Tornáda z Lutína smetla soupeře v „áčku“. Skupinu B ovládly Sovičky ze Žarošic

Dívčí národní finále východ v Olomouci určí jména posledních finalistů, kteří se utkají o republikový primát na ostravské sportovní hale Dubina. Osmička krajských šampionů z Moravy a východních Čech bojuje o tři volná místa v Ostravě. Velký krok směrem k finále v Moravskoslezském kraji učinila Tornáda Lutín a Sovičky Žarošice.

Hned první skupinové utkání naznačilo, že v „áčkové“ skupině se bude hrát hlavně o druhé a další místa. Tak dominantní byla děvčata z Olomouckého kraje. Lutín si ve všech svých třech duelech s přehledem se soupeřkami poradil, čímž si zajistil semifinále turnaje a jedna jediná výhra ho dělí od postupu mezi šestici nejlepších v celé České republice.

Naprosto kuriózní a nevídaná situace se pak stala v souboji o druhé místo. Zbylé tři celky totiž posbíraly shodně po třech bodech, když se porazily mezi sebou navzájem. Dle postupových kritérií tak musela rozhodovat až minitabulka, respektive skóre ze vzájemných utkání.

Pozitivní bilanci měla pouze uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady, která tak do čtvrtfinále postoupila ze druhé pozice. Vyrovnané skóre 7:7 zaručilo postup brněnské ZŠ Horní. Čtvrtá a jediná nepostupová příčka zbyla na Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha Choceň.

V „béčkové“ skupině, která byla mnohem vyrovnanější z herního pohledu, vyhrály Sovičky Žarošice. Získaly devět bodů a podobně jako Lutín si zajistily přímý postup do semifinále.

O druhé místo svedly přímý souboj Odry s Krucemburkem. Duel vyzněl lépe pro Broučky z Krucemburku. Ti vyhráli 5:1 a odsunuli tak děvčata ze severu Moravy na třetí místo.

O konečnou sedmou příčku se poperou Bodlinky Dobruška, které jako jediné neokusily vítězný pocit. Chuť si budou moct spravit v posledním duelu tohoto ročníku z jejich pohledu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/tornada-z-lutina-smetla-soupere-v-acku-skupinu-b-ovladly-sovicky-ze-zarosic/