Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

O krok blíže k superifnále! Subterra Cup rozehrál krajská finále

Pohár středních škol postoupil k dalšímu stupínku. Subterra Cup rozjel na začátku ledna krajská finále, která jsou aktuálně zhruba ve své polovině. Ví se již také, kde se odehrají republikové souboje o postup do dubnového Superfinále florbalu. 

Týmy aktuálně bojují v krajských finále o postup na závěrečný turnaj, který proběhne 21. a 22. března v areálu Sportovního centra Hamr v pražském Braníku. Stejně jako v předchozích ročnících bude republikové finále rozdělené na dvě části, z nich vzejdou postupující do Superfinále florbalu. Jako první poznají superfinalistky holky, o den později i kluci.

Prvním krajem, který poznal postupující, byla Vysočina, a to v dívčí kategorii, kde si vybojovaly účast ve finálovém víkendu OZS Jihlava a KG Třebíč. V holčičí kategorii budou dva týmy kromě Vysočiny reprezentovat i Středočeský kraj, v němž uspěly hráčky z GaSOŠE Sedlčany a Gymnázia J. A. Komenského z Nového Strašecí. Další kraj, který má možnost mít dva zástupce, je Praha. Tam si postup vystříleli kluci z OA Bubeneč a v druhém turnaji hráči OA Kubelíkova.

Titul neobhájí Sporťáci, kteří skončili až čtvrtí, z Ostravy vyválčilo postup Gymnázium Josefa Božka. V druhém moravskoslezském finále uspěli florbalisté z SPŠE Havířov. Dívčí turnaj pak ovládly Sporťačky z Ostravy, v jejichž sestavě figuruje i součas ná juniorská reprezentantka Tereza Smetanová.

Mezi Pražačkami vybojovaly finále holky z Bezpečnostně právní akademie. V Libereckém kraji poté uspěla Strojka s aktuálně nejproduktivnějším florbalistou superligy Šimonem Stránským, v dívkách znovu uspěl Českolipský KOLOMAZ.

V Brně triumfovali hráči z gymnázia Jaroška. Středočeské finále chlapců nejprve nabídlo boj ve třech skupinách, z nějž vykrystalizovala čtveřice finalistů. V následném pavouku uspělo benešovské gymnázium. Do finále chlapců na Vysočině postoupilo Gymnázium z Bystřice nad Pernštejnem a Pelhřimáci, z nichž byl úspěšný druhý jmenovaný tým.

Aktuální ročník Subterra Cupu přináší spoustu novinek. Jednak je patronem český reprezentant, dvojnásobný juniorský mistr světa a držitel stříbrné a bronzové medaile ze seniorského mistrovství světa Filip Forman, a pak také na každém turnaji probíhá střelecká soutěž. “Účastní se jí všechny týmy na turnaji, pokud samozřejmě mají zájem. Vždy však mohou nominovat maximálně osm vybraných hráčů či hráček. Každý soutěžící má k dispozici tři střely na plachtu a postupně se sčítají pokusy všech hráčů v týmu. Následně se udělá konečný součet a týmy podle bodové úspěšnosti získávají ceny,” vysvětluje koordinátorka Subterra Cupu Tereza Matysová.

Úspěšné týmy získávají vouchery na nákup vybavení u partnera Florbalexpert. Nejlepší tým obdrží poukaz na 750 Kč, druhý na 550 Kč a středoškolský celek na třetí příčce ve střelecké soutěži obdrží 350 Kč.

Rozpis nadcházejících turnajů:

23.01.2023, Krajské finále, Jihočeský kraj (kluci)

25.01.2023, Krajské finále, Ústecký kraj (dívky)

26.01.2023, Krajské finále, Jihočeský kraj (holky)

26.01.2023, Krajské finále, Ústecký kraj (kluci)

26.01.2023, Krajské finále, Jihomoravský kraj (dívky)

26.01.2023, Krajské finále, Pardubický kraj (kluci)

27.01.2023, Krajské finále, Olomoucký kraj (kluci)

27.01.2023, Krajské finále, Zlínský kraj (dívky)

27.01.2023, Krajské finále, Plzeňský kraj (kluci)

30.01.2023, Krajské finále, Královéhradecký kraj (dívky)

31.01.2023, Krajské finále, Královéhradecký kraj (kluci)

03.02.2023, Krajské finále, Plzeňský kraj (kluci)

21.03.2023, Republikové finále (dívky)

22.03.2023, Republikové finále (kluci)

16.04.2023, SUPERFINÁLE FLORBALU

Celý článekCelý článek

Rekordní ročník Subterra cupu odstartoval. Nechybí ani tradiční turnajové ikony

Obrovský úspěch. Tak lze hodnotit počet přihlášených účastníků letošního ročníku středoškolského turnaje Subterra cup. Původní rekord se podařilo překonat o skoro dvě stě družstev. Více než sedm stovek škol tak touží po splnění snu v podobě poměření sil v pražské O2 aréně. První účastníci už snové realizaci vyrazili vstříc.

 

Kdo sleduje středoškolské turnaje pořádané Českým florbalem delší dobu, jistě mu neunikli tradiční účastníci národních finále, případně až superfinálových bojů v ostravské Ostravar aréně či pražské O2 aréně. A tak i tentokrát ve startovní listině nechybí ti, na které budou upřeny zraky publika nejvíc. V Praze například gymnázium z Opatova či to s hrdým odkazem na akademika Heyrovského. Ve středních Čechách znovu uvidíme v akci dalšího z šampionů minulosti, Gymnázium Benešov.

Na zlaté časy minulé zavzpomíná na palubovkách opět také plzeňská elektrotechnická škola. Ke svému superfinálovému snu se chtějí konečně probojovat také studentky biskupského gymnázia v Českých Budějovicích, jimž se vždy superfinálová brána zavřela na poslední chvíli v národním finále. Příchuť největšího zápasu školní florbalové kariéry už znají i studenti Wichterlova gymnázia z Ostravy či někdejší šampionky z Gymnázia Jana Blahoslava v Přerově.

Již tento výčet dává jasně najevo, že ani tentokrát nebude o leckdy vyhrocené bitvy školních týmů nouze. A že konkurence se každým rokem zvyšuje. „Velmi mě jako zástupkyni Českého florbalu potěšilo, že letošní ročník je takto populární. Věřím, že se nejedná o jednorázový nárůst družstev, ale že se bude účastníkům akce líbit a přihlásí se i v budoucnu. Uděláme pro jejich spokojenost maximum,“ uvedla koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Někteří účastníci už se mezitím přiblížili splnění svého snu. Odstartovala totiž okresní kola například na Vysočině, Jihočeském či Ústeckém kraji. Mezi postupujícími jsou často stará známá jména. Výbornou generaci má k dispozici černý kůň turnaje v podobě pelhřimovského gymnázia. Dál jde také někdejší národní finalista z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. A minimálně krajské kolo je pravidelně dosahovanou metou pro taktéž postupující Gymnázium Ledeč nad Sázavou.

Okresní kola potrvají až do poloviny prosince letošního kalendářního roku.

Celý článekCelý článek

OBLÍBENÝ ŠKOLSKÝ PROJEKT STARTUJE, SUBTERRA CUP HLÁSÍ REKORD!

Registrace do středoškolského poháru byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. Rekordní počet 742 účastníků hlásí středoškolský Subterra Cup hlásí rekordní počet 742 účastníků!

Za nedlouho startující rekordní ročník Subterra Cupu zaštiťuje český reprezentant Filip Forman. Parádních 742 středoškolských družstev v dívčí i chlapecké kategorii bude v následujících zápasech bojovat o závěrečné bitvy v O2 areně, které se stejně jako v minulé sezoně odehrají v rámci dubnového Superfinále florbalu. Vítězství bude v dívčí kategorii obhajovat Gymnázium Trutnov a v chlapecké Sporťáci ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě.

Celý článekCelý článek

HLASTE SE DO SUBTERRA CUPU! NOVOU SEZONU ZAŠTÍTÍ FILIP FORMAN

Subterra Cup se opět hlásí o své slovo! Po rekordním ročníku 2021/22 se spouštějí přihlášky na novou sezonu. Neprováhejte svou šanci a zaregistrujte v několika jednoduchých krocích i svou školu a zabojujte o jedinečný zážitek v podobě rozhodující bitvy v rámci Superfinále florbalu.

Přihlášky můžete posílat do 14. října formou níž přiloženého registračního formuláře. Celý ročník zahájí okresní kola, která budou na programu na přelomu října a listopadu, vrchol přijde opět během dubnového Superfinále florbalu.

Novým patronem Subterra Cupu se stal dvojnásobný juniorský mistr světa a bronzový medailista ze šampionátu v Helsinkách a Světových her a nejproduktivnější hráč základní části Livesport Superligy 2021/22 Filip Forman.

V uplynulém roce se do poháru zapojilo rekordních 560 škol. Vítězství budou obhajovat celky trutnovského gymnázia v kategorii dívek a ostravští Sporťáci v chlapecké části.

„Počet týmů, který se této soutěže zúčastnil mluví sám za sebe. Myšlenka povzbudit zájem mládeže o florbal a přivést ji po nucené covidové přestávce co nejrychleji zpět na palubovky, byla naplněna beze zbytku. Dobrá věc se tedy podařila a chceme v ní společně pokračovat. A poněvadž je vždy co zlepšovat, připravujeme i pro nadcházející ročník další novinky a překvapení. Věřím, že bude při nejmenším stejně atraktivní a úspěšný jako ten minulý,“ říká obchodní ředitel Subterra a.s. Ing. Jiří Tesař.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Start registrací týmů - 19. 9. 2022
 • Konec registrací týmů - 14. 10. 2022
 • Okresní kolo - 31.10. - 16.12.2022
 • Krajské finále - 19.12.2022 - 30.1.2023
 • Finálový turnaj (Praha) - 21.3. 2023 - 22.3.2023 2023
 • Finále (Praha) - 16.4.2023
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

O krok blíže k superifnále! Subterra Cup rozehrál krajská finále

Pohár středních škol postoupil k dalšímu stupínku. Subterra Cup rozjel na začátku ledna krajská finále, která jsou aktuálně.. Celý článek

Rekordní ročník Subterra cupu odstartoval. Nechybí ani tradiční turnajové ikony

Obrovský úspěch. Tak lze hodnotit počet přihlášených účastníků letošního ročníku středoškolského turnaje Subterra cup. Původní rekord se podařilo.. Celý článek

OBLÍBENÝ ŠKOLSKÝ PROJEKT STARTUJE, SUBTERRA CUP HLÁSÍ REKORD!

Registrace do středoškolského poháru byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. Rekordní počet 742 účastníků hlásí středoškolský.. Celý článek

HLASTE SE DO SUBTERRA CUPU! NOVOU SEZONU ZAŠTÍTÍ FILIP FORMAN

Subterra Cup se opět hlásí o své slovo! Po rekordním ročníku 2021/22 se spouštějí přihlášky na novou sezonu… Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází Subterra cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s Subterra cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází Subterra cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://stredniskoly.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/