Tváří v tvář všem. Karlovarsko zvolilo neotřelý model

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připadá vám nefér, že na některém turnaji je účastníků více a někde méně? Že někdo hraje proti vesnickým školám a jiný proti městským? Že někde hrají ve velké hale a jinde v malé? Tak přesně tyhle otázky si kladli i pořadatelé v Karlovarském kraji. Jak na ně vyzráli? Šalamounsky. Všechny přihlášené účastníky z jednotlivých okresů spojili. A dali tak dohromady několik superturnajů.

Okres Karlovy Vary – kluci

První turnaj Karlovarského kraje hostila hala míčových sportů ve stejnojmenném městě. Že jsou lázeňské Vary nádherné, o tom svědčí hordy turistů, které denně korzují po tamější kolonádě. Dalším důkazem byl i obrovský počet účastníků okresního kola Karlovarska. Při čtení tohohle čísla se držte. Dvacet dva účastníků na jediném školním turnaji! Obdivuhodné, ale zároveň bláznivé. No a jak to celé dopadlo? Hned čtyři celky se mohly radovat z postupu do Krajského finále. Tři z nich nakonec pochází z Varů, jedna z nedalekého Ostrova. Konkrétně postoupily ZŠ Jazyků, Delfíni a ZŠ Konečná. A ostrovská ZŠ Májová.

Ale protože florbal bavil úplně všechny, nesmíme na nikoho zapomenout a musíme všem účastníkům vzdát hold aspoň tím, že je zmíníme v účastnickém výčtu, i když nakonec nepostoupili: Růžáci, Pošťáci, Truhláři, Šmeralka kluci, Coolmen, ZŠ Kyselka, Komeňáci, Hroznětínští kluci, ZŠ Toužim, Vlci Merklín, Novorolští vlci, Chlapci ZŠ Bečov nad Teplou, ZŠ Nejdek-Karlovarská, Nejnam, Tygři, Dukelíni, Klokani, Heroes

Okres Sokolov – kluci

Také v Sokolově se představila slušná plejáda týmů, konkrétně jich dorazilo osm. Pozorní fanoušci tušili, kdo že by to asi mohl vyhrát. A vida, dopadlo to podle předpokladů. Již potřetí za sebou kralovali Gepardi, účastníci dokonce celostátního finále z let minulých. Spolu s nimi postoupili Vlci Horní Slavkov. Kdo jim stál v cestě? Centrálka, Draci, ZŠ Horní Slavkov-Školní, Šestka Sokolov, Chlapci Lomnice a ZŠ Nové Sedlo.

Okres Cheb – kluci

Pětice odvážných přijela do historicky hraničního města českých zemí, tedy do Chebu, který se pyšní krásným a letitým hradem. V hale Lokomotiva se hrálo o dvě vstupenky do krajského kola. Zcela suverénně si pro jednu z nich dokráčela 1. ZŠ Cheb. Tu doprovodí s vyrovnanou bilancí 1-1-1 ještě pátá základní škola z téhož města, která nese označení Golden Boys. Zahrát si přijeli také Draci, Ďáblové a mariánskolázeňská ZŠ JIH.

Okres Karlovy Vary – holky

Superturnajem můžeme označit i ten karlovarský dívčí. Zde to vypadalo velmi podobně jako u kluků, jen těch týmů bylo „pouze“ 19. Čtvero postupujících má tyto názvy: ZŠ Jazyků Karlovy Vary, Novorolské vlčice, Kosatky z Ostrova a Trojlístek z Ostrova.

Na koho se bohužel z postupového pohledu nedostalo? ZŠ Konečná, Růžovky, Šmeralka holky, Dukelínky, Hroznětínské holky, Pošťačky, Truhlářky, ZŠ Toužim, Kotletky Merklín, Dívky ZŠ Bečov nad Teplou, ZŠ Nejdek-Karlovarská, Nejnam-dívky, Veverky, Berušky a Cranberky.

Okres Sokolov – holky

Dívčího turnaje v Sokolově se účastnily čtyři celky. Pro dva z nich byl připravený postup do kraje. Všechno včetně postupu vyhrály Vlčice Horní Slavkov. Spolu s nimi se dál podívají také Dračice ze Sokolova. Nikoli už ale Dívky Lomnice a Švabina Sokolov.

Okres Cheb – holky

Aby bylo hotovo, bylo třeba odehrát ještě dívčí okresní kolo na Chebsku. Šest týmů, dvě místa v kraji. Jednoduché počty. Tři výhry a postup dál aneb Andělé, tedy 2. ZŠ Cheb, a jejich průlet turnajem. Směle se s tímto kolem popsovala i ZŠ JIH Mariánské Lázně, také ta se může těšit na další fázi. Neztratily se ale ani Golden Girls, Dračice, 1. ZŠ Cheb či Z

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/tvari-v-tvar-vsem-karlovarsko-zvolilo-neotrely-model/