Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Okresní kola uzavřela Praha. Nejvíc se dařilo letenské Štole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je dobojováno. Tedy minimálně z pohledu z okresních kol turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Posledním krajem, který dohrával úvodní fázi tohoto turnaje, bylo Hlavní město Praha. Tradičně velmi silný kraj pořádal jak chlapecké, tak dívčí turnaje. Speciální byl fakt, že se všechny konaly ve střešovické Stodole. Je nejvyšší čas si turnaje zrekapitulovat.

Městská část Praha 2, 5, 10 – kluci

Oproti jiným krajům je Praha specifická ve víc ohledech. Mimo jiné třeba proto, že se nedělí na okresy, nýbrž na městské části. Tři z nich, konkrétně dvojka, pětka a desítka, se spojily, aby se utkaly v rámci prvního chlapeckého turnaje. Šestici celků nakonec dominoval loňský národní finalista GYM Heyrovského, na jehož lavičce vládne bývalý reprezentační brankář Jakub Koráb. Jeho svěřenci třikrát zvítězili a jako jediní se mohou těšit na postup do krajské eliminace. Tam už se naopak nepodívá HŠ Radlická, Gymnázium Omská, SŠES Jesenická, SSPŠ a Lauderky.

Městská část Praha 6, 9, 1 – kluci

Druhý pražský turnaj spojil dohromady jedničku, šestku a devítku. Jednička jakožto Staré Město je známá všem. Obě zbylé adresy jsou pro florbal významné, neboť na území šestky působí legendární Tatran Střešovice, pod devítku zas spadá O2 aréna v Libni či Aréna Sparta na Podvinném Mlýně. Jenže tohle byl souboj škol a tady jsou karty rozdány všelijak. Šest účastníků a opět jen jedno jediné místo v kraji. Uzurpovala ho pro sebe Patočka, což je Gymnázium Josefa Patočky z Jindřišské ulice. Tedy zástupce jedničky. Nechala za sebou SPŠ na Proseku, GymŠpit, BPA Praha, Střední odbornou školu Jarov a Stíhačky.

Městská část Praha 7, 8 – kluci

Sedmý pražský městský obvod přinesl jednoho velkého favorita. Ten svou roli splnil dle očekávání. Letenské Gymnázium Nad Štolou třikrát vyhrálo a finalista loňského středoškolského turnaje AŠSK tak postupuje minimálně do krajské elimince pro Prahu. Na tu už se nemohou těšit kluci z OA Kollarovka, OA Hovorčovická, Gyperner, Trojské gymnázium ani Náhorňáci.

Městská část Praha 4 – kluci

Další opravdu silnou skupinou byl turnaj pro Prahu 4. Zde se představil například loňský superfinalista z Opatova, tradičně nesmírně silné Gymnázium Postupická či Gymnázium Na Vítězné pláni. Přesně v tomto pořadí se pak výše zmíněné celky umístily a rozebraly si cenné kovy. Postup bral pouze vítěz. Zahrát si přijel také Zelený pruh Praha 4, Rakouské gymnázium a Borci.

Městská část Praha 1, 3 – kluci

Poslední bitvu silnějšího pohlaví svedly týmy z Prahy jedna a tři. Vítězství vybojovala dopravní průmyslovka z Masné ulice. Ta si tak připsala nejen primát, ale i postup do kraje. Na ten už se nemůže těšit, tedy minimálně v této sezoně, Pražačka, Profiti, Zeměměřiči a SPŠG Hellichova.

Městská část Praha 1, 3, 7, 8, 10 – holky

Dle počtu městských částí by se mohlo zdát, že se konal megaturnaj. Zas tak velké to ale nebylo. Dohromady totiž na této akci nastoupila šestic celků. A hned polovina z nich se mohla těšit z postupu do další turnajové fáze. Pozorní fanoušci si jistě všimnou, že Praha 7 v sobě ukrývá již zmiňovanou Štolu, která se loni stala absolutním šampionem celého KB FLORBAL CHALLENGE. No a favoritky nezaváhaly ani tentokrát. Skupinu suverénně ovládly a jejich tažení za obhajobou může směle pokračovat. Doprovodí je ještě soukromá pedagogická škola Futurum a soukromá podnikatelská škola Profit s názvem Profitky. Naopak pro Gyperner, Hovorčovickou OA a SPŠG Hellichova tento roční končí už nyní.

Městská část Praha 2, 4 – holky

Úplně posledním z posledních byl turnaj děvčat pro pražskou dvojku a čtyřku. Podmínky byly úplně stejné jako ve výše zmíněném případě. Střešovická aréna, šest účastníků, tři postupová místa. První místo vybojovaly holky z Gymnázia Postupická, které doprovodí do další fáze Gymnázium Na Vítězné pláni pod zkratkou GVP a Opatov squad. Čili tytéž celky jako u chlapců, jen v odlišném pořadí. Tak silná dominance těchto škol zde panuje. Již bez postupu pak skončila Vinohradská, OAVin a EA Praha.

Celý článekCelý článek

Středočeská okresní kola minulostí. Zářila GaSOŠE Sedlčany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Středočeský kraj patří tradičně k tomu absolutně nejlepšímu, co český florbal nabízí. Nejinak tomu bývá v případě školních turnajů, kam spadá i středoškolský KB FLORBAL CHALLENGE. V kraji, který obklopuje metropoli Prahu, se uskutečnilo celkem dvanáct turnajů. I z nich vzešli noví krajští finalisté. Na řadě je další rekapitulace.

Okres Praha-východ – kluci

Východně pražský kraj čekal duel dvou přihlášených vzdělávacích institucí z Říčan. Na gymnáziu Open Gate hostila pořadatelská škola GyRi, což je Gymnázium Říčany, tedy nikoli soukromá škola jako hostitel, ale zřizovaná krajem. Jak se ukázalo, ve florbale jsou zdatnější chlapci z krajského gymnázia, kteří zvítězili 6:1 a mohou se těšit na krajské kolo.

Okres Mělník – kluci

Na Mělnicku podaly přihlášku čtyři týmy. Postoupit mohl jen jeden z nich. Tím vyvoleným byla škola s názvem DG a SOŠE Kralupy, která třikrát vyhrála a z mělnického gymnázia odjížděla ve veselém rozpoložení. Již bez postupu skončily tyto školy: GFP, ISŠT Mělník a Betonáři.

Okres Příbram – kluci

Příbramské kolo pořádaly Sedlčany, kam dorazilo sedm přihlášených. Jak se později ukázalo, domácí prostředí hrálo významnou roli. Pořadatelská škola GaSOŠE Sedlčany totiž třikrát vyhrála a díky tomu se může těšit na další turnajovou fázi. Ta už se bude muset obejít bez Gymnázia Josefa Čapka, SOU Hluboš, Zdrávky Příbram, Hobitků, Hot Dogs a Waldorfské školy Příbram. Pro ty už zůstala postupová brána uzavřená.

Okres Kutná Hora – kluci

Na Kutnohorsku se do boje pustila pětice týmů. A také zde měl šanci na postup jen jeden jediný. Tím byla SPŠ Čáslav, jež jako jediná všechno vyhrála a zaslouženě tak postupuje dál. Za ní skončil Orten, SPŠ Kutná Hora, AJETO a Dopravka.

Okres Benešov – kluci

Benešovsko vyslalo do boje sedm statečných. Do Vlašimi, respektive na tamější střední průmyslovou školu, která tohle kolo pořádala, přijely týmy z celého okresu, na něž čekalo jen jedno jediné postupové místo. Pro to si dokráčelo Gymnázium Benešov, které za sebou nechalo pořádající SPŠ Vlašim, dále OA Neveklov, VOŠ a SZeŠ Benešov, Gymnázium Vlašim, OA Vlašim a SOŠ a SOU Vlašim.

Okres Kladno – kluci

Kladensko, jinak také prvoligový region, poslalo do bojů šestici bojovníků. Ani zde to nebylo jinak a postoupit mohl jen ten nejlepší. Tím byl Gympl Kladno, který dvakrát vyhrál, jednou prohrál, ale i tahle bilance mu nakonec stačila na postup dál. Stejný úspěch už se ale v postup nepodařilo přetavit SOSIKu a Dubákům 2017, pro které už zůstala postupová brána zavřená. Totéž platí také o SOŠ a SOU Kladno, SPŠ a VOŠ Kladno a Hvězdářích.

Okres Beroun – kluci

Pětice škol z Berounska přicestovala do tamějšího sportcentra, aby se utkala o, hádáte správně, jedno postupové místo v krajském kole. No a kdo byl tím šťastlivcem, který toho místo pro sebe uzurpoval? Domácí OA a SPgŠ Beroun, která jako jediná zvítězila ve všech utkáních a zaslouženě se tak může těšit na další turnajovou fázi. To už bohužel neplatí o SOŠ a SOU Hořovice, Gymnáziu Beroun, Gymnáziu Hořovice a Hlinkách Beroun.

Okres Mladá Boleslav – kluci

Mladá Boleslav je nejen v běžném životě progresivním městem, potažmo okresem. I v tom florbalovém patří k tomu nejlepšímu, co tato země nabízí. A tak lze i od celků, které odtud postoupí dál, očekávat kvalitu. Tu bude reprezentovat tým s názvem Bakers, tedy v překladu Pekaři. Jsou to studenti Gymnázia Dr. Josefa Pekaře z Mladé Boleslavi. Ti totiž vyhráli všechny své čtyři zápasy a mohou se tak těšit na krajské finále. To už neplatí o dalších účastnících turnaje. Těmi byly tyto týmy: SPŠ Mladá Boleslav, a, GMH, SOU Hubálov, 8leté gymnázium MB, Obchodka.

Okres Mladá Boleslav, Nymburk – holky

Dívčí turnaje se ve Středočeském kraji konaly celkem čtyři. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených týmů, než jak je tomu u chlapců, byly také následně kvůli efektivitě různě pospojovány. A tak se mladoboleslavsko-nymburské kolo hrálo v Mladé Boleslavi. Tamější nová sportovní hala přivítala čtyři účastníky. Nejvíce se dařilo Nymburským princeznám, jež třikrát poměrně vysoko zvítězily a po zásluze jim patří postup do krajské eliminace. Ta už se musí obejít bez ObchodkyMB, Blue Teamu a celku s poměrně zajímavým názvem – b.

Okres Příbram, Benešov – holky

Příbramsko-benešovský turnaj svedl dohromady čtyři týmy, jež se sjely do Sedlčan. Nejvíce se dařilo GaSOŠE Sedlčany, která všechna svá utkání vyhrála a čeká ji tak další fáze KB FLORBAL CHALLENGE. Ta už se minimálně v tomto roce nebude týkat OA Neveklov, VOŠ a SZeŠ Benešov a Unicornu.

Okres Kutná Hora, Kolín – holky

Kutnohorsko-kolínské kolo pořádala Čáslav. Aneb když se dva perou, třetí se směje. Na prvních dvou místech se umístila OA Čáslav a celek s názvem AJETO, což je Gymnázium a SPgŠ z Čáslavi. A oba se mohou radovat z postupu do další turnajové fáze. Dobrý pocit z florbalového dopoledne ovšem mají také zbylé zúčastněné týmy – Dopravka, Orten a Marsmelouni.

Okres Beroun, Rakovník, Kladno – holky

Tím, kdo uzavíral středočeská okresní kolo, byl tenhle trojokres, jehož pořadatelem se stalo berounské centrum Eden. Hrálo se zde o dvě postupová místa do kraje, což při čtyřech účastnících nebyla vůbec malá šance. Postoupila SOŠ a SOU Kladno a druhá ISŠ Rakovník. Do druhé fáze tohoto turnajového ročníku už je nedoprovodí OA a SPgŠ Beroun ani Hlinky Beroun.

Celý článekCelý článek

Na Ústecku vládnou odborné školy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatím to vypadalo, že snad celé České republice budou v krajích vládnout gymnázia. Jenže na Ústecku si řekli ne. Odborné školy z celé regionu se vzepjaly a své odvěké rivaly z všeobecně vzdělávacích institucí porazily. Zatím jen v okresech, ale přece. Potvrdí tuhle dominanci i v kraji? Uvidíme. Nyní je čas na další okresní rekapitulaci, tentokrát KB FLORBAL CHALLENGE v Ústeckém kraji.

Okres Děčín – kluci

Chlapecká okresní kola v tomto kraji odstartovala ve Varnsdorfu, konkrétně v místní sportovní hale. Pětice účastníků sem přijela bojovat o jedno postupové místo v kraji. Čtyřmi výhrami si pro něj došla VOŠ a SPŠ Děčín, která jako jediný neporažený tým nedala nikomu dalšímu šanci. Domácí zástupce, Gymnázium Varnsdorf, sice také hrálo skvěle, prohra s Děčínem ho ale odsunula na druhou nepostupovou pozici. Zahrála si také Kladiva, Lesárna a Gymnázium Rumburk.

Okres Chomutov, Louny – kluci

Spojený turnaj dvou okresů hostila kadaňská sportovní hala. Prvenství zde vybojovali kluci z Chomutova pod názvem ESOZ, což byli zástupci Střední školy energetické a stavební v Chomutově. Za nimi pak už bez postupu skončilo Gymnázium Žatec, GSOŠ Podbořany a SPŠS a OA Kadaň.

Okres Most – kluci

Mostecký okres vyslal do bojů sedm statečných, kteří se sjeli do města, které proslavil hokejista Ivan Hlinka, čili do Litvínova. Také zde mohl postoupit jen ten nejlepší. A tím se stali domácí. GTGM Litvínov, což je litvínovské gymnázium, bylo v tomto kraji výjimkou. Postupová brána zůstala zavřena pro Soukromou střední školu pro marketing a ekonomiku podnikání Most, Diplomku, SOŠ Litvínov Hamr, Gymmost, SŠ Educhem a Otloukánky.

Okres Teplice, Ústí nad Labem – kluci

Kvůli nižšímu počtu přihlášených celků došlo ke sloučení také na Ústecku a Teplicku. Do teplické městské sportovní haly přijela pětice účastníků, na něž čekalo obligátní jedno postupové místo. Vybojovalo ho suverénní a neporažená Resslovka z Ústí, což je střední průmyslová škola. Za ní skončil Gympl Teplice, dále Hotelová škola OA a SPŠ Teplice, Stavbařka a SŠ OŘS Ústí nad Labem.

Okres Litoměřice – kluci

Aby byl seznam chlapeckých krajských účastníků celý, bylo třeba ještě odehrát turnaj Litoměřicka, který hostilo průmyslové město Lovosice. Dva týmy zůstaly v turnaji neporaženy, postoupit však mohl jen jeden. Bilance tří výher a remízy nakonec stačila Gymplu Liťák, v čemž lokálové ihned spatřují Litoměřice. Bez prohry skončilo i druhé Gymnázium Roudnice nad Labem, jenže jedna remíza navíc ho odsoudila k letošnímu konci. Stejný osud čeká na 1. KŠPA LTM, SOŠ TaZ Lovosice a GYMLOVO.

Okres Most – holky

Pětice dívčích celků zavítala do Litvínova, aby v tamní hale SPORTaS zabojovala o tradiční jednu postupovou pozici. Radoval se z ní domácí celek – SOŠ Litvínov Hamr. Tahle škola totiž jako jediná ani jednou nezaváhala a může se těšit na krajskou eliminaci. Do té už neproniknou ani Lvice z Mostu, ani Diplomka, ani Modrožluté florbalky a stejně tak Střední škola Educhem.

Okres Děčín – holky

Na Děčínsku se přihlásilo trio týmů, z nichž postoupit mohl jen ten nejlepší. Tím byly nakonec Saze, čili kolos s názvem VOŠ, SPŠ a SOŠ služeb a cestovního ruchu Varnsdorf. Za Sazemi se usadilo Gymnázium Rumburk a Lesárna girlz.

Okres Litoměřice – holky

Úplně poslední turnaj Ústecka si pak vzala do parády znovu lovosická hala, kam se sjely dívčí celky z Litoměřicka. Zvítězilo Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice, které si poradilo jak s Gymnáziem Roudnice nad Labem Havlíčkova, tak s Gymlovo.

Celý článekCelý článek

Karlovarsku stačily na Okresní kola dva dny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velmi rychlou procedurou byla okresní eliminace turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Karlovarském kraji. Vzhledem k počtu přihlášených celků se od této fáze hrálo pouze v karlovarském okrese. Ve sportovní hale Slavia se představila obě pohlaví. Pojďme si oba turnaje shrnout.

Okres Karlovy Vary – kluci

Obě pohlaví vyslala do bojů po šesti týmech. Tradičně začínáme souhrnem chlapeckého turnaje, nejinak tomu bude v tomto případě. Hned tři ze šesti účastníků se mohli těšit na postupovou radost. Prvním postupujícím byla Obchodka přímo z krajského a zároveň lázeňského města. Do další turnajové fáze ji doprovodí druhý neporažený tým s názvem Logistici, což je SOŠ a SOU Dalovice. Třetím do postupové party bude SLŠ Žlutice, tedy tamější lesnická škola. Již mimo postupové vody zakotvily celky Borců, Zdravotníků a Avatarů.

Okres Karlovy Vary – holky

Také mezi děvčaty existovala hned padesátiprocentní postupová šance pro účastníky turnaje. Využily ji Hvězdičky, tedy děvčata z gymnázia a pedagogické školy ve Varech, dále Borkyně ze Střední školy stravování a služeb taktéž z Varů, a Loggirls. Dalovické „logističky“. Šestici účastnic doplnilo trio Ekonomka, Zdravotnice a Avatarky, pro ty už ale letošní postupová brána zůstala zavřená.

Celý článekCelý článek

Superfinalista na cestě za obhajobou. Nejlepší florbalovou školou plzeňských okresů je Gymik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velká pozornost byla odborníky upřena na Plzeňský kraj. Právě odtud totiž pochází jeden z loňských superfinalistů. Plzeňská elektrotechnická průmyslovka předvedla, že i silné celky z Prahy se dají porazit. Tahle pohádka skončila až v O2 aréně, samotná účast v ní už však byla velkým úspěchem. Letos na to mohou Západočeši navázat. Nejen o nich je však tato okresní rekapitulace.

Okres Klatovy, Domažlice – kluci

Slavná kulatá věž se tyčí nad městem Domažlice. V podvěží je hala, která hostila okresní kolo pro okresy Domažlice a Klatovy. Celkem šest chlapeckých celků se sem přijelo poprat o dvě postupová místa v krajském kole Plzeňského kraje. Stylem start-cíl prošli turnajem The Black Panthers, což jsou kluci z odborného učiliště právě v Domažlicích. Spolu s nimi postoupilo Gymnázium Klatovy, které se však na postup pořádně nadřelo. Skvělé florbalové dopoledne, ovšem už bez postupových nadějí, to bylo také pro GJŠB Domažlice, Zemědělku Klatovy, SOŠ a SOU Horšovský Týn a Střední školu Horažďovice.

Okres Plzeň-sever, Plzeň-jih – kluci

Kvartet týmů z jiho a severoplzeňského okresu přijel do sportovní haly Slavia v ulici U Borského parku, kde se hrálo okresní kolo pro tyto dva regiony. Ze čtveřice účastníků mohla hned polovina z nich postoupit dál. Tuto jedinečnou možnost využily týmy Gymnázium Blovice a SŠ Oselce. Za sebou nechaly SŠ Kralovice a FC Keramiky.

Okres Plzeň-město – kluci

Centrální plzeňský okres evidoval celkem jedenáct chlapeckých přihlášek do turnaje. Pořadatelé tak obě party rozdělili do dvou skupin. Jedené po pěti, druhé po šesti. Skupina, která se představila v hale Slavie Plzeň, čítala pět jmen. Dvě postupová místa zde připadla SG Plzeň a OA Plzeň. Za nimi, navíc už bez postupu, zůstaly týmy SOU elektrotechnické, SŠINFIS Plzeň a Gymnázium Františka Křižíka a základní škola s.r.o.

Druhého turnaje, který se konal v hale Lokomotiva, se účastnilo celkem šest týmů. Také zde byla k dispozici dvě místa v kraji. To první vybojovali kluci z Gymik, tedy gymnázia z plzeňského Mikulášského náměstí, druhá pak byla zmiňovaná elektrotechnická průmyslovka, loňský superfinalista. Doplnil je ještě kvartet týmů – SPŠ Stavební Plzeň, SPŠ Strojnická a SOŠ prof. Švejcara, Dopravka Plzeň a Církevní gymnázium Plzeň.

Okres Domažlice, Klatovy, Plzeň-jih – holky

Dívčí trojokresový turnaj v Domažlicích spojil dohromady pět týmů, na které čekala hned tři postupová místa. Když se k tomu přidá fakt, že se do bojů nakonec nezapojilo domažlické gymnázium, byla postupová šance rovných 75 %! Využilo ji Gymnázium Klatovy, Femmes fatales z Blovic a SOŠ a SOU Horšovský Týn. Pomyslný černý Petr, či spíše černá Petra v dívčím provedení, zbyl na Střední školu Horažďovice.

Okres Plzeň-město – holky

Plzeňské okresní kolo pak uzavřel plzeňsko-městský okres v dívčím provedení. Osm statečných mělo připravené hned tři volné pozice v krajské eliminaci. Dokráčely pro ně holky z SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara, dále Gymik a Zdrávka. Bohužel už bez postupu pak skončila OA Plzeň, VOŠ a SPŠE Plzeň, SPŠ Stavení Plzeň, SŠINFIS Plzeň, Hotelovka Plzeň.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 17/18
 • 18.9. Start registrací týmů
 • 13.10. Konec registrací
 • 6.11.-15.12. Okresní kolo
 • 8.1.-1.2. Krajské finále
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 19.3.-6.4. Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 21.4. Finále (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Okresní kola uzavřela Praha. Nejvíc se dařilo letenské Štole

                        Je dobojováno. Tedy minimálně z pohledu z okresních.. Celý článek

Středočeská okresní kola minulostí. Zářila GaSOŠE Sedlčany

                  Středočeský kraj patří tradičně k tomu absolutně nejlepšímu, co český.. Celý článek

Na Ústecku vládnou odborné školy

                        Zatím to vypadalo, že snad celé.. Celý článek

Karlovarsku stačily na Okresní kola dva dny

                      Velmi rychlou procedurou byla okresní eliminace turnaje.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/