Turnaj ve florbalu pro střední školyTurnaj ve florbale pro střední školy

FOTOGALERIE: Finálové utkání chlapců

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálové utkání dívek

Celý článekCelý článek

VYHRÁT FINÁLE V O2 ARÉNĚ, JE SPLNĚNÝ SEN, ZÁŘIL ŠTĚSTÍM ZÁVODNÍK. SOUPEŘ ZVÍTĚZIL ZASLOUŽENĚ, POTVRDIL ANDERLE.

Druhý duel v rámci Supefinále florbalu 2017 je minulostí. Tentokrát si svůj velký zápas užívali chlapci a jejich učitelé-trenéři. Do finálové bitvy se probojovaly dvě průmyslové, čili technické školy. Moravskou část republiky reprezentoval Zlín, českou Plzeň. I tentokrát toužily po vítězství oba týmy. Bohužel i v tomto případě mohl vyhrát jen jeden. Radost z republikového primátu slaví florbalisté ze Zlína. S nimi také kantor Jiří Závodník. Trošku smutný pak byl Pavel Anderle z Plzně. Jemu a jeho svěřencům totiž nechybělo moc.

„Je to nádhera. Prostě splněný sen. Zahrát si finále v O2 aréně a vyhrát ho? Co víc si můžete přát?!“ zářil při své úvodní větě jak Alenka v říši divů lodivod Zlína Jiří Závodník. „Pro kluky to byl životní zážitek. A pro mě osobně hlavně to, že jsme se sem dostali s takovou úžasnou partou bojovníků,“ vysekl poklonu svým svěřencům.

„Na tenhle duel jsme se nijak speciálně nepřipravovali. Jednou týdně jsme sice trénovali, ale vlastně asi nikdy jsme se nesešli kompletní. Jenže kluci jsou ohromní „srdíčkáři“. Někteří z nich hrají florbal, jiní hokej. Dali se neskutečně dohromady a táhnuli ze jeden provaz. Je to obrovský úspěch,“ pokračoval ve svém nadšeném hodnocení.

„Pro nás bylo těžké už národní finále v Brně. Řekněme si na rovinu, že jsme se tam dostali do play-off jen díky tomu, že nám tohle pavouk umožnil. Jenže kluci se pak semkli a začali věřit. Tohle je výsledek. Paráda! Myslím, že dnes jsme byli v celém průběhu lepší. Po první brance se kluci uklidnili a dotáhli to do vítězného konce,“ dodal na závěr Jiří Závodník ze zlínské průmyslové školy.

„Já bych chtěl v první řadě poděkovat a pogratulovat soupeři. Vyhrál zaslouženě. Dopadlo to, jak to dopadlo a dopadnout mělo. Jsme samozřejmě trochu zklamaní, hlavně tedy kluci. Ale na druhou stranu je samotný postup sem ohromný úspěch. Nejsme škola, která by se zaměřovala na sportovce, soustředíme se na vzdělávání jiných odborníků. O to cennější to je,“ začal své pozápasové hodnocení Pavel Anderle z plzeňské elektrotechnické průmyslové školy.

„Jak již bylo zmíněno, bylo velkým překvapením, že jsme se dostali takhle daleko. Možná někdo řekne, že jsme měli štěstí, ale my si to ubojovali, a proto jsme byli až tady. Bohužel podruhé za sebou nám štěstěna nepřála, už by to asi bylo moc,“ vracel se k celkovému průběhu tohoto ročníku plzeňský učitel.

„Určitě to zamrzelo. Ale my si zakřičíme v šatně a bude to dobré. Radost jsme si užili v národním finále v Praze. Já osobně jsem velmi šťastný za to, co jsme dokázali,“ smekl před svými svěřenci.

„Rozhodující moment? Možná to byla ta trošku lacinější branka, kluky to nalomilo. Na druhou stranu ve druhé polovině jsme nehráli dobře, a tak jsme si ji asi i zasloužili. Takový je sport,“ doplnil na konec milý učitel, který sportovně uznal sílu svého moravského soupeře.

Celý článekCelý článek

ZLÍN PŘEDVEDL V CHLAPECKÉM FINÁLE OBRAT PROTI PLZNI.

Plzeň se sice ujala v úvodu utkání vedení, jenže Zlín předvedl ve druhé dvacetiminutovce parádní obrat. Svou aktivitou si jeho florbalisté připravili velké množství šancí, z nich čtyřikrát skončil balónek v síti a Plzeň už poté jen korigovala na konečných 4:2. Hattrick zaznamenal Pavel Balusek.

Zlínští v 5. minutě chybovali v rozehrávce za svou brankou, toho využil aktivně napadající Filip Nový. Jeho první střela se k němu odrazila zpět od protihráče a z druhého přízemního pokusu už otevřel skóre.

Po střele do boční síťky v podání Princla se na druhou stranu vydal rychle po pravé straně Janeček, toho vychytal brankář Šimůnek. Zlín se snažil na inkasovanou branku co nejrychleji odpovědět, jenže přes dobrou obranu Plzně se mu nedařilo se prosadit. Balusek svým pokusem z otočky ze střední vzdálenosti jen těsně minul levou tyčku.

Zentrich nedokázal využít chybné rozehrávky Rybnikára, střelu prováhal a přihrávka byla zblokována. Pas za obranu dostal Zdráhal, Šimůnek dokázal pohotově zareagovat a došel si na hranici velkého brankoviště pro míček. První rána Loveckého po křižné nahrávce z první byla zblokována, podruhé mířil jen těsně nad branku. Ještě v samotném závěru musel brankář Plzně vytáhnout parádní zákrok proti střele Baluska.

Zlín otočil čtyřmi brankami v druhé polovině

Zlín nastoupil do druhé půle s jasným cílem, hrál hodně aktivně směrem do útoku, což přineslo úspěch. Kořenek se ještě nedokázal prosadit, poté si doběhl míček a nahrál ho na Pavla Baluska, jenž dobrou ranou z výběhu srovnal stav. Plzeň měla možnost přesilovky, v té ale faulovala, Zlín si zkušeně podržel míček a počkal na konec trestu, aby poté i on měl celou početní výhodu. Zlínští sice sevřeli svého soupeře a vyslali řadu střel, jenže ani jedna nebyla úspěšná. Medřickému se nepovedlo ideálně zpracovat přihrávku z druhé strany, čímž se připravil o dobrou možnost.

Čím více se blížil konce základní hrací doby, tempo se stupňovalo, oba týmy chtěly rozhodnout o své výhře, aktivnější směrem do útoku byl florbalisté z města Bati. Gólman Šimůnek dlouhé držel svůj celek, jenže v čase 33:28 po zakončení Janečka z otočky si sice sáhl na míček, ten mu ale propadl za brankovou čáru.

A o necelou minutu později po sražené ráně Zdráhala poslal z první balónek do sítě Balusek. Zlín obrat ještě více nabudil a dostával se do zajímavých příležitostí, Popovský viděl volného Baluska, jenž měl lehkou práci, když ihned zakončil do odkryté části klece. Tři minuty před konce, se zpoza branky odrazil balónek ke Šmídovi, ten nikým nebráněný dal ještě Plzni naději. Ta to poté zkoušela ještě v šesti hráčích v poli při hře bez brankáře, ale už se jí nic s nepříznivým vývojem nepovedlo udělat.

 

Celý článekCelý článek

VYHRÁT SUPERFINÁLE? ÚŽASNÉ, ROZPLÝVALA SE JANSOVÁ. I PŘES PROHRU JSME SPOKOJENÉ, KONTROVALA KUCZYNSKÁ.

S učitelskou profesí se někdy v životě setkal úplně každý z nás. Někdo v pasivní roli. Jiný aktivně. To když jako absolvent pedagogické fakulty nastoupil do školství. Dvě paní učitelky prožily na Velikonoční pondělí mimořádný den. Ivana Kuczynská z Třince a Lenka Jansová z Prahy spolu se svými svěřenkyněmi zavítaly do největší arény u nás, aby z pozice trenérek vedly holky do boje o titul. Radovat se mohla jen jedna. Spokojené nakonec byly obě. 

Dívčí středoškolské finále mělo vcelku jednoznačný průběh. Po první vstřelené brance se pražská Štola ujala aktivity, kterou přetavila ve výhru 4:0. Jaké bezprostřední pocity po zápase prožívala lodivodka Štoly Jansová? „Je to úžasné. A to především proto, že celý náš tým pracoval jako celek. Máme družstvo složené z atletek, házenkářek. Florbalistek jsme měly pomálu. Daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Byly totiž jen tři,“ usmívala se učitelka z Gymnázia Nad Štolou v Praze.

„Na tohle finále se některé holky trochu speciálně připravovaly. Ty, které nehrají florbal závodně, chodily do ranního kroužku, kde jsme jim s kolegy vysvětlovali, kde správně stát, jak bránit a jak útočit,“ popisovala přípravu na ročníkový vrchol.

Byla rozhodujícím faktorem reprezentantka Lenka Faltusová, která se gólově prosadila i v O2 aréně? „Každý tým potřebuje nějakého lídra, tahouna. U nás to byla rozhodně Lenka. Je to super hráčka a ostatní se od ní mohly hodně učit,“ dodala šťastná trenérka na závěr.

Vyloženě smutně však nevypadala ani její kolegyně, byť v tomto finále rivalka. „Vlastně ani nejsem zklamaná. Soupeřky byly velmi silné a my si byly dopředu vědomy, že to nebude snadný zápas. Za úspěch považujeme už to, že jsme se s děvčaty dostaly takhle daleko,“ začala své hodnocení kantorka z třineckého gymnázia.

„Tým jsme oproti loňsku skládaly složitě. Tři hráčky z minulé sezony totiž nemohly hrát. Takže dostala šanci i školní děvčata, která jinak florbal nehrají. I proto jsem spokojená. Mrzí mě snad jen to, že jsme nedaly gól, to je škoda,“ pokračovala ve svém hodnocení.

„Nijak speciálně jsme se na finále nepřipravovaly, protože jednoduše není čas. Holky mají své zájmy, některé dělají jiné sporty. Takže na sehrávání nebyl čas,“ dodala Kuczynská na závěr s trošku posmutnělým úsměvem na rtech.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 16/17
 • 19.9. Start registrací týmů
 • 14.10. Konec registrací
 • 7.11.-16.12. Okresní kolo
 • 9.1.-10.2. Krajské finále
 • 27.3. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 28.3. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 30.3. Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 31.3. Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 17.4. Finále (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

VYHRÁT FINÁLE V O2 ARÉNĚ, JE SPLNĚNÝ SEN, ZÁŘIL ŠTĚSTÍM ZÁVODNÍK. SOUPEŘ ZVÍTĚZIL ZASLOUŽENĚ, POTVRDIL ANDERLE.

Druhý duel v rámci Supefinále florbalu 2017 je minulostí. Tentokrát si svůj velký zápas užívali chlapci a jejich.. Celý článek

ZLÍN PŘEDVEDL V CHLAPECKÉM FINÁLE OBRAT PROTI PLZNI.

Plzeň se sice ujala v úvodu utkání vedení, jenže Zlín předvedl ve druhé dvacetiminutovce parádní obrat. Svou aktivitou.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází G2 FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s G2 FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází G2 FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Za podporyZa podpory

  KB ČEPS    Česká pošta    Florbal Expert    Český florbal

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly2016/