Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

494 přihlášených a sen o ostravském Superfinále. To bude letošní KB FLORBAL CHALLENGE

Nová sezona, nový název, nový sen. Během letošních prázdnin se událo mnoho změn. Jisté ovšem je, že tradiční a nesmírně populární středoškolský turnaj, který pořádá Český florbal, se bude konat i v této sezoně. Nově se bude jmenovat KB FLORBAL CHALLENGE, jeho hlavním partnerem je totiž Komerční banka. Příjemným osvěžením pak bude změna místa konání duelu nejlepších z nejlepších. Toto utkání bude hostit Ostravar aréna v Ostravě, která je vyhlášená svými úžasnými fanoušky.

Necelých pět set středních škol z celé České republiky se rozhodlo přihlásit do atraktivní florbalové výzvy. V překladu do angličtiny na všechny čeká „floorball challenge“. Registrovat se mohl každý – od Krásné u Aše po Hrčavu, od Šluknova po Vyšší Brod. Na přihlášené odvážlivce pak čeká tradiční scénář.

Jako první jsou na programu Okresní kola. V Krajských finále okresní šampioni poměří síly v v boji o zemská, či chcete-li Národní finále.

Národní finále budou tradičně dvě. To západní, kterého se zúčastní zástupci celkem sedmi krajů z Čech, určí prvního postupujícího do republikového finále. Druhé národní finále bude hostit Brno, konkrétně úžasný sportovní areál VUT. Do něj se kvalifikují šampioni moravských a slezských krajů a také vítězové z východních Čech, tedy celky z Pardubicka a Královéhradecka. Také zde se hraje o jednu jedinou kvalifikační pozici do Superfinále v Ostravě.

21. 4. 2018 bude velkým dnem pro dva chlapecké a dva dívčí týmy. Ty se totiž představí v multifunkční aréně pro více než 12 tisíc diváků. Dětský sen mnohých se tak může v Ostravě zhmotnit.

Rekordmanem v počtu přihlášených týmů je Středočeský kraj. Ten vyšle do bojů obdivuhodných 85 týmů, což je skoro pětina celkového počtu letošních účastníků! Chybět nebudou ani loňští superfinalisté z pražské O2 arény. Za obhajobou vykročí pražská Štola mezi děvčaty i SPŠ Zlín mezi chlapci. Velké naděje budou opět vkládány do možná nejúspěšnější školy historie tohoto turnaje, třineckého gymnázia, které dvakrát po sobě v dívčí kategorii dokráčelo až do Superfinále. Leč ani jednou se nezadařilo. Bude tedy platit, že do třetice všeho dobrého, navíc prakticky před domácím publikem?!

Okresní kola odstartují 7. 11. a skončí 16. 12. Krajská finále se pak budou hrát v průběhu ledna a února roku 2018. Národní finále přinese poslední březnový týden. A splněný finálový sen se stane realitou 21. 4. V ten den také poznáme nového středoškolského mistra České republiky.

Celý článekCelý článek

Středoškolský pohár v novém. Je tady KB FLORBAL CHALLENGE!

Nová florbalová sezona začíná. A s ní i tradiční pohár pro střední školy, který v letošním roce ponese název KB FLORBAL CHALLENGE. Také v této sezoně se můžete těšit na množství úžasných florbalových bitev, které vyvrcholí závěrečným turnajem těch nejlepších. Neváhejte a přihlašujte se do jedinečné akce pro střední školy.

V sezoně 2016/2017 se do turnaje s tehdejším názvem G2 FLORBAL CHALLENGE přihlásil úctyhodný počet 374 týmů. V chlapeckých i dívčích kategoriích se odehrálo množství nervydrásajících bitev, které vyvrcholily během Superfinále florbalu v O2 aréně. Také letos se mohou účastníci těšit na spoustu florbalu a s ním spojené akce.

Slavnostním vrcholem celého loňského ročníku byly dva finálové duely, které hostila největší sportovní aréna v České republice – pražská O2 aréna. Na jejich konci se radovaly holky z pražského Gymnázia Nad Štolou a kluci ze zlínské SPŠ. Také v tomto ročníku se mohou ti nejlepší z nejlepších těšit na speciální finále.

Vzhledem k tomu, že si vážíme vaší účasti v projektu, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s partnery zajímavý bonus. Každé družstvo v okresním kole (v případě přímého postupu v krajském kole), které odehraje turnaj, získá možnost odběru setu florbalových hokejek v hodnotě 3000 korun. Bližší informace obdrží zúčastněné školy po kompletním odehrání jednotlivých okresních či krajských kol.

Postupová struktura bude stále stejná. Vše začne na okresní úrovni. Šampioni okresů budou bojovat o čest a slávu na krajské úrovni. Ti nejlepší z krajů se utkají ve dvou zemských finále. Vítězové z většiny českých krajů poměří síly v západním národním finále, jejich konkurenti z Moravy, Slezska a východočeských krajů se pak utkají o postup mezi republikovou elitu na východě. Ti nejlepší z nejlepších v obou kategoriích se pak poperou o republikový primát v rámci Superfinále.

Start celého projektu se blíží. A s ním i termín přihlášení do této unikátní akce. Střední školy mohou své celky přihlašovat od 18. září 2017. Finálním datem, po kterém už nebude možné poslat další přihlášky, bude pátek 13. října. Máte tudíž pouze necelý měsíc na to rozhodnout se, zda chcete právě vy psát florbalovou historii. Těšíme se na vás!

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 17/18
 • 18.9. Start registrací týmů
 • 13.10. Konec registrací
 • 6.11.-15.12. Okresní kolo
 • 8.1.-1.2. Krajské finále
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 21.4. Finále (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

494 přihlášených a sen o ostravském Superfinále. To bude letošní KB FLORBAL CHALLENGE

Nová sezona, nový název, nový sen. Během letošních prázdnin se událo mnoho změn. Jisté ovšem je, že tradiční.. Celý článek

Středoškolský pohár v novém. Je tady KB FLORBAL CHALLENGE!

Nová florbalová sezona začíná. A s ní i tradiční pohár pro střední školy, který v letošním roce ponese název KB.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/