Velký zájem o turnaj na Plzeňsku. Klatovsko se vytáhlo i mezi děvčaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plzeň, metropole Plzeňského kraje, je pro mnohé symbolem nejlepšího piva na světě. Jenže to není jen pivo, kvůli kterému by se vyplatilo do tohoto nádherného kraje vyrazit. Příhraniční region nabízí část Šumavy, špičkovou fakultní nemocnici, nepomucký zámek na Zelené hoře a další množství úžasných atrakcí. Mezi ně lze zařadit i kvalitní sportovní kluby. Není to jen hokejová Škoda a fotbalová Viktoria, kdo dělá svému městu a kraji čest. Skvěle tu umí hrát také florbal. A to i na základních školách. Pojďme si zrekapitulovat další kraj, tentokrát ten Plzeňský.

Okres Plzeň-město – kluci I, II

Krajské město Plzeň má více než 170 tisíc obyvatel. Tomu je úměrný i počet zdejších základních škol. A protože velké množství z nich se rozhodlo přihlásit také do letošního ročníku ČEPS cupu, bylo nutné uspořádat hned dva turnaje pro školy z tohoto města.

První z turnajů hostila legendární hala Lokomotiva. Přivítala celkem osm celků, z nichž mohl postoupit jen jeden jediný. Tím se stala Čtrnáctka, což je plzeňská škola ze Zábělské ulice. Jako jediná ze všech totiž v turnaji ani jednou neprohrála. Za sebou nechala: Čtyřku, Dvaadvacítku, Jednadvacítku, Jednatřicítku, Dvacítku, Draky z 2. ZŠ a Tyršovku.

Druhý z plzeňských turnajů hostila sportovní hala Slavie VŠ Plzeň. Na šestici účastníků čekalo jedno jediné místo v krajském kole. Vybojovala jej škola s názvem Božkov, která by sice u neznalých plzeňského prostředí mohla evokovat spojení s proslulým alkoholem, realitou ale je, že se tak jmenuje lokalita, v níž je i Vřesinská ulice, odkud tahle škola pochází. Pět výher ji posunulo dál. Postupová brána už zůstala zavřena pro Pětadvacítku, 33. ZŠ Plzeň, Benešováky, Tasmánské čerty a Osmadvacítku.

Okres Domažlice – kluci

Na domažlickou Jiskru a její jedno postupové místo si brousil zuby kvartet zájemců. Nakonec se radovala Bělá nad Radbuzou, která dvakrát vyhrála a dvakrát remizovala, což v konečném účtování znamenalo první příčku a postup do plzeňského krajského finále. Turnaj si ale užily i další školy – ZŠ Staňkov, ZŠ Poběžovice a Klenčácí.

Okres Klatovy – kluci

Na Klatovsku byl letos zájem enormní. Region, který je širokému publiku známý díky seriálu Policie Modrava, vyslal do bojů celkem jedenáct zástupců. A také na ně čekalo jen jedno jediné postupové místo. Zásluhou šesti výher si pro něj dokráčel klatovský Tolsťák z Tolstého ulice, a to navzdory faktu, že v turnaji dokonce dvakrát prohrál. V klíčovou chvíli dokázal zabrat a může se těšit na další fázi ČEPS cupu. To už bohužel neplatí o Čapkově, Strážovácích, Klukách z Měčína, tedy loňském superpřekvapení, dále o Horažďovicích, ZŠ Plánické z Klatov, ZŠ Masarykově z Janovic nad Úhlavou, ZŠ Lerchově ze Sušice, Masarykově ZŠ Klatovy, Vrhavči a Velharticích. Pro ty všechny letošní turnaj končí už v okresní fázi.

Okres Plzeň-jih – kluci

Také jihoplzeňský okres vyslal své bojovníky do letošního ročníku turnaje. Sportovní hala ve Stodu hostila trio statečných. Pro postup si dokráčela škola se vtipnou slovní hříčkou v názvu – Pohodový 100D, což byla domácí základní škola. Druhá byla ZŠ Přeštice a bronz brala TVJ Chlumčany.

Okres Rokycany – kluci

Z Rokycan do Plzně vede železniční trať, na níž se budoval zbrusu nový železniční tunel. Má zkrátit spojení mezi oběma městy. A minimálně jedné z vítězných škol cestu ukrátí. Tou školou je ZŠ Stupno, šestinásobný vítěz duelů Rokycanska. Přesně tolik výher totiž bylo potřeba k postupu do plzeňského krajského finále. Kdo na ně nedosáhl, ale pobavil se florbalem? Draci Mýto, Vlčata, ZŠ Radnice, Osečáci, ZŠ ulice Míru Rokycany, ZŠ Mlečice a Holoubkov.

 

Okres Plzeň-sever – kluci

Také severoplzeňský okres měl možnost vyslat své zástupce do turnajových bojů. A tím zástupcem budou FBC Kožlany, které třikrát vyhrály, jednou prohrály a zajistily si tak postup dál. Stříbrnou medaili bral celek s názvem Ledečtí apači, bronz pak družina jménem ZŠ Manětín.

Okres Tachov – kluci

Chlapeckou část na Plzeňsku uzavřel tachovský okres. Tamější sportovní hala přivítala trio účastníků. Pro výhru si dokráčela domácí ZŠ Tachov ze Zárečné ulice, která nesla název Zárka. Druhé skončily Sovičky z Chodové Plané a třetí byli Horničáci.

Okres Plzeň-město – holky

Plzeňský kraj vyslal do bojů také dívčí týmy. V plzeňsko-městském okrese se hrál duel mezi 33. ZŠ Plzeň a Benešovačkami. Dvakrát shodně 4:0 vyhrála plzeňská škola, která si tak účast v letošním ročníku prodloužila minimálně o jeden turnaj.

Okres Klatovy – holky

Na Klatovsku byl o letošní ročník velký zájem nejen mezi chlapci, ale také mezi děvčaty. Do dívčího turnaje se přihlásila hned pětice týmů. A když se nezadařilo klukům, radost udělaly Měčínu holky. Suverénně totiž se čtyřmi výhrami dokráčely pro okresní primát a postup dál. Konkurovat se jim snažila děvčata z Horažďovic, Čapkovy, Strážovačky či Vrhaveč, nikdo z nich ale favoritky obrat o body nedokázal.

Okres Plzeň-jih – holky

Jihoplzeňský okres vyslal do dívčí války trio odvážných. Pro postup si doletěly Chlumčanské dračice, které ve dvou duelech spálily soupeřky žárem a postupují do plzeňského krajského kola. Tam své chlapecké kolegy nedoprovodí Pohodový 100D ani ZŠ Přeštice.

Okres Rokycan – holky

Pomyslnými královnami okresního kola v Plzeňském kraji se staly dívky z Rokycanska. Těch se totiž přihlásilo hned sedm, přičemž na turnaj dorazila šestice odvážných. Tentokrát se nenašel žádný neporažený tým, jen jediná porážka ale v kombinaci se čtyřmi výhrami stačila na postup Lvicím z Mýta. Až za nimi skončila ZŠ Radnice se stejnou bilancí, ovšem horším vzájemným zápasem, pak také Voldušandy, ZŠ Mlečice, ZŠ Stupno a ZŠ ulice Míru Rokycany.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/velky-zajem-o-turnaj-na-plzensku-klatovsko-se-vytahlo-i-mezi-devcaty/