Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Úspěšnou strojní školu budou zastupovat holky. Chlapecký primát patří gymnazistům z Plzně

Plzeňský kraj se stává černým koněm většiny akcí Českého florbalu. Ve stejné roli odcestuje do Prahy také dvojice vzdělávacích institucí z krajské metropole, již si mnozí spojují hlavně s pivem. Chlapecký prapor drží mladí florbalisté z gymnázia pojmenovaném po starostovi Luďku Pikovi. Dívčí reprezentantky pak hájí barvy střední průmyslové školy strojnické z Plzně. Ta nese označení po profesoru Švejcarovi a pozorní fanoušci turnaje zpozorní – tahle škola už má jeden superfinálový zářez na pažbě. Leč mezi chlapci.

Počty účastníků krajského finále Plzeňského kraje byly komornější ve srovnání s jinými regiony. To ale rozhodně neubíralo na jejich kvalitě. Jak chlapeckého, tak dívčího turnaje se účastnila vždy čtyři družstva. A v obou případech platilo, že postoupit mohl jen ten, kdo v turnaji ani jednou neprohrál.

Silnější pohlaví zastupovala výhradně gymnázia. A to hned dvě plzeňská, jedno rokycanské a jedno domažlické. Jediný, kdo v celém turnaji nepoznal ani jednou chuť vítězství, byli následovníci Jindřicha Šimona Baara z Domažlic. Pak už to ale bylo vyrovnané. O tom, kdo se nakonec bude radovat z postupu do Prahy, rozhodl vzájemný duel GLP neboli gymnázia Luďka Pika a Masarykova gymnázia Plzeň. GLP vyhrálo 3:0 může se tak těšit na národní finále v Praze. Bronz brala Rkáčka z Rokycan.

V případě dívčího turnaje taktéž rozhodovaly těsné výsledky. Dvě výhry o gól a jedna o dva přinesly vytoužený postup Střední průmyslové škole strojnické a střední odborné škole profesora Švejcara z Plzně. Ta tak navazuje na úspěšné tažení svých chlapeckých kolegů z minulosti. Ti se dokázali probojovat až do samotného Superfinále.

Druhá skončila odborná škola z Horšovského Týna, třetí rokycanské gymnázium a čtvrté Stavařky Plzeň.

Celý článekCelý článek

Pardubický kraj patří gymnáziím. Dívkám vládnou Svitavy, klukům Vysoké Mýto

Rozhodujete se spolu se svými dětmi, kam půjdou na střední školu? A zohledňujete při tom i florbalové ambice? V Pardubickém kraji má tenhle rébus bez ohledu na pohlaví jednotné řešení. Odpovědí je gymnázium. Právě všeobecně vzdělávací instituce si totiž podmanily perníkový region. Byť z jeho hlavního města nepostoupil nikdo. Chlapeckou čest hájí mladí hráči z města slovutných autobusů Karosa. Dívčí prapor drží zástupkyně sportovně laděných Svitav.

Šest družstev v chlapeckém finále. Pětice týmů v dívčím finále. A obojí na palubovce florbalové Mekky perníkového regionu – ve sportovní hale Dašická v Pardubicích. Taková byla druhá eliminace turnaje KB FLORBAL CHALLENGE na Pardubicku.

Před startem turnaje silnějšího pohlaví fanoušky turnaje zaujal název Florplyn, který se v minulosti dokázal probojovat do dalších fází. Tentokrát ale příliš nezazářil. Jak ukázala konečná bilance, ani postupující tým nebyl zcela suverénní. Gymnázium Vysoké Mýto totiž totiž právě s pardubickým Florplynem remizovalo. A holickým Šampijonům (skutečně se takto jmenovali, není to chyba) dokonce vysoko podlehlo. Jenže pro holický celek to byla jediná výhra v turnaji. A tak mu nebyla příliš platná v konečném účtování.

Mýto zbylé duely zvládlo a se třemi výhrami postoupilo do národního finále. Podařilo se mu včas zařadit vyšší rychlostní stupeň na cestě z továrny Karosa do garáží na pražském Braníku. Tam se už nepodívají další celky, jež dvakrát zvítězily, a to Drátarna či SŠA Ústí nad Orlicí. Druhé kolo znamenalo konec i pro FBC Gymnázium Letohrad.

Dívčí kategorie se neporaženým celkem pyšní. Zlato a výlet do Prahy si vybojovaly Konvalinky GYOA Svitavy, které vykvetly do krásy a s bilancí tří výher a jedné remízy nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo si zaslouží jít dál. Za sebou nechaly druhou chemickou průmyslovku z Pardubic, třetí obchodní akademii z Chocně, čtvrtý pardubický Dašák či pátý Gymozart.

Celý článekCelý článek

Favorité na Vysočině nezaváhali. Jihlavačky touží po Superfinále, Pelhřimov bude černým koněm

Kvalitní úrodu hlásí v letošním roce Kraj Vysočina. Možná byste čekali třeba brambory nebo řepku olejku, která zaplavuje zemi. Tak to ale tentokrát myšleno nebylo. Na Vysočině se dařilo kvalitnímu florbalu. Svá silná želízka do ohně vhodí region na rozhraní Čech a Moravy v podobě zástupců jihlavského a chotěbořského dívčího a pelhřimovského chlapeckého florbalu. V krajském kole totiž jasně dominovali. Zásluhou divoké karty se pak do Brna probojoval i druhý dívčí celek – Gymnázium Chotěboř.

Už první turnajová fáze, tedy okresní kolo, naznačila možné šance favoritů na postup. Krajské kolo původní domněnky jen potvrdilo. Chlapeckého finále se účastnila pětice družstev. Každý z pěti okresů měl v turnaji svého zástupce. Jihlavská Stavebka šla dál dokonce až ze třetího místa v první turnajové fázi. K postupu jí i tohle místo stačilo, před ní totiž byla dvě pelhřimovská družstva.

Krajský turnaj ukázal, že tahle úroveň už byla jinde. Domácí borci si pěkně zahráli, na víc než páté místo to ale nestačilo. Zajímavá jména ukrývala také žďárská průmyslová škola. Ani krajští reprezentanti Polách s Rousem či tatranská Judová nepomohli k lepší než čtvrté pozici. Bronz bral několikanásobný účastník národního finále – SPŠ Třebíč. Postoupit tak už mohli jen dva.

Vzájemné měření sil Pelhřimova a Ledče skončilo nerozhodně. Urputně bojující borci z Havlíčkobrodska se sice rvali srdcem, na pelhřimovskou vysokou kvalitu to ale v konečném účtování nestačilo. Lepší skóre dopomohlo k postupu florbalistům v oranžových dresech. Parta kolem krajských reprezentantů Škody, Zajíčka a Růžičkové tak kráčí do Brna.

Cesta pod Špilberk čeká i na Jihlavačky. Parta v čele s juniorskou reprezentantkou Kateřinou Seemannovou soupeřky doslova rozstřílela a s impozantním skóre 14:2 kráčí dál. S jihlavským školním kolosem si nedokázaly poradit ani gymnazistky z Velkého Meziříčí, jimž chyběla šikovná Hanka Krčálová, toho času také skikrosová reprezentantka, moravskobudějovické florbalistky s duem Černá-Veselá či chotěbořské florbalistky, jež držela Natálie Vančurová, strážkyně svatyně FBŠ Jihlava v 1. lize juniorek.

Holky z Havlíčkobrodska však nakonec nemusely smutnit. Zásluhou divoké karty pro Kraj Vysočina jakožto nejpočetnější východní region z pohledu účastnic turnaje totiž právě všeobecně vzdělávací instituce z Chotěboře doplní Jihlavačky na brněnské eliminaci.

Vysočina tak bude mít hned tři želízka v ohni. Podaří se některému přetavit šanci ve splnění superfinálového snu?!

Celý článekCelý článek

Křižík s Čajkovským by se radovali. Olomoucká děvčata budí hrůzu a respekt

Petr Iljič Čajkovskij i František Křižík byli nesmírnými osobnostmi svých oborů. Zatímco jeden byl spojovaný s hudbou, druhému náleží primát českého průkopníka elektřiny. Oba by se nyní zřejmě radovali. Po ruském skladateli je pojmenovaná ulice, v níž sídlí olomoucké gymnázium. To se k legendě odkazuje a dělá jí čest i na florbalovém kolbišti. A Křižík? Ten by byl pyšný na to, že jeho následovníci, jimž elektřina rovněž učarovala, to stejně dobře umí i s florbalkami.

Olomoucké krajské finále bylo co do počtu účastníků ve srovnání s jinými regiony Česka poněkud komornější. Ovšem pokud jde o kvalitu, ta zde byla nesmírná. A pokud právě postupující z Hané a okolí dokážou vybojovat moravský primát a postoupit do pražského Superfinále florbalu 2020, nebude se čemu divit.

Chlapeckého finále na prostějovském reálném gymnáziu se účastnilo celkem pět statečných. Tedy spíše mělo se účastnit. Přerovské Gymnázium Jana Blahoslava do místa konání nedorazilo. A tak se ve městě spojovaném s tenisem představil jen kvartet odvážlivců. Hrálo se systémem každý s každým, což v konečném účtování znamenalo nejférovější možný model. A nejlépe z něj vyšli zástupci krajské metropole. Střední průmyslová škola elektrotechnická, hrající pod názvem Elektro, v nervydrásajících bitvách dvakrát o gól zvítězila, jednou remizovala, což pro následovníky Františka Křižíka v konečném důsledku znamenalo postup dál.

Z jízdenky do Brna se radují také další zástupkyně krásného města se socialistickým orlojem a sloupem Nejsvětější Trojice. Čajda, jak si říkají holky z gymnázia v ulici Čajkovského, na Rooseveltově střední škole doslova roznesla obě své soupeřky. A tak jak někdejší finalistky z Přerova, tak gymnazistky z Jeseníku, letos končí. Síla Hanaček byla natolik výrazná, že jí nešlo konkurovat.

Podaří se členkám širšího reprezentačního kádru Řehákové a Pejzlové se svými spoluhráčkami dobýt i Brno? Nebo jejich suverénní putování pod Špilberkem skončí? Pokračování příběhu přijde na řadu na konci března.

Celý článekCelý článek

Ostrava regionální královnou. Favorit skončil už v krajském finále

Také jste tipovali, že se Wichterlovo gymnázium znovu popere o účast v dubnovém Superfinále? No a vidíte, namísto postupu je z toho konec už v krajské eliminaci. Přestože se tahle všeobecně vzdělávací instituce z Poruby dál nedostala, metropole regionu může stejně slavit. Všichni tři postupující jsou totiž z kdysi hornického města. A proč tři? Protože v chlapecké kategorii připadla právě „kraji razovitemu“ divoká postupová karta.

Trojka byla symbolické číslo tohoto kola v Moravskoslezském kraji. Tři turnaje se celkem konaly. Stejný počet týmů nakonec postupoval dál. Tři výhry si na své konto připsali vítězové chlapeckých turnajů. A tři účastnice bojovaly o postup z dívčího pavouka.

V ČPP Aréně v Ostravě-Muglinově se prezentovaly celky z různých okresů severomoravského a slezského regionu. Bruntálský okres zastupoval Gympl Krnov. Ostudu určitě neudělal, v turnaji ale bodovat nedokázal. Navíc si odvezl bronzové medaile. Druhé OOM na první pohled udivovalo svým názvem. Netřeba za ním hledat žádná kouzla. Je to jen zkratka „ochrany osob a majetku“, tedy název střední školy z Karviné, kterou tyto holky reprezentovaly. Děvčata do hornického města následně odvezla stříbrné medaile. Zlaté se vyjímaly na krku SŠSaP, tedy střední školy služeb a podnikání z Poruby. Ostravanky se také navíc mohou těšit na turnajové pokračování – k němu odjedou do Brna.

Chlapecké turnaje se na rozdíl od jiných krajů konaly hned dva. Důvod byl prostý. Moravskoslezský kraj měl nejvíce chlapeckých přihlášených týmů. A tak dostal divokou kartu, která zaručuje postup hned dvou týmů. Díky tomu má národní finále sudý počet účastníků. Prvního turnaje se měla účastnit pětice celků. Jenže Mendelova SŠ Jičín svou jedinečnou šanci nevyužila a nepřijela. A tak se hrálo systémem každý s každým mezi čtverem týmů. V minulosti fanoušci slyšeli minimálně název Kolofík. Jenže tahle škola tentokrát brala jen bronz. O příčku lépe skončila karvinská průmyslovka. A postupové zlato učinilo hezčí den klukům z Gymnázia Ostrava-Hrabůvka. Ti všechno vyhráli a zaslouženě kráčí dál.

Dost možná na stejný vlak nastoupí i druzí Ostravané, jež se honosí názvem Sporťáci. Následovníci Emila a Dany Zátopkových totiž stejně jako jejich kolegové na druhém turnaji vše vyhráli. Poradili si se silnou SPŠ Stavební z Havířova, Gymnáziem Třinec i Vichrem z hor. Jeho síla tak skončila v krajské eliminaci bez medaile. Naopak maraton sporťáků skončí nejdříve v Brně. A možná až v Praze v Superfinále. Zda tomu tak bude, to nám prozradí východní zemské finále, které se bude konat na konci března v Brně.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 16.9. Start registrací týmů
 • 11.10. Konec registrací
 • 31.10.-13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 23.3.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 24.3.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 26.3.2020 Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 27.3.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 19.4.2020 Finále (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Úspěšnou strojní školu budou zastupovat holky. Chlapecký primát patří gymnazistům z Plzně

Plzeňský kraj se stává černým koněm většiny akcí Českého florbalu. Ve stejné roli odcestuje do Prahy také dvojice.. Celý článek

Pardubický kraj patří gymnáziím. Dívkám vládnou Svitavy, klukům Vysoké Mýto

Rozhodujete se spolu se svými dětmi, kam půjdou na střední školu? A zohledňujete při tom i florbalové ambice?.. Celý článek

Favorité na Vysočině nezaváhali. Jihlavačky touží po Superfinále, Pelhřimov bude černým koněm

Kvalitní úrodu hlásí v letošním roce Kraj Vysočina. Možná byste čekali třeba brambory nebo řepku olejku, která zaplavuje zemi… Celý článek

Křižík s Čajkovským by se radovali. Olomoucká děvčata budí hrůzu a respekt

Petr Iljič Čajkovskij i František Křižík byli nesmírnými osobnostmi svých oborů. Zatímco jeden byl spojovaný s hudbou, druhému náleží.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/