Dvanáctka nejlepších míří na Dubinu. Dívčí titul obhajuje Lutín

Celý rok statečně bojovali, aby měli nárok na zaslouženou odměnu. Tou bude účast na republikovém finále turnaje ČEPS cup v Ostravě na Dubině. Účastníci finále museli projít třemi předchozími fázemi. Nyní je dělí krok od velké slávy. Lutín pak od zápisu mezi legendy. Pokud by obhájil prvenství, dokázal by, co nikdo před ním.

Šest chlapeckých a šest dívčích týmů z celého Česka čeká v pondělí dosavadní kariérní vrchol. Žáci základních škol mají poprvé v životě možnost stát se republikovým králem. Stačí k tomu už zdánlivě „málo“ – vyhrát ostravské klání mezi nejlepšími z nejlepších.

Dva účastníci dívčího turnaje už mají s finálovou akcí zkušenost. Jedni už dokonce vědí, jaké to je zvednout nad hlavu pohár pro mistra a ucítit opojný pocit vítězství. Lutín loňský ročník opanoval. V tom letošním se sice hlavně v národním finále na postup nadřel, nic to nemění na skutečnosti, že sen o obhajobě žije až do poslední chvíle.

Na finálové akci už si v minulosti zahrály i Strašecké zebry. Ty čeká výlet ze středních Čech, konkrétně z Nového Strašecí. Z Prahy pak  přicestuje ZŠ Campanus, která je nejen hegemonem jižní poloviny republikové metropole. Až z Podkrkonoší, konkrétně z Trutnova, dorazí Trutnovské tygřice. Těm zkříží cestu dolnobojanovické Orlice jako zástupkyně jižní Moravy a Libušinka, největší překvapení turnaje z Karlových Varů.

Parádní bitvy čekají také na chlapecké účastníky. U nich je už nyní jasné, že poznají nového krále. Jeseňáci totiž v turnaji skončili dřív. Jejich místo budou chtít zaujmout kluci ze ZŠ Edvarda Beneše, jež do Ostravy přijedou z města rivalů – Opavy. „Zálusk“ na prvenství má i ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod či další moravský zástupce – brněnský Slovaňák.

Na svou šanci ale čekají také výběry z Čech. Praha vysílá kluky ze základní školy Fryčovická. Dalekou cestu musí absolvovat florbalisté ze ZŠ Slovanka Česká Lípa. A šestici účastníků nemůže završit nikdo jiný než mladoboleslavská Šestka, další tradiční a úspěšný výběr.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/dvanactka-nejlepsich-miri-na-dubinu-divci-titul-obhajuje-lutin/