Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

FINÁLE ČEPS CUPU JE KOMPLETNÍ! KDO MŮŽE OBHÁJIT TITUL?

Krajská finále poháru základních škol je minulostí. ČEPS Cup zná všechny celky, které se poperou o celkové prvenství na finálovém turnaji, který bude na konci března hostit Sportovní hala Jedenáctka.

Hned dvě školy mají ve finále šanci na zisk “double”, což znamená, že v krajském finále uspěly jak mezi chlapci, tak i mezi dívkami. Na Vysočině v obou kategoriích slavila postup Základní škola Přibyslav z okresu Havlíčkův Brod, v Královéhradeckém kraji uspěla Základní škola a mateřská škola Cerekvice nad Bystřicí z okresu Jičín, která se navíc v dívčí kategorii představila i ve finále v minulé sezoně.

Složení chlapeckého finále je kompletně nové. Mezi dívkami je hned pětice škol, které na Jedenáctce bojovaly už v uplynulé sezoně. Nechybí mezi nimi ani hráčky z brněnské ZŠ Horní, které před rokem ČEPS Cup ovládly. Všechny loňské účastnice finále jsou v seznamu vyznačeny kurzívou.

Finálový turnaj

Velké finále, na kterém poznáme nové dívčí šampionky proběhne o posledním březnovém úterý, poslední středa v březnu bude patřit vrcholu chlapeckého turnaje.

Finále dívek: 28. 3. 2023 (Jedenáctka VS)
Finále chlapců: 29. 3. 2023 (Jedenáctka VS)

Seznam postupujících týmů

Dívky – západ

Praha
Základní škola Campanus

Středočeský kraj
Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského v Novém Strašecí
Základní škola Mladá Boleslav, Jilemnického 1152

Karlovarský kraj
5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého 1

Plzeňský kraj
Základní škola Josefa Hlávky, Přeštice

Ústecký kraj
Základní škola Podbořany

Liberecký kraj
Základní škola Smržovka, okres Jablonec nad Nisou – příspěvková organizace

Jihočeský kraj
Základní škola a Mateřská škola Křemže

Dívky – východ

Pardubický kraj
Základní škola Moravská Třebová

Vysočina
Základní škola Přibyslav

Královéhradecký kraj
Základní škola a mateřská škola, Cerekvice nad Bystřicí

Jihomoravský kraj
Základní škola a Mateřská škola Žarošice
Základní škola Brno, Horní 16

Zlínský kraj
Základní škola, Uherský Ostroh

Moravskoslezský kraj
Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace

Olomoucký kraj
Základní škola Mohelnice, Vodní 27

Chlapci – západ

Praha
Základní škola a Mateřská škola, Tupolevova

Středočeský kraj
Základní škola Benešov Dukelská
Základní škola a mateřská škola Nehvizdy

Karlovarský kraj
Základní škola Ostrov

Plzeňský kraj
33. základní škola Plzeň, T. Brzkové 31

Ústecký kraj
Základní škola, Klášterec nad Ohří, Krátká 676

Liberecký kraj
Základní škola Dr. Františka Ladislava Riegra, Semily

Jihočeský kraj
Základní škola F. L. Čelakovského, Strakonice

Chlapci – východ

Pardubický kraj
Základní škola Pardubice, Josefa Ressla 2258

Královéhradecký kraj
Základní škola a mateřská škola, Cerekvice nad Bystřicí

Jihomoravský kraj
Základní škola a Mateřská škola Brno, Bosonožské nám. 44

Zlínský kraj
Základní škola, Uherský Brod, Pod Vinohrady

Moravskoslezský kraj
Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 – příspěvková organizace
Základní škola Kopřivnice – Lubina

Olomoucký kraj
Základní škola Svatoplukova 7, Šternberk

Vysočina
Základní škola Přibyslav

Celý článekCelý článek

ČEPS CUP ZNÁ PRVNÍ KRAJSKÉ ŠAMPIONY! VÍ SE I DATUM A MÍSTO VELKÉHO FINÁLE

Pohár základních škol, který je již šestou sezonu spojen se společností ČEPS, pomalu směřuje do závěru tohoto ročníku. Již na konci prosince se rozeběhla krajská finále, z nichž se postupně skládá obsazení rozhodujícího turnaje, jež proběhne na konci března.


K dnešnímu dni známe sedmičku finalistů. Již před Vánoci bylo rozhodnuto v Libereckém kraji, kde si účast v boji o celkové prvenství vybojovaly školačky ze Smržovky a Predators ze semilské ZŠ Dr. Františka Ladislava Riegera. Další prosincové kolo se odehrálo v kraji Vysočina, kde uspěly dívky základní školy v Přibyslavi, které v lednu doprovodili jejich spolužáci v chlapecké kategorii. Rozehrálo se také finále ve Středočeském kraji, kde postoupily dívky Šestky z Mladé Boleslavi a Zebry z Nového Strašecí.

Své postupující zná už i Praha, kde v dívkách uspěla ZŠ Campanus a mezi chlapci postoupila letňanská základní škola Tupolevova! Krajská finále v metropoli, která hostila Sportovní hala ZŠ Campanus a Stodola Aréna ve Střešovicích, se proměnila ve velkou florbalovou show, kde nechyběl moderátor, DJ či maskot Českého florbalu. Zároveň zde byl prezentován již několikátým rokem běžící projekt regionu Praha a Střední Čechy s názvem HLAVNĚ NEZLOBTE, který se zaměřuje na osvětu v rámci chování všech aktérů na dětských turnajích.

K této sedmičce postupujících přibude dalších pětadvacet úspěšných krajských šampionů, které v každé kategorii doplní dva druhé týmy z regionů s nejvyšší účastí. Všechny tyto školní týmy prošly velkým sítem. Do aktuálně probíhajícího ročníku se přihlásilo více než tisíc základních škol.

Finálový turnaj proběhne stejně jako v předchozí sezoně v Praze ve Sportovní hale Jedenáctka VS. Dívky budou o medaile bojovat v úterý 28. března, o den později půjdou do akce chlapci.

Další program ČEPS Cupu:
11.01.2023, Krajské finále č.1 – Středočeský kraj (chlapci)

11.01.2023, Krajské finále – Ústecký kraj (dívky)

12.01.2023, Krajské finále – Jihomoravský kraj (dívky)

12.01.2023, Krajské finále č.2 – Středočeský kraj (chlapci)

12.01.2023, Krajské finále – Ústecký kraj (chlapci)

13.01.2023, Krajské finále – Moravskoslezský kraj (dívky)

13.01.2023, Krajské finále – Jihomoravský kraj (chlapci)

16.01.2023, Krajské finále – Moravskoslezský kraj (chlapci)

16.01.2023, Krajské finále – Jihočeský kraj (kluci)

17.01.2023, Krajské finále – Jihočeský kraj (holky)

17.01.2023, Krajské finále – Zlínský kraj (dívky)

17.01.2023, Krajské finále – Zlínský kraj (chlapci)

19.01.2023, Krajské finále – Královéhradecký kraj (dívky)

20.01.2023, Krajské finále – Moravskoslezský kraj (chlapci)

20.01.2023, Krajské finále – Královéhradecký kraj (chlapci)

23.01.2023, Krajské finále – Olomoucký kraj (chlapci)

23.01.2023, Krajské finále – Olomoucký kraj (dívky)

23.01.2023, Krajské finále – Karlovarský kraj (chlapci)

23.01.2023, Krajské finále – Karlovarský kraj (dívky)

24.01.2023, Krajské finále – Plzeňský kraj (chlapci)

30.01.2023, Krajské finále – Plzeňský kraj (dívky)

28.03.2023, Národní finále – dívky

29.03.2023, Národní finále – chlapci

Celý článekCelý článek

ČEPS cup hlásí: Zahájeno! Do bitev vyrazí více než tisícovka týmů

Nejistota v podobě předchozích protikovidových vládních opatření rozhodně nadělala nejednu vrásku na tváři organizátorů turnaje ČEPS cup pro první stupeň základních škol. Letos už to ale vypadá, že bude svět zase v pořádku. A tak se nakonec počty přihlášených družstev přehouply přes magickou tisícovku. Někteří účastníci už mají za sebou i první turnajové kolo. Je tady čas se na letošní ročník podívat pěkně zblízka.

 

Vezmeme-li to z pohledu statistiky, v součtu přihlášených chlapeckých i dívčích družstev jsou na tom nejlépe v Jihomoravském kraji, který vyšle do osudí hned 127 družstev. Jen o jedno méně bude reprezentovat Moravskoslezský kraj. Krásných 111 pak přidá Středočeský kraj. Ne vždy ale největší konkurence v základu nakonec znamenala finálovou účast. Letos tomu může být stejně.

Kdo sleduje turnaje ČEPS cup dlouhodobě, jistě ho nepřekvapí jména některých účastníků. Na Zlínsku tradičně nechybí uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady. Na jižní Moravě budou jistě houkat směrem k postupu Sovičky Žarošice, jež v minulosti okusily příchuť finálového turnaje. Punc šampionek patřil Lutínu z Olomouckého kraje, který nechybí ani tentokrát, leč bez legendárního označení „Tornáda“.

Ve Středočeském kraji nesmí chybět boleslavská Šestka, tradiční účastník závěrečných turnajů. Liberecko má své Ledové trhače, krále z minulosti, a tradičního vyzyvatele ze ZŠ Lesní a ZŠ Smržovka. Zapomenout nesmíme ani na jihočeské Sobíky ze Soběslavi či základní školu JIH z Mariánských Lázní. A takto bychom v dlouhém výčtu mohli pokračovat, neboť družstev, která zanechala v turnaji nesmazatelnou stopu, byla v minulosti celá řádka.

„Přiznám se, že nás organizátory zprvu trochu trápily počty přihlášených družstev. Blížil se termín pro podání přihlášek a situace vůbec nebyla růžová. Naštěstí se ale vše v dobré obrátilo a konečný počet více než tisícovky účastníků je opravdu krásný. Všem přeji hodně štěstí v turnaji a budu se těšit na viděnou v rámci národního či celostátního finále,“ uvedla koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Odehrány už jsou také první turnaje. Například na Táborsku senzačně vypadli právě zmiňovaní Sobíci. Ani Blanensko tentokrát do krajského kola nevyšle tradiční ZŠ Adamov, nýbrž Borce Dvorce. Vše při starém ale zůstává na Liberecku. Ledoví trhači svou pověst potvrdili a minimálně o jedno kolo si letošní účast v rámci ČEPS cupu prodlouží.

ČEPScupové bitvy budou na programu až do poloviny prosince.

Celý článekCelý článek

STARTUJÍ ŠKOLSKÉ POHÁRY, ČEPS CUP SE PŘEHOUPL PŘES TISÍCOVKU!

Registrace do školských pohárů byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. ČEPS Cupu se v tomto ročníku zúčastní skvělých 1034 družstev z různých základních škol. Okresní kola jsou na programu již od 31. října.

ČEPS Cup má dívčí a chlapeckou kategorii a v tomto ročníku se jej účastní přes tisíc týmů z celé republiky. Loni si pro vítězství dokráčely dívky ze ZŠ Horní a chlapci ze ZŠ Mohelnice. Děti od první do páté třídy se poperou o celkový triumf na jednom velkém finálovém turnaji. Český florbal má obrovskou radost z enormního zájmu o florbal nejen ve školách, tak doufejme, že to takto bude pokračovat.

Celý článekCelý článek

PRODLUŽUJEME! DO ČEPS CUPU SE MŮŽETE HLÁSIT AŽ DO STŘEDY 12.10.

Ještě nemáte svou školu přihlášenou do blížícího se ročníku ČEPS Cupu? Tak to honem napravte! Uzávěrka přihlášek byla i díky technickým problémům s registracemi posunutá na příští středu.


Chcete dopřát svým žákům jedinečný sportovní zážitek a zjistit, jak na tom jste v porovnání s ostatními školami ve městě, okrese či dokonce celé republice? Pak je pro vás ČEPS Cup tou nejlepší volbou. Přihlašovat můžete tradičně dívčí i chlapecké týmy.

Registraci může provést zodpovědný pracovník školy, ale ani vy jako děti nemusíte váhat. Zajděte za svými učiteli a poproste je, aby vás do poháru pro základní školy přihlásili.

Registrace je snadná a zabere jen chvíli, čas máte nově do 12. října. ČEPS Cupu se mohou zúčastnit děti z 1. – 5. tříd základních škol. Pohárový ročník 2022/23 by měl vyvrcholit finálovým turnajem na přelomu března a dubna.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 22/23
 • Start registrací týmů - 12.9.2022
 • Konec registrací týmů - 7.10.2022
 • Okresní kolo - 31.10.-16.12.2022
 • Krajské finále - 19.12.2022-30.1.2023
 • Finálový turnaj - 28.3.2023 - 29.3.2023 (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

FINÁLE ČEPS CUPU JE KOMPLETNÍ! KDO MŮŽE OBHÁJIT TITUL?

Krajská finále poháru základních škol je minulostí. ČEPS Cup zná všechny celky, které se poperou o celkové prvenství.. Celý článek

ČEPS CUP ZNÁ PRVNÍ KRAJSKÉ ŠAMPIONY! VÍ SE I DATUM A MÍSTO VELKÉHO FINÁLE

Pohár základních škol, který je již šestou sezonu spojen se společností ČEPS, pomalu směřuje do závěru tohoto ročníku… Celý článek

ČEPS cup hlásí: Zahájeno! Do bitev vyrazí více než tisícovka týmů

Nejistota v podobě předchozích protikovidových vládních opatření rozhodně nadělala nejednu vrásku na tváři organizátorů turnaje ČEPS cup pro první.. Celý článek

STARTUJÍ ŠKOLSKÉ POHÁRY, ČEPS CUP SE PŘEHOUPL PŘES TISÍCOVKU!

Registrace do školských pohárů byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. ČEPS Cupu se v tomto ročníku.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://zakladniskoly.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/