Vzpoura menších škol. Na Zlínsku kralovaly spíše menší obce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Že je studium na velké městské škole vždy zárukou úspěchu? Ale kdeže. A ve sportu bychom tohle „kdeže“ mohli umocnit na druhou. Zlínský kraj potvrdil, že i v menších obcích lze dosáhnout velkého úspěchu. V Baťově regionu byl o letošní ročník ČEPS cupu velký zájem. Následující článek shrne okresní kola celého kraje, pod nějž spadají historické oblasti části Hané, Valašska či Slovácka.

Okres Vsetín – kluci 1

Když se řekne Vsetín, snad každému se krom typické spojitosti s Valašskem vybaví také hokej. V letošní sezoně to vypadá na obnovení zašlé slávy místního hokejového klubu. A jak je vidět, s nástrojem v ruce to zdejší lidé opravdu umí. S florbalem tomu není jinak. První turnaj Vsetínska hostila Základní škola Vsetín-Luh. Celkem šest týmů se přijelo poprat o jediné místo v krajském kole. To vybojovali Lhocané z Francovy Lhoty, jediný neporažený tým turnaje. Zklamání zažili domácí Luháci, kteří sice brali stříbrné medaile, těsná prohra s vítězem je ale připravila o pokračování v tomto turnajovém ročníku. Za nimi skončily tyto týmy: Baletky, Hošťálková, Sychrováci a ZŠ a MŠ Karolinka.

Okres Zlín – kluci 1

První ze dvou zlínsko-okresních kol hostily Otrokovice, florbalová Mekka Zlínského kraje a jediná extraligová bašta. Absolutně suverénně si zde počínali borci ze ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně, kteří z šesti bitev šest vyhráli a vybojovali tak jedinou volnou příčku v krajském kole. Stříbro a bronz braly dvě otrokovické školy, konkrétně ZŠ Trávníky Otrokovice a ZŠ TGM Otrokovice. Zahrála si také domácí Máneska, dále ZŠ Mikoláše Alše, Čtyřka, ZŠ Halenkovice, FK Tlumačov, CZŠ Savio a 1.ZŠ Napajedla.

Okres Uherské Hradiště – kluci 1

Srdcem mládežnického florbalu v tomto regionu je bezesporu Uherský Brod. Tamější základní škola každoročně končí mezi nejúspěšnějšími celky republiky. Leč letos se ZŠ Pod Vinohrady tolik nedařilo, a tak ukončila putování hned v prvním kole. Postupují celkem tři celky z Uherskohradišťska. Domácí ZŠ Mariánské náměstí, Hradčovice a SHARKS Nivnice. Toto trio si rozebralo cenné kovy a postupová místa do kraje. Parádní florbalové dopoledne si ale užili i jiní: FTK Javořina, Bánovjané, ZŠ TGM Bojkovice, Havrani, ZŠ Pod Vinohrady, Piráti, ZŠ Na Výsluní, Březová, Šumice, ZŠ Korytná a Záhorovjané.

Okres Zlín – kluci 2

Druhé kolo zlínského okresu hostily Slušovice, které si starší ročníky spojují hlavně s časy socialismu, protože právě této obci se přezdívalo „oáza kapitalismu v socialismu“. Zdejší velikán Čuba je senátorem, ti mladší z nás už možná ani nevědí, o koho jde. Všichni ale vědí, že se zde skvěle hraje florbal. Domácí ZŠ Slušovice dokázala využít domácího prostředí a turnaj opanovala, připsala si tak i postup do krajské fáze ČEPS cupu. Za ní se umístily tyto týmy: ZŠ Slušovice dívky, ZŠ Lukov, ZŠ Jasenná a ZŠ Pozlovice.

Okres Kroměříž – kluci

Ani na Kroměřížsku nehostilo okresní kolo nádherné město zapsané na seznamu UNESCO, nýbrž menší Holešov, kde sídlí vyhlášená policejní škola. Celkem se zde představilo osm týmů, na které čekala jediná postupová příčka. Tu pro sebe uzurpovala domácí 1.ZŠ Holešov, která z pěti zápasů pět vyhrála. Úctyhodná bilance. Florbalem se přijely bavit také další týmy, pro ty už ale postupová brána zůstala uzavřena: Kostelečtí draci, Zacharáci, Dračí křídla, ZŠ U Sýpek Kroměříž, 2.ZŠ Holešov, ZŠ Morkovice a 3.ZŠ Holešov.

Okres Vsetín – kluci 2

Druhé okresní kolo Vsetínska hostilo Valašské Meziříčí. Přivítalo celkem kvintet týmů, pro který bylo připraveno obligátní jedno jediné postupové místo do krajské eliminace. Vybojovali ho Šafíci, domácí základní škola z Šafaříkovy ulice. Za nimi skončily tyto celky: Koryčanky, Choryňáci, ZŠ a MŠ Loučka, Horňané a ZŠ Valašská Bystřice.

Okres Uherské Hradiště – kluci 2

Posledním chlapeckým turnajem byl ten, jehož pořadatelem se stalo Staré Město u Uherského Hradiště. Na dvanáct statečných čekala dvě postupová místa. Ani jedno ovšem nezbylo na některý z domácích týmů. Jedna postupová radost mířila na ZŠ Uherský Ostroh, druhá pak vcelku očekávaně do sousedního Uherského Hradiště, respektive na tamější sportovní základní školu. Parádní dopoledne si ale určitě užili také Základní škola Staré Město, Polešovjáci, Základní škola Velehrad, Rychlíci, ZŠ Ostrožská Lhota, ZŠ a MŠ Tupesy, ZŠ Březolupy, Draci, Kudlovice a Červeňáčci.

Okres Uherské Hradiště – holky

Pokud by v některém z okresů zasloužily velkou pochvalu, pak jednoznačně na Hradišťsku. Mohutná účast chlapců byla zdárně sekundována neméně početnou účastí dívek. V brodské hale se představilo celkem 12 dívčích výběrů, pro něž byla připravena tři postupová místa v krajském kole. Medaile a postup si rozebraly Bánovjanky, ZŠ Pod Vinohrady a Záhorovjanky. Florbalovou radost pocítily ale i ostatní holky, a to konkrétně tyto z: FTH Javořina, Komety, Dračice z Kunovic, Smajlinky, Březová, Dračice z Pitína, Divoké stíny, ZŠ TGM Bojkovice a Hradčovice.

Okres Vsetín – holky

Krajské kolo Zlínska uzavřela děvčata na Vsetínsku. Čtyři týmy, každý s každým, jeden postupující. Šampionkami šampionů se staly vsetínské Luhačky, velmi úspěšný tým z loňského ročníku. Za nimi skončila Hošťálková, Horňanky a Šafinky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/vzpoura-mensich-skol-na-zlinsku-kralovaly-spise-mensi-obce/