Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

FOTOGALERIE: Krajská finále

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Okresní kola

Celý článekCelý článek

KB FLORBAL CHALLENGE hledá nového chlapecké krále. Liberecké obhájkyně stále ve hře

Březen patří z pohledu středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE již tradičně národnímu finále. Také v letošním roce se ho zúčastní šestnáct nejlepších chlapeckých družstev z celé republiky. A stejný počet týmů dívčích. Šampioni z Ostravar arény, ústecká Stavbařka, je letos už ze hry venku. Obhájkyně dívčího prvenství, JerGym Liberec, se stále mohou stát prvním týmem historie, který by superfinálový školní triumf dokázal zopakovat.

Prokousat se skrz tři kola do Superfinále florbalu je snem většiny účastníků středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Málokomu se tento sen podaří změnit ve skutečnost. V letošním roce tuto naději živí šestnáct chlapeckých a šestnáct dívčích týmů. Do největší sportovní arény ve střední Evropě se mohou probojovat jen dvě dvojice, které si to pak tváří v tvář rozdají před zraky diváků v O2 aréně.

Také v tomto roce nabídnou národní finálové turnaje velmi zajímavá jména. Praha, která bude v areálu na Braníku hostit západní polovinu republiky, tedy konkrétně Prahu a dále kraje Středočeský, Liberecký, Ústecký, Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský, předvede v akci tradiční národní finalistky z budějovického biskupského gymnázia BiGy, boleslavskou Obchodku či zmiňované superfavoritky z Liberce, jejichž postup z „kraje“ však nebyl tak hladký jako v minulosti. Turnaj pro kluky představí mimo jiné pražské šampiony z Masné ulice, libereckou Strojku nebo středočeské duo z Říčan a Čáslavi.

V moravské metropoli Brně se předvedou předloňské šampionky z Lepařova gymnázia v Jičíně, jejich vyzývatelky z Vysočiny Jihlavačky, olomoucká Čajda či holešovské Holky z policejní. Zajímavá zápletka bude k vidění jistě také v klučičí polovině turnajového pavouka. Tam se dostali například ostravští Sporťáci z Gymnázia Dany a Emila Zátopkových, znojemské gymnázium s vtipným názvem Žlutá vesta taky cesta nebo černý kůň turnaje z Pelhřimova, který dosud soupeře kosil nevídaným způsobem.

Souboje těch nejlepších florbalistů-středoškoláků odstartují 23. března v Praze na Braníku dívčím turnajem. O den později se v téže hale představí chlapci. Pak si organizátoři den odpočinou, aby 26. března v Brně ve sportovním centru Vysokého učení technického přivítali nejlepší holky z východu. Jméno posledního účastníka Superfinále florbalu 2020 bude známé 27. března.

Samotný florbalový svátek se i za účasti nejlepších středoškolských týmů odehraje 19. dubna. Po dvou letech se vrací zpět do pražské O2 arény.

Celý článekCelý článek

Obhájkyně republikového primátu stále ve hře. Na Liberecku je spasilo lepší skóre

Ještě nikdy v historii turnaje KB FLORBAL CHALLENGE se nikomu nepodařilo obhájit vítězství z minulého roku. Liberecký JerGym v dívčím provedení toto dokázat může. Teď už mu stačí zdánlivě málo – vyhrát dvě následující pražská kola. Blízko velkého úspěchu byli i chlapečtí kolegové úspěšných děvčat. Ti ale ve výsledku brali „jen“ stříbro. O postup je připravila Strojka.

 

Pětice chlapeckých účastníků a kvartet odvážných dívčích družstev vstoupil do druhé fáze středoškolského turnaje na Liberecku. V obou případech se hrálo o jedno jediné postupové místo, dohromady tedy jen dva z devíti mohli dál snít svůj superfinálový sen.

Pozorní a pravidelní fanoušci tohoto turnaje jistě upínali svůj zrak k dívčímu pavouku. V něm se totiž znovu objevil liberecký JerGym. Čím je tato škola tak významná? Z pohledu KB FLORBAL CHALLENGE rozhodně tím, že její dres oblékají děvčata, jež už okusila příchuť Superfinále florbalu. Co okusila, dokonce jej dokázala opanovat. Ostravskou palubovku si holky zpod Ještědu dokázaly podmanit. O totéž se chtějí letos pokusit v největší aréně ve střední Evropě.

Už v „kraji“ to ale neměly vůbec snadné. Neméně ambiciozní, navíc ještě o to více „nahecovaný“ byl českolipský Kolomaz. Ani tohle jméno není úplně neznámé, neboť jeho barvy kdysi hájila budoucí kapitánka bronzového národního týmu juniorek Pekárková. Jak je vidět, urodilo se i letos. Českolipské gymnazistky urvaly s JerGymem remízu. Dál je však nepustilo horší skóre. Větší počet vstřelených branek tak umožnil dívkám z Jeronýmovy ulice stále snít o superfinálové obhajobě.

Po výletu do Prahy, a to minimálně na národní finále, toužili také kluci z téže školy. V jejich neprospěch však hrála těsné prohra o gól s první Strojkou. Ta přidala ještě dvě výhry, jednu remízu a může se těšit na pokračování svých turnajových nadějí. Gymnazistům zpod Ještědu útok na postupový „double“ nevyšel, i tak ale patří k absolutně nejúspěšnějším školám tohoto ročníku. Semilsko-českolipští soupeři pak sice bojovali, dvojici nejlepší ale nestačili. I tak je ale postup do „kraje“ pro ně velkým úspěchem.

Uvidíme, jak moc Strojka prožene své soupeře v národním finále. A je rovněž otázkou, zda parta kolem členek juniorského reprezentačního kádru Janatková a Želízkové potvrdí svou roli a probojuje se až do O2 arény.

Celý článekCelý článek

Jičínské favoritky v „kraji“ nezaváhaly. Turnaj pro kluky ovládla průmyslovka z Trutnova

Bavíme-li se o možných favoritech turnaje KB FLORBAL CHALLENGE, tučně zvýrazněný by jistě byl název jičínských florbalistek. Ty totiž předloni celý turnaj opanovaly. Také letos budou jejich akcie zřejmě vysoce hodnocené. Krajské kolo ovládly holky z Rumcajsova města poměrně jasně a kráčí do zemského finále. Tam se podívá i chlapecký vítěz Královéhradecka. Tím se tentokrát stali technicky zaměření kluci z Trutnova.

Psal se rok 2018 a Ostrava poprvé v historii hostila Superfinále florbalu. Do Ostravar arény se tehdy sjela dvojice týmů z Čech. Konkrétně Litvínov-Hamr z Ústecka a Jičín z Královéhradecka. Ani vyčerpávající výkon Nely Havlínové tehdy Severočeškám nepomohl. Nabitá sestava Východočešek znamenala jejich vysokou výhru a historický primát.

Střih. Píše se rok 2020 a sestava Lepařova gymnázia Jičín je odlišná. Ne však touha po tom znovu dobýt hokejový svatostánek. Byť tentokrát ještě větší – pražskou O2 arénu. Aby se to svěřenkyním Miloše Chlumského, který byl i u historické výhry, podařilo, potřebuje ještě dva zářezy na pažbu. Dva už totiž mají jeho holky za sebou. Opanovaly okres i kraj. Ve druhé turnajové fázi si poradily s hradeckým Sionem i hradeckou obchodní akademií.

Superfinálový sen žijí i kluci z Trutnova. Konkrétně studenti tamější průmyslovky. Ta v konkurenci pěti soupeřů dokázala třikrát zvítězit, k tomu přidala jednu remízu. A to jí v konečném účtování vyneslo jízdenku na vlak do Brna, kde se utkají nejlepší celky z východu. Těsná finálová porážka o gól odsunula na stříbrnou pozici hradeckou Vocelovku. Bronz si pak uzurpovali borci z krajské metropole, kteří navštěvují Gymnázium Boženy Němcové.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 16.9. Start registrací týmů
 • 11.10. Konec registrací
 • 31.10.-13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 23.3.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 24.3.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 26.3.2020 Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 27.3.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 19.4.2020 Finále (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

KB FLORBAL CHALLENGE hledá nového chlapecké krále. Liberecké obhájkyně stále ve hře

Březen patří z pohledu středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE již tradičně národnímu finále. Také v letošním roce se ho zúčastní.. Celý článek

Obhájkyně republikového primátu stále ve hře. Na Liberecku je spasilo lepší skóre

Ještě nikdy v historii turnaje KB FLORBAL CHALLENGE se nikomu nepodařilo obhájit vítězství z minulého roku. Liberecký JerGym v dívčím provedení.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/