Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Favorizované Jihlavačky si dokráčely pro postup. Dál jde tradičně i třebíčská „průmyslovka“

Pět hal, pět měst, devět turnajů. A také postup dvou favorizovaných celků, které patřily loni k tomu nejlepšímu, co Kraj Vysočina nabízí. Taková byla okresní fáze turnaje KB FLORBAL CHALLENGE na Českomoravské vrchovině. Přichází čas na její rekapitulaci.

Havlíčkobrodský okres tentokrát konečně poskládal dostatek účastníků pro to, aby se mohl utkat na vlastním kolbišti. Ve městě satirického básníka Havlíčka Borovského se dařilo tradičně silnému Gymnáziu Ledeč nad Sázavou. Ani jedna prohra ve skupině ho nakonec o postup dál nepřipravila.

Žďárské kolo patřilo průmyslové škole hrající pod názvem ŽĎAS Žďár nad Sázavou. Ta za sebou nechala čtveřici soupeřů a může se těšit na krajskou eliminaci. Do té se po vyrovnaném duelu s telčským gymnáziem probojovali také kluci ze Stavebky Jihlava. Po remízovém prvním utkání dokázali ve druhém vyhrát a radují se z postupu.

Ten si vybojovala také SČMSD Humpolec, tedy škola zaměřená na informatiku a cestovní ruch. Ta vyřadila snad prokletou pelhřimovskou průmyslovou a odbornou technickou školu. Na Třebíčsku se překvapení nekonalo. Dál míří průmyslová škola, jež je pomyslným hegemonem již několik let v řadě. Tři výhry ve třech zápasech nikoho nenechaly na pochybách.

Už v prvním kole se předvedly také dívky. Na Třebíčsku se dařilo Superkočkám z třebíčského katolického gymnázia, jejichž dres oblékají i juniorské extraligové florbalistky Klára Šulová se Simonou Uchytilovou. V další fázi je ale čeká přetěžký úkol. Do cesty se jim postaví doslova florbalový mix z Jihlavy s názvem Jihlavačky, který loni dokráčel až do posledního duelu Národního finále východ. V jeho čele je juniorská reprezentantka Kateřina Seemannová.

Uvedené duo vyzve také Zdravka Žďár a Gymnázium Chotěboř, které se pro změnu pyšní florbalistkami ze Světlé nad Sázavou.

Celý článekCelý článek

Sokolovsku kralují gymnazisté. Karlovarsku zase odborné školy

Další ročník středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE je tady. A s ním i jeho první fáze, tedy okresní kola. Sen o Superfinále florbalu 2019 zatím může žít pětice postupujících. Zatímco v sokolovském okrese kralovala gymnázia, v tom karlovarském se radovaly odborné školy.

Karlovarská hala míčových sportů přivítala okresní kolo stejnojmenného okresu. Do lázeňské a zároveň krajské metropole se sjela pětice celků. Tři nejlepší mohli pomýšlet na postup do krajské eliminace. A byly to samé odborné školy, které si to mezi sebou rozdaly. Dalovičtí Logboys, tedy kluci zaměření na logistiku, a karlovarští Borci, čili reprezentanti školy zaměřené na stravování a služby své putování turnajem skončili už v základní skupině.

Radují se lesníci ze Žlutice s označením SLŠ Žlutice, karlovarská obchodní akademie s názvem Obchodka a jako jediná neporažená Průmka Ostrov, čili průmyslová škola z města zpod Krušných hor.

V chodovské sportovní hale se utkala čtveřice týmů o dvě postupová místa. A dvojice odborných škol zde měla tentokrát smůlu. ISŠTE Sokolov a soukromá obchodní akademie z téhož města skončily. Naopak Gymso, tedy gymnázium Sokolov, jde dál. A spolu s ním vítězní Týpci z gymnázia Chodov.

Celý článekCelý článek

Favorizované dívčí BiGy tradičně postupuje. Táborské gymnázium překvapivě vyřazeno

 

Jedenáct turnajů, šest pořadatelských měst, jedenáct volných míst v krajském kole. Tak vypadala souhrnně okresní kola turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Jihočeském kraji. Mezi postupujícími tradičně nechybí ani dívčí hegemon regionu BiGy z Českých Budějovic. To patří již dlouhá léta k tomu nejlepšímu, co středoškolský dívčí florbal v České republice nabízí.

Napříč celým krajem se konaly okresní turnaje. Jedno je spojovalo, a to u obou pohlaví – vždy mohl postoupit jen jeden z týmů. Překvapení se konalo hned v táborském okrese. Favorizovaný GPdC Tábor, loňský národní finalista, totiž skončil překvapivě úplně poslední hned v základní skupině. Místo něj se do další turnajové fáze podívají florbalisté z Centra odborné přípravy v Sezimově Ústí, kteří se prezentovali pod zkratkou COPSU.

V milevské aréně, kam jezdí na výjezdní utkání také pražský superligový Chodov, se v přímém souboji o postup utkaly dva celky. Gympl Písek dvakrát o gól přehrál domácí Gymnázium Milevsko, a tak se může radovat z účasti v kraji.

Tu si ve strakonické sportovní hale vybojovali také technici ze Střední průmyslové školy ve Volyni. V Jindřichově Hradci si to o první místo ve čtyřčlenní skupině rozdalo dačické gymnázium s tím jindřichohradeckým. Ani několik aktivních florbalistů v dresu všeobecně vzdělávací instituce z Dačic však nedokázalo protlačit město kostky cukru dál. Florbalisté a následovníci hudebního skladatele Vítězslava Nováka byli nad jejich síly.

Čtveřici účastníků českobudějovického turnaje přehrála domácí Střední škola polytechnická, jež za sebou nechala trio gymnázií a velešínskou odbornou školu. Druhé českobudějovické okresní kolo opanovali favoriti. Gymnázium Česká, kdysi ještě nastupující pod hlavičkou původních dvou institucí, především pak Gymnázia Olympijských nadějí, vyhrálo všechny své tři duely. Jediný „gympl“ mezi odbornými školami přesto kraloval.

Posledním chlapeckým postupujícím jsou Rytíři z Hluboké. Ti dvakrát vyhráli, jednou remizovali a doplnili tak seznam krajských finalistů.

Ani mezi děvčaty se Coubertinovi následovníci, či spíš následovnice neradovaly. Přehrálo je totiž Gymnázium Soběslav. Spolu s ním postupuje i Střední a jazyková škola Volyně, jež si svůj postup „urvala“ ve Strakonicích. V Písku se radoval domácí Gympl a v Českých Budějovicích jdou dál tradiční favoritky. Dres BiGy obléká řada regionálních reprezentantek, což se na hřišti projevilo velkou převahou.

Celý článekCelý článek

Na Plzeňsku dominovaly odborné školy. Postupový double slaví plzeňský Gymik

 

 

 

 

 

 

 

 

Dvě města, tři haly, pět turnajů, deset radujících se z postupu. Tak lze ve stručnosti shrnout okresní kola turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Plzeňském kraji. Mezi postupujícími nechybí ani předloňští superfinalisté z elektrotechnické průmyslovky v krajské metropoli. Právě oni jsou důkazem, že i z papírově menšího regionu lze dosáhnout obdivuhodného úspěchu.

Chlapecké i dívčí týmy se představily v okresních kolech KB FLORBAL CHALLENGE na Plzeňsku. Hned dva turnaje se konaly v plzeňské hale na Borech, jeden pak hostila aréna Lokomotiva na Slovanech.

V borské aréně se představilo osm chlapeckých týmů. Postoupit mohly jen dva nejlepší z nich. A dařilo se technickým školám. Jako jediná neporažená postoupila s pěti výhrami Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara z Klatovské ulice v krajské metropoli. Do další fáze ji doprovodí zmiňovaná předloňská „elektrotechnická superfinalistka“, tedy VOŠ a SPŠE Plzeň.

Do haly na Slovanech přijelo osm celků. A taktéž zde se hrálo o dvě krajské pozice. Tu první pro sebe uzurpovala plzeňská Dopravka z Karlovarské ulice, z postupu se raduje i Gymik, tedy gymnázium z Mikulášského náměstí ve městě piva.

Posledního účastníka chlapeckého krajského finále určil turnaj v Domažlicích. Čtveřice týmů se tam poprala o jediné postupové místo. Vybojovali jej pro sebe všeobecně se vzdělávající následovníci Jindřicha Šimona Baara z Domažlic.

Domažlická hala Jiskra přivítala také dívčí duel. Střední odborná škola z Horšovského Týna zde dvakrát porazila právě GJŠB Domažlice, čímž mu překazila šanci na postupový double.

Z toho se může radovat Gymik. Mikulášské náměstí zřejmě florbalistům přeje. Krom chlapců se totiž z postupu radují i tamější děvčata. Spolu s nimi jdou dál Stavařky Plzeň, Gymnázium a SOŠ Rokycany a Střední zdravotnická škola Plzeň.

Celý článekCelý článek

Praha bez překvapení. Dál jdou gymnázia Heyrovského, Opatov i dívčí Štola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okresní kolo KB FLORBAL CHALLENGE už za sebou mají také školy z jednoho z tradičně nejkvalitnějších florbalových regionů. V Praze se žádná překvapení neudála. Tradičně postupující a favorizované chlapecké celky z Gymnázia Opatov a Gymnázia Jaroslava Heyrovského v „kraji“ chybět nebudou. Totéž platí pro dívčí hegemonky z Gymnázia Nad Štolou v Praze.

Jedno město, jedna hala, spousta postupové radosti. Takové bylo okresní kolo středoškolského florbalového turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v hlavním městě republiky. Z celkem devíti turnajů bylo sedm chlapeckých a sedm dívčích.

Jako první si pro postup dokráčela Střední průmyslová škola dopravní z pražské Masné ulice. Ta za sebou nechala trio soupeřů a hodila tak pomyslnou rukavici všem svým následovníkům. Tím je i tradičně nabité Gymnázium Opatov, tentokrát prostě jen jako Opatov. Přestože mu v cestě stálo například známé Gymnázium Na Vítězné pláni, ani to kluky z jihu metropole nezastavilo.

Přítomnost bývalého reprezentačního gólmana Jakuba Korába na lavičce zřejmě svědčí Gymnáziu Jaroslava Heyrovského v Praze. To vyzvalo své soupeře na souboj celkem čtyřikrát. A všechny čtyři duely dokázalo opanovat. I letos tak bude patřit k horkým turnajovým favoritům.

Bez šancí ale určitě není ani Patočka alias Gymnázium profesora Patočky z Jindřišské ulice či Kollárovka, tedy ekonomická škola z Prahy 8. V chlapeckém metropolitním finále se představí také Gymnázium Litoměřická z Prahy 9 a Masarykovo klasické gymnázium z Říčan, jenž nastupuje pod zkratkou MKG.

Dívčí turnaje byly jen dva. Na obou byla ale připravena hned tři postupová místa. Na prvním si další turnajovou fázi vybojovalo GVP, tedy zmiňovaná Vítězná pláň, předloňský superfinalista s názvem GymŠtola a opatovské gymnazistky s názvem Opatov Squad.

Druhého turnaje se účastnila pětice celků. A hned tři z nich se radovaly z postupu. „Double“ vybojovala Kollárovka, která doplnila úspěšné chlapce, dále také OA Hovorčovická a Sovičky, tedy dívky specializující se na logistiku a služby.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 10.9. Start registrací týmů
 • 5.10. Konec registrací
 • 22.10.-30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 18.3.2019 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 19.3.2019 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 21.3.2019 Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 22.3.2019 Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 14.4.2019 Finále (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Favorizované Jihlavačky si dokráčely pro postup. Dál jde tradičně i třebíčská „průmyslovka“

Pět hal, pět měst, devět turnajů. A také postup dvou favorizovaných celků, které patřily loni k tomu nejlepšímu, co.. Celý článek

Sokolovsku kralují gymnazisté. Karlovarsku zase odborné školy

Další ročník středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE je tady. A s ním i jeho první fáze, tedy okresní kola… Celý článek

Favorizované dívčí BiGy tradičně postupuje. Táborské gymnázium překvapivě vyřazeno

  Jedenáct turnajů, šest pořadatelských měst, jedenáct volných míst v krajském kole. Tak vypadala souhrnně okresní kola turnaje KB.. Celý článek

Na Plzeňsku dominovaly odborné školy. Postupový double slaví plzeňský Gymik

                Dvě města, tři haly, pět turnajů, deset radujících se z postupu… Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/