Stříbro v počtu přihlášených týmů a konec nadějí na obhajobu Republiky. Takový byl Jihomoravský kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je tady předposlední okresní rekapitulace. Aniž bychom chtěli snižovat kvality ostatních regionů, co do počtu přihlášených týmů se dostáváme k tomu absolutně nejlepšímu, co Česká republika nabízí. Jihomoravský kraj totiž do letošního ročníku ČEPS cupu přihlásil úctyhodných 125 týmů, což je druhé největší číslo ze všech. Lepší už byl jen Středočeský kraj. Ale o tom až příště.

Okres Vyškov – kluci

Začneme tradičně chlapeckou kategorií, konkrétně vyškovským okresem. Do vyškovské školy na Purkyňově ulici se sjelo jedenáct týmů, které hrály o dvě místa v brněnském krajském finále. Ani jeden z účastníků neskončil bez porážky. Nejvíc se však dařilo Šaraťákům z Šaratic a ZŠ Pustiměř. Právě tyhle dvě školy se mohou těšit na další turnajovou fázi. Prima florbalové dopoledne si ale užili i další, konkrétně: ZŠ Vyškov Nádražní, ZŠ Drnovice, ZŠ Bučovice, Drtiči z Purkyňky, ZŠ Komenského Slavkov, ZŠ Křenovice, Kluci z Vyhlídky, ZŠ Bučovice 710 a Letňáci.

Okres Břeclav – kluci

Hraniční břeclavský okres, potažmo jeho okresní kolo, hostilo město vínu zaslíbené – Mikulov. Jak se ukázalo, domácí prostředí hrálo významnou roli. Pro postup si dokráčela ZŠ Valtická Mikulov, která se stala jediným neporaženým celkem turnaje. Postupová brána už zůstala uzavřena pro ZŠ a MŠ Brumovice, Slováckou, Bolehrady, Aligátory, Lovce a Hrancl.

Okres Hodonín – kluci

Nyní se přesouváme na historické Slovácko, konkrétně do Hodonína, kde se konalo okresní kolo stejnojmenné oblasti. Hned třináct chlapeckých týmů zde soutěžilo o dvě vstupenky do krajského kola. Nejvíc po nich toužil domácí ŠSK Očov Hodonín, jenž šesti výhrami nenechal nikoho na pochybách, kdo že si postup zaslouží. Spolu s ním se do Brna podívá také domácí ZŠ Vančurova. Čili dvojí hodonínský postup dál. Zahrát si přijeli také Míráčci, Veselané, Kněždub, Minikoblížci Žarošice, ZŠ Dambořice, ZŠ Veselí nad Moravou, Červené Domky, Hroznovka, MZŠ Velká nad Veličkou, ZŠ a MŠ Ratíškovice a ZŠ M. Kudeříkové Strážnice.

Okres Blansko – kluci

Blanensko si mnozí Češi spojují především s vyhlášenou propastí Macocha. Nejen ta ale zdobí zdejší okres. Umí zde hrát výborně také florbal. A to především dva týmy, které si vybojovaly postup do další fáze turnaje – ZŠ Olé, což je ZŠ Olešnice, a tradičně silná ZŠ Adamov, jeden z tradičních finálových účastníků tohoto turnaje. Skvěle se prezentovali i další, ti už si ale minimálně v této sezoně krajské kolo nezahrají. O koho jde? Rájec-Jestřebí, Slovákova Boskovice, ZŠ a MŠ Křtiny, Tomášci, ZŠ Doubravice, Dvorci-borci, Bojovníci, ZŠ Černá Hora a X-Chlapi.

Okres Brno-venkov – kluci

Okolobrněnský okres, jak by se dal také region Brno-venkov nazvat, registroval obrovský zájem účastníků. Těch se přihlásilo dokonce hned 19, což znamenalo nutnost rozdělení do více turnajů. Ty se nakonec konaly dva.

První z nich hostila brněnská nová bohunická hala. Sem přijelo jedenáct týmů. A jen ten nejlepší z nich se mohl pyšnit postupovou vstupenkou. Tím vyvoleným byla Základní škola Zbýšov, která všechno vyhrála a do jihomoravské metropole se tak ještě určitě podívá. To už bohužel neplatí o Uragánu Šlapanice, Technical florbal Střelice, ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, ZŠ Lomnice, ZŠ Vranov, Aligátorech Mokrá, Dravcích z Lóček, ZŠ Deblín, ZŠ Lelky a Modřicích.

Druhý turnaj se konal v Pohořelicích, kam dorazilo osm celků. A také zde mohl postoupit jen první z nich. Postupovou radost nakonec slavila ZŠ Moravany, která jako jediná vyhrála vše a doprovodí Zbýšov do brněnské krajské eliminace. Ta už je pro letošek zapovězena pro tyto týmy: Turbokachny Neslovice, Ďáblíci z Pohořelic, Lišáci, ZŠ a MŠ Dolní Kounice, ZŠ a MŠ Těšany, Borci Sokolnice a Vranovice.

Okres Brno-město – kluci

Také ve druhém největším městě České republiky byl o ČEPS cup nesmírný zájem. Celkem sedmnáct přihlášených se na dvou turnajích popralo o dvě volná místa v kraji. Oba turnaje pak hostila brněnská sportovní hala v Bohunicích, konkrétně novější ze dvou halových sestřiček.

Napoprvé dominovala ZŠ Milénova. Jako jediná ze všech neprohrála, což ji katapultovalo o úroveň výše. Zahrát si přijely také další školy. ZŠ Otevřená 1, ZŠ Jana Broskvy, CMcZŠ Lerchova, Mutěnda, ZŠ Elišky Přemyslovny, Vedlejška, Masarboys a ZŠ Horníkova.

Druhý turnaj měl jasného vítěze. Pět zápasů, pět výher, to je vizitka Slovaňáku, tedy kluků ze ZŠ Slovanské náměstí. Již bez postupu pak za nimi skončili tito soupeři: ZŠ Horní Hornets, ZŠ Janouškova, Anglická základní škola, ZŠ Čejkovická, ZŠ Brno Řehořova, ZŠ Svážná a Rytíři.

Okres Znojmo – kluci

Abychom mohli tento kraj z chlapeckého pohledu uzavřít, bylo třeba odehrát ještě poslední okres, a to ten znojemský. Tamější sportovní hala přivítala deset týmů, přičemž jen jeden z nich se mohl těšit z postupu. Konečná první dvě místa nikoho, kdo má přehled o loňských výsledcích, nepřekvapila. Jenže postupoval jen top tým. A tím byla nakonec Mládežka. Ta tak oplatila Republice minulou sezonu, kdy se oba týmy dostaly až do olomouckého národního finále, potažmo Republika až do Prahy, kde zvítězila a stala se nejlepším týmem České republiky. Neúprosný systém ji letos odstavil ze hry hned v okresním kole. Stejně tak ZŠ Dobšice, ZŠ Hostěradice, Lvíky, Kobry, Tasandu, ZŠ Vémyslice, Sršně Šumava a ZŠ a MŠ Pražská.

Okres Hodonín – holky

Nyní se přesouváme k něžnému pohlaví. Na Hodonínsku vstoupily do bojů tři týmy, postoupit mohl jen jeden z nich. Tím se staly Sovičky Žarošice, jež za sebou nechaly ZŠ Dambořice a ZŠ a MŠ Ratíškovice.

Okres Vyškov – holky

Bohatší účast zaznamenali na Vyškovsku. Hned osm přihlášených bojovalo o dvě postupová místa v kraji. Pro ta si dokráčela dvojice Drtičky z Purkyňky a Holky z Vyhlídky. Další fáze turnaje se už bude muset obejít bez ZŠ Bučovice 711, ZŠ Drnovice, Letňaček, ZŠ Komenského Slavkov, ZŠ Pustiměř a ZŠ Vyškov Nádražní.

Okres Břeclav – holky

Mezi děvčaty na Břeclavsku se odehrál „trojboj“, který doprovodily poměrně velmi divoké výsledky. Ty nakonec určily toto pořadí. První místo a postup braly Aligátorky ze Šitbořic. Za nimi skončily Amazonky Mikulov a Bojovnice.

Okres Brno-město – holky

V dívčí kategorii se ve městě pod Špilberkem přihlásily čtyři celky. Dál se mohl probojovat jenom jeden. Tím se stala ZŠ Horní Brno, která si tak aspoň trochu spravila chuť po trochu smolném nepostupu jejích chlapců. Za sebou nechala ZŠ Elišky Přemyslovny, ZŠ Otevřenou 2 a ZŠ Čejkovickou.

Okres Blansko – holky

Na Blanensku bylo připraveno opět jen jedno postupové místo. O něj se popralo trio celků. Nakonec pro něj dokráčela Sušilka, což je ZŠ Boskovice. Druhé skončily Dvořky, třetí pak Mufouni.

Okres Znojmo – holky

Znojemsko vypustilo do ringu čtveřici odvážných. Největší radost měly na konci zlaté a postupující Tasandy, které za sebe odsunuly Rebelky, dále Mládežku, která tak přišla o možnost dvojího postupu, a Vlčata.

Okres Brno-venkov – holky

Aby bylo na jihu Moravy hotovo, vše musely uzavřít holky v brněnsko-venkovském okrese. Šest účastníků hrálo o jedinou volnou vstupenku do kraje. Vyhrála ji ZŠ Moravany, která se tak stala královnou okresů, neboť brala postup mezi chlapci i děvčaty. Hezké florbalové dopoledne si užily i ostatní celky: Rakety, loňské finalistky Frajerky Sokolnice, Lišky, ZŠ a MŠ Pohořelice a ZŠ a MŠ Těšany.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/stribro-v-poctu-prihlasenych-tymu-a-konec-nadeji-na-obhajobu-republiky-takovy-byl-jihomoravsky-kraj/