Staré pořádky na Vysočině. Loňští národní finalisté kráčí za obhajobou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraj Vysočina je specifický v mnoha ohledech. Protože je relativně nový, své tradice si musí teprve budovat, neboť ty původní si pro sebe uzurpovaly regiony okolní, pod které jednotlivé okresy spadaly. Příjemnou tradicí je pravidelná hojná účast florbalistů a florbalistek v ČEPS cupu. Jak se letos ukázalo, loňští národní finalisté hájící tento středorepublikový kraj nebyli náhodní. Dařilo se jim totiž i tentokrát.

Okres Havlíčkův Brod – kluci 1

První havlíčkobrodský turnaj hostila tradiční florbalová líheň z tohoto města, tedy ZŠ Nuselská. Přivítala celkem čtyři celky. A jen jeden mohl postoupit. Nebyli to domácí borci, kdo se radoval z postupu dál. Těm připadly až bronzové medaile. Pro zlato si dokráčel celek Šlapíků ze Šlapanova, druzí skončili Lvíčci. Kvartet bojovníků doplnila ZŠ Dobrnice.

Okres Třebíč – kluci 1

Třebíč patří k tomu nejhezčímu, co tento rozmanitý kraj nabízí. Krásy tohoto města objevovalo celkem šest účastníků prvního okresního turnaje chlapců. Netřebíčské týmy, konkrétně Hrotovice a ZŠ Valeč Sokolíci skončily mimo stupně vítězů. Nejinak tomu bylo v případě ZŠ Bartuškova. Pak už se rozdělovaly cenné kovy. A jeden postup do kraje. Bronz brala ZŠ Kopce z Třebíče, druhá byla Husovka. Postupovou radost nakonec okusili kluci ze ZŠ Benešova.

Okres Žďár nad Sázavou – kluci 1

Snad možná i sám velký Jan Santini Eichel, jehož výzdoba zdobí kostel na nedaleké Zelené hoře, shlížel na to, co mladí florbalisté ve žďárské aréně předváděli. A pokud měl z někoho radost, byli to jistě Siláci z Losenice, kteří dostáli svému názvu a šesti výhrami z šesti možných bez problémů postoupili dál. Kdo se jim postavil do cesty? Sokolíci, Tygři Měřín, Draci Nížkov, Hejkalovci, Veseláci a ZŠ a MŠ Herálec.

Okres Jihlava – kluci

Město s ježkem ve znaku má mnoho lidí spojeno především s hokejovou Duklou, nejlepším celkem hokejové historie. Jak je vidět, se sportovním náčiním to zdejším dětem jde. Také ve florbale se totiž předvedly v plné parádě. Devítka týmů hrála o dvě postupová místa v krajském kole. Pro první si dokráčela sportovní škola Evžena Rošického s názvem Rošárna. Do krajské eliminaci ji doprovodí také ZŠ Velký Beranov. Zahrát si ale přišlo taky dalších sedm týmů, které se bavily florbalem. Kdo konkrétně? Demlováci, Luka, ZŠ Zhoř, ZŠ Batelov, Kolárci, Březinky a Hafani.

Okres Havlíčkův Brod – kluci 2

Druhé brodské kolo hostila tamější sportovní hala, kde hrají svá domácí utkání i florbalisté v Národní lize mužů. Tentokrát do boje vyrazila pětice statečných. Postup si vybojovala čtyřmi výhrami Buttulka. Předvedli se také Smetaňáci, Komenda 2, ZŠ a MŠ Habry a Lánečáci.

Okres Třebíč – kluci 2

Velkou pozornost upínali florbaloví fanoušci do sportovní haly při ZŠ TGM v Moravských Budějovicích. Domácí celek totiž obhajuje loňskou národně-finálovou účast v Olomouci. A jak je vidět, zatím úspěšně. Domácím turnajem prošli kluci bez pomyslné ztráty květinky a mohou se těšit na jihlavské krajské kolo. V cestě jim stál Domamil, ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice, ZŠ Budkov a Sršáni z Budějovic.

Okres Žďár nad Sázavou – kluci 2

Svou druhou část si odkroutilo také Žďársko, konkrétně spíš lokalita dobře známá českým florbalovým reprezentacím – Bystřice nad Pernštejnem. Do tamějšího sportovního areálu přijelo osm týmů a jen jeden z nich mohl myslet na postup dál. Nakonec to byli Zubři ze ZŠ TGM v Bystřici. Ačkoli v turnaji jednou prohráli, čtyři další výhry na postup stačily. Kdo jim dýchal na záda? ZŠ Školní Velké Meziříčí, Horňáci Bystřice, ZŠ Štěpánov nad Svratkou, ZŠ Velká Bíteš, Gepardi Mostiště, Boráci a Tygříci.

Okres Pelhřimov – kluci

Aby to bylo z chlapeckého pohledu na Vysočině vše, zbýval ještě okres Pelhřimov. Město rekordů a kuriozit poskytlo dočasný azyl deseti celkům. Dva z nich se později radovaly z postupu dál. Postupová brána zůstala zavřená pro Hopíky, ZŠ Božejov, FloRyn, ZŠ Želiv, Podhrad, Ámosek, ZŠ Kamenice nad Lipou a dokonce i pro Želvíky, kteří sice ani jednou neprohráli, přesto jim bilance tří výher a jedné remízy nestačila na postup. Ten si pro sebe uzurpovalo duo ZŠ Na Pražské Pelhřimov a ZŠ Hálkova Humpolec.

Okres Havlíčkův Brod – holky

V dívčí kategorii nebylo tolik přihlášených týmů, aby se hrálo všude. Dva turnaje se přesto konaly. Ten první byl v Havlíčkově Brodě. A právě sem se upínaly zraky odborníků. Loňské tažení základní školy z Nuselské začalo právě zde v domácí tělocvičně. Šance na obhajobu stále žije i letos. Kvintet účastníků měl připravená hned dvě postupová místa. Jedno brali suverénní Broučkové z Krucemburku, druhé pak právě domácí základní škola, loňský národní finalista z Olomouce. Zahrály si také Lánečačky, Jeníkovačky a Komenda 1.

Okres Žďár nad Sázavou – holky

Vysočinské kolo uzavřel dívčí turnaj v Měříně. Tři týmy, dvě postupová místa, čtyři zápasy každý. Jednoduchá matematika. První příčka zůstala doma, vybojovaly ji Kočky Měřín. Spolu s nimi se do Jihlavy podívají také Pink Stars z Velké Losenice. Veverky si užily prima florbalové dopoledne a turnaj pro ně končí.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/stare-poradky-na-vysocine-lonsti-narodni-finaliste-kraci-za-obhajobou/