FOTOGALERIE: Finálový zápas chlapců

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálový zápas dívek

Parádní obrat benešovských gymnazistů. Titul jim vychytal skvělý gólman Zídek

Druhý superfinálový duel roku 2018 je minulostí. V porovnání s dívčím finálovou bitvou se hrál do poslední minuty vyrovnaný zápas. Klíčovým hráčem utkání se stal gólman Benešova Šimon Zídek. Především jeho zásluhou Středočeši inkasovali pouze dvakrát. Což v poměru ke čtyřem vstřeleným brankám znamenalo nespoutanou radost a úprk přes celou hrací plochu. Druhým letošním mistrem se stali kluci z Gymnázia Benešov.

Jako den a noc. Tak moc se lišily dívčí a chlapecké finálové bitvy turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. V chlapeckém finále byli přítomní diváci svědky úvodní branky hned v první minutě. Ostravané zachytili rozehrávku soupeře, Jan Rychlý překonal položeného brankáře a „domácí“ vedli 1:0.

Rychlá, a to vzhledem k autorovi doslova, branka zápasovému průběhu nesmírně pomohla. Hra se otevřela, namísto „zanďoura“ se týmy snažily útočit.

Benešov brzy kontroval nastřelením tyčky. V 5. minutě už bylo srovnáno. Čtrnáctý se symbolickým číslem 14 na dresu našel volný prostor u bližší tyčky a bylo to 1:1.

Jenže ve zbytku poločasu už to byla ostravská jízda. Stručně by se dala charakterizovat jako Zídek versus Poruba. V modrém hrající následovníci vědce Wichterleho útočili hlavně po pravé straně. Několikrát se jim tudy podařilo uniknout. Další branky se ale diváci v prvním poločase nedočkali. Největší podíl na tom měl právě fantom v benešovské kleci.

Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe Ostravanům, které přišla podpořit spousta diváků. Ti se mohli brzy radovat. V 21. minutě neměl Zídek šanci na tvrdou ránu Čecha. Se zakrytým výhledem jen bezradně plácl rukama – 2:1 pro Wichterlovo gymnázium.

Pak se ale začaly dít věci. Pružná defenziva „domácích“ jako by přestala fungovat a stíhat. Benešov vrhl všechny síly do útoku. Nejprve ve 26. minutě vyrovnal na 2:2 Adam Bouček. O dvě minuty později pak zvedal radostí ruce nad hlavu Lukáš Novák, který dostal „namazáno“ zpoza branky – 3:2.

Rozhodující moment následoval o chvíli později. Parádní Zídkův zákrok nedovolil domácím srovnat krok. Z následného brejku pak Benešov definitivně rozhodl o tom, že zlaté medaile poputují letos do středních Čech. Smutní Ostravané budou zářit stříbrně.

Prvním šampionem gymnazistky z Jičína. Hamr sestřelila kanonýrka Kuželová

Superfinále florbalu 2018 odstartovalo. V úvodním duelu, který byl vyvrcholením letošního ročníku dívčího středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE, změřil síly Litvínov-Hamr s Jičínem. A hned v prvním superfinálovém duelu se psal velký příběh. Deset minut stačilo Natálii Kuželové k tomu, aby vsítila hattrick a zlomila odpor Hamru. Celkem dala čtyři branky. Brankostroj jejího týmu se zastavil na čísle deset.

Bitva východu se západem, neboli souboj vítězů národních finále z obou republikových polovin. Vítězky brněnského turnaje, Lepařovo gymnázium Jičín, vyzvaly šampionky západu, tedy Střední odbornou školu Litvínov-Hamr.

Úvodní minuty duelu odpovídaly nervozitě obou zúčastněných týmů. Zlom přišel v 5. minutě. Svůj životní zápas odstartovala trefou do růžku branky Natálie Kuželová. Stejná hráčka o minutu později dorazila balónek do sítě z velkého brankoviště podruhé. Vypadalo to, že Východočešky půjdou do trháku.

Ten mohla odvrátit přesilová hra Hamru. Jenže proti stála výborná gólmanka Jičína Chlumská. Ta za svá záda míček nepustila. A když se famózní Kuželová po brejku v oslabení prosadila do třetice, vypadalo to se Severočeškami zle nedobře.

Reprezentantka Havlínová, jejíž branky pomohly Hamru až do ostravského Superfinále, dnes neměla svůj den. Soupeřky se na ni kvalitně připravily. Když už se dostala do šance, nikdo gólmance nestínil, takže její pokusy gólem neskončily, což ji samotnou očividně psychicky nahlodalo. A když se nedaří tak kvalitní hráčce a lídryni, ovlivní to logicky výkon celého týmu.

Jičín do poločasu přidal ještě jednu branku. S náskokem čtyř gólů mířil na florbalový Olymp.

Ani ve druhé půli se brankostroj Východočešek nezastavil. Další přesný zásah přidala hrdinka Kuželová. Nebyla to však jen ona, kdo mířil do černého. Konečné skóre se zastavilo na čísle deset. Demolici Hamru jen dokreslila vyložená branková situace, ve které Severočešky vstřelily tyč. Nepřipsaly si tak ani čestný zásah.

Finální skóre 10:0 odpovídalo většinovému průběhu zápasu. Jičínu se podařilo vybojovat životní výsledek. Lepařovo gymnázium se může minimálně rok pyšnit mistrovským titulem. Bojovnice z Hamru si na krk pověsí stříbrné medaile.

Přímý přenos finálových zápasů z Ostravar Arény

Nemůžete být v sobotu 21. dubna přítomni v ostravské Ostravar Aréně? Sledujte přímý přenos finálových zápasů KB FLORBAL CHALLENGE  a prožijte vrcholný moment projektu alespoň skrze obrazovky. Odkaz na přenos zde: