Totální demolice lutínskými Tornády. Bronz bere brněnská ZŠ Horní

Hotovo, dobojováno. Národní finále ČEPS cupu jsou minulostí. Na posledním turnaji, kde se sešly nejlepší dívčí týmy z východu, zvítězil „domácí“ Lutín. Spolu s ním postupují do Ostravy děvčata z jihomoravských Žarošic. Poslední volné postupové místo pro sebe urvaly holky z Brna. Ty si poradily s Uherským Brodem.

Vítězové skupin tentokrát potvrdili svou dominanci. Přímý postup do semifinále nebyl náhodou. Než na předposlední fázi došlo, bylo třeba určit semifinálové soupeře.

Broučkové z Krucemburku měli těžký úkol. Do cesty se jim postavilo Brno, konkrétně tamější ZŠ Horní. Ve žlutém zářící Brňanky dokázaly soupeřky z Vysočiny předčít ve všech ohledech, což jim zajistilo nejen výhru v prvním čtvrtfinálovém duelu, ale především postup mezi nejlepší čtyři týmy olomouckého turnaje.

Úžasnou bitvu přinesl druhý čtvrtfinálový duel. Uherský Brod hrál ještě šest sekund před koncem s Odrami nerozhodně. Pak ale Východomoravanky zlomily zápas ve svůj prospěch, čímž odsoudily soupeřky k bitvě o páté místo a zároveň k mohutnému pláči. Taková prohra bolí dvakrát tolik.

Vyrovnaný byl také zápas o sedmé místo. V něm Choceň ve východočeském derby těsně přetlačila Dobrušku, čímž si zajistila krásnou sedmou pozici. Naopak zcela jednoznačně vypadala bitva o páté místo. Broučkové z Krucemburku rozstříleli Pohořačky z Oder. Na Vysočinu tak cestují s pocitem dobře odvedené práce a pátým místem k tomu v kapse.

Překvapivě jednoznačná byla obě semifinále. Jak Lutín s Brnem, tak hlavně Žarošice s Uherským Brodem neměly žádný problém. V tu chvíli bylo jasné, že se do finále probojují skupinové šampionky. O poslední volné místo v Ostravě si to mělo rozdat Brno s Brodem.

Přestože Sovičky ze Žarošic ve finále kousaly, na Lutín dnes prostě nikdo neměl. Holky z Olomoucka braly zasloužené zlato. Smutnit nemusel ani jeden z týmů, oba se mohou těšit na dubinské finále. To platí rovněž o brněnské ZŠ Horní. Ta totiž ubojovala i poslední těžkou bitvu a vehnala slzy do očí hráček Uherského Brodu. Pro ty turnaj končí na nejhorší možné pozici. Bez medaile. A hlavně bez postupu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/totalni-demolice-lutinskymi-tornady-bronz-bere-brnenska-zs-horni/