Ostravské ČEPS finále zná čtveřici semifinalistů. Vyrovnané skupiny favorita neodkryly

Dopolední program vrcholu mládežnického turnaje ČEPS cup je minulostí. Základní skupiny v chlapecké i dívčí kategorii určily turnajové semifinalisty. Čtveřici celků dělí jediná výhra od celorepublikových stupňů vítězů. Ostatní týmy se o svou druhou šanci poperou ve čtvrtfinále.

Šestice nejlepších chlapeckých i dívčích týmů od deset hodin bojovala na ostravské Dubině o přímý postup do semifinále závěrečného turnaje ČEPS cupu. Pouze jediný ze všech semifinalistů vyhrál oba dva skupinové duely. To jen potvrdilo kvalitu a sílu všech účastníků závěrečného turnaje.

Chlapeckou skupinu A opanoval Uherský Brod. Borci ze ZŠ Pod Vinohrady těsně o gól přehráli brněnský Slovaňák. Ve druhém zápase remizovali s mladoboleslavskou Šestkou. Čtyři body jim v konečném účtování stačily na první pozici a jistotu republikového semifinále. Zabojovat o něj mohou i další dva týmy. Slovaňák postupující z druhého místa a Šestka po prohře 2:4 z pozice třetí.

„Béčková“ skupina kluků poznala jediný stoprocentní tým turnaje. Ani zde to ale nebyla žádná jednostranná exhibice. ZŠ Slovanka Česká Lípa s hlasitě povzbuzujícími fanoušky v zádech porazila v parádní bitvě 6:3 opavskou ZŠ Edvarda Beneše a pouze o gól pražské Fryčováčky. Ti pak rovněž o gól porazili Opavu. O postup dál si zahrají jako postupující z druhého místa. Pražanům patří místo třetí.

Jména semifinalistek znají také děvčata. Dolnobojanovické Orlice remizovaly s pražskou ZŠ Campanus a přehrály vysoko 5:0 obhájkyně z Lutína. Hanačky si spravily chuť právě na Pražankách, které vyprovodily třemi góly. Tím si Lutín zajistil druhé místo ve skupině. Holky z Jižního Města pokusí matku štěstěnu z třetí příčky.

Nejzamotanější situace byla v „béčkové“ skupině dívek. Všechny tři celky se zde obraly navzájem. O umístění tak rozhodovalo celkové skóre. Tříbrankový kladný rozdíl poslal z prvního místa dál Strašecké zebry z Nového Strašecí. Jeden gól do plusu zajistil lepší výchozí pozici ve čtvrtfinále Trutnovským tygřicím. Na karlovarskou Libušinku zbylo místo třetí. Bez ohledu na fakt, že měla stejně bodů jako první zebry.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/ostravske-ceps-finale-zna-ctverici-semifinalistu-vyrovnane-skupiny-favorita-neodkryly/