Sedmibodoví vítězové olomouckých skupin. V „áčku“ rozhodovalo o semifinalistovi skóre

Velmi vyrovnanými se zdály být základní skupiny posledního národního finále turnaje ČEPS cup. V olomoucké hale na Rooseveltově ulici se vyrojilo více favoritů. Přímý postup do semifinále nakonec připadl turnajové legendě z Uherského Brodu a opavské ZŠ Edvarda Beneše.

Už jen tři místa jsou volná na finálovém turnaji letošního ročníku ČEPS cupu v Ostravě. Obsadí je trio účastníků olomouckého zemského finále východ. To uzavře předposlední fázi této akce v letošním roce.

Ve skupině A byly dva neporažené celky. Přímo do semifinále však mohl postoupit jen jeden. Ve výsledku tedy rozhodovalo celkové skóre. A protože opavská ZŠ Edvarda Beneše předvedla větší kanonádu, dělí ji po dvou výhrách a jedné remíze jedno jediné vítězství od postupu do vysněného finále.

Do něj se může prokousat také druhý a rovněž sedmibodový Slovaňák z Brna. Protože však s Opavou jen remizoval, horší celkové skóre ho posílá do nevyzpytatelného čtvrtfinále. Tam nakouknou také Přerované ze ZŠ Trávník, kteří si v přímém souboji o play-off poradili s Flyboys Vysoké Mýto.

Také ve druhé skupině nebyl vítěz úplně suverénní. ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu patří k legendám tohoto turnaje. Potvrzuje to i letos, když dvěma výhrami a jednou remízou vybojovala postup do semifinále. Od Ostravy i tyhle kluky ze Slovácka dělí jediná výhra.

O finálové účasti mohou stále snít i Předměřice nad Labem, ty jdou dál z druhé pozice. Poslední volnou příčku ve vyřazovacích bojích obsadili ivančičtí Buldoci, kteří si v přímém souboji o vše poradili s šampionem Vysočiny z Moravských Budějovic. Na ty tak čeká jen konečná bitva o sedmé místo.

 

Čtvrtfinále

Slovaňák – Buldoci

Předměřice – ZŠ Trávník

 

O sedmé místo

ZŠ TGM Moravské Budějovice – Flyboys Vysoké Mýto

 

Přímý postup do semifinále

ZŠ Pod Vinohrady U. Brod

ZŠ Edvarda Beneše Opava

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2018/sedmibodovi-vitezove-olomouckych-skupin-v-acku-rozhodovalo-o-semifinalistovi-skore/