Smržovka, ledová královna Liberecka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jizerské hory patří k největším klenotům České republiky. Nádherné severočeské pohoří láká každoročně tisíce turistů k návštěvě spojené obvykle s lyžováním či letní horskou turistikou. Zároveň ale také patří k nejchladnějším místům v zemi. V podhůří Jizerek se rozkládá město Smržovka. Nepatří k severočeským velikánům, teď se však mezi ně alespoň dočasně zařadilo. Žáci tamější základní školy totiž opanovali chlapeckou i dívčí krajskou eliminaci ve florbale. Ledoví králové se brzy vydají do metropole za pokračováním snu.

Liberecký kraj – kluci

Pojítkem krajského kola Liberecka byla hala míčových sportů u hokejové arény, v níž nastupují Bílí Tygři. Právě tato hala se v poslední době stala pomyslnou mládežnickou florbalovou Mekkou regionu. Konala se zde obě kola, jak to dívčí, tak chlapecké. Do krajské eliminace pro silnější pohlaví zasáhlo celkem deset školních výběrů. Karty byly rozdány jasně. Vítěz bere vše.

Tento turnaj byl atraktivní a zvýšeně sledovaný i z toho pohledu, že se ho zúčastnil loňský republikový finalista, respektive předloňský vítěz. Až do velkého finále se v minulé sezoně probojovala ZŠ Lesní, příčku nejvyšší pro sebe předloni uzurpovali kluci, kteří se tentokrát prezentovali pod názvem Ledoví Trhači. Tehdy slovo Ledoví zaměnili za Bílí. Jenže všem vytřel zrak někdo úplně jiný.

Smržovka zdaleka nebyla tak suverénní, jak se nakonec mohlo zdát. Ve skupině dokonce okusila hořkost prohry a pachuť remízy. Pak se ale vzepjala k parádnímu výkonu. Finálové vítězné nájezdy jen dokreslily touhu nadšenců z Jizerských hor po úspěchu. Na zlatou a postupující Smržovku vyzráli jen celkově druzí florbalisté z Jabloňovky. Bronz brali zmiňovaní Ledoví Trhači. Další týmy už opouštěly Liberec bez medaile, za svůj výkon se ale rozhodně stydět nemusely. Byli to: Ještěďáci, ZŠ Slovanka Česká Lípa, Mimoňští sršni, Broumáci, Košťálováci, ZŠ Lesní a ZŠ Školní Železný Brod.

Liberecký kraj – holky

Hrací systém mezi děvčaty byl asi nejspravedlivější a nejlepší možný. Zahrál si zde totiž každý s každým. Tři výhry, z toho dvě naprosto suverénní, posunuly do další fáze právě Smržovku, která tak mohla slavit dvojitý postup. Vyrovnanou partii se šampionkami hrály pouze druhé Lesněnky, také ty jim ale nakonec podlehly. V konečném účtování braly stříbro. Bronz vybojovaly Kočky ze Stružnice. Bez medaile, byť s pocitem dobře odvedené práce, pak metropoli kraje opouštěly Rychnovačky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/smrzovka-ledova-kralovna-liberecka/