Suverénní Znojmo potvrdilo skupinovou formu. Třetí místo vybojoval Uherský Ostroh

Jména všech finalistů chlapeckého turnaje jsou na světě. Trojici západních týmů doplnilo trio z východu. Suverén základních skupin ze Znojma potvrdil svou skupinovou dominanci a s přehledem si dokráčel pro zlaté medaile, respektive pro postup do ostravského republikového finále. Spolu s ním jde dál finalista z Náchoda. Třetí místo nakonec poměrně jasně vybojoval Uherský Ostroh.

Odpolední turnajová část začala čtvrtfinálovými zápasy, které ukázaly, kdo že ještě bude moct pomýšlet na ostravské republikové finále a kdo si zahraje pouze o konečné umístění. Bystřičtí Zubři prohráli s Uherským Ostrohem, náchodská Komenda dokázala přehrát ŠSK Hodonín.

Vcelku jasný průběh měl i duel o sedmé místo. Zámecká Litomyšl v něm podlehla Kopřivnici poměrně vysokým rozdílem. Přesný opak přinesla bitevní vřava o celkovou pátou pozici. Nejprve bystřičtí Zubři vedli, pak ale faulovali a následné trestné střílení otočilo herní průběh ve prospěch Hodonína. Kluci ze Slovácka, hnaní dopředu několika fanoušky z řad rodičů, nakonec o jedinou branku zvítězili, čímž si zajistili pátou příčku na východě republiky.

Na poslední čtveřici soupeřů čekala tři volná místa v ostravském republikovém finále. Na jednoho z kvarteta nejlepších zbyl pomyslný černý Petr.

V prvním semifinálovém souboji si Znojmo vcelku hladce poradilo s Uherským Ostrohem. Ten se snažil vzdorovat, na Mládežku dnes ale prostě neměl. Vyrovnanější duel přineslo druhé hřiště. Na něm podlehlo skupinové překvapení z Němčice nad Hanou klukům z východu Čech. Náchodská Komenda tak byla druhým jistým účastníkem ostravského superfinále.

Finálové utkání, v němž měli oba účastníci jistotu postupu, přineslo pohledný florbal, na jehož konci byla, stejně jako v průběhu celého dne, úspěšnější znojemská Mládežka. Kluci v šedých dresech tak brali zlato a postup do Ostravy. Jejich soupeři z Náchoda se stříbrem na krku se mohou na severní Moravu těšit taktéž.

Klíčová bitva o Dubinu, jak by se dalo charakterizovat utkání o třetí místo, měla nakonec jasný průběh. Uherský Ostroh rychle polknul semifinálovou porážku a unavené kluky z Němčic předčil ve všech ohledech. Díky tomu si zajistil poslední volné místo v republikovém finále. Hanáci opouštěli halu smutní. Ani vítězství ve skupině je do další fáze turnaje neposunulo a s ČEPS cupem se loučí.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/suverenni-znojmo-potvrdilo-skupinovou-formu-treti-misto-vybojoval-uhersky-ostroh/