Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Cesta za Superfinálovým snem začíná. KB FLORBAL CHALLENGE hlásí rekordních 549 účastníků

Zahrát si Superfinále, to je sen snad každého florbalisty v České republice. Nevede k němu však jen klubová cesta. Dostat se do něj lze i se svou školou. Stačí relativně „málo“ – vyhrát tři eliminace. Konkurence však stále roste. Letos se počet účastníků vyšplhal na 549.

Superfinále florbalu 2019. Cíl, k němuž směřují všichni účastníci ženské Extraligy a mužské Superligy. Ovšem nejen čtyři nejlepší klubové celky nastoupí před zraky diváků v metropoli Moravskoslezského kraje. Budou to také čtyři nejlepší střední školy. Jejich cesta za splněním snu teprve začne.
Také v letošním roce se bude hrát obvyklým systémem. Turnaj jako vždy začíná na okresní úrovni. Ta odstartuje 22. 10. Jména vítězů budeme znát nejpozději na konci listopadu. Pak přichází řada na souboje okresních šampionů v rámci krajů. Jen jeden jediný tým v každé kategorii pak okusí chuť finále. V první řadě toho národního.
Západní národní finále hostí tradičně Praha, nejlepší celky z východu se utkají v Brně. Zde už půjde opravdu do „tuhého“. Právě vítězové těchto skupin se mohou těšit na ostravskou účast.
Letošní rok bude co do počtu týmů tím vůbec největším v celé historii. Přihlásilo se totiž celkem 549 týmů! Na všechny celky, které nastoupí do některé z eliminací, čekají zajímavé ceny od Českého florbalu a partnerů projektu, především ale zážitek z největšího středoškolského turnaje u nás. A také zkušenosti z parádních zápasů.
Cesta za sesazením jičínského a benešovského gymnázia z trůnu pro mistra právě začíná…

 

 

 

 

 

 

Celý článekCelý článek

KB FLORBAL CHALLENGE je tu už popáté. Na nejlepší čeká opět ostravské Superfinále

Již popáté budou mít středoškoláci z celé České republiky možnost zúčastnit se svátku celého českého florbalu. Na dva nejlepší chlapecké a dívčí celky totiž čekají volná místa v Superfinále 2019. K němu však povede cesta přes tři předkola – okresní, krajské a národní. Registrace začínají již 10. září!

Tři vyhrané turnaje jako vstupenka do Ostravar arény. Že to je vtip? Ale kdepak. Také v letošním roce čeká na středoškoláky populární KB FLORBAL CHALLENGE.

Odstartuje tradičně na přelomu října a listopadu okresními koly. Ti nejúspěšnější z nich pak poměří síly se soupeři z celého kraje. Krajští mistři se ve dvou zemských eliminacích, české a moravsko-slezské, utkají o pozici národního mistra. A právě národní mistři dostanou akreditaci na Superfinále florbalu 2019.

Kdo se může přihlásit? Studenti všech typů středních škol, gymnázií a učilišť na území ČR, kteří jaou narození od 1.1.2001 do 31.12.2003.

O co se bude hrát? Už od okresních kol čeká na účastníky florbalové vybavení a sponzorské dary od generálního partnera projektu Komerční banky.

Především si ale mladí sportovci užijí krásné dopoledne v jedinečné atmosféře, kterou doprovodí reálné florbalové kulisy včetně licencovaných rozhodčích.

I ty se přihlas do letošního ročníku KB FLORBAL CHALLENGE a zkus sesadit z trůnu gymnázia z Benešova a z Jičína!

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 10.9. Start registrací týmů
 • 5.10. Konec registrací
 • 22.10.-30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Západ - chlapci
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Západ - dívky
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Východ - dívky
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Východ - chlapci
 • 14.4. Finále
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Cesta za Superfinálovým snem začíná. KB FLORBAL CHALLENGE hlásí rekordních 549 účastníků

Zahrát si Superfinále, to je sen snad každého florbalisty v České republice. Nevede k němu však jen klubová.. Celý článek

KB FLORBAL CHALLENGE je tu už popáté. Na nejlepší čeká opět ostravské Superfinále

Již popáté budou mít středoškoláci z celé České republiky možnost zúčastnit se svátku celého českého florbalu. Na dva nejlepší.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/