Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

FINÁLOVÉ BOJE SUBTERRA CUPU JSOU ZA NÁMI, RADUJÍ SE SLOVANKY A OA KUBELÍKOVA

Úvodní program Bigboard Superfinále florbalu 2023 obstaraly bitvy o prvenství v Subterra Cupu. Po parádní přestřelce se v dívčím finále z prvenství radovaly zástupkyně Slovanského gymnázia Olomouc, které zvítězily 7:5. Následné finále chlapců ovládli zástupci z hlavního města Prahy, hráči OA Kubelíkova drtivým nástupem na startu druhé půle rozhodli o výhře 6:1.


10.30 Gymnázium Česká České Budějovice – Slovanské gymnázium Olomouc 5:7 (2:4, 3:3)

Úvod zápasu vyšel lépe hráčkám z jihu Čech, když úvodní branku letošního programu BigBoard Superfinále florbalu 2023 vstřelila Petra Skříšovská. Hráčky z Olomouce dokázaly zareagovat velmi rychle a skóre otočily po brankách Mrázkové a Zhébalové. Do konce úvodního poločasu padly ještě tři gôly, jednou se dokázaly prosadit českobudějovické hráčky, tým z Hané reagoval hned dvěma úspěšnými střeleckými pokusy a nesl si do druhého poločasu dvoubrankové vedení.

Slovanky dokázaly odskočit dokonce na rozdíl tří branek na startu druhé patnáctiminutovky, na to však našla dvěma brankami odpověď Klára Jiříková na druhé straně. Ta samá hráčka snižovala opět na rozdíl jediné branky i osm minut před koncem a zkompletovala tím svůj hattrick. Hanačky však vždy dokázaly odskočit, což se stalo i tentokráte, kdy přesilovou hru využila Šárka Zhébalová a defitivně přisoudila vítězství na stranu Slovanského gymnázia Olomouc.

Branky: 2. Skříšovská, 12. Procházková, 18. Jiříková, 19. Jiříková, 22. Jiříková – 4. Mrázková, 4. Zhébalová, 12. Čočková, 13. Zhébalová, 16. Majerová, 20. Habermannová, 26. Zhébalová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1.

Gym Česká: Wollnerová – Jiříková, Procházková, Skříšovská, Škrletová, Tomaili, Štrbová, Hasmanová, Myšáková-

Slovanky: Marešová – Mrázková, Majerová, Habermannová, Nejedlá, Žitňanská, Skopalová, Baleková, Hůvrová, Čočková, Zhébalová, Melicheriková, Ingrová.

11.45 OA Kubelíkova – Gymnázium Josefa Božka Český Těšín 6:1 (1:1, 5:0)

Na úvodní branku chlapeckého finále jsme čekali do deváté minuty, kdy v oslabení otevřel skóre českotěšínský Jan Punčochář. Pražané reagovali na soupeře necelou minutu a půl před koncem prvního poločasu, nabídku od Jambora tečoval do branky Matěj Hájek a stanovil tak výsledek po prvních patnácti minutách.

Vstup do druhé půle vyšel na jedničku pražským středoškolákům, kteří dvěma rychlými brankami odskočili soupeři. Dokonce tříbrankové vedení si Pražané vybojovali po brance Matěje Jambora, který využil rychlý protiútok. Obchodní akademie Kubelíkova byla při chuti i nadále. Nejlepší orientaci před brankou prokázal Ondřej Štefek, na kterého vzápětí navázal další brankou Vojtěch Krupička, který uzavřel skóre zápasu na konečných 6:1, chlapecké prvenství tak zůstává v pražské metropoli.

Branky: 14. Langr, 17. Novák, 18. Langr, 19. Jambor, 24. Štefek, 26. Krupička – 9. Punčochář. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 0:2. Bez využití.

OA Kubelíkova: Auředník – Štefek, Langr, Hájek, Krupička, Jambor, Šolaja, Martan, Davis, Štuj, Pecha, Novák, Počta, Lisa.

Gymnázium Josefa Božka: Friedel – Makaj, Belan, Szemla, Punčochář, Blecha, Zipser, Sikora, Rückl, Cmiel, Patrik Buják, Petr Buják, M. Buják, Svoboda.

Celý článekCelý článek

SUBTERRA CUP POZNÁ NOVÉ ŠAMPIONY, CHYBĚT NEBUDE ANI PATRON FORMAN

První hodiny na ploše O2 areny během BigBoard Superfinále 2023 budou patřit Subterra Cupu. Z něj vzejdou budoucí vítězky a vítězové ročníku 2022/23 a bude u toho i patron tohoto ročníku středoškolského poháru Filip Forman.


10.30 BigBoard Superfinále Subterra Cupu dívek

V půl jedenácté odstartuje BigBoard Superfinále 2023 bitva mezi dvěma nejúspěšnějšími dívčími celky této sezony středoškolského poháru. Na finálovém turnaji Subterra Cupu v branickém sportovním komplexu Hamr uspěly zástupkyně z Gymnázia Česká v Českých Budějovicích, které ovládly západní skupinu. Jejich vyzývatelkami budou florbalistky ze Slovanského gymnázia Olomouc, jež se staly nejlepším celkem východní části.

>> Reportáž z finálového turnaje dívek

11.45 BigBoard Superfinále Subterra Cupu chlapců

Krátce před polednem se do sebe pustí také dvojice nejúspěšnějších chlapeckých týmů. K zástupkyním Jihočeského a Olomouckého kraje se přidají finalisté z dalších dvou regionů. Hlavní město Praha bude reprezentovat vítěz západní části finálového turnaje Subterra Cupu Obchodní akademie Kubelíkova, proti níž nastoupí chlapci z Moravskoslezského kraje – vítěz skupiny východ Gymnázium Josefa Božka z Českého Těšína.

>> Reportáž u finálového turnaje chlapců

Speciální trofej, patron i ocenění pro nejlepší stavebku

Samotný Subterra Cup s sebou přinese i další zajímavé prvky. Vítězné týmy obdrží stejně jako v minulém ročníku speciálně designovanou trofej, kterou nechal zhotovit titulární partner – multioborová stavební společnost Subterra. Ta také přímo v O2 areně ocení neúspěšnější stavební školu, čili tu, která dosáhla na nejlepší umístění.

Chybět nabude ani speciální stánek společnosti Subterra, který najdete u sektorů 110 a 111. Kromě zábavy v podobě střelby na branku se tam budete moci od 16.00 potkat s patronem aktuálně vrcholícího ročníku Subterra Cupu reprezentantem Filipem Formanem, jenž bude mít právě zde autogramiádu. Do 16.30 si navíc můžete prohlédnout pohár pro vítěze Livesport Superligy a vyfotit se s ním.

Celý článekCelý článek

DO BIGBOARD SUPERFINÁLE POSTUPUJÍ FLORBALISTÉ Z PRAHY A ČESKÉHO TĚŠÍNA!

BigBoard Superfinále 2023 zná své první účastníky. Po úterním národním finále Subterra Cup dívek si postup do finále v O2 Aréně vystřílely o den později i florbalisté z pražské OA Kubelíkova a českotěšínského gymnázia Josefa Božka.


Obchodní akademie Kubelíkova

Obchodní akademie Kubelíkova odehrála na finálovém turnaji pět zápasů z každého odcházela jako vítěz. V dalších duelech však přemohli Pražané gymnázium z Chebu, SPŠ Písek a SPŠS a OA Kadaň. Právě výhry nad posledními dvěma zmiňovanými středními školami byly nejvyšší, když v obou duelech tým z Prahy 3 zvítězil vysoko 5:0. V semifinále si Pražané poradili s benešovským gymnáziem a ve finále velmi těsným poměrem udolali VOŠ a SPŠE Plzeň. Metropole tak bude mít svého zástupce při finálovém klání Subterra Cupu i v tomto roce.

Gymnázium Josefa Božka

Soupeřem Pražanům bude českotěšínské gymnázium Josefa Božka, které také projelo závěrečný turnaj bez jediné prohry. Tým ze Slezska, jehož hlavní tváří je juniorský reprezentant Lukáš Fukala, postupně porazil OA Zlín (5:0), gymnázium Šumperk 5:2, Jiráskovo gymnázium Náchod 3:0 a 3:1. Na závěr poté v souboji dvou nejlepších týmů východní části brněnské gymnázium 5:1, čímž si Českotěšínští florbalisté definitivně zajistil místenku v O2 areně.

Celkové pořadí
ZÁPAD:

1. OA Kubelíkova
2. VOŠ a SPŠE Plzeň
3. Strojka
4. GBN
5. SPŠS a OA Kadaň
6. Gymnázium Cheb
7. SPŠ Písek
8. OA Bubeneč

VÝCHOD:

1. Gymnázium Josefa Božka
2. Jaroška
3. SPŠE Havířov
4. Jiráskovo gymnázium Náchod
5. Pelhřimáci
6. Gymnázium Šumperk
7. Dašák
8. OA Zlín

All Stars turnaje (západ):

Brankář: Filip Beran
Hráči: Karolína Mezerová, Adam Novák, Jakub Švarc, Ondřej Sihelský, Vojtěch Krupička.

All Stars turnaje (východ):

Brankář: Kryštof Rusz
Hráči: David Křižák, Lukáš Fukala, Tobiáš Keznikl, Adam Zukal, Filip Szemla.

Celý článekCelý článek

V BIGBOARD SUPERFINÁLE SUBTERRA CUPU SE UTKAJÍ FLORBALISTKY Z OLOMOUCE A ČESKÝCH BUDĚJOVIC!

Středoškolský pohár Subterra Cup má za sebou národní finále, ve kterém si postup do O2 areny vystřílely florbalistky z olomouckého a českobudějovického gymnázia. Právě tyto školy se tak 16. dubna představí jako první v BigBoard Superfinále 2023.

Velký závěr středoškolského poháru se nezadržitelně blíží a Subterra Cup 2023 tak již zná své superfinálové obsazení. V boji pod střechou pražské O2 areny se proti sobě utkají dívčí celky Gymnázia Česká a Slovanského gymnázia Olomouc. A jak se oba týmy do velkého finále probojovaly?

Slovanské gymnázium Olomouc
Vítěz finálového turnaje východní skupiny si svou vstupenku do superfinále vybojoval čtyřmi vyhranými zápasy ze šesti a za celý turnaj padl pouze jednou. Jeho jediná prohra přišla hned v prvním zápase, který Slovanky odehrály proti Jihlavě. Po těsné prohře 2:3 se ale florbalistky z Hanácka skvěle oklepaly a v následném programu si poradily postupně s týmy zdrávkaD (3:1), GJŠ Zlín (1:1), G-Šlapanice (6:2) a Sporťačky (3:1). V závěrečném finálovém boji o přímý postup do O2 areny pak porazily také celek OZS Jihlava, a to velmi těsně 1:0.

Gymnázium Česká
Soupeřem Slovanek v superfinále budou hráčky z Gymnázia Česká, které si v závěrečném turnaji připsaly čtyři výhry a jednu prohru. Svou cestu na turnaji ale započaly ve velkém stylu, když smetly ZdravkuKV vítězstvím 8:0. Následně sice padly proti Gymnáziu J.A Komenského Nové Strašecí 4:8, poté už se ale naladily na vítěznou vlnu a výhrami 4:2 a 6:1 se dostaly až do finále. V tom českobudějovické florbalistky vyzvaly celek BAD GIRLS GYMCV a po triumfu 7:3 si tak zajistily druhou vstupenku do O2 areny.

Celkové pořadí
VÝCHOD:
1. Slovanky
2. OZS Jihlava
3. Sporťačky
4. GJŠ Zlín – dívky
5. GSŘMR Skuteč
6. G-Šlapanice
7. KG Třebíč
8. ZdrávkaD

ZÁPAD:
1. Gym Česká
2. GaSOŠE Sedlčany
3. Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí
4. BAD GIRLS GYMCV
5. BPA – Bezpečnostně právní akademie
6. KOLOMAZ
7. Zdrávka Plzeň
8. ZdrávkaKV

All Stars turnaje (východ):
Brankářka: Petra Marešová
Hráčky: Adéla Feiková, Barbora Levová, Viktorie Váňová, Kateřina Čočková, Veronika Mrázková.

All Stars turnaje (západ):
Brankářka: Zdena Němcová
Hráčky: Tereza Brožková, Klára Jiříková, Barbora Bartáková, Simona Pilíková, Kateřina Bunterová.

BigBoard Superfinále dívčí části Subterra Cupu 2023 se odehraje v pražské O2 areně v neděli 16. dubna. Čas zápasu bude upřesněn.

Celý článekCelý článek

SUBTERRA CUP | KDO SE POPERE O POSTUP DO SUPERFINÁLE?

Středoškolský pohár má za sebou krajská kola. Z nich vzešli finalisté, kteří si zahrají v březnu národní finále, ve kterém zabojují o postup do Superfinále florbalu 2023. Kdo všechno je v osudí?

Na okresních i krajských úrovních je v Subterra Cupu dobojováno. Finále středoškolského poháru dívek i chlapců pozná nové účastníky. Stejně jako dříve je rozděleno na západní a východní skupinu. Z každé pak vzejdou vítězové, kteří se poperou o celkový triumf a speciální trofej ve velkém Superfinále florbalu.

Několik finalistů je však totožných s uplynulou sezonu, do národního finále však neproklouzl ani jeden z loňských superfinalistů. Stejně jako v minulém ročníku se do finálových bitev prokousalo pět dívčích středoškolských týmů a čtyři chlapecké. Ty to celky jsou v celkovém výčtu označeny kurzívou.

Národní finále

Národní finále proběhne v prostorách sportovního centra HAMR v Praze-Braníku. Jako první si o postup do superfinále zahrají 21. března dívky, o den později půjdou do akce chlapci.

Finále dívek: 21. 3. 2023 (HAMR Braník)
Finále chlapců: 22. 3. 2023 (HAMR Braník)

Seznam postupujících týmů

Dívky – západ

Praha
Bezpečnostně právní akademie. s.r.o

Středočeský kraj
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická Sedlčany
Gymnázium J. A. Komenského Nové Strašecí

Karlovarský kraj
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary

Plzeňský kraj
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň

Ústecký kraj
Gymnázium Chomutov

Liberecký kraj
Gymnázium Česká Lípa

Jihočeský kraj
Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Dívky – východ

Pardubický kraj
Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči

Vysočina
Střední škola obchodu a služeb Jihlava
Katolické gymnázium Třebíč

Královéhradecký kraj
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové

Jihomoravský kraj
Gymnázium a Základní umělecká škola, Šlapanice

Zlínský kraj
Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín

Moravskoslezský kraj
Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, Ostrava

Olomoucký kraj
Slovanské gymnázium, Olomouc

Chlapci – západ

Praha
Obchodní akademie Bubeneč
Obchodní akademie Kubelíkova

Středočeský kraj
Gymnázium Benešov

Karlovarský kraj
Gymnázium Cheb

Plzeňský kraj
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Ústecký kraj
Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kadaň

Liberecký kraj
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, příspěvková organizace Liberec

Jihočeský kraj
Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Písek

Chlapci – východ

Pardubický kraj:
Gymnázium Dašická Pardubice

Královéhradecký kraj:
Jiráskovo gymnázium Náchod

Jihomoravský kraj
Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše

Zlínský kraj
Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín

Moravskoslezský kraj
Gymnázium Český Těšín, příspěvková organizace
Střední průmyslová škola elektrotechnická Havířov, příspěvková organizace

Olomoucký kraj
Gymnázium Šumperk

Vysočina
Gymnázium Pelhřimov

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Start registrací týmů - 19. 9. 2022
 • Konec registrací týmů - 14. 10. 2022
 • Okresní kolo - 31.10. - 16.12.2022
 • Krajské finále - 19.12.2022 - 30.1.2023
 • Finálový turnaj (Praha) - 21.3. 2023 - 22.3.2023 2023
 • Finále (Praha) - 16.4.2023
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

FINÁLOVÉ BOJE SUBTERRA CUPU JSOU ZA NÁMI, RADUJÍ SE SLOVANKY A OA KUBELÍKOVA

Úvodní program Bigboard Superfinále florbalu 2023 obstaraly bitvy o prvenství v Subterra Cupu. Po parádní přestřelce se v.. Celý článek

SUBTERRA CUP POZNÁ NOVÉ ŠAMPIONY, CHYBĚT NEBUDE ANI PATRON FORMAN

První hodiny na ploše O2 areny během BigBoard Superfinále 2023 budou patřit Subterra Cupu. Z něj vzejdou budoucí.. Celý článek

DO BIGBOARD SUPERFINÁLE POSTUPUJÍ FLORBALISTÉ Z PRAHY A ČESKÉHO TĚŠÍNA!

BigBoard Superfinále 2023 zná své první účastníky. Po úterním národním finále Subterra Cup dívek si postup do finále.. Celý článek

V BIGBOARD SUPERFINÁLE SUBTERRA CUPU SE UTKAJÍ FLORBALISTKY Z OLOMOUCE A ČESKÝCH BUDĚJOVIC!

Středoškolský pohár Subterra Cup má za sebou národní finále, ve kterém si postup do O2 areny vystřílely florbalistky.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází Subterra cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s Subterra cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází Subterra cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://stredniskoly.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/