Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Na jihu Čech kralovali favoriti. Rytíři z Hluboké i (snad) prokleté BiGy

Těžko byste nalezli větší smolaře, než jakými jsou holky z českobudějovického biskupského gymnázia. Národní finále v Praze si bez nich asi málokdo dokáže představit, nechyběly snad ani jednou. A přestože už braly i pražské stříbro, nikdo z toho ještě nebyl postup do Superfinále. Letos se naskýtá další možnost. Okresní výhra posílá BiGy dál. Opakování loňského tažení je reálné také u hlubockých rytířů.

 

Jihočeský kraj – chlapci

Do Strakonic vyrazila trojice týmů, aby se poprala o jednu postupovou pozici v krajské eliminaci. Nesmírně vyrovnaný turnaj rozhodla jediná branka. Byla to ta, která strhla vedení na stranu vodňanských Rybářů, kteří si poradili s volyňskou průmyslovkou. To v Soběslavi bylo vše nad slunce jasné. Stylem start-cíl turnajem prolétlo Gymnázium Soběslav, které si na turnaj odskočilo z vedle stojící školy.

V Českých Budějovicích to také bylo těsné. Dvojice OA České Budějovice a SOSVEL si poradila se všemi okolo a o postup si to rozdala navzájem. Finálové vítězství 2:1 nakonec poslalo dál budoucí ekonomy. Velešínští florbalisté ale rozhodně nemuseli věšet hlavu. I když pro ně letošní ročník končí.

Výlet do druhého turnajového kola je připraven také pro písecké gymnázium. To v Milevsku třikrát zvítězilo, jednou prohrálo a v konečném účtování se tak může těšit na krajskou eliminaci. Do ní se dostala i SK Dukla. Ne, nejedná se o novodobé vojáky. Pod tímto zajímavým názvem se ukrývají strojaři a elektrotechnici z Dukelské ulice v Českých Budějovicích.

Jako nůž máslem, anebo spíš jako meč houštím prošli do „kraje“ také hlubočtí Rytíři. Ti si poradili s trojicí soupeřů a potvrdili tak pozici favoritů z let minulých. Podobně se jeví také Stavaři z Českých Budějovic, kteří byli v Hrdějovicích neméně suverénní. Poslední okresní kolo pak přivítala hala v Kunžaku. V té se o postup reálně prala dvojice týmů ze čtyř účastníků. Dačičtí gymnazisté ale v důležité bitvě jindřichohradeckému gymnáziu podlehli. A tak jdou dál následovníci skladatele Vítězslava Nováka.

 

Jihočeský kraj – dívky

Na Strakonicku se konal dívčí duel. Domácí průmyslovka vyzvala volyňskou střední a jazykovou školu. Domácí prostředí tentokrát sehrálo svou roli a následovnice Švandy dudáka po dvou výhrách kráčí dál. Totéž platí o táborské Obchodce. Ta přehrála jak soběslavské gymnázium, tak i předloňské národní finalisty z táborského Coubertinova gymnázia.

Aby bylo krajské finále kompletní, nesmí chybět ani gymnazistky z Písku, jež si postup vybojovaly v konečném součtu o jedinou branku. A pak samozřejmě českobudějovická dvojice. Budoucí zdravotnice z Husovy ulice. A především suverénní biskupské gymnázium, které zvítězilo čtyřikrát ze čtyř odehraných duelů. Nikoho tak nenechalo na pochybách, kdo že bude letos znovu favoritem na jihu Čech.

Celý článekCelý článek

Chlapecké krajské finále bude sokolovsko-ostrovské. Děvčata postoupila bez boje

Pomineme-li specifickou Prahu, pak je Karlovarský kraj druhým nejmenším regionem Česka. Ještě o něco málo menší je kraj Liberecký. Ten je ale s florbalem spjat o poznání víc. Možná právě proto se dívčí družstva z lázeňského regionu kvalifikovala rovnou do krajské eliminace. O postup do ní se tak na dvou turnajích poprali jen chlapci. Jak to dopadlo?

 

Karlovarský kraj – chlapci

První z turnajů hostil západočeský Chodov. Tedy nikoli ten pražský, jak by zeměpisu neznalí lidé mohli tipovat. V tamější sportovní hale se představila pětice družstev z okresu Sokolov. Na postup dál se mohla těšit dvojice účastníků. Ani remízová ztráta v konečném účtování nezkalila radost sokolovských gymnazistů. Ti k ní totiž přidali tři výhry a z prvního místa tak kráčí do „kraje“. Chybět v něm nebude ani mix techniků a ekonomů z města se sokolem ve znaku. Ten se dál probojoval s bilancí dvou výher a dvou remíz.

Druhý turnaj pořádali organizátoři v tradiční západočeské Mekce florbalu – v hale míčových sportů v Karlových Varech. Pro čtveřici účastníků byla taktéž připravena dvojice míst v další turnajové fázi. A i tentokrát platilo, že dál postoupily neporažené týmy. Ostrovská Průmyslovka dvakrát zvítězila, jednou remizovala, což jí garantuje pokračování turnajové účasti. Na tu se těší také jednou vítězné a dvakrát remizující Gymnázium Ostrov. To za sebou nechalo i reprezentanty hlavního lázeňského města Česka.

 

Karlovarský kraj – dívky

Dívčí okresní kola na Karlovarsku nebyla odehrána. Přihlášené týmy postoupily rovnou do další turnajové fáze.

Celý článekCelý článek

Lví králové na druhou i potvrzení role Merhautových žen. Jižní Morava kráčí do „kraje“

Zajímavé a pestré složení bude mít krajské kolo turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Jihomoravském kraji. Jediným krajským „dablem“ je lví postup jedné z břeclavských středních škol. V další turnajové fázi nebudou chybět ani v minulosti silné Merhautovy ženy z Brna.

 

Jihomoravský kraj – chlapci

Jako první se jihomoravští středoškoláci sešli ve valtické sportovní hale. Pětice přítomných družstev zde bojovala o dvě postupová místa v krajském kole. Nejvíc se dařilo břeclavským Lvům. Gymnazisté z tohoto příhraničního města třikrát zvítězili a směle kráčí do další turnajové fáze. Tam je doplní i MěSOŠ Klobouky u Brna, městská střední škola s medvědem ve znaku.

První z brněnských turnajů ovládlo biskupské gymnázium, jež třikrát vyhrálo a odsunulo například i tradičně silnou bezpečnostně právní akademii. Druhému brněnskému turnaji v Bohunicích kralovala stavební průmyslovka z Brna. Ta vyhrála čtyřikrát ze čtyř možných pokusů. A zaslouženě míří dál. V Adamově, kde se hrálo okresní kolo pro blanenský okres, kralovalo gymnázium z okresního města, označené jako GYMBEAT. Znojemský duel vyzněl naprosto jednoznačně ve prospěch školního slepence tří škol v čele s gymnáziem ze Znojma.

Dalším zástupcem gymnazistů v kraji bude GYREC, což je „bezdiakritická“ zkratka gymnázia Řečkovice. Všeobecně vzdělávací instituce bude zastupovat také FTG Šlapanice, které si poradilo se Sokolnicemi. Do krajské úplnosti pak chybí ještě vítěz Hodonínska, jímž se stalo Klvaňovo gymnázium Kyjov, a král Vyškovska. Tímto primátem se pyšní Sochorka z Vyškova.

 

Jihomoravský kraj – dívky

Valtický dívčí turnaj nabízel jednu postupovou pozici pro účastníky turnaje. Tu braly břeclavské Lvice, dívčí kolegyně chlapeckých lvů. Dvakrát jednoznačně vyhrály a kráčí do „kraje“. Dvě další volné příčky pak připadly šampionkám z Brna. Dvě výhry a jedna remíza stačily k prvenství favorizovaným Merhautovým ženám ze střední zdravotnické školy v moravské metropoli. Dál s nimi jde i Grohovka, což je taktéž zdravotnická škola, byť tentokrát církevní.

Celý článekCelý článek

Opatovský „dabl“ a postup Heyrovského favoritů. Tak hrála v prvním kole Praha

Středoškolský turnaj KB FLORBAL CHALLENGE v prvním kole žádné překvapené nepřinesl. Tedy minimálně v Praze. Těžko bychom zde mohli hovořit o kole okresním, neboť se zde hrají turnaje v rámci městských částí. Důležitý je však především fakt, že dál postupují staré známé „firmy“. Favoriti tak rozhodně chybět nebudou.

 

Hlavní město Praha – chlapci

Základní škola Campanus, disponující krásnou a prostornou sportovní halou, přivítala i první fázi středoškolského turnaje. Nejen děti ze škol základních si tak zde mohly zahrát. Turnaj „čtyřky“ opanoval silný Opatov. Borci, kteří v minulosti okusili příchuť superfinále, vyhráli všechny čtyři své duely a zaslouženě tak postupují dál.

Z šestice účastníků turnaje „devítky“ se nejvíc dařilo Kobrám, tedy florbalistům ze střední školy logistiky. Třikrát nastoupili, třikrát vyhráli a stylem start-cíl tak dokráčeli do druhé turnajové fáze. Tam se jim do cesty postaví mimo jiné i střední průmyslová škola dopravní z Masné ulice. Ta sice jednou remizovala, když se k tomu ale přidají čtyři výhry, není moc co řešit.

Suverénním stylem se prezentovala i obchodní akademie z Dušní ulice. Florbalisté z centrální městské části hráli čtyřikrát, připsali si stejný počet výher a zaslouženě tak míří do krajského, či spíše pražského finále. Do něj se dostalo i tradičně silné Gymnázium Heyrovského. Svěřenci bývalého reprezentanta Jakuba Korába mají očividně kvalitní florbalovou přípravu, ani letos tak neskončí hned na začátku.

Novým krajskofinálovým účastníkem budou Draci z Třebešína, studenti průmyslové školy z této pražské lokality. Chybět nebude ani obchodní akademie z Karlína, jež tak trochu senzačně vyřadila „sedmičkovou“ Štolu. Aby byla sestava krajského finále kompletní, nesmí chybět ani Gymnázium Českolipská a GYRI Říčany.

 

Hlavní město Praha – dívky

Taktéž mezi děvčaty došlo k překvapení. Pamětníci vzpomínají na poslední pražské Superfinále, v němž kralovala Štola. Tehdy v sestavě s Lenkou Faltusovou, tahounkou za úspěchem. Jenže ta už hrát nemůže. A je to znát. Její následovnice skončily v okresní eliminaci až třetí, což je odsoudilo ke konci v letošním ročníku. Dál totiž kráčí Opatov squad a GéÁčka, čili holky z gymnázia v ulici Arabská.

Čtyřkový turnaj měl jasné královny z gymnázia Na Vítězné pláni. Čtyři výhry je posunuly s přehledem dál. Na postup totiž stačily výhry jen tři. Tedy přesně tolik, kolik jich posbíraly druhé Sportovní hvězdy GYKASu. Tenhle tajemný název skrývá děvčata z gymnázia Karla Sladkovského.

Také třetí dívčí turnaj se konal ve střešovické Stodole. Z pěti účastníků se nejvíc dařilo OA Hovorčovické a Karlínskému gymnáziu. Tím byla také uzavřena sestava týmů, které v turnaji pokračují i v další fázi.

Celý článekCelý článek

Jičínská stopa je opět výrazná. Chybět dál nebude ani hradecký Sion

Lepařovo gymnázium z Jičína se postupně vypracovalo na pozici jedné z legend turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Že neupadne letos v zapomnění, to je jasné už po okresních kolech. Postup dál si vybojovali kluci i holky. Do další turnajové fáze pak postoupil i další z tradičně silných týmů – hradecký Sion. Také letos tedy nebude o atraktivní duely nouze.

 

Královéhradecký kraj – chlapci

Dvě výhry v kombinaci s jednou prohrou stačily jičínskému gymnáziu k postupu dál mezi chlapci. Přestože si ještě lépe vedli FBC Šutráci, tedy kameníci z Hořic, nakonec se z postupu dál radovala obě družstva. V Trutnově si toto privilegium vybojovala Střední průmyslová škola Trutnov, jež třikrát vyhrála a jednou remizovala.

Královéhradecké celky se prezentovaly na celkem dvou turnajích. Ten první se konal v Předměřicích nad Labem, kde se představila čtveřice týmů. Dál postupuje Gymnázium Boženy Němcové a SOŠ z Hradební ulice přezdívaná Hradebka. Obě družstva z krajské metropole.

Aby byla sestava krajského finále kompletní, chybět nesmí ani Vocelovka, střední odborná škola z Vocelovy ulice v Gočárově městě.

 

Královéhradecký kraj – dívky

Dívčích družstev bylo celkově přihlášeno méně, proto se konaly pouze dva turnaje. V Nové Pace zářilo silné Lepařovo gymnázium Jičín, vítěz turnaje z minulosti, které třikrát duel opanovalo a kráčí tak z první příčky směle dál. Garde mu budou dělat Jepice, florbalistky z krkonošského gymnázia ve Vrchlabí.

Druhý turnaj v Předměřicích přivítal pět celků. A dva z nich se mohly těšit na turnajové pokračování. Se shodnou bilancí tří výher a jedné remízy (vzájemné a bezbrankové) jde dál obchodní akademie z Hradce Králové a Lvice SION, středoškolačky ze Sion High School v městě pod Bílou věží.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 16.9. Start registrací týmů
 • 11.10. Konec registrací
 • 31.10.-13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • duben 2020 Finále (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Na jihu Čech kralovali favoriti. Rytíři z Hluboké i (snad) prokleté BiGy

Těžko byste nalezli větší smolaře, než jakými jsou holky z českobudějovického biskupského gymnázia. Národní finále v Praze si bez nich.. Celý článek

Chlapecké krajské finále bude sokolovsko-ostrovské. Děvčata postoupila bez boje

Pomineme-li specifickou Prahu, pak je Karlovarský kraj druhým nejmenším regionem Česka. Ještě o něco málo menší je kraj.. Celý článek

Lví králové na druhou i potvrzení role Merhautových žen. Jižní Morava kráčí do „kraje“

Zajímavé a pestré složení bude mít krajské kolo turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Jihomoravském kraji. Jediným krajským „dablem“ je.. Celý článek

Opatovský „dabl“ a postup Heyrovského favoritů. Tak hrála v prvním kole Praha

Středoškolský turnaj KB FLORBAL CHALLENGE v prvním kole žádné překvapené nepřinesl. Tedy minimálně v Praze. Těžko bychom zde mohli hovořit.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/