Šampioni od T. Na Olomoucku si pro postup došla Tornáda Lutín a Tyršova

 

 

 

 

 

 

 

 

Své národní finalisty už znají také v Olomouckém kraji. Na ten byla upírána zvláštní pozornost, neboť úspěch v tomto kole znamenal postup do Olomouce! A zahrát si zemské finále na domácí půdě, to byla hned dvojnásobná motivace.  Nakonec se jí chopily týmy od T, a to jak mezi děvčaty, tak mezi chlapci. Je tu další rekapitulace.

Olomoucký kraj – kluci

Hranická hala, které symbolizovala hranici mezi krajskou a národní eliminací, respektive mezi úspěchem a možná životním zážitkem, přivítala florbalisty obou pohlaví. Protože se národní finále východ bude konat v Olomouci, dali tentokrát pořadatelé přednost právě Hranicím, jež leží taktéž na území Olomoucka.

Chlapeckého turnaje se původně mělo účastnit hned dvanáct týmů. Jenže Jednička a ZŠ Svatoplukova nedorazily. A tak si to týmy rozdaly v deseti. Cíl byl jasný – vyhrát zlato a postoupit mezi nejlepší osmičku na východě České republiky. Na nejcennější medaili nedosáhli Divočáci Bělá, ZŠ Demlova, ZŠ Za mlýnem, Vodníci, Libina kluci, Palacká ani ZŠ Heyrovského. Bez postupu, byť s úsměvem na rtech, opouštěli město, které je proslavené jako významný železniční uzel, kluci z přerovské ZŠ Želatovská. Krky jim zdobily bronzové medaile. Velké finále přineslo parádní a vyrovnanou florbalovou bitvu. V té se nakonec radovala Tyršova 360 z Němčic na Hané, která přetlačila o jediný gól stříbrné Uničovské tygry.

Olomoucký kraj – holky

Mezi děvčaty, která taktéž zamířila do Hranic, někdy mylně nazývaných podle železniční zastávky jako Hranice na Moravě, byla situace o poznání snazší a jednodušší. Pět týmů, tři sady medailí, jedno postupové místo mezi východní elitu. Prostá matematika plný lichých čísel. Vezmeme to pěkně odspoda, nic to ale nemění na faktu, že si parádní florbalové dopoledne užili všichni. Páté v kraji skončily Lukášky, čtvrtá ZŠ a MŠ Všechovice. A pak už jsou na řadě medailisti. Bronz braly dívčí kolegyně chlapeckých šampionů z Tyršovy 360, které tak jen stvrdily fakt, že Němčice na Hané mají nejflorbalovější školu v Olomouckém kraji. Stříbrná skončila děvčata ze ZŠ Libina. No a o vítězi nebylo pochyb. V krajském kole totiž ani jednou neinkasoval, v letošním průběhu ČEPS cupu dostal pouze tři branky. Šampionkami všech šampionek byla Tornáda Lutín. Loňské finalistky, které dělí od centra krajské Olomouce pouhých 11 kilometrů. Pokud jsme hovořili o domácím prostředí v národním finále, pro tyto holky platí tahle definice na druhou.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/sampioni-od-t-na-olomoucku-si-pro-postup-dosla-tornada-lutin-a-tyrsova/