Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

ČEPS ovládly jihomoravské celky. Chlapečtí mistři jsou z Brna, dívčí z Dolních Bojanovic

Také školní turnaje organizované Českým florbalem už znají své republikové šampiony. Den po Superfinále florbalu 2019 se na ostravské sportovní hale Dubina rozhodla o mistrech ČEPS cupu pro letošní rok. Oba poháry pro šampiony pojedu na jih Moravy. Chlapecký turnaj ovládl brněnský Slovaňák, dívčí pak Orlice z Dolních Bojanovic.

Celoroční snažení školních týmů je u konce. Až finálový turnaj ukázal, že na mistrovský trůn usedli noví šampioni v obou kategoriích. Loňský vítěz chlapeckého turnaje, Jeseňáci, vypadl v dřívější fázi turnaje. Dívčí obhájce, Lutín, bral tentokrát „pouze“ republikový bronz.

Odpolední program odstartoval tradičně čtvrtfinálovými duely. Brněnský Slovaňák vyzval opavskou ZŠ Edvarda Beneše. Následovníci druhého československého prezidenta podlehli svým bojovným brněnským soupeřům v zářivě žlutých dresech 4:7. Na druhém hřišti svůj mistrovský sen stále mohla žít mladoboleslavská Šestka, jež přehrála pražské Fryčováčky.

Dívčí čtvrtfinále svedla dohromady loňské mistryně z Lutína a karlovarskou Libušinku. V nervydrásající bitvě nakonec o gól vyhrály Hanačky. Naopak tygřice z Trutnova doslova rozstřílely pražský Campanus. A tak bylo jasné, že do republikové metropole mistrovský pohár letos neodjede.

V souboji poražených čtvrtfinalistů opavská základní škola statečně vzdorovala Fryčováčkům, nakonec ale prohrála. Pražané skončili pátí, borci z města proslaveného firmou Opavia se pyšní pátým místem v Česku. Pátá příčka patří hlavnímu městu také u něžného pohlaví. ZŠ Campanus přetlačila karlovarskou Libušinku 3:2.

Pak už přišla řada na semifinálové bitvy. Mezi chlapci si šanci utkat se o primát uzurpoval Uherský Brod, který si poradil s Šestkou z města automobilky Škoda. Další parádní semifinálový souboj vyzněl lépe pro Slovaňák, jenž přehrál Českou Lípu 5:3.

Dívčí semifinále byla podstatně jednoznačnější. Orlice z Dolních Bojanovic rozstřílely Trutnovské tygřice. A Strašecké zebry si poradily s Lutínem. Tím bylo jasné, kdo se utká o republikový primát.

Souboje o bronz měly rozdílný průběh. Zatímco v chlapecké části turnaje už značně vyčerpaná Česká Lípa podlehla boleslavské Šestce, mezi děvčaty to byl souboj o každý míček. O jeden víc jich přece jen urvaly hráčky Lutína. Obhájkyně prvenství tak ve druhém roce po sobě braly cenný kov, čímž se nesmazatelně zapsaly do historie turnaje.

Stejně jako vypadaly duely o bronz, se vyvíjely i finálové zápasy. Zatímco v chlapecké části si Slovaňák z Brna pohrál s Uherským Brodem, mezi děvčaty to bylo vyrovnané do poslední vteřiny. Ve zvířecím derby Strašecké zebry kousaly, dravé Orlice ale přehrát nedokázaly. A tak bylo jasné, že zlaté medaile budou zdobit hráčky v růžových dresech a hráče ve žlutém.

Ocenění předával ostravský radní Karel Malík.

Celý článekCelý článek

Ostravské ČEPS finále zná čtveřici semifinalistů. Vyrovnané skupiny favorita neodkryly

Dopolední program vrcholu mládežnického turnaje ČEPS cup je minulostí. Základní skupiny v chlapecké i dívčí kategorii určily turnajové semifinalisty. Čtveřici celků dělí jediná výhra od celorepublikových stupňů vítězů. Ostatní týmy se o svou druhou šanci poperou ve čtvrtfinále.

Šestice nejlepších chlapeckých i dívčích týmů od deset hodin bojovala na ostravské Dubině o přímý postup do semifinále závěrečného turnaje ČEPS cupu. Pouze jediný ze všech semifinalistů vyhrál oba dva skupinové duely. To jen potvrdilo kvalitu a sílu všech účastníků závěrečného turnaje.

Chlapeckou skupinu A opanoval Uherský Brod. Borci ze ZŠ Pod Vinohrady těsně o gól přehráli brněnský Slovaňák. Ve druhém zápase remizovali s mladoboleslavskou Šestkou. Čtyři body jim v konečném účtování stačily na první pozici a jistotu republikového semifinále. Zabojovat o něj mohou i další dva týmy. Slovaňák postupující z druhého místa a Šestka po prohře 2:4 z pozice třetí.

„Béčková“ skupina kluků poznala jediný stoprocentní tým turnaje. Ani zde to ale nebyla žádná jednostranná exhibice. ZŠ Slovanka Česká Lípa s hlasitě povzbuzujícími fanoušky v zádech porazila v parádní bitvě 6:3 opavskou ZŠ Edvarda Beneše a pouze o gól pražské Fryčováčky. Ti pak rovněž o gól porazili Opavu. O postup dál si zahrají jako postupující z druhého místa. Pražanům patří místo třetí.

Jména semifinalistek znají také děvčata. Dolnobojanovické Orlice remizovaly s pražskou ZŠ Campanus a přehrály vysoko 5:0 obhájkyně z Lutína. Hanačky si spravily chuť právě na Pražankách, které vyprovodily třemi góly. Tím si Lutín zajistil druhé místo ve skupině. Holky z Jižního Města pokusí matku štěstěnu z třetí příčky.

Nejzamotanější situace byla v „béčkové“ skupině dívek. Všechny tři celky se zde obraly navzájem. O umístění tak rozhodovalo celkové skóre. Tříbrankový kladný rozdíl poslal z prvního místa dál Strašecké zebry z Nového Strašecí. Jeden gól do plusu zajistil lepší výchozí pozici ve čtvrtfinále Trutnovským tygřicím. Na karlovarskou Libušinku zbylo místo třetí. Bez ohledu na fakt, že měla stejně bodů jako první zebry.

Celý článekCelý článek

Dvanáctka nejlepších míří na Dubinu. Dívčí titul obhajuje Lutín

Celý rok statečně bojovali, aby měli nárok na zaslouženou odměnu. Tou bude účast na republikovém finále turnaje ČEPS cup v Ostravě na Dubině. Účastníci finále museli projít třemi předchozími fázemi. Nyní je dělí krok od velké slávy. Lutín pak od zápisu mezi legendy. Pokud by obhájil prvenství, dokázal by, co nikdo před ním.

Šest chlapeckých a šest dívčích týmů z celého Česka čeká v pondělí dosavadní kariérní vrchol. Žáci základních škol mají poprvé v životě možnost stát se republikovým králem. Stačí k tomu už zdánlivě „málo“ – vyhrát ostravské klání mezi nejlepšími z nejlepších.

Dva účastníci dívčího turnaje už mají s finálovou akcí zkušenost. Jedni už dokonce vědí, jaké to je zvednout nad hlavu pohár pro mistra a ucítit opojný pocit vítězství. Lutín loňský ročník opanoval. V tom letošním se sice hlavně v národním finále na postup nadřel, nic to nemění na skutečnosti, že sen o obhajobě žije až do poslední chvíle.

Na finálové akci už si v minulosti zahrály i Strašecké zebry. Ty čeká výlet ze středních Čech, konkrétně z Nového Strašecí. Z Prahy pak  přicestuje ZŠ Campanus, která je nejen hegemonem jižní poloviny republikové metropole. Až z Podkrkonoší, konkrétně z Trutnova, dorazí Trutnovské tygřice. Těm zkříží cestu dolnobojanovické Orlice jako zástupkyně jižní Moravy a Libušinka, největší překvapení turnaje z Karlových Varů.

Parádní bitvy čekají také na chlapecké účastníky. U nich je už nyní jasné, že poznají nového krále. Jeseňáci totiž v turnaji skončili dřív. Jejich místo budou chtít zaujmout kluci ze ZŠ Edvarda Beneše, jež do Ostravy přijedou z města rivalů – Opavy. „Zálusk“ na prvenství má i ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod či další moravský zástupce – brněnský Slovaňák.

Na svou šanci ale čekají také výběry z Čech. Praha vysílá kluky ze základní školy Fryčovická. Dalekou cestu musí absolvovat florbalisté ze ZŠ Slovanka Česká Lípa. A šestici účastníků nemůže završit nikdo jiný než mladoboleslavská Šestka, další tradiční a úspěšný výběr.

Celý článekCelý článek

Jediným neporaženým týmem zůstal vítězný Slovaňák. Postup ubojoval i Uherský Brod

Hotovo, odehráno. Národní finále turnaje ČEPS cup jsou pro rok 2019 minulostí. Poslední turnaj v Olomouci určil závěrečné tři účastníky ostravského finálového turnaje. Vítězové skupiny nakonec postupují oba. Hlavně Uherský Brod se na to ale pořád nadřel. Zlato bral jediný neporažený brněnský Slovaňák.

Tradičně čtvrtfinálovými duely odstartoval odpolední program olomouckého turnaje. Zatímco v případě souboje Slovaňáku s Buldoky to byla naprosto jednostranná záležitost, v souboji Předměřic se ZŠ Trávník to byla bitva na ostří čepele. O jedinou branku v ní uspěli kluci z Královéhradecka, mohli se tak těšit na semifinále.

Utkání o sedmé místo svedlo dohromady dva neúspěšné celky ze základních skupin. Moravské Budějovice však ani tentokrát zvítězit nedokázaly. Podlehly Flyboys Vysoké Mýto 5:6 a potvrdily tak, že v letošním roce to týmům z florbalového Regionu V, tedy Vysočiny a jižních Čech, zrovna nevyšlo.

V souboji zklamaných čtvrtfinalistů rozhodovala až trestná střílení. V nich měli více štěstí Hanáci z Přerova. ZŠ Trávník přehrála ivančické Buldoky a brala tak konečné páté místo na východě republiky.

A pak už šlo do tuhého. Bylo jasné, že vítěz semifinále bude mít krom medaile jistý i postup do velkého finále v Ostravě. Vítěz skupiny z Uherského Brodu překvapivě podlehl rozjetému brněnskému Slovaňáku 2:3 a čekaly ho, řečeno judistickou terminologií, opravy. Zato opavský skupinový vítěz přehrál bez větších potíží šampiona Královéhradecka z Předměřic a potvrdil, že je žhavým aspirantem na prvenství.

To nakonec vybojovat nedokázal. ZŠ Edvarda Beneše ve finále podlehla svému skupinovému soupeři, s nímž remizovala, tedy Slovaňáku. Ve výsledku ji to ale moc mrzet nemuselo. Stříbro sice není zlato, ale postup do velkého finále je pro oba celky stejný.

Nejsledovanější duel turnaje se odehrával na druhém hřišti. V souboji o poslední volnou příčku v Ostravě si to rozdala ZŠ Pod Vinohrady a Předměřice nad Labem. V krásné a vyrovnané bitvě se nakonec radovali florbalisté z východu Moravy. Brod přetlačil soupeře 4:3 a může se radovat z účasti na ostravském sezonním vrcholu.

Celý článekCelý článek

Sedmibodoví vítězové olomouckých skupin. V „áčku“ rozhodovalo o semifinalistovi skóre

Velmi vyrovnanými se zdály být základní skupiny posledního národního finále turnaje ČEPS cup. V olomoucké hale na Rooseveltově ulici se vyrojilo více favoritů. Přímý postup do semifinále nakonec připadl turnajové legendě z Uherského Brodu a opavské ZŠ Edvarda Beneše.

Už jen tři místa jsou volná na finálovém turnaji letošního ročníku ČEPS cupu v Ostravě. Obsadí je trio účastníků olomouckého zemského finále východ. To uzavře předposlední fázi této akce v letošním roce.

Ve skupině A byly dva neporažené celky. Přímo do semifinále však mohl postoupit jen jeden. Ve výsledku tedy rozhodovalo celkové skóre. A protože opavská ZŠ Edvarda Beneše předvedla větší kanonádu, dělí ji po dvou výhrách a jedné remíze jedno jediné vítězství od postupu do vysněného finále.

Do něj se může prokousat také druhý a rovněž sedmibodový Slovaňák z Brna. Protože však s Opavou jen remizoval, horší celkové skóre ho posílá do nevyzpytatelného čtvrtfinále. Tam nakouknou také Přerované ze ZŠ Trávník, kteří si v přímém souboji o play-off poradili s Flyboys Vysoké Mýto.

Také ve druhé skupině nebyl vítěz úplně suverénní. ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu patří k legendám tohoto turnaje. Potvrzuje to i letos, když dvěma výhrami a jednou remízou vybojovala postup do semifinále. Od Ostravy i tyhle kluky ze Slovácka dělí jediná výhra.

O finálové účasti mohou stále snít i Předměřice nad Labem, ty jdou dál z druhé pozice. Poslední volnou příčku ve vyřazovacích bojích obsadili ivančičtí Buldoci, kteří si v přímém souboji o vše poradili s šampionem Vysočiny z Moravských Budějovic. Na ty tak čeká jen konečná bitva o sedmé místo.

 

Čtvrtfinále

Slovaňák – Buldoci

Předměřice – ZŠ Trávník

 

O sedmé místo

ZŠ TGM Moravské Budějovice – Flyboys Vysoké Mýto

 

Přímý postup do semifinále

ZŠ Pod Vinohrady U. Brod

ZŠ Edvarda Beneše Opava

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 27.8. Start registrací týmů
 • 21.9. Konec registrací
 • 8.10.- 30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 25.3.2019 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 26.3.2019 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 28.3.2019 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 29.3.2019 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • 15.4.2019 Finálový turnaj (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

ČEPS ovládly jihomoravské celky. Chlapečtí mistři jsou z Brna, dívčí z Dolních Bojanovic

Také školní turnaje organizované Českým florbalem už znají své republikové šampiony. Den po Superfinále florbalu 2019 se na.. Celý článek

Ostravské ČEPS finále zná čtveřici semifinalistů. Vyrovnané skupiny favorita neodkryly

Dopolední program vrcholu mládežnického turnaje ČEPS cup je minulostí. Základní skupiny v chlapecké i dívčí kategorii určily turnajové semifinalisty… Celý článek

Dvanáctka nejlepších míří na Dubinu. Dívčí titul obhajuje Lutín

Celý rok statečně bojovali, aby měli nárok na zaslouženou odměnu. Tou bude účast na republikovém finále turnaje ČEPS.. Celý článek

Jediným neporaženým týmem zůstal vítězný Slovaňák. Postup ubojoval i Uherský Brod

Hotovo, odehráno. Národní finále turnaje ČEPS cup jsou pro rok 2019 minulostí. Poslední turnaj v Olomouci určil závěrečné tři.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/