Růžová barva ozářila Prahu. Královnami západu jsou holky z Měčína

Mohutná podpora z hlediště, spousta odhodlání, florbalového umu a růžová záře, která oslnila soupeře. První letošní národní finále opanovaly holky ze Základní školy Měčín na Klatovsku. Spolu s nimi postupují „zebry“ z Nového Strašecí a mladoboleslavská Šestka.

Vítězky základních skupin prvního národního finále postoupily rovnou do semifinále turnaje na pražské Děkance. Během pauzy čekaly, koho že jim čtvrtfinálová vřava postaví do cesty na pomyslný Olymp západní poloviny republiky.

Obě čtvrtfinále vyzněla lépe pro druhé týmy po základních skupinách. Jak mladoboleslavská Šestka, tak čakovická ZŠ Edvarda Beneše si poradily se soupeřkami ze třetích míst, čímž je odsunuly do bitvy o páté místo.

V souboji o sedmou příčku těsně udolaly Jihočešky ze Soběslavi Severočešky z Mostu. Komety dozářily s celkovým pořadovým číslem sedm, křídlům z Mostu patří osmička. V bitvě o páté místo vylétli skoro až k nebesům Andělé z Chebu. Jejich téměř nadpozemská jízda znamenala velký úspěch v podobě konečné páté příčky v Čechách. Smržovce patří místo šesté.

Pak už šlo opravdu do tuhého. Úspěch v semifinále znamenal nejen jistotu zisku medaile, ale především účasti na ostravském velkém finále. No a potvrdilo se, že vítězky skupin nic ze svého umu nezapomněly. Jak Strašecké zebry, tak Holky z Měčína prokázaly svou kvalitu a zaslouženě vybojovaly finálovou účast.

Nesmírně vyrovnaný duel o třetí místo nakonec vyzněl lépe pro boleslavskou Šestku, která se krom bronzu raduje také z postupu na ostravské finále. Vrchol dne, souboj Měčína a Strašeckých zeber, měl vcelku jasný průběh. Holky v růžovém dominovaly a po zásluze pražský turnaj opanovaly.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/ruzova-barva-ozarila-prahu-kralovnami-zapadu-jsou-holky-z-mecina/