ČEPS ovládly jihomoravské celky. Chlapečtí mistři jsou z Brna, dívčí z Dolních Bojanovic

Také školní turnaje organizované Českým florbalem už znají své republikové šampiony. Den po Superfinále florbalu 2019 se na ostravské sportovní hale Dubina rozhodla o mistrech ČEPS cupu pro letošní rok. Oba poháry pro šampiony pojedu na jih Moravy. Chlapecký turnaj ovládl brněnský Slovaňák, dívčí pak Orlice z Dolních Bojanovic.

Celoroční snažení školních týmů je u konce. Až finálový turnaj ukázal, že na mistrovský trůn usedli noví šampioni v obou kategoriích. Loňský vítěz chlapeckého turnaje, Jeseňáci, vypadl v dřívější fázi turnaje. Dívčí obhájce, Lutín, bral tentokrát „pouze“ republikový bronz.

Odpolední program odstartoval tradičně čtvrtfinálovými duely. Brněnský Slovaňák vyzval opavskou ZŠ Edvarda Beneše. Následovníci druhého československého prezidenta podlehli svým bojovným brněnským soupeřům v zářivě žlutých dresech 4:7. Na druhém hřišti svůj mistrovský sen stále mohla žít mladoboleslavská Šestka, jež přehrála pražské Fryčováčky.

Dívčí čtvrtfinále svedla dohromady loňské mistryně z Lutína a karlovarskou Libušinku. V nervydrásající bitvě nakonec o gól vyhrály Hanačky. Naopak tygřice z Trutnova doslova rozstřílely pražský Campanus. A tak bylo jasné, že do republikové metropole mistrovský pohár letos neodjede.

V souboji poražených čtvrtfinalistů opavská základní škola statečně vzdorovala Fryčováčkům, nakonec ale prohrála. Pražané skončili pátí, borci z města proslaveného firmou Opavia se pyšní pátým místem v Česku. Pátá příčka patří hlavnímu městu také u něžného pohlaví. ZŠ Campanus přetlačila karlovarskou Libušinku 3:2.

Pak už přišla řada na semifinálové bitvy. Mezi chlapci si šanci utkat se o primát uzurpoval Uherský Brod, který si poradil s Šestkou z města automobilky Škoda. Další parádní semifinálový souboj vyzněl lépe pro Slovaňák, jenž přehrál Českou Lípu 5:3.

Dívčí semifinále byla podstatně jednoznačnější. Orlice z Dolních Bojanovic rozstřílely Trutnovské tygřice. A Strašecké zebry si poradily s Lutínem. Tím bylo jasné, kdo se utká o republikový primát.

Souboje o bronz měly rozdílný průběh. Zatímco v chlapecké části turnaje už značně vyčerpaná Česká Lípa podlehla boleslavské Šestce, mezi děvčaty to byl souboj o každý míček. O jeden víc jich přece jen urvaly hráčky Lutína. Obhájkyně prvenství tak ve druhém roce po sobě braly cenný kov, čímž se nesmazatelně zapsaly do historie turnaje.

Stejně jako vypadaly duely o bronz, se vyvíjely i finálové zápasy. Zatímco v chlapecké části si Slovaňák z Brna pohrál s Uherským Brodem, mezi děvčaty to bylo vyrovnané do poslední vteřiny. Ve zvířecím derby Strašecké zebry kousaly, dravé Orlice ale přehrát nedokázaly. A tak bylo jasné, že zlaté medaile budou zdobit hráčky v růžových dresech a hráče ve žlutém.

Ocenění předával ostravský radní Karel Malík.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/ceps-ovladly-jihomoravske-celky-chlapecti-mistri-jsou-z-brna-divci-z-dolnich-bojanovic/