Trio suverénů a Měčín. Základní skupiny naznačily šance favoritů

Vrchol letošního ročníku turnaje ČEPS cup je tady. Velké finále hostí poprvé v historii Ostrava, konkrétně sportovní hala na Dubině. Mimořádný je také fakt, že se v jeden den představují jak děvčata, tak chlapci. Již základní skupiny naznačily, kdo že by mohl útočit na republikový primát. Trojice suverénů neztratila ani bod. Měčín jednou remizoval, i tak mu patří skupinová první pozice.

V áčkové chlapecké skupině kralovali Jeseňáci z Jesenice. Na ty čekala dvojice zbrusu nových soupeřů, s nimiž ještě neměli možnost se v minulosti utkat. Poradili si s oběma z nich. Díky tomu si zajistili postup do semifinále a jistotu nejhůře čtvrtého místa v republice. Jak náchodská Komenda, tak ZŠ Uherský Ostroh se o své místo pod sluncem musí poprat ve čtvrtfinále. Do něj vstoupí z lepší pozice celkově druhý Náchod.

Béčkovou skupinu ovládl favorit ze Znojma. Silná Mládežka vyzrála jak na kunratické Rytíře, tak na Smržovku. Tím se katapultovala do semifinále a mohla pošetřit čtvrtfinálové síly. Ze druhé příčky se o postup dál pokusí Pražané. Rytíři z Kunratic totiž přehráli Smržovku.

Také mezi děvčaty nebyla nouze o krásné zápasy. V parádní atmosféře se k prvnímu místu dívčí skupiny A vybičovaly holky z Měčína. Reprezentantky klatovského okresu, které jely do Ostravy napříč celou republikou, remizovaly se Žarošicemi a porazily Brno. Čtyři body na první místo a postup do semifinále stačily. Druhé skončilo Brno, které si v jihomoravském derby poradilo se Sovičkami. Ty tak na svou první dnešní výhru stále čekají.

V dívčí skupině B už se favorit našel. Mohutně povzbuzovaný Lutín, jenž dorazil ze sousedního Olomouckého kraje, potvrdil svou dominanci z národního finále a se dvěma výhrami opanoval svou skupinu. Středočeské duo z Nového Strašecí a Mladé Boleslavi si to rozdalo o druhé místo a lepší nasazení do čtvrtfinále. Podstatně lépe se dařilo Strašeckým zebrám, která tak odsunuly Šestku na třetí místo.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/trio-suverenu-a-mecin-zakladni-skupiny-naznacily-sance-favoritu/