Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

ČEPS cup míří do národního finále. Chlapecký šampion vyřazen, obhájkyně z Lutína stále ve hře

Třicet dva nejlepších týmů z celého Česka už takhle urazilo obdivuhodnou cestu. Tu mohou ještě vyšperkovat účastí na republikovém finálovém turnaji v Ostravě. Cesta k němu povede přes národní finále východ nebo západ. Na každém budou připravena tři volná místo pro nejlepší dívky a tři pro chlapce. Nejdřív je ale třeba prokousat se národním turnajem.

Pozorní fanoušci, kteří ČEPS cup dlouhodobě sledují, naleznou mezi postupujícími známá jména. Především v dívčí kategorii upoutá Lutín. Loňské turnajové suverénky působí dojmem největších favoritek i letos. Výhodou je pro ně i skoro domácí prostředí. Východní národní finále totiž tradičně hostí Olomouc.

Černým, nebo spíš v tomto případě černo-bílým „koněm“ turnaje jsou Strašecké zebry. Tradiční účastnice závěrečných kol jsou hladové po velkém úspěchu. Dočkat by se ho mohly právě letos.

Také mezi chlapci lze nalézt velká jména. Mladoboleslavská Šestka je tak trochu florbalovou školou, což potvrzuje i postupem do top osmičky západu. Na druhé straně si nelze nevšimnou ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, která taktéž každoročně bojuje o nejvyšší nejen regionální příčky. Nejsou to ale jen tito zdánliví papíroví favorité, kdo bude chtít uzurpovat jednu ze tří postupových pozic v rámci svého turnaje.

Mezi děvčaty se krom zeber o postup poperou Pohodový 100D, Benešovka Písek, ZŠ Dubí, ZŠ Campanus, ZŠ Smržovka, ZŠ Jih Mariánské Lázně, Libušinka, Trutnovské tygřice, Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha Choceň, ZŠ a MŠ Horní Brno, Luhačky, Orlice, ZŠ Na Pražské a Pohořačky.

Chlapeckého turnaje se zúčastní nejen Šestka s Brodem. Bude to také ZŠ Slovanka Česká Lípa, Pětadvacítka, Panteři Cheb, Fryčováčci, Pšované, Vojnovičováci, ZŠ FLČ Strakonice, ZŠ Edvarda Beneše, ZŠ TGM Moravské Budějovice, Předměřice nad Labem, Buldoci, ZŠ Trávník, Flyboys a Slovaňák.

Národní finále startují pražským dívčím turnajem pro západ 25. března. O den později se představí na Děkance chlapci. 28. března se v olomoucké hale na Rooseveltově ulici sejdou nejlepší dívčí týmy východu. 29. března pak budou známá jména postupujících chlapců.

Finálový turnaj je na programu 15. dubna, tedy den po Superfinále florbalu 2019.

Celý článekCelý článek

Teplická Stínadla odkryla jména šampionů Ústecka. Dál míří Dubí a Vojnovičováci

Tajemná a lákavá byla Stínadla ve Foglarových Rychlých šípech. A jiná nejsou ani ta teplická. Sportovní fanoušci si je sice spojují především s proslulým fotbalovým stadionem, mnozí ale ani nevědí, že je zde i sportovní hala. A právě v ní se konaly urputné bitvy o post královny a krále Ústeckého kraje.

Pětice úspěšných dívčích týmů, okresních šampionek, se vydala vstříc druhé letošní turnajové výzvě. Ta měla vítězky katapultovat do národního finále západ v Praze. Postoupit dál však mohl jen ten nejlepší. A tím se staly florbalistky ze ZŠ Dubí 1. Ty totiž ve čtyřech zápasech ani jednou nepoznaly hořkost porážky.

Tři výhry a pouze jediná ztráta v podobě remízy s celkově čtvrtou Masaryčkou z Podbořan znamenaly nejen zisk zlatých medailí, ale také splnění postupového snu. Domácí teplická Buzulka brala „jen“ nepostupové stříbro, pro bronz si přilétly florbalistky z Mostu. Nikoli však s označením „dycky“, nýbrž jako Wings, tedy křídla.

Ještě bohatší účast přineslo krajské finále chlapců. Jedenáctka vyvolených se poprala taktéž o jednu jedinou místenku na vlak do hlavního města. Čtyři výhry ze čtyř k jejímu zisku stačily Vojnovičovákům z Ústí nad Labem. Stříbrné medaile putovaly do Mostu k tamějším Hokejkám. Bronz zůstal doma – radovali se z něj tepličtí Metelíci.

Parádně se ale představily i další zúčastněné školy. Leč do další fáze turnaje ČEPS cup se už letos jistojistě nepodívají.

Celý článekCelý článek

Obhájkyně zlata z Lutína v kraji suverénní. Chlapecký postup putuje do Přerova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suverénní jízda za obhajobou. Tak se zatím prezentují lutínské florbalistky na turnaji ČEPS cup v této sezoně. Doposud ještě neztratily ani body a nic na tom nezměnilo ani krajské kolo. Do karet jim navíc znovu hraje prakticky domácí prostředí v národním finále. V Olomouci se představí také florbalisté z Přerova. ZŠ Trávník sice jednou remizovala, ani to ji ale o postup nepřipravilo.

Když v minulém roce na ostravské Dubině zvedaly nad hlavu pohár pro republikové šampionky, asi ani samy netušily, že o rok později budou turnajem procházet snad ještě snáz. V okresním ani krajském kole holky z Lutína, v minulosti známé jako Tornáda, neztratily ani bod. I v národním finále východ, které se bude konat v Olomouci, budou patřit k nejvážnějším favoritkám.

V hanácké Mekce florbalu, tedy v aréně Čajkárna v Olomouci, se představila ještě další čtveřice týmů. Jenže Lutín byl prostě nad síly všech. Statečně se praly Štiky z Hustopečí nad Bečvou, které proplouvaly turnajem bez obtíží. Zastavila je až lutínská přehrada. Na té skončilo také putování bronzových hráček ze ZŠ a MŠ Údolí Desné.

Mezi chlapci na Olomoucku byla situace o poznání vyrovnanější. Patnáct nejlepších se utkalo o jednu jedinou postupovou příčku. Ta byla o to víc motivující, že i v tomto případě se hrálo o postup do národního finále v hanácké metropoli. Nejvíc se dařilo borcům z Přerova. Základní škola Trávník totiž pětkrát zvítězila a jen jednou remizovala s Uničovskými tygry.

Ti měli velmi podobnou bilanci. V jejich neprospěch ale hrálo celkově horší skóre, které je tak odsunulo na nepostupovou pozici. Florbalové hody také mezi chlapci zažíval Lutín. Tomu srazila pomyslný postupový vaz právě prohra s Trávníkem. Nebýt té, zažila by třítisícová obec senzační dvojitý postup. Takhle mohou kluci držet palce holkám. Sami totiž v letošním ročníku ČEPS cupu dohráli. Stejně jako ostatní účastníci.

Celý článekCelý článek

Praha patří suverénům. Dívkám vládl Campanus, chlapeckou část opanovali Fryčováčci

Bez ztráty pomyslné květinky prošly krajským kolem oba pražské postupující týmy. Ty se mohou těšit na národní finále, které se bude konat jen o pár zastávek metra dál. Ke splnění superfinálového ostravského snu však povede cesta ještě přes jeden turnaj. Jak dopadlo krajské kolo Prahy, to se dozvíte v následujícím článku.

Deset týmů, jediné postupové místo do zemského finále. Zdánlivě jednoduchou rovnici ještě doplňovala její druhá část. A to sice pravidlo, že všechno vyhrát znamená postoupit dál. Přesně to se totiž podařilo Fryčováčkům z Prahy 9. Ti nastoupili do šesti bitev. A ze všech vyšli jako šampioni.

Na paty jim šlapalo devět soupeřů. Druhé Kunratice, které se loni představily pod názvem Rytíři z Kunratic, tentokrát trochu překvapivě vypadly už v krajské eliminaci. Osudovou se jim stala právě prohra s pozdějším turnajovým šampionem. Stříbrné medaile jsou sice krásné, bez postupu dál však mají trochu hořkou příchuť. Totéž lze tvrdit o bronzových Tygrech. Také ti se prezentovali doslova dravým výkonem. Ani ten ale na postup nestačil.

Dívčími šampionkami se stala Základní škola Campanus. Ta totiž dokázala zazářit stejně jako chlapecký výběr Fryčováčků. Taktéž florbalistky z Jižního Města neztratily v průběhu turnaje na pražském Chodově ani bod a pokračují dál. To už se bohužel nedá říct o sedmi soupeřkách, které se jim postavily do cesty. Také z republikové metropole totiž postupuje do další turnajové fáze jen jeden jediný tým.

I národní finále západ bude mít pro oba pražský týmy punc domácího turnaje. Hostit je totiž bude znovu republiková metropole. První výjezd za její hranice by je tak mohl čekat až v případě, že postoupí do další turnajové fáze. A to sice do té závěrečné a pro většinu vysněné – na ostravský finálový turnaj, který bude úzce napojen na Superfinále florbalu 2019. To ale nebude vůbec snadná úloha. Tentýž sen budou mít i celky z jiných krajů.

Jak to celé dopadne, to se dozvíme na konci března. Tehdy jsou totiž na programu národní finále ČEPS cupu.

Celý článekCelý článek

Strašecké zebry znovu suverénní. Boleslavská Šestka tentokrát zářila mezi chlapci

Bývá to v posledních letech takovým nepsaným pravidlem. Když se hraje krajská středočeská eliminace, do další fáze postoupí mladoboleslavská Šestka a zebry z Nového Strašecí. Nejinak tomu bylo i letos. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát se radovali kluci, nikoli holky z města automobilů. Překvapivě vyřazen je také obhájce titulu.

Středočeský kraj je z hlediska množství obyvatel velmi početný. To logicky vyžaduje i vysoké množství škol, na nichž zdejší děti studují. A ruku v ruce s tím se tak navyšuje i šance na nejvyšší počet přihlášených týmů. Nebudu vás napínat, bylo tomu tak pochopitelně i letos.

Chlapeckých celků bylo tolik, že mají díky nim Středočeši uvolněna hned dvě místa v národním finále. A tak se mohly konat hned dva chlapecké turnaje. Důležitý je také fakt, že nejen turnaje silnějšího pohlaví, ale i ten dívčí, se konaly ve střešovické Stodole. Nikdo tak neměl výhodu domácího prostředí.

První turnaj opanovala Šestka. To v minulosti nebylo žádnou výjimkou. Ale pozor! Tahle mladoboleslavská Šestka byla chlapecká, nikoli dívčí. Poprvé v historii kluci vystoupili ze stínu svých holčičích kolegyň a díky pěti výhrám z pěti utkání postupují dál. Stříbrné, leč už nepostupové místo, obsadila kolínská Kmochova Dvojka. Bronzový skončil Velký Osek. Obhájci republikového prvenství, Jeseňáci, skončili hluboko v poli poražených.

Druhého chlapeckého turnaje se účastnila šestice týmů. I zde mohl postoupit jen ten nejlepší. V tomto případě sice šampion všechno nevyhrál, podlehl ve skupině celkově druhé Zelenči, to mu ale ve výsledku vůbec nevadilo. Ve finále si totiž spravil chuť. Pšované z Mělníka-Pšovky tak napodobili svého předchůdce Štěpána Šafránka a stejně jako on zamíří do Prahy. Navíc se zlatými medailemi na krku.

Zeleneč trochu smutně odcházela se stříbrem a bez postupu. Naopak třetí Dukla Benešov odcházela s úsměvem na rtech. Bronzová medaile je totiž taky cenná.

To dívčí turnaj proběhl bez překvapení. Středočeský hegemon uplynulých let, Strašecké zebry, nastoupily k šesti duelům. Pětkrát odcházely jako vítězky, jednou s remízovým pocitem. To ve výsledku znamená první místo a očekávaný postup dál. Po něm toužily také druhé Jeseňačky, které mohly vystoupit ze stínu svých chlapeckých kolegů a loňských vítězů, plány jim však zhatila prohra právě s pozdějšími šampionkami.

Další tradičně silný tým, mezi chlapci postupující Šestka, se tentokrát s ČEPS cupem loučí už v krajské eliminaci. Stejně jako zbylá čtveřice středočeských týmů.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 27.8. Start registrací týmů
 • 21.9. Konec registrací
 • 8.10.- 30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 25.3.2019 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 26.3.2019 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 28.3.2019 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 29.3.2019 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • 15.4.2019 Finálový turnaj (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

ČEPS cup míří do národního finále. Chlapecký šampion vyřazen, obhájkyně z Lutína stále ve hře

Třicet dva nejlepších týmů z celého Česka už takhle urazilo obdivuhodnou cestu. Tu mohou ještě vyšperkovat účastí na republikovém.. Celý článek

Teplická Stínadla odkryla jména šampionů Ústecka. Dál míří Dubí a Vojnovičováci

Tajemná a lákavá byla Stínadla ve Foglarových Rychlých šípech. A jiná nejsou ani ta teplická. Sportovní fanoušci si.. Celý článek

Obhájkyně zlata z Lutína v kraji suverénní. Chlapecký postup putuje do Přerova

                        Suverénní jízda za obhajobou. Tak se.. Celý článek

Praha patří suverénům. Dívkám vládl Campanus, chlapeckou část opanovali Fryčováčci

Bez ztráty pomyslné květinky prošly krajským kolem oba pražské postupující týmy. Ty se mohou těšit na národní finále,.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/