Jediným neporaženým týmem zůstal vítězný Slovaňák. Postup ubojoval i Uherský Brod

Hotovo, odehráno. Národní finále turnaje ČEPS cup jsou pro rok 2019 minulostí. Poslední turnaj v Olomouci určil závěrečné tři účastníky ostravského finálového turnaje. Vítězové skupiny nakonec postupují oba. Hlavně Uherský Brod se na to ale pořád nadřel. Zlato bral jediný neporažený brněnský Slovaňák.

Tradičně čtvrtfinálovými duely odstartoval odpolední program olomouckého turnaje. Zatímco v případě souboje Slovaňáku s Buldoky to byla naprosto jednostranná záležitost, v souboji Předměřic se ZŠ Trávník to byla bitva na ostří čepele. O jedinou branku v ní uspěli kluci z Královéhradecka, mohli se tak těšit na semifinále.

Utkání o sedmé místo svedlo dohromady dva neúspěšné celky ze základních skupin. Moravské Budějovice však ani tentokrát zvítězit nedokázaly. Podlehly Flyboys Vysoké Mýto 5:6 a potvrdily tak, že v letošním roce to týmům z florbalového Regionu V, tedy Vysočiny a jižních Čech, zrovna nevyšlo.

V souboji zklamaných čtvrtfinalistů rozhodovala až trestná střílení. V nich měli více štěstí Hanáci z Přerova. ZŠ Trávník přehrála ivančické Buldoky a brala tak konečné páté místo na východě republiky.

A pak už šlo do tuhého. Bylo jasné, že vítěz semifinále bude mít krom medaile jistý i postup do velkého finále v Ostravě. Vítěz skupiny z Uherského Brodu překvapivě podlehl rozjetému brněnskému Slovaňáku 2:3 a čekaly ho, řečeno judistickou terminologií, opravy. Zato opavský skupinový vítěz přehrál bez větších potíží šampiona Královéhradecka z Předměřic a potvrdil, že je žhavým aspirantem na prvenství.

To nakonec vybojovat nedokázal. ZŠ Edvarda Beneše ve finále podlehla svému skupinovému soupeři, s nímž remizovala, tedy Slovaňáku. Ve výsledku ji to ale moc mrzet nemuselo. Stříbro sice není zlato, ale postup do velkého finále je pro oba celky stejný.

Nejsledovanější duel turnaje se odehrával na druhém hřišti. V souboji o poslední volnou příčku v Ostravě si to rozdala ZŠ Pod Vinohrady a Předměřice nad Labem. V krásné a vyrovnané bitvě se nakonec radovali florbalisté z východu Moravy. Brod přetlačil soupeře 4:3 a může se radovat z účasti na ostravském sezonním vrcholu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/jedinym-neporazenym-tymem-zustal-vitezny-slovanak-postup-ubojoval-i-uhersky-brod/