Projekt ve florbalu pro střední školyProjekt ve florbale pro střední školy

SUPERFINÁLE 2019 ZNÁ DRUHÉHO ŠAMPIONA. CHLAPECKÉ KB CHALLENGE FINÁLE OVLÁDLA STAVBAŘKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhá superfinálová bitva nedělního dne je minulostí. V souboji o republikový primát v rámci turnaje KB FLORBAL CHALLENGE spolu zápasilo ústecké gymnázium z ulice Stavbařů, které nastoupilo pod názvem Stavbařka, a Střední průmyslová škola Zlín. Pohár pro vítěze nad hlavu zvedli kluci z Ústí nad Labem. Především zásluhou skvělého gólmana a kvalitní produktivity přehráli předloňské šampiony ze Zlína.

Dívčí středoškolské mistryně již byly známé. O možnost vystoupat na pomyslný florbalový Olymp tak bojovali chlapci.

První velkou šanci mělo na začátku šesté minuty Ústí. Semeráda parádně nohou vychytal gólman Staněk. Tentýž hráč si ale o necelou minutu později spravil gólovou chuť. Ve druhém souboji tváří v tvář proti Staňkovi uspěl a poslal Ústí do vedení 1:0.

Jenže severočeská radost netrvala ani minutu a půl. Florbalovou terminologií nezavřená tyčka a následná dorážka z předbrankového prostoru v podání Petra Kopčila znamenala vyrovnání na 1:1. A zápas nahoru dolů pokračoval. V čase 8:51 při signalizovaném vyloučení bekhendem ke vzdálenější tyči skóroval Libor Hons a vrátil borcům ze severu Čech vedení.

Zábava ale rozhodně nekončila. V čase 10:02 Ondřej Kavoulok trefil míček do tyčky, od ní se odrazil do branky a Ústí vedlo už 3:1. I když se ve zbytku poločasu Zlíňané snažili, ani oni, ani soupeř si další šanci už nevytvořili. Po poločase tak Severočeši vedli 3:1.

Zřejmě zlomový moment zápasu přišel v čase 15:32, tedy půl minuty po začátku druhé půle. Důraz v brankovišti prokázal Krupica a zvýšil na 4:1 pro Ústí. Zlín to však nezabalil. Za 26 sekund Krupica přízemní ranou snížil na 2:4 z pohledu Východomoravanů a vrátil je do hry.

A v čase 17:37 bylo pro borce v zeleném ještě veseleji. Skvěle sehranou standardku Zlína zakončil Jan Marcoň, gólman Ústí měl zakrytý výhled a tudíž neměl šanci tenhle míček chytit – 4:3. Za další minutu měl tutovou šanci Kořínek. Sám před strážcem ústecké svatyně selhal. Přestřelil a mohl se jen zoufale chytit za hlavu.

Okřídlené “nedáš, dostaneš” platilo i tentokrát. Ránu od půlky gólman Staněk podcenil, Landa se tak mohl radovat z navýšení vedení Stavbařky. Ústečané znovu vedli o dva góly, tentokrát 5:3. Smolař Kořínek mohl něco málo přes pět minut do konce zápasu napravit své zaváhání. Také napodruhé se ale proti němu vyznamenal Hrabě. V tu chvíli povýšil na krále.

Hráči v černém byli nekompromisní. Přízemní rána na bližší tyčku v podání Filipa Matějky znamenala navýšení vedení Stavbařky na 6:3. To už byl vzhledem k postupujícímu času prakticky neřešitelný úkol pro kluky z Baťova města. Nevzdali to, ale proti nám stál, či spíš klečel hrdina duelu – brankář Dominik Hrabě. A když ne on, tak mu pomohla tyčka, jako v čase 13:18.

Závěrečná tečka byla doslova exhibiční. Gólu na 7:3, jehož autorem byl Jakub Krupica, předcházela akce na jeden dotyk, za kterou by se nemuseli stydět ani florbaloví mistři. A těmi o chvíli později kluci ze Stavbařky opravdu byli. Superfinále turnaje KB FLORBAL CHALLENGE opanovali v poměru 7:3 a také oni si mohli vychutnat vítězné kolečko. Překazili Zlíňanům šanci na nesmazatelný zápis do turnajové historie.

 

Celý článekCelý článek

SUPERFINÁLE FLORBALU 2019 ODSTARTOVALO. DÍVČÍ STŘEDOŠKOLSKÉ ZLATO VYBOJOVAL LIBERECKÝ JERGYM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finálovým duelem středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE odstartovalo Superfinále florbalu 2019. Brněnské Merhautovy ženy vyzvaly liberecké gymnázium z Jeronýmovy ulice. Hlavně díky parádnímu druhému poločasu vybojovaly Severočešky republikový a turnajový primát.

Samotný začátek duelu přinesl dramatické okamžiky. Už po sedmi sekundách měly liberecké florbalistky výhodu přesilové hry. Tu zužitkovat nedokázaly. Pak ale paradoxyně v oslabení Lucie Želízková prokázala důraz v brankovišti a Severočešky vedly 1:0. Brno ale zareagovalo. Průnik po levém křídle zakončila ranou k tyči Romana Bačová a srovnala na 1:1. Hra byla vyrovnaná i v dalším průběhu. Jenže zatímco Brňanky své šance nedokázaly přeměnit ve vstřelenou branku, a to zejména kvůli nedůrazu v brankovišti, Liberec byl produktivní.

Ve druhém poločase vrátila Liberci vedení Karolína Janatková a zavelela ke krasojízdě JerGymu. Brňanky musely otevřít hru. A Severočešky začaly pálit ostrými. Aneta Kupcová zvýšila vedení všeobecně vzdělávací instituce z města pod Ještědem na dvě branky. Když pak ze vzduchu Janatková svou druhou brankou v zápase zvýšila na 4:1, vypadalo to, že je hotovo.

Exhibice florbalistek v zeleném navíc nekončila. Super rána z pravé strany v podání Karolíny Novákové znamenala již čtyřbrankový náskok. Brno to ale ještě nevzdalo. Do konce chyběla minuta a čtyřicet jedna sekund, když Romana Bačová vypálila od půlky hřiště a překvapila gólmanku JerGymu – 5:2.

Definitivní podobu výsledku udala Kateřina Novotná. Ta zakončila doslova učebnicovou akci svého týmu ranou prakticky do prázdné brány. Gólmanka Brna už se nestihla přesunout – 6:2. Gymnazistky a budoucí pedagožky z Liberce tak mohly začít skákat radostí v kolečku – staly se prvními královnami letošního Superfinále florbalu. Brno si z Ostravy odváží stříbrné medaile.

 

Celý článekCelý článek

Superfinále určí nové středoškolské šampiony. Letos jako Morava versus Čechy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 105 kilometrů. Přesně tolik musí dohromady absolvovat všichni středoškolští superfinalisté, kteří si v Ostravě splní svůj florbalový sen. Do moravskoslezské metropole přijedou studenti z Ústí nad Labem, Liberce, Zlína a Brna, aby se poprali o titul republikového krále. Zvednout nad hlavu pohár pro mistra však může v každé kategorii jen jeden.

Spoustu let sportují, absolvují stovky či tisíce hodin tréninků. Pak přijde rok, kdy se sejde dobrá parta, touha vítězit chuť do hry a taky trocha toho pověstného sportovního štěstíčka, které je tak často používaným klišé. Výsledkem je úspěch, na který budou vzpomínat ve zbytku svého života – postup do Superfinále florbalu. To se také v roce 2019 koná v Ostravě. A ani tentokrát na něm nebudou chybět středoškoláci v rámci turnaje KB FLORBAL CHALLENGE.

Jako první se na palubovce Ostravar arény představí holky. Protože se v letošním roce v obou kategoriích bude hrát pomyslné česko-moravské derby, slušnost velí začít celkem, jenž to měl do dějiště turnaje dál. V dívčím případě to je JerGym Liberec.

Gymnazistky a budoucí paní učitelky z Liberce byly letos absolutně dominantní. Do turnaje vkročily až v krajském kole, okresní absolvovat nemusely. V sedmi zápasech družina kolem juniorské reprezentantky Lucie Želízkové neztratila ani bod a suverénně tak dokráčela k postupu do Superfinále v Ostravě. V něm vyzve překvapení z Brna.

Merhautovy ženy, tedy reprezentantky Střední zdravotnické školy v Brně, měly cestu do finále trnitou. V letošním školním roce si zahrály celkem dvanáct zápasů, přičemž první bodovou ztrátu si připsaly už v okresním kole, když remizovaly s tradičním národním finalistou BPA Brno. Jen lepší skóre je posunulo do další fáze turnaje.

V kraji si počínaly suverénně, o to strastiplnější pouť je čekala na domácím národním finále východ. Od vyřazení ve skupině dělila Jihomoravanky jediná prohra. Ostravu ale přehrály a pak zařadily vyšší rychlostní stupeň. K němu pomohla i štěstěna při nájezdech a finálová výhra nad obhájkyněmi z Jičína. Výsledek? Per aspera ad astra. Od nesmrtelnosti dělí Jihomoravanky jediné vítězství.

Dost podobně na tom jsou i kluci z Ústí nad Labem. Stavbařka, pod níž by si florbalu neznalý člověk představoval stavební průmyslovku, je ve skutečnosti gymnáziem a střední odbornou školou z ulice Stavbařů. Severočeši se představili celkem ve dvanácti duelech. A nevyhráli pouze jedinkrát, a to sice na národním finále západ proti silné Mladé Boleslavi. Ve skupině se oba celky rozešly nerozhodně 2:2. Stejní soupeři se potkali i ve finále. Tam se při nájezdech štěstěna přiklonila na stranu Ústí, Severočeši tak mohli naplno projevit své emoce a vášnivě křičet „yes!“.

To by si jistě rádi zařvali i technici ze Zlína. SPŠ z Baťova města se do análů turnaje nesmazatelně zapsala předloni, když dokázala celý ročník opanovat. Tehdy v pražské O2 aréně. Letos se vydá pro změnu do Ostravy, kam ji přivedlo celkem dvanáct odehraných duelů a pouze jediná ztráta – skupinová prohra na národním finále s Přerovem. Ještě žádné škole se nepodařilo v Superfinále zvítězit dvakrát v historii. Pokud by to Zlíňané dokázali, stali by se absolutními legendami.

Celý článekCelý článek

Historie se opakuje. Předloňský šampion ze Zlína si zopakuje finálovou účast

Favorit potvrdil svou roli. Florbalisté ze zlínské střední průmyslové školy dokázali ovládnout brněnské národní finále a po dvou letech tak znovu okusí atmosféru Superfinále florbalu. Teď pro ně bude možná ještě sladší. Koná se totiž v poměrně nedaleké Ostravě.

Těsné a vyrovnané. Takové bylo páteční odpoledne v brněnském sportovním areálu VUT. Tradičně odstartovalo čtvrtfinálovými duely. V tom prvním Znojmo až na nájezdy přetlačilo domácí brněnské BiGy. Ve druhém stejným poměrem, tedy 3:2, ovšem v základní hrací době zvítězilo Gymnázium Jana Blahoslava z Přerova. To tak dál snilo o tom, že se mu podaří vyrovnat velký dívčí úspěch jejich kolegyně zpřed tří let.

Nájezdová dramata byla k vidění taky v duelech o konečné umístění. Nejprve Chrudim o gól přetlačila ledečské gymnázium, čímž si pro sebe uzurpovala konečnou sedmou pozici. Následně ostravské sportovní gymnázium pojmenované po legendárních manželích Zátopkových porazilo na nájezdy brněnské BiGy. Tomu se po povedeném dopoledni po obědě příliš nedařilo. Bralo tedy konečnou šestou pozici.

Ty nejočekávanější duely ale měly teprve přijít. Skupinový suverén z Trutnova narazil na rozjetý Přerov. Také tento souboj dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se radovali Hanáci, kteří jásali. Byli krok od splnění superfinálového snu. Ve velkém finále na ně čekal vyzyvatel ze Zlína, jenž si poradil se znojemským gymnáziem, obchodní akademií, pedagogickou a jazykovou školou.

V duelu o bronz se šampion skupiny z Trutnova nedokázal gólově prosadit, zatímco ve skupině až třetí znojemský kolos jednu branku vsítil. To tedy znamenalo velké překvapení a bronz pro kluky z města vína.

Ve finále už se překvapení nekonalo. Spanilou přerovskou jízdu utnuli technici ze Zlína. Průmyslová škola z Baťova města tak znovu po dvou letech míří do Superfinále florbalu. Na smutné Hanáky zbyly jen krásné stříbrné medaile.

Celý článekCelý článek

Předloňský šampion ovládly brněnské skupiny. „Béčku“ kraloval Trutnov

Dobří holubi se vracejí, říká se. V případě zlínské průmyslové školy to zřejmě platí. Předloňští republikoví mistři se vrátili na brněnské národní finále se vší parádou. Opanovali skupinu A a postoupili přímo do semifinále. Tam je doprovodí jistě také Gymnázium Trutnov. To se stalo jediným týmem turnaje, který neztratil ani bod.

Jen šest bodů stačilo klukům z Baťova města k tomu, aby ovládli skupinu A. Poradili si s brněnským BiGy a chrudimskou průmyslovou školou, nestačili však na Gymnázium Jana Blahoslava z Přerova. Museli tak doufat, že právě Hanáci ztratí. No a to se opravdu stalo. Zlíňané se tak mohli radovat z přímého postupu do semifinále.

Přerov si svou semifinálovou naději na první pokus „odremizoval“. Jak s Brnem, tak s Chrudimí totiž pouze remizoval, což znamenalo v konečném účtování pětibodový zisk a druhou příčku ve skupině. Šanci na semifinálový reparát budou mít Hanáci ve čtvrtfinále. Do něj je doprovodí také brněnské, a tedy domácí, BiGy. To totiž v zápase o vše porazilo 2:0 chrudimskou průmyslovou školu. Díky tomu skončilo třetí a dál může žít svůj superfinálový sen.

Ve druhé skupině byl její vítěz o poznání suverénnější. Gymnázium Trutnov s přehledem vyhrálo všechny tři své duely, což krom devítibodového zisku znamenalo i pohodlný přímý postup do semifinále. O něj zabojuje také znojemský kolos, který je slepencem gymnázia, pedagogické školy, obchodní akademie a jazykové školy. Jihomoravané totiž vybojovali pouze čtyři body. I to jim ve výsledku stačilo na druhé místo a postup dál.

Ten se týká také Sportovního gymnázia Ostrava. To postupuje dokonce jen se dvěma body na kontě. Stačilo mu remizovat s druhým Znojmem a poslední Ledčí nad Sázavou. Celek z Vysočiny je tak odsouzen jen k bitvě o konečné sedmé místo.

 

Čtvrtfinále

Znojmo – BiGy

GJB Přerov – SG Ostrava

 

O sedmé místo

SPŠ Chrudim – Gymnázium Ledeč

 

Přímý postup do semifinále

Gymnázium Trutnov

SPŠ Zlín

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 10.9. Start registrací týmů
 • 5.10. Konec registrací
 • 22.10.-30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 18.3.2019 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 19.3.2019 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 21.3.2019 Národní finále: Východ - dívky (Brno)
 • 22.3.2019 Národní finále: Východ - chlapci (Brno)
 • 14.4.2019 Finále (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

SUPERFINÁLE 2019 ZNÁ DRUHÉHO ŠAMPIONA. CHLAPECKÉ KB CHALLENGE FINÁLE OVLÁDLA STAVBAŘKA

                  Druhá superfinálová bitva nedělního dne je minulostí. V souboji.. Celý článek

SUPERFINÁLE FLORBALU 2019 ODSTARTOVALO. DÍVČÍ STŘEDOŠKOLSKÉ ZLATO VYBOJOVAL LIBERECKÝ JERGYM

                  Finálovým duelem středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE odstartovalo Superfinále.. Celý článek

Superfinále určí nové středoškolské šampiony. Letos jako Morava versus Čechy

                    1 105 kilometrů. Přesně tolik musí dohromady absolvovat všichni.. Celý článek

Historie se opakuje. Předloňský šampion ze Zlína si zopakuje finálovou účast

Favorit potvrdil svou roli. Florbalisté ze zlínské střední průmyslové školy dokázali ovládnout brněnské národní finále a po dvou.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází KB FLORBAL CHALLENGE.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/stredniskoly2018/