Středočeský kraj ovládla známá dívčí jména a překvapení mezi chlapci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je dobojováno. Tedy minimálně z pohledu krajského kola letošního ročníku turnaje ČEPS cup. Souhrnem Středočeského kraje, rekordmana v počtu přihlášených škol, uzavíráme tuto turnajovou fázi. „Okolopražský“ kraj vysílá do národního finále hned čtyři týmy. Z dívčího turnaje postupují dál stará známá jména, která reprezentují pravidelně. Chlapecké turnaje připravily překvapení.

Středočeský kraj – kluci

Absolutně netradiční model, který však logicky vyplýval z počtu zúčastněných týmů, zvolili Středočeši v rámci organizace. Namísto jednoho turnaje s velkým množstvím účastníků a dvěma postupujícím se hrály hned dva. Oba spojoval fakt, že se hrálo v legendární střešovické Stodole a že mohl postoupit vždy jen jeden nejlepší.

Obou turnajů se zúčastnilo vždy deset škol. V obou případech se může na zemské západní finále těšit neporažený celek. V prvním případě to byla Základní škola Rudná. Ta za sebou nechala například silné kolínské Kozly, kteří se i díky svým fanouškům s bubnem stali oblíbenými účastníky závěrečných turnajových fází, ti skončili nakonec až šestí. Stříbro brala jiná kolínská škola – Šestka, třetí skončila 1. ZŠ Dobříš. S parádním úspěchem v podobě postupu do kraje se loučili také Velimáci, ZŠ Žižkov Kutná Hora, Propojka, Dukla, Pidiboys a Montessori Kladno.

Také druhý turnaj přinesl krásné florbalové bitvy, ve kterých nebyla nouze o dramata. Ani jedno ovšem nepřipustili pozdější vítězové Jeseňáci z Jesenice, kteří suverénně přejeli dokonce i velmi silnou mladoboleslavskou Šestku, jednoho z velkých favoritů. Ta nakonec brala stříbro. Bronz pro sebe uzurpovala Zeleneč. Skvěle si zahrála také ZŠ Jana Palacha, Kmochova Dvojka, 2. ZŠ Rakovník, Pšované, ZŠ Benešov Jiráskova, Štíři a 2. ZŠ Dobříš.

Středočeský kraj – holky

Dívčí finále hostila pražská sportovní hala Královské Vinohrady. Do velké sokolovny se sjelo deset celků, které se popraly o dvě místa v Národním finále západ. V dívčím finále k žádnému překvapení nedošlo. Pravidelný finalista z Mladé Boleslavi, Šestka, vylepšil umístění silnějšího pohlaví a z prvního místa zaslouženě postupuje dál. Nutno dodat, že u holek by stačila k postupu i druhá příčka. Tu vybojovaly další pravidelné finalistky, Strašecké zebry z Nového Strašecí. Cenný kov si odvezly také Kosice, leč na rozdíl od prvních dvou už na postup nedosáhly. Totéž platilo i pro další týmy, které přesto mohly být velmi spokojené. Už samotný postup do krajského finále je totiž velkým úspěchem. O koho šlo? Unhošť, Základní škola Rudná, OG Girls, 2. ZŠ Dobříš, ZŠ Křivoklát, Kozy a Trojačky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/stredocesky-kraj-ovladla-znama-divci-jmena-a-prekvapeni-mezi-chlapci/