Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

Sestava národních finalistů kompletní. Ve středních Čechách narušila hegemonii gymnázií kladenská SOŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už to skoro vypadalo na totální středočeskou dominanci gymnázií. Jenže do ní vstoupila kladenská střední odborná škola, která ji, alespoň mezi děvčaty, dokázala nabourat. Nyní jsou tedy známá jména všech účastníků národních finále.

Středočeský kraj – kluci

S ohledem na množství přihlášených celků měli, stejně jako na východě Moravskoslezský kraj, Středočeši k dispozici hned dvě postupová místa v národním finále. A to jak mezi chlapci, tak mezi děvčaty. Z toho důvodu se u silnějšího pohlaví konala rovnou dvě krajská finále. Pojila je, stejně jako holčičí turnaj, tatáž pořadatelská hala. Všichni se totiž sešli v legendární střešovické Stodole.

Prvního turnaje se účastnilo pět středních škol. Z geografického hlediska šlo o Středočechy především z východní poloviny kraje. Postupující tým si pro svůj primát a vstupenku do pražského zemského finále dokráčel naprosto suverénně. Čtyři zápasy, čtyři výhry. Nebylo co řešit. GYRI Říčany se stalo předposledním finálovým účastníkem. Stříbrnou medaili brali „pekaři“ s názvem Bakers, čili kluci z Mladé Boleslavi a tamějšího gymnázia Dr. Pekaře.  Bronzová skončila průmyslovka z Čáslavi. Zahrát si přijelo i Gymnázium J. S. Machara a Gymnázium Kolín. Také tyto týmy mají být na co pyšné.

Postup do krajského finále je zvlášť v tak silném regionu velkým úspěchem. Své o tom vědí i celky ze západní poloviny kraje. Do Střešovic jich dorazilo celkem šest. A jen vítěz se mohl těšit na národní finále na Braníku. Slavit mohlo Gymnázium Benešov, další známý pojem a finálový účastník loňského turnaje AŠSK. Tři zápasy, tři výhry se rovnaly vstupence dál.

Na tu už nedosáhlo DG a SOŠE Kralupy, GaSOŠE Sedlčany,  SPŠ EK Rakovník, Gympl Kladno ani OA a SPgŠ Beroun.

Středočeský kraj – holky

Mezi děvčaty byla postupová šance hned dvojnásobná. Šest účastnic jednoho turnaje hrálo o dvě poslední vstupenky do letošního národního finále. Tu první vybojovaly neporažené holky ze SOŠ a SOU Kladno, které si poradily se všemi soupeřkami. Vyzrály i na druhé a taktéž postupující Nymburské princezny. Za nimi se postupová brána definitivně uzavřela a nikoho dalšího na Braník nepropustila.

Smutně se tak mohly dívat držitelky bronzu OA Čáslav, ale také AJETO, GaSOŠE Sedlčany  či ISŠ Rakovník.

Celý článekCelý článek

Neporažení kluci a skóre, které rozhodovalo mezi děvčaty. Takový byl Moravskoslezský kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledním východním krajem, který jsme si ještě nezrekapitulovali, je jeden z tradičně největších favoritů. Moravskoslezský kraj i s ohledem na počty přihlášených týmů dostal příležitost využít divokou kartu a do finále vyslat hned dva chlapecké zástupce. Vítězové dvou turnajů postoupili jako absolutní vítězové, bez ztráty pomyslné květinky. Pikantní situace byla mezi děvčata. Tam nakonec rozhodovalo skóre.

Moravskoslezský kraj – kluci

Pojítkem severomoravského a slezského regionu byla ČPP aréna v Ostravě. Odehrála se zde jak obě chlapecká krajská finále, tak také turnaj dívek. Nejprve je ale na řadě rekapitulace chlapeckého turnaje. Či spíš turnajů.

První akce se účastnily celkem čtyři celky. A rozhodně nešlo o žádné nazdárky. Vítězné Wichterlovo gymnázium se v předloňském roce dostalo do turnajového semifinále a chyběl mu jeden jediný krok, aby vstoupilo do gladiátorského prostoru v O2 aréně. Leč tehdy to nevyšlo. O to větší motivaci mají Ostravané tentokrát, když se bude Superfinále hrát v jejich městě. Tři zápasy, tři remízy. Hotovo.

Stříbrná skončila stavební průmyslovka z Havířova, která loni opanovala finálový turnaj středních škol AŠSK. Také ta jistě pomýšlela na postup do Brna. Bronzoví skončili kluci s názvem Gympl Krnov, nepopulární „brambory“ zbyly na Horničák.

O den později se na totéž místo sjely opět čtyři týmy. A také v tomto případě se hrálo o jedno postupové místo. Vybojovala ho Střední průmyslová škola stavební Ostrava. Stejně jako její finálový konkurent z porubského gymnázia totiž dokázala třikrát zvítězit. Nyní se může těšit na výlet do moravské metropole. Toho už se bohužel nedočkají kluci z elektrotechnické průmyslovky v Havířově, GymTri ani Gymnázium Ostrava-Hrabůvka.

Moravskoslezský kraj – holky

Dívčí turnaj hostila znovu ČPP aréna. Jenže tentokrát sem přijely pouze tři týmy. A výsledky byly vskutku zajímavé. Všechny tři celky měly totiž na konci turnaje bilanci jedné výhry a jedné prohry. O postupu tedy rozhodovalo skóre. Plusová bilance, a to o jeden jediný gól, nakonec posunula dál karvinské SOŠonky. Stříbro při vyrovnaném skóre braly Sportgymplačky z Ostravy. S bronzem na krku a stejnou bilancí jako vítězky, jen s mínusovým skóre, nakonec skončily holky z Gymnázia Krnov.

Celý článekCelý článek

Znojemské nekonečno doplnily holky z Brna. Odehráno má i Jihomoravský kraj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Infinity neboli nekonečno. Tak zní název jednoho z postupujících celků, které opanovaly krajské kolo turnaje KB FLORBAL CHALLENGE v Jihomoravském kraji. Znojemské nekonečno jako by značilo florbalovou významnost tohoto města. Vždyť v minulém roce obdobu turnaje pro základní školy vyhráli taktéž Znojemáci. Letos je jejich starší kolegové mohou napodobit, a to mezi děvčaty i chlapci. Totální nadvládu sportovců z města okurek narušily jen Brňanky z Merhautovy zdravotnické školy.

Jihomoravský kraj – kluci

Brněnská bohunická sportovní hala přivítala osm celků, které si vybojovaly právo účasti v krajském kole tohoto vinařského a sluncem prosvětleného kraje. Devátý do party, Gymnázium Rájec-Jestřebí, nedorazil. Nic to ale neměnilo na faktu, že i tak se zde hrálo o jednu jedinou postupovou pozici v národním finále. V případě jihomoravských celků lze do jist míry hovořit o domácím prostředí, neboť ho bude hostit sportovní areál VUT v Brně.

Ani jeden z účastníků chlapecké akce neopustil bohunickou arénu bez zažité hořkosti porážky, což by se s ohledem na možný pozdější průběh mohlo jevit jako výhoda. Celkem tři týmy skončily s finální bilancí tří výher a jedné prohry. Pochopitelně právě tato trojice brala cenné kovy. Leč postoupit dál mohl jen jeden. Tím se stalo GPOA ze Znojma, což je zkratka pro gymnázium, pedagogickou školu a obchodní akademii. Stříbro bralo taktéž gymnázium, tentokrát s označením GYKOVY, pocházející z Vyškova. Třetím do party byl výběr All Stars Olomoucká. Pod ním se skrývali budoucí technici a ekonomové z hlavního města Moravy.

Zahrát si přijely také další týmy. FTG Šlapanice, GYREC, GOA Bučovice, OA Veselí nad Moravou a Gymnázium Velké Pavlovice.

Jihomoravský kraj – holky

Mezi děvčaty byly postupové podmínky značně schůdnější. Pětice účastnic se na téže hale prala hned o dvě postupová místa v dalším turnajovém kole. První příčku bralo zmiňované znojemské Infinity, pod kterým se ukrývaly holky z Gymnázia Dr. Polesného ve Znojmě. Do další fáze je doprovodí domácí tým. Merhautovy ženy, což jsou reprezentantky zdravotnické školy z Brna, sice v turnaji jednou prohrály právě s celkovými vítězkami, jinak ale odešly z Bohunic neporažené. A tak si zasloužily postupovou jízdu „šalinou“ až ke škole.

Tu si už bohužel nemohou vychutnat děvčata z GOA Bučovice, G-Šlapanice ani Lvice z Břeclavi.

Celý článekCelý článek

Na Dašické kralovaly nepardubické celky

 

 

 

 

 

 

Sportovní hala Dašická v Pardubicích je pomyslnou Mekkou florbalu pro Pardubický kraj. Krásná parketová aréna hostila pětici chlapeckých a pětici dívčích celků z celého regionu. Cíl všech byl jasný. Ve hře byla dvě postupová místa v brněnském národním finále pro východní polovinu republiky. Favorité tentokrát pohořeli. V Pardubicích se zrodilo překvapení.

Pardubický kraj – kluci

Perníkový region patřil v minulosti k těm slabším z hlediska počtu hráčů i kvality, postupem času se ale stává černým koněm všech turnajů. Kvalitní práce s mládeží se projevuje nejen v krajském městě. V případě chlapeckého turnaje KB FLORBAL CHALLENGE považovali odborníci za favority domácí florbalisty ze sportovního gymnázia. Jenže ti nakonec brali „jen“ stříbro.

Zlato a postup do Brna jim „vyfoukli“ technici z Chrudimi, kteří reprezentují tamější střední průmyslovou školu. Ti, přestože v turnaji jednou prohráli, dokázali v klíčové bitvě přetlačit o gól právě pardubické sportovní gymnázium, což jim zajistilo slávu, zlaté medaile a vstupenku do zemského finále jako bonus.

Bronz bralo svitavské gymnázium, šampion mezi děvčaty. Parádně si zahráli i Karosáci z Vysokého Mýta a Florplyn z Pardubic.

Pardubický kraj – holky

Mezi děvčaty nebylo o postupujícím celku pochyb. Svitavské gymnázium nastoupilo do čtyř bitev, všechny dokázalo vyhrát a zaslouženě se tak může těšit na „řežbu“ v národním finále. Nestačily na ně druhé Motličky Choceň, třetí SŠZ a VOŠ Chrudim, čtvrté GJR Chrudim ani pátá chemická průmyslovka z krajské metropole.

Pořadatelskou halou byla rovněž pardubická hala na Dašické, ani v tomto případě tak domácí prostředí nepomohlo školním reprezentantům z města perníku k postupu dál. Čest a slávu regionu budou hájit jiní.

Celý článekCelý článek

Na Hradecku síly vyrovnané. Postupuje gymnázium i odborná škola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomyslný souboj mezi všeobecně vzdělávacími institucemi a odborně zaměřenými školami na Královéhradecku nepoznal vítěze. Oba školní typy totiž postoupily dál. Mezi děvčaty zazářily gymnazistky z Jičína, chlapecký turnaj opanovali kluci z krajské metropole.

Královéhradecký kraj – kluci

Čtyři výhry v turnaji, pouze jeden jediný inkasovaný gól. A s tím vším spojený zasloužený postup. Taková byla bilance královéhradecké Hradebky na krajském kole stejnojmenného kraje. V Předměřicích nad Labem se sešla pětice okresních šampionů, kteří toužili po vybojování jedné jediné postupové příčky na brněnském národním finále východ. A právě škola z hradecké Hradební ulice se může na další turnajovou fázi těšit.

Stříbrné medaile bralo Jiráskovo gymnázium z Náchoda, bronzové skončilo královéhradecké Gymnázium Boženy Němcové. Už samotný postup do této turnajové fáze je úspěchem pro Gymnázium Trutnov a Gymnázium a SOŠ Hostinné.

Královéhradecký kraj – holky

Taktéž mezi děvčaty to byl souboj pěti okresních šampionů. A také v tomto případě se hrálo nejspravedlivějším možným způsobem, čili každý s každým. Zlato z Předměřic putovalo do Jičína, jeho majitelkami se staly florbalistky z Lepařova gymnázia. Se třemi výhrami a jednou remízou skončily jako jediné bez porážky, čímž si bezesporu zasloužily postup dál.

„Pouze“ stříbro vybojovaly loňské a předloňské účastnice národního finále z Hradce Králové s označením Sion. Bronz pak vybojoval mix gymnazistek a studentek odborné školy z Hostinného. Bez medaile skončila Eska a Stavařky, ani zde však nebyl důvod ke smutku. Už samotný postup do kraje totiž znamená úspěch.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 17/18
 • 18.9. Start registrací týmů
 • 13.10. Konec registrací
 • 6.11.-15.12. Okresní kolo
 • 8.1.-1.2. Krajské finále
 • 27.3. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 28.3. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 5.4. Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 6.4. Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 21.4. Finále (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Sestava národních finalistů kompletní. Ve středních Čechách narušila hegemonii gymnázií kladenská SOŠ

                      Už to skoro vypadalo na totální středočeskou.. Celý článek

Neporažení kluci a skóre, které rozhodovalo mezi děvčaty. Takový byl Moravskoslezský kraj

                    Posledním východním krajem, který jsme si ještě nezrekapitulovali,.. Celý článek

Znojemské nekonečno doplnily holky z Brna. Odehráno má i Jihomoravský kraj

                    Infinity neboli nekonečno. Tak zní název jednoho z postupujících.. Celý článek

Na Dašické kralovaly nepardubické celky

            Sportovní hala Dašická v Pardubicích je pomyslnou Mekkou florbalu pro Pardubický kraj. Krásná.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly/