Soběslav královnou Jihočeského kraje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asi těžko si lze představit větší dominanci, než tu, kterou předvedla Soběslav v letošním ročníku ČEPS cupu. Malé městečko z táborského okresu se ujalo role pořadatele krajského kola Jihočeského kraje. Jako bonus pak přidalo double v podobě postupu kluků i holek z tamější ZŠ Komenského do národního finále.

Jihočeský kraj – kluci

Deset škol z celého rozlehlého Jihočeského kraje zamířilo do sedmitisícového městečka, jehož útulná sportovní hala přiléhající k vedle stojícímu gymnáziu je jako stvořená pro konání podobných akcí. Favoritem turnaje byli loňští finalisté ČEPS cupu z Milevska, ovšem opět se ukázalo, že papírové předpoklady zdaleka ne vždy musí platit.

Bez medaile na krku a bez postupu, ovšem s pocitem dobře odvedené práce, opouštěli Soběslav bojovníci hájící barvy těchto týmů: Sršni z Národky, Kubíci, ZŠ Na Sadech, ZŠ FLČ Strakonice, ZŠ Fantova Kaplice, Vlci a ZŠ Povážská. Postupně jsme se propracovali k medailovým pozicím. S bronzem opouštěli město ležící na jižní železniční spojce kluci z písecké Masaryčky. Souboj šampionů pak svedl dohromady domácí Sobíčky Soběslav a Pantery z 1. ZŠ Milevsko. Vyhrát mohl jen jeden. Tím byli nakonec soběslavští florbalisti, kteří využili domácího prostředí, a krom radosti ze zlatých medailí je hřál také pocit jistoty postupu do pražského Národního finále západ. Na šelmy z Milevska zbylo „jen“ stříbro.

Jihočeský kraj – holky

Zcela suverénně si počínaly v krajské eliminaci také holky ze Soběslavi, které měly označení Komety. V celém průběhu krajského finále inkasovaly pouze třikrát, všech pět zápasů jasně opanovaly a potvrdily tak, že jižním Čechám letos jednoznačně kraluje soběslavský florbal. Nechaly za sebou stříbrné Ďáblice, bronzovou ZŠ FLČ Strakonice a také další týmy, které sice nezískaly medaili, ovšem patřím jim respekt a uznání za to, čeho v letošním roce dosáhly. Platí to pro Benešovku Myšky, Kubaťačky i Dračice Chotoviny. Samotná účast v krajském kole je totiž velkým úspěchem.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/sobeslav-kralovnou-jihoceskeho-kraje/