Ústecko ve jménu dvojitých postupů. Seventeam.cv kráčí za finálovou obhajobou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hned jedenáctkrát se musely sejít organizační týmy, které se spolupodílely na pořádání okresních kol ČEPS cupu v Ústeckém kraji. Osm chlapeckých a tři dívčí turnaje určily krajské finalisty severočeské oblasti naší země. Další souhrn rekapituluje kraj hnědého uhlí, chemických závodů, ale také krásných Krušných hor. Kraj, kde jsou lidé zvyklí prát se statečně s vlastním osudem. Specifičnost dokázalo množství dvojnásobných školních postupů, kdy se dařilo jak chlapcům, tak děvčatům z téže vzdělávací instituce.

Okres Chomutov – kluci

Chomutov si ve sportovní oblasti fanoušci momentálně spojují spíš s hokejem. A protože je všeobecně známo, že hokejisté v žákovských kategoriích velmi rádi hrají také florbal, dokázali to svým vystoupením na okresním kole Chomutovska. Malí Piráti pod názvem Seventeam.cv vyhráli čtyři ze čtyř možných duelů a tím nejlepším způsobem tak vykročili za obhajobou loňské finálové účasti. Druzí skončili Radoničtí žraloci, třetí pak Březňáci.

Okres Děčín – kluci

Na Děčínsku byl zájem o turnaj velký, z organizačního hlediska tak bylo nejpohodlnější rozdělení účastníků do dvou turnajů. Oba dva přitom hostila Základní škola Miroslava Tyrše Děčín. Jak se ukázalo hned v prvním z turnajů, domácí prostředí přineslo své ovoce. ZŠ Tyršova totiž jako jediná z pěti účastníků zůstala neporažena a vysloužila si tak postupovou příčku v krajském kole. Na  tu už bohužel nedosáhly další školy: ZŠ Březová, Šluknováci, ZŠ Verneřice a Jiříkov-„Divize“.

Druhý turnaj měl čtyři účastníky. Stylem start-cíl si pro postup došla ZŠ Kamenická z Děčína, která za sebou nechala Ostré tužky, Máchovku i Základní školu Benešov nad Ploučnicí. Je tedy jisté, že Děčínsko bude mít v krajském kole dvojí zastoupení.

Okres Most – kluci

Na Mostecku se přihlásil oktet týmů, do sportovní haly Velebudice však dorazilo jen sedm statečných. Hned dva z nich se pak mohli radovat z postupu dál. Sporťáci ze Sportovky ukázali, že tahle soukromá základní škola z Litvínova bude opět patřit k top favoritům celého kraje. Pěti výhrami v pěti zápasech nenechala nikoho na postupových pochybách. Do další turnajové fáze je doprovodí také 7. ZŠ Most. Zahrát si přijeli také Štíři Meziboří, 4EVER, ZŠ Okružní Most, Horalové a 8. ZŠ Most.

Okres Litoměřice – kluci

Na Litoměřicku se přihlásilo jedenáct týmů. Všechny se pak sjely do vyhlášené lovosické sportovní haly Chemik, kde na ně čekala dvě postupová místa v krajském kole. Masarykova základní škola z Litoměřic prošla turnajem naprosto suverénně a šesti výhrami vybojovala jednoznačný postup. Mnohem víc se na něj nadřeli Dráčci Budyně nad Ohří, pro které je postup velkým úspěchem. Další týmy sice nejdou dál, rozhodně si ale užily skvělé florbalové dopoledne. O koho šlo? Valáci, Pionýři, Čtyřlístek, Havlíčkovka Litoměřice, Roudnice nad Labem Karla Jeřábka, Berani, ZŠ Bohušovice, Zajíci Libochovice a ZŠ TGM Štětí.

Okres Teplice – kluci

V regionu, jehož sídlem jsou lázeňské Teplice, vstoupilo do hry deset mančaftů. A také zde postupovali jen dva nejlepší ze všech. Nebyli jimi Experti, Fireball team Žalany, Stínadláci, ZŠ Lidická, Mazáci, ZŠ Dubí 1, Medvědi ani Edisoni. Stínadelskou  halou se nesl radostný ryk kluků z Buzulky, což jsou tepličtí žáci ze základní školy s rozšířenou výukou matematiky. Spolu s nimi jásali také Metelíci, budoucí lingvisté z Metelkova náměstí, jediní neporažení v turnaji.

Okres Ústí nad Labem – kluci

Kde jinde se mohlo hrát ústecké okresní kolo, než v Mekce florbalu na Ústecku – ve sportovní hale Sluneta, kde hrají své superligové duely také ústečtí florbalisté. Šest přihlášených týmů se zde pralo o jednu jedinou postupovou příčku. A zůstala doma, vyhráli ji pro sebe Vojnovičováci z Ústí. Za nimi se postupně umístili Bombarďáci, Vinařská, Palachovka, Pandy a ZŠ Hluboká.

Okres Louny – kluci

Chlapecká okresní kola zakončili kluci z Lounska. Tamější hala přivítala devět odvážných, z nichž hned dva mohli slavit postup. Byla to 3.ZŠ Louny a Kocouři ze ZŠ Jana Amose Komenského v Lounech. Už bez postupu skončila ZŠ Prokopa Holého, ZŠ a MŠ Černčice, ZŠ Louny Přemyslovců, ZŠ Lipenec, Lenešický Čáp, Komeňáček a Ročováci.

Okres Děčín – holky

Čtyři celky vstoupily do dívčí války na Děčínsku. Zlato pro sebe uzurpovala úspěšná ZŠ Tyršova z Děčína, která tak napodobila své chlapecké kolegy. Druhý byl tým Monster, bronz brala Palachovka holky. Nepopulární čtvrtá příčka pak zbyla na Máchovku.

Okres Teplice – holky

Mezi dívkami na Teplicku kralovala Buzulka, taktéž postupující mezi chlapci i děvčaty. Druhé skončily Edisonky ze ZŠ Edisonova v Teplicích. Volné místo v kraji už bohužel nezbylo na ZŠ Dubí 1, Expertky, Hvězdičky, Medvědice a Holky Žalanky.

Okres Most – holky

Poslední školou, která potvrdila dominanci u obou pohlaví, byla 7. ZŠ Most s označením Wings. Rozkmitala svá křídla a čtyři výhrami doletěla k postupu. Ten mine 18. ZŠ Okružní Most a Rebelky z Meziboří.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/ustecko-ve-jmenu-dvojitych-postupu-seventeam-cv-kraci-za-finalovou-obhajobou/