové pozice Jedničky, ZŠ Křivoklát, ZŠ Šanov, ZŠ Kounov a Miners.

Okres Praha-východ, Praha-západ – holky

Dívčí duel mezi Gymnáziem a základní školou OPEN GATE  a Jeseňačkami dopadl v dívčím případě lépe pro pořadatelskou školu. OPEN GATE pod zkratkou OG Girls si tak spravilo chuť alespoň zde a může se těšit na krajské kolo Středočeského kraje

Okres Kladno, Rakovník – holky

Na Kladensko-Rakovnicku byly k vidění staré známé Strašecké zebry, finalistky uplynulých turnajových ročníků. Základní škola J. A. Komenského v Novém Strašecí prostě florbal dlouhodobě umí. Potvrdila to i tentokrát. Tři výhry ve třech zápasech znamenaly první místo a postupovou radost. Tu měla také druhá Unhošť. Smutné však nemusely být ani Zubřice a ZŠ Šanov. I když nepostupují, florbal je určitě bavil.

Okres Mladá Boleslav, Nymburk, Mělník – holky

Ani na dalším spojeném turnaji nebyla neznámá jména. Mladoboleslavská Šestka patří taktéž k tradičním finalistům. Minimálně z krajského pohledu bude mít splněno i letos. První místo v okresním kole ji totiž katapultovalo do kraje. Tam ji doplní ještě Bousovačky z Dolního Bousova a Trojačky z Neratovic. Zahrát si do Mladé Boleslavi přijely také Pidigirls, ZŠ Debř a Holky ze sedmičky.

Okres Beroun, Příbram – holky

Berounské sportcentrum Eden hostilo sedmero celků a hned tři z nich mohly pomýšlet na postup dál. Z toho se nakonec radují ZŠ Rudná, ZŠ Křivoklát a 2. ZŠ Dobříš, která tak dokonala postupový double. Ten jen těsně unikl konkurenční 1. ZŠ Dobříš. A dále také ZŠ a PŠ Beroun, Příbramským dračicím a ZŠ Chyňava.

Okres Kolín, Kutná Hora, Praha-východ – holky

A jdeme do finiše. Základní škola Kolín III. přivítala sedm týmů. Třem z nich nabídla vstupenku do krajského kola. Kdo absolutně poslední volná místa v kraji vybojoval? Kosice z Nehvizd, domácí pořadatelské Kozy a Holky, které reprezentovaly ZŠ Vrdy. Zahrály si také Pečecké dračie, Holky Týnec, Žiželice a Dívky z Oseka.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/rekordman-uzavrel-okresni-kola-stredocesky-kraj-vyslal-do-boju-129-tymu/