Rekordní severní Morava. 22 turnajů v Moravskoslezském kraji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud bychom o některém z krajů chtěli napsat, že zde florbal a ČEPS cup milují, byl by to jednoznačně Moravskoslezský kraj. Rekordních 22 turnajů zde pořadatelé uspořádali, ale uspokojili enormní zájem z řad prvního stupně základních škol. Nás čeká dlouhá rekapitulace úvodní turnajové fáze v tomto regionu.

Okres Bruntál – kluci

Začneme na Bruntálsku. Čtyři celky se sjely do Krnova, aby zde sehrály partii o jedno postupové místo. Vybojovali ho Dvořáci, kteří jako jediní ani jednou v turnaji neprohráli. Druzí byli Tygři z Třemešné, třetí Morávečtí medvědi a čtvrtí pak Dravci.

Okres Frýdek-Místek – kluci

Sedmnáct celků se přihlásilo do soutěže na Frýdecko-Místecku. Z nich utvořili pořadatelé čtyři turnaje. První z nich ovládl celek FC Kozlovice, který jako jediný neporažený bral také postup dál. Za ním skončila ZŠ Fryčovice, Míčci a Začátečníci.

Druhý turnaj hostila obec Pražmo, kam se sjelo hned pět týmů. Tentokrát sice žádný neporažený celek nebyl, co však bylo neměnné, byl počet postupujících. Jediné postupové místo připadlo Raškáčům z Raškovic. Ti za sebou nechali Vlky z Ropic, Potměnoše, Tygry Dobratice a Dobrou.

Třetí z turnajů hostilo taktéž Pražmo. Postup zde vybojovali třinečtí Oceláři, kteří prošli turnajem poměrně hladce. Za nimi se seřadili Zátopci, ZŠ Nýdek, Tigers Návsí a ZŠ Třanovice.

Posledním turnajem tohoto okresu byl ten, který hostil přímo Frýdek-Místek, konkrétně tamější ZŠ 1. máje. Právě tato škola s označením Sedmička vybojovala postup do krajského kola. Tam ji už nedoplní ZŠ Kunčice a ZŠ Naděje.

Okres Karviná – kluci

Na Karvinsku se do bojů přihlásilo dvanáct celků, které si zahrály dva turnaje. První z nich ovládli Borováci ze ZŠ Borovského v Karviné. Ti si také připsali na své konto postup dál. Florbalem se pobavilo také dalších pět celků – Lutyňáci, ZŠ Petrovice u Karviné, Prameňáci, ZŠ a MŠ Školská a ZŠ a MŠ U Studny. Ty všechny hostily Petrovice u Karviné.

Druhá šestice se sjela ve Stonavě. Pro postup si dokráčela jediná neporažená Mládežka, což je ZŠ z Havířova-Podlesí. Za ní a bez postupu skončily tyto celky: Stonava, ZŠ M. Kudeříkové, ZŠ Na Nábřeží, PZŠ Český Těšín a Doubrava.

Okres Nový Jičín – kluci

Novojičínsko vyslal do bojů sedmnáct soupeřů. Na prvním z turnajů v Odrách se představilo celkem sedm celků. Jen jeden mohl pomýšlet na postup dál. Vybojovala ho pro sebe ZŠ Sjednocení, což je základní škola ze Studénky, nechvalně proslulé železničními neštěstími. Snad tato mladá generace dá na tragédie minulosti zapomenout. Už bez postupu pak skončili kluci s názvem Argentina, dále ZŠ Butovická Studénka, Ámosáci, Pohořáci, Draví sokoli a Tygři.

Zbylé dva turnaje pak pořádalo město Tatrovek, tedy Kopřivnice. Úvodní z nich opanovala Sedmnáctka, tedy domácí ZŠ z ulice 17. listopadu. Za ní skončila ZŠ Štramberk, Alšováci, Emilci a ZŠ Příbor Jičínská.

Druhý kopřivnický turnaj patřil Zlaťákům z Nového Jičína. Ti jako jediní brali postup. To už však neplatilo o Rošťácích z Hodslavic, ZŠ Záhuní, ZŠ Trojanovice ani o Tyršovce.

Okres Opava – kluci

Sedmnáct statečných vyslal do florbalových bojů v rámci ČEPS cupu také opavský okres. První z turnajů hostily Kravaře. Pro postup si zde došla Fbc Bozka, což byli kluci z opavské ZŠ Boženy Němcové. Nechali za sebou domácí El Niňo Kravaře, dále FC Nám se nechce, ZŠ Vrchní Opava, Draky Šrámkova a Badboys Havlíčkova.

Druhý turnaj pořádaly Bolatice, které taky celou akci vyhrály. Za nimi skončila ZŠ Sudice, Ludgeřovice, ZŠ Štěpánkovice, Tyršováci a Vřesinští tygři.

Třetí akci na Opavsku ovládl taktéž domácí celek – ZŠ a G Vítkov. Za ním se postupně seřadili Hradečáci, Melčtí tygři, Šreci a ZŠ Vítkov náměstí Jana Zajíce.

Okres Ostrava-město – kluci

Chlapeckou fázi turnaje pak zakončili kluci na Ostravsku. První z turnajů hostila ZŠ Generála Píky. Dokonale využila domácího prostředí a postoupila dál pod názvem Medvědi. Až za nimi skončila ZŠ Srbská, ZŠ Klimkovice, Sokoli a Gen Janka.

Také ve druhém turnaji dominovala pořadatelská škola. Centrum sportu při ZŠ Ostrava – Bělský Les na domácí půdě třikrát vyhrálo, jednou remizovalo a po zásluze si tak dokráčelo pro prvenství a postup do krajské eliminace. Na to nedosáhli tito soupeři: Proskovice, Alberťáci, Klokani ani Březinka.

Poslední turnaj se konal v jedné z nejdůležitějších florbalových hal kraje – v ČPP aréně Ostrava v Hladnovské ulici. Zde zvítězila Šoupalka z Ostravy-Poruby. Nechala za sebou Legendary team, Porubskou 832, Horymírku, Škarvadíky, Kameňáky a ZŠ Nádražní.

Okres Frýdek-Místek – holky

Do turnaje už od okresní fáze zasáhla také děvčata. Fryčovice hostily okresní kolo Frýdecko-Místecka. Ze tří účastnic se nejvíc dařilo Začátečnicím z Frýdlantu nad Ostravicí, které za sebou nechaly Ocelářky a Lvíčata.

Okres Opava – holky

Na Opavsku se představily tři celky. V Bolaticích zvítězily Melčské tygřice z Melče, které také postoupily do kraje. Letošní turnajový ročník skončil pro Ludgeřovice a Dračice Šrámkova.

Okres Nový Jičín – holky

Novojičínsko vyslalo do okresů sedm celků, na které čekalo tradiční jedno postupové místo. Zásluhou tří výher a jedné remízy ho vybojovaly Pohořačky, které za sebou nechaly Alšovačky, Emilky, ZŠ Štramberk, ZŠ Trojanovice, Ámosky a Tygřice.

Okres Ostrava-město – holky

Ostrava dala všanc osudu pět týmů. Opět bodoval celek z Poruby, tentokrát Porubská 832. Za ní skončily Kočičky, Dolnolhoťačky, Škarvaďátka a ZŠ Ostrava Nádražní.

Okres Karviná – holky

Okresní kola Moravskoslezského kraje pak uzavřel dívčí duel z Karvinska, konkrétně souboj Stonavy a ZŠ Na Nábřeží. Více se dařilo pořádající škole, která si zajistila postup do krajské eliminace letošního ročníku ČEPS cupu.

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/rekordni-severni-morava-22-turnaju-v-moravskoslezskem-kraji/