Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

„Jižní dabl“ a další postup favorizovaných Gepardů. Takový byl okresní ČEPS na Karlovarsku

Šelmám se na Karlovarsku daří. Tedy rozhodně těm chodovským, které se označují jako Gepardi. Jedna z legend ČEPS cupu nezaváhala ani tentokrát a znovu si dokráčela pro postup do druhé turnajové fáze. Tam se podívají i obě přihlášená družstva mariánskolázeňské základní školy Jih. „Kraj“ však rozhodně nebude jen o těchto dvou školách.

 

Karlovarský kraj – chlapci

Pokud by bookmakeři vypisovali kurzy na ČEPS cup na Karlovarsku, na Gepardy z Chodova by byl proklatě nízký. Také letos totiž na domácí půdě potvrdili, že minimálně na Sokolovsku nemají konkurenci. Pět utkání a pět výher. Taková bilance je katapultovala do karlovarského krajského finále. Do něj se překvapivě podívá také ZŠ Nové Sedlo, které prohrálo o gól jen jediný duel – právě s gepardím šampionem.

Úctyhodných sedmnáct celků se sjelo do karlovarské haly míčových sportů. V ní se hrálo o dvě postupová místa v krajském finále lázeňského regionu. Bilance sedmi výher ze sedmi duelů nenechala nikoho na pochybách o tom, že to domácí ZŠ Konečná myslí s krajským postupem vážně. Podruhé se mohou „ulít“ ze školy také Růžáci z města proslulého Vřídlem. Borci ze ZŠ na Krušnohorské ulici prohráli jen jednou. I oni tak mohou dál snít svůj superfinálový sen.

A totéž platí také o zástupci chebského okresu. ZŠ Jih Mariánské Lázně čtyřikrát zvítězila, jednou remizovala a zaslouženě tak jako jediná z pěti účastníků kráčí za postupem.

 

Karlovarský kraj – dívky

Aby byl postupový „dabl“ kompletní, byla třeba ještě výhra dívek. A světe, div se, i na ni došlo. Mariánskolázeňské florbalistky z Jihu totiž zásluhou tří výher urvaly pro svou školu další radost. Spolu s nimi se do další fáze podívají také Golden Girls, zlaté holky z 5. základní školy v Chebu. I jim stačila bilance tří výher a jedné prohry na cestu dál.

V Sokolově se utkala trojice bojovníků. Či spíš bojovnic. Nejlepší z nich bylo Oloví. Reprezentantky malého městečka zpod Krušnohoří dvakrát vyhrály, dvakrát remizovaly a i ony stále mohou myslet na pražské finále. Do něj se mohou probojovat i dva nejlepší z jedenáctky družstev na Karlovarsku. Ostrovské Kosatky šestkrát vyhrály, jen dvakrát soupeřkám podlehly a kráčí dál. Finálovou sestavu pak uzavírá jen jednou poražená Libušinka z Karlových Varů. Ta o jediný gól podlehla právě Kosatkám.

Celý článekCelý článek

Dívčí duely, „dabl“ Benešovky a postup favoritů. Takové byly jihočeské okresy

Hotovo z pohledu okresních kol mají už také v Jihočeském kraji. Letošní ročník přinesl hned několik specialit. Tou největší byly dívčí duely v jednotlivých lokalitách. Z pohledu počtu pořádaných turnajů se tak Jihočeši stali prakticky genderově vyváženými. Mezi chlapci se dál probojovali soběslavští Sobíčci, kteří tak potvrdili roli favoritů z minulosti.

 

Jihočeský kraj – chlapci

Strakonický okres hostila tradičně oblouková sportovní hala v městě Švandy dudáka. Z devíti účastníků se mohl radovat pouze jediný. Tím byla vítězná ZŠ Povážská ze Strakonic. Ta přehrála i v minulosti úspěšnou školu Františka Ladislava Čelakovského a míří dál. V krajském finále utká možná i s dvojicí z Táborska. Přestože favorizovaní Sobíčci ze Soběslavi jednou prohráli, čtyři výhry navíc jim nakonec stačily. Druhá táborská Zborka ze Zborovské ulice kráčí rovněž dál, a to navzdory dvěma prohrám v okresním kole. Tento vyrovnaný turnaj měl celkem 13 účastníků!

Do Milevska a haly, v níž obvykle válčí tamější Došwich, se sjelo „jen“ devět týmů, postupoval tedy pouze vítěz. Tímto titulem se pyšní neporažená Benešovka z Písku. Čest českobudějovického okresu bude v další fázi hájit hokejová škola Grünwaldova. Borci studující nedaleko Budvar arény třikrát vyhráli, jednou prohráli, a tak se jistojistě „ulijou“ ze školy i podruhé.

Potkat mohou například hraničáře z Malont. Ti si v kaplické základní škole pod vedením zkušeného florbalového dua Faltus-Janošťák poradili se čtveřicí soupeřů. Postupovou radost jim nezkazila ani prohra s druhou Fantovkou. Jindřichohradecko vyslalo do bojů tři zástupce, o postup však hráli reálně jen dva. V klíčovém druhém duelu ale dačická ZŠ Komenského padla a mohla tak jen poblahopřát k postupu základní škole z Třeboně.

Na Prachaticku kralovala domácí Zlatá stezka, čili škola ze stejnojmenné ulice v městě ležícím na této kdysi důležité obchodní tepně.

 

Jihočeský kraj – holky

Děvčata se představila na jihu Čech celkem šestkrát. V Soběslavi, která je florbalovým centrem táborského okresu, nastoupilo sedm družstev. Dál kráčí hned dvě. Girls Františka Křižíka přijela z Bechyně. Možná ne historickou dráhou, ale podobně svižně turnajem projela. A s jedinou prohrou na kontě kráčí vesele dál. Dokonce ani tři prohry nezastavily Dračice z Chotovin. Díky pěti výhrám se také ony mohou těšit na krajské pokračování.

Ve Strakonicích se odehrál dívčí trojboj. Tentokrát už srdce Františka Ladislava Čelakovského zaplesala. Děvčatům jsou přece jen jeho rýmy asi bližší. A pokud ne rýmy, pak určitě florbalka. S tou si rozumí i Benešovka z Písku, jež dokonala postupový „dabl“. Českobudějovicko budou reprezentovat princezny z Hluboké nad Vltavou, Prachaticko pro změnu Smetanka z Vimperku. A Českokrumlovsko? Tam chtěly dál Malonty. Jenže Křemže!

 

Celý článekCelý článek

Okresy odehrané i v rekordním regionu. Jižní Morava ČEPS cup miluje

Milovníci statistik a rekordů by měli ve florbalovém prostředí, tedy konkrétně na úrovni základních škol, v oblibě Jihomoravský kraj. Se 137 přihlášenými týmy totiž i letos opanoval pomyslný souboj o krále z početního pohledu. A i v kraji toho nejlepšího vína se dařilo favoritům. Znojemská Republika kráčí dál.

 

Jihomoravský kraj – chlapci

„Pokud mi to D1 dovolí, než minu Jihlavu, hodím Prahu za hlavu,“ zpívá kapela Chinaski, jedoucí směr Jihomoravský kraj. Možná že tehdy dojela až do Adamova. Protože právě tam se konal jeden z turnajů v rámci tohoto vinařského kraje. Kralovali mu kluci ze ZŠ Rájec-Jestřebí. Přestože jednou prohráli, tři výhry k tomu jim stačily na pokračování florbalové ságy této sezony.

Ta se se stejnou bilancí bude týkat i Sportovců. Kluci ze Svitávky totiž v téže hale dokázali totéž, co kolegové z Jestřebí. Bez ztáty květinky turnajem neprošla ani ZŠ a MŠ Horníkova. Taktéž s jednou prohrou, ale s postupovým pocitem opouštěla sportovní halu. Leč tentokrát tu bohunickou v Brně, odkud i tato škola pochází.

Titulem „neporažený“ se pyšní Slovaňák, škola ze Slovanského náměstí v krajské metropoli. Do arény ležící nedaleko vyhlášené fakultní nemocnice se budou rádi vracet i Aligátoři ze Sokolnic, taktéž postupující. Zcela bez ztrát na životech i bodech odcházeli s úsměvem na rtech také Lišáci neboli borci z Bílovic nad Svitavou. Nejinak tomu v hlavním městě vína, rozumějte Mikulově, bylo v případě ZŠ Břeclav ze Slovácké ulice.

Domácí prostředí nahrávalo Školnímu sportovnímu klubu Očov z Hodonína ve stejnojmenném městě. Tatáž hala byla svědkem oslav Koblížků Žarošice, jež prošli turnajem bez zaváhání. To ve Vyškově na základní škole v Purkyňově ulici nikdo ve všech duelech výhru neslavil. Radost z postupu však nakonec byla patrná na tvářích borců ze ZŠ Komenského Slavkov u Brna a na Drtičích z Purkyňky ve Vyškově.

A protože nesmí chybět ani znojemský okres, tak nebudeme postrádat ani vítěznou Republiku. Ta si postup vybojovala v přímé bitvě s konkurenční silnou Mládežkou.

 

Jihomoravský kraj – dívky

V Dambořicích na Hodonínsku se probojovaly dál dva týmy. Krom vítězných Ratíškovic také druhé a oblíbené Sovičky Žarošice, které si v minulosti vyzkoušely atmosféru velkého finále ČEPS cupu. Snít o něm zatím stále mohou i Letňačky z Vyškova, které reprezentují školu z Letního pole. Chybět nebudou ani Dívky Knínice či Krásky, florbalistky ze ZŠ Krásného v Brně. Spolu s nimi jde dál i ZŠ a MŠ Horní, jedna z důležitých florbalových adres na jihomoravské i české mapě.

V bohunické aréně stačily dvě výhry a jedna remíza k postupu Těšanským florbalistkám. Přestože měly stejnou bilanci jako Aligárorky Sokolnice, v jejich prospěch nakonec rozhodl vzájemný duel. To v Mikulově bylo hned jasno, protože Tygřice Valtice obě svá utkání opanovaly. A aby byla sestava kompletní, čest Mládežky držela aspoň děvčata. Znojemská škola třikrát zvítězila a míří do krajské eliminace.

Celý článekCelý článek

Komenda nikoho nenechala na pochybách. Dobruška tentokrát mezi krajskou elitou chybí

Taky jste čekali, že se bude opakovat historie a bodlinka z Dobrušky se za pomocí svých trnů proklestí až do krajského finále? Pak budete asi zklamaní. Jeden z krajských hegemonů se totiž pod názvem Františka Kupky tentokrát do další fáze nepodívá. A tak se otevřela šance pro jiné. Mimo jiné pro náchodskou Komendu, další legendu tohoto regionu.

 

Královéhradecký kraj – chlapci

Jaroměřská sportovní hala je vyhlášená nejen svým netradičním povrchem, ale také tím, že se zde konají pravidelně turnaje v rámci ČEPS cupu. Nejinak tomu bylo letos. Mezi šesticí účastníků se nejvíc dařilo náchodské Komendě, která si poradila se všemi svými pěti soupeři, a to včetně jmenovců z Nového Města nad Metují. A potvrdila tak roli postupového favorita.

Ve Svobodě nad Úpou si pro postup dál dokráčely Domky, respektive hráči základní školy v Trutnově z ulice V Domcích. V Hořicích dominovali Mamutíci. Čekáte nějaké pohádkové bytosti? Kdepak. Hráli lidé, ovšem reprezentanti školy nesousí název po Eduardu Štorchovi, legenedárním autorovi Lovců mamutů.

V Předměřicích nad Labem se dařilo ZŠ Černilov, v druhém případě na tomtéž místě vládla ZŠ Štefcova z Hradce Králové. V Orlických horách, konkrétně v Rokytnici, se v nejlepším světle prezentovali Chlapci ZŠ Deštné v Orlických horách. Spolu s nimi posunulo šest výher do další turnajové fáze i Dráčky, borce ze ZŠ Gutha-Jarkovského z Kostelce nad Orlicí.

Turnaj ve Dvoře Králové patřil Obrům z Hostinného, kteří tak doplnili krajskofinálový seznam účastníků.

 

Královéhradecký kraj – dívky

Dívčí turnaje se na okresní úrovni hrály celkem čtyři. V Jaroměři, jež spadá do náchodského okresu, nastoupila pětice družstev. Hned dvě z nich se mohla těšit na účast v krajském finále. Štěstěna se usmála na Bezručku z Hradce Králové a Svobodné Dvořanky z téhož města, respektive ulice Svobodné Dvory.

To v nehostinném Hostinném, které bylo snad možná i pohostinné, se nejvíc dařilo Holkám z Pilníkova. Obec z Trutnovska si poradila se dvěma soupeřkami, především ale s druhými Kočkami z Hostinného. Což garantovalo vstupenku do další turnajové fáze. V Nové Pace zářily holky z Cerekvice, jež jako jediné třikrát zvítězily. A ke zkompletování sestavy bylo třeba doplnit ještě dva týmy. Na základní škole v Dobrušce se nejvíc dařilo Voděradům a Doberačkám z Dobrého. Na domácí nástupkyně legend zbyla až třetí nepostupová příčka.

Celý článekCelý článek

Centrální Stodola a „megaturnaj“ na Campanu. Takové byly okresy v Praze

Praha patří každoročně k favorizovaným krajům. Silný florbalový region svou vydobytou pozici hodlá udržet i v letošním roce. V okresní eliminaci se na území hlavního města hrálo devět turnajů, z nichž pouze dva byly dívčí. Pojítkem více než poloviny z nich byla stejná pořadatelská hala. Netradiční jev v jiných regionech je v Praze vcelku logický. A tak si řada z malých nadějí zahrála v místech, kde nastupovaly legendy Tatranu Střešovice.

 

Hlavní město Praha – chlapci

Pohled na sovu v lidech vzbuzuje úctu. Spojují si ji s moudrostí a rozumem. No a jak dokázali kluci ze základní školy v Londýnské ulici v Praze, očividně to sovy umí i s florbalkou. London Owls, jak si tahle parta říká, vyhrál ve Stodole čtyři ze čtyř svých duelů a suverénně kráčí ČEPS cupem dál. Také druhý turnaj měl specifického vítěze. A opět v tom hrály roli cizí jazyky, byť tentokrát jen v podobě jejich rozšířené výuky. Základní škola Bronzová skončila zlatá. A kráčí turnajem dál.

I turnaj pražské „desítky“ hostila „šestka“, respektive střešovická Stodola. Tentokrát postupovaly dva týmy. S bilancí šesti výher z šesti duelů to byli Jakuťáci z Jakutské ulice. Superfinálový sen mohou žít i Hostýnci z Hostýnské ulice.

Desítka odvážných ze „čtyřky“ se představila ve své domovině. Městská část Praha 4 totiž na svém území ukrývá i základní školu Campanus s krásnou sportovní halou, jako stvořenou pro konání podobných akcí. Jenže těm opravdu domácím teď štěstěna nepřála. Pro postup si dokráčela ZŠ Mendelova a Lišáci, což jsou kluci ze školy v ulici Na Líše.

Pražské „osmičce“ kralují kluci ze základní školy v Zenklově ulici, pojmenovaní jako Zenklovka Boys. Pozici favoritů z minulosti obhajovali Fryčováčci. A nutno dodat, že s bilancí pěti výher z pěti zápasů úspěšně. Spolu s nimi kráčí dál i Novoborská. A aby byla krajskofinálová sestava kompletní, nesmí chybět ani FZŠ Mezi Školami, zástupce Prahy 13. Ta opanovala turnaj v Letňanech.

 

Hlavní město Praha – dívky

Dívčí turnaje se konaly pouze dva. Ten menší a skromnější hostila Stodola. Ze čtveřice účastníků mohli dál postoupit jen dva. Víceméně jasné bylo, že z prvního místa postoupí Mazuračky z Mazurské. Pět výher z pěti zápasů a nebylo co řešit. Tuhá bitva byla svedena o druhou postupovou příčku. A minimálně ještě jednu školní absenci si nakonec připíšou holky ze Zenklovky, které postup uválčily proti Červenému Vrchu. Chcete-li proti Red Hillu.

Druhý turnaj byl doslova „masakrální“. Desítka účastníků a hned šest míst v další fázi turnaje. To je luxusní šance na postup. Využila jí tato družstva: ZŠ Campanus dívky, Kunratice, Přehrada, Hostýnky, Čapačky a Milíčovky. Pro zbylou smutnou čtveřici letošní ročník ČEPS cupu skončil hned v jeho zárodku.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 9.9. Start registrací týmů
 • 4.10. Konec registrací
 • 31.10.- 13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • duben 2020 Finálový turnaj (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

„Jižní dabl“ a další postup favorizovaných Gepardů. Takový byl okresní ČEPS na Karlovarsku

Šelmám se na Karlovarsku daří. Tedy rozhodně těm chodovským, které se označují jako Gepardi. Jedna z legend ČEPS cupu.. Celý článek

Dívčí duely, „dabl“ Benešovky a postup favoritů. Takové byly jihočeské okresy

Hotovo z pohledu okresních kol mají už také v Jihočeském kraji. Letošní ročník přinesl hned několik specialit. Tou největší byly.. Celý článek

Okresy odehrané i v rekordním regionu. Jižní Morava ČEPS cup miluje

Milovníci statistik a rekordů by měli ve florbalovém prostředí, tedy konkrétně na úrovni základních škol, v oblibě Jihomoravský kraj… Celý článek

Komenda nikoho nenechala na pochybách. Dobruška tentokrát mezi krajskou elitou chybí

Taky jste čekali, že se bude opakovat historie a bodlinka z Dobrušky se za pomocí svých trnů proklestí až.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/