Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

FOTOGALERIE: Krajská finále

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Okresní kola

Celý článekCelý článek

ČEPS cup míří do národního finále. Praha a Olomouc přivítá nejlepší šestnáctku

Florbalový turnaj pro první stupeň základních škol ČEPS cup se přehoupl do své druhé poloviny. Podobně jako v případě jedné známé reality platí, že „lepší zůstanou“. Do Prahy, respektive do Olomouce se sjedou nejlepší týmy podle toho, v jaké polovině Česka leží. V národním finále se utkají nejen o medaile, ale také o tři postupová místa do pražského republikového finále na Vinohradech.

 

Již třetí turnajové kolo je tady. Probojovalo se do něj celkem 32 družstev, z toho 16 chlapeckých a 16 dívčích. Jistotu postupu měl vždy krajský šampion. S ohledem na počet přihlášených družstev pak poslední místo obsadil tým s takzvanou divokou kartou.

Olomoucká sportovní hala u střední školy na Rooseveltově ulici přivítá vítěze z Vysočiny a také z Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Pardubického a Královéhradeckého kraje. Pražská sportovní hala na Děkance pak bude hostit školy z Čech, čili konkrétně z Prahy a také z Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje.

A kdo že se v této pokročilé turnajové fázi představí? Na obou turnajích to bude krom nováčků i řada starých známých jmen, jež kralují turnaji každoročně. V Praze to budou například kolínští Kozlové, novostrašecká ZŠ J. A. Komenského či ZŠ Smržovka. V Olomouci je plejáda účastníků snad ještě známější. Krom předloňských mistryň z Lutína se předvede uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady, vsetínské Luhačky, vysočinská ZŠ Nuselská či Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha v Chocni. Jako jeden z velkých favoritů se pak jeví opavská ZŠ Dr. Edvarda Beneše či v Praze domácí Fryčováčci.

„Národní finále přináší každoročně spoustu atraktivních duelů, které baví děti i přítomné rodiče či diváky. Kdo si najde cestu do sportovní haly Rooseveltova nebo Děkanka, ten nebude litovat,“ lákala koordinátorka projektu Denisa Franzeová z Českého florbalu.

Národní finále ČEPS cupu startují 16. března dívčím turnajem v Praze. 18. března se na Děkance představí chlapci. O den později se turnajový kolotoč přesouvá na Moravu, kde se o postupová místa poperou děvčata. A 20. března v Olomouci uzavřou tuto turnajovou fázi kluci z východu republiky.

Republikové finále se pak bude konat 20. dubna v Praze na Vinohradech. Postoupí do něj vždy tři nejlepší týmy z každého národního finále.

Celý článekCelý článek

Favoriti z Liberce ze hry venku. Dál jde silná Slovanka i svěřenkyně paní Svaté

Suverénní postup. Toto slovní spojení lze bez přehánění použít v případě dívčího i chlapeckého krajského finále turnaje ČEPS cup na Liberecku, respektive v aplikaci na turnajové šampiony. Zatímco u děvčat postup Smržovky až takovým překvapením nebyl, chlapecká dominance českolipské Slovanky zaskočila hlavně dvě silná liberecká družstva. Pro ZŠ Lesní i Ledové trhače letos zůstaly brány národního finále zavřené.

 

Většina krajů má svého florbalového hegemona. A to nejen v seniorských soutěžích, ale i v těch mládežnických. Pokud bychom chtěli toto aplikovat na první stupeň základních škol, i zde by to bylo možné. V dívčím případě to je ZŠ Smržovka v čele s temperamentní Andreou Svatou. A také v letošním roce se svěřenkyním této nadšené paní učitelky dařilo a opanovaly liberecké krajské kolo. V nejspravedlivějším možném hracím systému, kdy se utká každý s každým, přehrály Husí kůže, základní školu z Lomnice i Zlaté rybky. Ve finálovém duelu favoritky potvrdily svou roli, nad Husími kůžemi zvítězily i podruhé a kráčí do Prahy směr národní finále západ.

Chlapecká eliminace přinesla překvapení. Deset účastníků skýtalo známá i méně známá jména. Mezi nimi vynikali především Ledoví trhači, kteří jsou nesmazatelně zapsáni v historii turnaje jako jedni z vítězů. Jenže ti se tentokrát museli spokojit pouze s bronzem. A ani druhý z favoritů, taktéž liberecká ZŠ Lesní, nakonec nejde dál. Jediným neporaženým týmem v turnaji byla totiž českolipská ZŠ Slovanka. Ta „vypálila rybník“ ostatním a stejně jako děvčata ze Smržovky odcestuje na předposlední kolo letošního ročníku tohoto školního turnaje.

Postup do krajského kola je ovšem úspěchem i pro další sedmičku účastníků libereckého krajského finále. V regionu pod Ještědem je sice méně početná, avšak o to silnější konkurence. Tato slova budou jistě chtít vítězové potvrdit i v Praze. Zda se jim to podaří, o tom se přesvědčíme už v březnu.

Celý článekCelý článek

Dráčci letí dál navzdory dvěma prohrám. Dívčí prapor drží Bezručka z Hradce Králové

Krajskou fázi už za sebou má také Královéhradecký kraj. Také v severní části východních Čech byla k vidění řada známých jmen z minulosti, která zajímavě míchala turnajovými kartami. Nakonec ale bylo všechno jinak. Chlapecké soupeře spálili na uhel Dráčci z Kostelce nad Orlicí. Dívčí turnaj má nakonec vítězky pocházející z východočeské metropole.

 

Kdo historicky sledoval turnaj ČEPS cup nejen v Královéhradeckém kraji, jistě si povšiml pár zajímavých jmen. Byla to dříve hlavně Dobruška, kdo tvrdil muziku na východě. Zahanbit se ale určitě nenechala ani náchodská Komenda či Obři z Hostinného. Někomu se letos dařilo, někomu méně. Na postup to ale nestačilo ani jedné z těchto vyhlášených bašt.

V chlapeckém turnaji byla situace velmi zajímavá a zamotaná. Osmička účastníků hrála o jediné postupové místo. Paradoxem je, že tým s nejmenším počtem porážek nakonec nepostoupil dál. Což by z logiky věci dávalo smysl. Jenže… Dráčci z Kostelce nad Orlicí se zahřívali postupně. Ve skupině byl jejich dech ledově chladný. Postupně se ale dostali do provozní teploty a spálili na uhel všechny své zbylé soupeře. Když pak ve finále o gól přehráli favorizovanou náchodskou Komendu, bylo o radost a veselou cestu domů postaráno. Velmi dobře se prezentovala i ZŠ Černilov a Domky. Ostudu ale neudělali ani další účastníci z jiných končin Královéhradecka.

V dívčím turnaji měl postupující tým a druhý v pořadí naprosto shodnou bilanci čtyř výher a jedné prohry. Ve prospěch královéhradecké Bezručky rozhodla úvodní vzájemná a těsná bitva s Cerekvicí. Právě tato výhra totiž znamenala postup mladých florbalistek z krajského města dál. Ani prohra s bronzovými Voděrady jim radost nezkazila. Dívčí turnaj byl s ohledem na počet účastnic specifický také tím, že se hrálo nejoblíbenějším systémem – každý se utkal s každým. Spravedlnosti tedy bylo učiněno zadost.

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 9.9. Start registrací týmů
 • 4.10. Konec registrací
 • 31.10.- 13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 16.3.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 18.3.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 19.3.2020 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 20.3.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • 20.4.2020 Finálový turnaj (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

ČEPS cup míří do národního finále. Praha a Olomouc přivítá nejlepší šestnáctku

Florbalový turnaj pro první stupeň základních škol ČEPS cup se přehoupl do své druhé poloviny. Podobně jako v případě.. Celý článek

Favoriti z Liberce ze hry venku. Dál jde silná Slovanka i svěřenkyně paní Svaté

Suverénní postup. Toto slovní spojení lze bez přehánění použít v případě dívčího i chlapeckého krajského finále turnaje ČEPS cup.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2019/