Znojemský válec a domácí překvapení. V Olomouci odehrány chlapecké základní skupiny

Republikové finalisty ze západu republiky už známe. Východní polovinu, kam spadají krom všech ryze moravských a slezských krajů také ty české či smíšené (Královéhradecký, Pardubický a Vysočina), přivítala olomoucká sportovní hala Rooseveltova. Oproti Praze se prohodilo pořadí. Nejprve se představí chlapci, až poté dívky. U silnějšího pohlaví už známe účastníky vyřazovacích bojů. Jako totální válec se zatím jeví znojemská Mládežka. Překvapením je prvenství Němčic nad Hanou.

Áčková skupina, kterou nakonec ovládly právě „domácí“ Němčice nad Hanou, celek z Olomouckého kraje, byla nesmírně vyrovnaná. Ani jeden z účastníků nevybojoval plný počet bodů. Skupinový šampion vyhrál dokonce jen jednou. K tomu přidal dvě remízy. A i to mu stačilo na skupinový primát.

Druhý Uherský Ostroh si vyzkoušel všechny výsledkové varianty. Zvítězil nad Hodonínem, remizoval s Litomyšlí a prohrál pouze jednou jedinkrát – s první Tyršovkou z Němčic. Stejný počet bodů získal také celkově třetí ŠSK Očov Hodonín. V jeho neprospěch ale rozhodlo horší vzájemné utkání právě s Ostrohem.

Jediným týmem, který v turnaji ani jednou nezvítězil, tak byla Zámecká Litomyšl. Přestože herně zdaleka výrazně nezaostávala, nakonec skončila čtvrtá. To ji odsoudilo k utkání o konečné sedmé místo.

V „béčku“ bylo o poznání jasněji. Suverénem suverénů zde byla znojemská Mládežka, která všechny soupeře rozdrtila a s pouze čtyřmi inkasovanými brankami vyslala jasný signál směrem k soupeřům. Tato skupina tak řešila především to, kdo postoupí ze druhého a kdo ze třetího místa.

Tentokrát skóre nebylo třeba řešit, vše se rozhodlo bodově. Šest bodů, čili dvě výhry a pouze jedna prohra se Znojmem, posunuly do čtvrtfinále náchodskou Komendu. Jedna výhra stačila k postupu bystřickým Zubrům.

S nulou na kontě výher a pouze dvěma vstřelenými brankami skončila čtvrtá Kopřivnice. Ta si může chuť spravit v souboji o konečnou sedmou příčku na východě republiky.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2017/znojemsky-valec-a-domaci-prekvapeni-v-olomouci-odehrany-chlapecke-zakladni-skupiny/