Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

Středočeská podzimní tradice. Do „kraje“ postupuje Šestka i Strašecké zebry

 

 

 

 

 

 

 

 

Je to už takový příjemný podzimní kolorit, na který si základní školy ve Středočeském kraji zvykají. Vždy v říjnu a listopadu se zde koná ČEPS cup. Vždy se v této době hrají okresní kola. A slůvko „vždy“ by sedělo i na postupové pozice. Ty totiž s železnou pravidelností okupuje mladoboleslavská Šestka či Strašecké zebry. Nejinak tomu bylo tentokrát.

Třináct odehraných turnajů, jedenáct zapojených pořadatelských měst. Taková je bilance okresního kola ve Středočeském kraji. Na deseti turnajích se mezi sebou utkali chlapci, na třech něžné pohlaví.

Dvanáct postupujících chlapeckých celků a poloviční počet dívek si to v dalším kole rozdá o postupová místa mezi českou zemskou elitu. K tomu však povede ještě dlouhá a trnitá cesta. První úspěšné krůčky na ní podnikly tyto chlapecké týmy:

ZŠ Wagnerovo náměstí Beroun, ZŠ Unhošť, Štíři ze ZŠ C. Boudy Kladno, Dvojka z Rakovníku, republikový superfavorit Šestka z Mladé Boleslavi, Luštěnice, ZŠ Žižkov Kutná Hora, Velký Osek, Dukla Benešov z Dukelské ulice, 2. ZŠ Dobříš, Red Arrows Obříství a Kmochova Dvojka Kolín.

V dívčí kategorii to je mladoboleslavský „superb“ ze Šestky, který tak doplnil úspěšný chlapecký tým, dále ZŠ Rudná, Holky ze Sedmičky taktéž z města automobilů, Raketky z Čáslavi a Holky Týnec. Chybět pochopitelně nemohou ani další velké favoritky a historicky velmi úspěšné florbalistky z Nového Strašecí, které svým bílo-černým přelivem v barvě zeber straší soupeřky už několik let.

Celý článekCelý článek

Obhájci z Prahy žijí dál svůj ostravský sen. Campanus svěřil vítězný prapor děvčatům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třináct turnajů, osm hal, nespočet dětských úsměvů. A také třináct chlapeckých postupujících a desítka dívčích týmů, jež se mohou těšit na krajské finále. Takové bylo okresní kolo ČEPS cupu v republikové metropoli. Mezi postupujícími nechybí ani obhájci celkového prvenství z Jesenice.

Na ten pocit asi nikdy nezapomenou. Jeseňáci z Jesenice v dubnu opanovali závěrečný turnaj v Ostravě a do městečka u Prahy přivezli nejen pohár pro republikové mistry, ale také nevídaný úspěch. Aby se nestal jen historickou vzpomínkou, je třeba na něj navázat. To se minimálně v prvním kole podařilo.

Krom Jeseňáků se z postupu raduje také další superfavorit, tentokrát pod názvem Kunratice – kluci. Rytířskou čest a odhodlání letos skrývají pouze ve svém srdci. Superfinálový sen ale mohou žít také další chlapecké týmy, které zazářily v prvním kole. Jsou to Fryčováčci z Fryčovické, Borci Novoborská, FZŠ Mezi Školami, Tygři ze Slivence, ZŠ Nad Přehradou, ZŠ Mendelova, tradičně silná Zenklovka, jazykově nadaní Jeremíni z Jeremenkovy, ZŠ Slovenská, Zeleneč a Popovičtí kozlové.

Sílu jesenické základní školy potvrdila také děvčata. Jeseňačky postupují spolu se ZŠ Mukařov, pro svůj postup si dokráčely v legendární tatranské Stodole. Dál se podívají také děvčata ze ZŠ Nad Přehradou, která je tak pomyslným černým koněm turnaje, Čapačky ze ZŠ Karla Čapka, Ještěrky z Břevnova, ZŠ Compass. Chybět nebudou ani Milíčovky, Lišky z ulice Na Líši v Praze 4 a Chodov z ulice Květnového vítězství.

Zapomenout nesmíme ani na tradičně silnou ZŠ Campanus. Té se sice letos tolik nedařilo mezi chlapci, vítězný prapor ovšem se vší parádou pozdvihla děvčata. Ta také uzavřela krajskou finálovou desítku v republikové metropoli.

Celý článekCelý článek

Okresní záře Pohodového 100Du a Volduch. Roli favorita potvrzuje měčínská líheň

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Že neznáte Volduchy? Chyba! Okresní kola ČEPS cupu na Plzeňsku ukázala, že právě tahle obec z Rokycanska vychovává skvělé florbalisty. Nejinak tomu je v případě Stodu, který si vtipně pohrál s číslovkou ve svém názvu. A přídavek pohodový? Ten odpovídal atmosféře turnajů v celém Plzeňském kraji. Přispěl k tomu svou troškou do mlýna i Měčín, tradiční tahoun celého kraje.

7 pořadatelských měst, 14 emocemi nabitých turnajů. A také spousta postupové radosti i zklamání z vyřazení. Tak by se dal ve stručnosti nazvat první „level“ turnaje ČEPS cup v sezoně 2018/2019.

Mezi celky z Plzeňského kraje se znovu vyjímá Měčín. Malé městečko z Klatovska je totiž pomyslnou Mekkou českého mládežnického florbalu. A ani letos nebude chybět mezi západočeskou elitou. Hned dvojnásobnou účastí v kraji se pyšní Pohodový 100D a Volduchy.

Na druhou fázi letošního turnajového ročníku se mohou těšit tyto týmy:

Zárka z Tachova, chlapecký Pohodový 100D, plzeňské školy Pětadvacítka a Jednatřicítka, klatovská Čapkova, ZŠ Horšovský Týn, již zmiňovaný černý kůň z Volduch a Běláci z Dolní Bělé. V případě děvčat pak úspěch chlapců potvrdily také holky z Pohodového 100Du a Voldušandy, zahrají si i superfavoritky z Měčína, Strážovačky ze Strážova, 4. ZŠ Plzeň a Bělá nad Radbuzou.

Celý článekCelý článek

Megaturnaje na Karlovarsku a znovu superrychlí Gepardi ze Sokolova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolik týmů na turnaji vám připadá hodně? 10? 15? Nebo snad dokonce 20? Karlovarská hala míčových sportů přivítala úctyhodných 22 mužstev plných odhodlaných bojovníků. Jen čtyři nejlepší z nich se mohli radovat z postupu do krajské eliminace. Čtyři místa byla připravena také pro osmnáct dívčích týmů. Ovšem ani tyhle extrémní počty nepřebily dojem z favorita. Famózní Gepardi kráčí za úspěchem i v této sezoně.

Pouze šest pořádaných turnajů v Karlovarském kraji, tři chlapecké a dva dívčí, se na první pohled zdají být malým bráškou ve srovnání s tradičně silnými regiony či sousedním Plzeňskem. Jenže jak to tak v životě bývá, první dojem zdaleka nemusí odpovídat realitě.

Hrálo se celkem ve čtyřech městech. Chlapci poměřili síly v Karlových Varech, Františkových Lázních, a Chodově. Děvčata hrála jen v prvních dvou jmenovaných městech, k nim však pro změnu přidala Sokolov.

Z postupu se radovalo celkem šestnáct výběrů, po osmi u obou pohlaví. Dvojí postup slavila ZŠ Karlova Vary, Libušina, která se představila pod názvem Libušina a Libušinka. Tentýž úspěch platil pro ZŠ Masarykovu z Ostrova, odkud společně plavali Delfíni a Kosatky. No a také pro superfavorizované Gepardy ze ZŠ JAK Chodov, které zdatně doplnily postupující Divoké kočky z téže školy.

Na další boje se těší také Růžáci z Varů, ZŠ Toužim, Panteři z Chebu, 5. ZŠ Cheb, Cetrálka z Chodova. Dál se podívá také karlovarská Konečná, Dukelínky ze stejného města a ulice pojmenované po hrdinech Dukly, ZŠ Jih Mariánské Lázně, Tygřice z Chebu a ZŠ Královské Poříčí.

Celý článekCelý článek

20 turnajů na Olomoucku. Obhájkyně z Lutína znovu demolují soupeřky

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledáte favorita na celkové prvenství mezi děvčaty? Jeden nepříliš tajný tip se skrývá na Hané. Lutínské florbalistky, v minulosti hrající pod označením Tornáda, v uplynulé sezoně opanovaly celou akci a pozvedly nad hlavu pohár pro mistryně republiky. Za obhajobou vykročily naprosto suverénně.

Jedním z oblíbených slovních spojení sportovních trenérů a komentátorů je „nedat soupeři čichnout“. Právě tato charakteristika by platila v případě děvčat z Lutína. Obhájkyně prvenství hned v okresním kole ukázaly, že i letos mají ty nejvyšší ambice. Přestože jsou proti nim všechny vyzyvatelky zvýšeně motivované, zelená barva na hřišti stále dominuje.

Není to však jen třítisícová obec ležící u Olomouce, která nastoupila do letošního turnajového ročníku. Celkem se na úrodné hanácké půdě, na Jesenicku či Šumpersku odehrálo 20 turnajů. Z chlapecké části postoupilo patnáct celků, z dívčí pak pět nejlepších na ty všechny čeká krajská eliminace. Kdo se na ni může těšit?

Mezi chlapci to je Lutín, ZŠ Horka nad Moravou, Uničovští tygři, FZŠ Holečkova Olomouc, Šampioni z Dolan, Orli z Prostějova, Střelci z Bedihošti, Nezamyslice, ZŠ Trávník z Přerova, ZŠ Za Mlýnem Přerov, ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou, Pětka ze Šumperka, ZŠ Troubelice, ZŠ Ruda nad Moravou a Vodníci z Mohelnice.

Z dívčích týmů se radovala krom obhájců z Lutína taky ZŠ Dr. Horáka z Prostějova, Nezamyslice, Štiky Hustopeče nad Bečvou a ZŠ a MŠ Údolí Desné.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 27.8. Start registrací týmů
 • 21.9. Konec registrací
 • 8.10.- 30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 25.3.2019 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 26.3.2019 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 28.3.2019 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 29.3.2019 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • 15.4.2019 Finálový turnaj (Ostrava)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Středočeská podzimní tradice. Do „kraje“ postupuje Šestka i Strašecké zebry

                Je to už takový příjemný podzimní kolorit, na který si.. Celý článek

Obhájci z Prahy žijí dál svůj ostravský sen. Campanus svěřil vítězný prapor děvčatům

                      Třináct turnajů, osm hal, nespočet dětských úsměvů… Celý článek

Okresní záře Pohodového 100Du a Volduch. Roli favorita potvrzuje měčínská líheň

                  Že neznáte Volduchy? Chyba! Okresní kola ČEPS cupu na.. Celý článek

Megaturnaje na Karlovarsku a znovu superrychlí Gepardi ze Sokolova

                  Kolik týmů na turnaji vám připadá hodně? 10? 15?.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/