Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

ČEPS cup poosmé! Do boje vyrazí 1221 družstev z celé republiky

ČEPS cup poosmé! Do boje vyrazí 1221 družstev z celé republiky

Loňský rekord se sice překonat nepodařilo, i tak je ale počet přihlášených družstev doslova úctyhodný. Více než dvanáct set družstev, která pochází z míst rozkládajících se od Aše po Hrčavu, bude bojovat o republikový primát a titul mistra České republiky pro první stupeň základních škol. Na západě je nejvíc týmů ze Středočeského kraje. Na východě dominuje Moravskoslezský a Jihomoravský kraj.

Zahrát si na finálovém turnaji, zvednout nad hlavu pohár pro mistra a ještě mít možnost sledovat Superfinále florbalu s magickým označením 2020? Nejen tahle motivace žene kupředu 1221 přihlášených družstev z celého Česka.

„Vážíme si každého přihlášeného týmu, který se ČEPS cupu zúčastní. My všichni, kdož máme pořádání akce na starost, uděláme maximum pro to, aby děti z hal odcházely nadšené, a to i v případě, kdy se jim nepodaří postoupit dál. Florbal totiž my všichni děláme pro radost ze hry,“ uvedla koordinátorka akce Denisa Franzeová.

Ještě než rozhodčí poprvé písknou do píšťalky a rozjedou tak pomyslný florbalový kolotoč, je třeba se podívat na statistiky přihlášených týmů. Absolutním rekordmanem je Jihomoravský kraj, který vyšle do bojů 137 družstev. Přičemž 33 bude dívčího pohlaví, což znamená republikový rekord. Mezi chlapci na východě kraluje Moravskoslezský kraj. Koordinátoři musí zapojit hned 105 týmů.

Na západě vládne, tedy minimálně početně, Středočeský kraj. Ten vyšle do bojů 86 chlapeckých a 31 dívčích družstev. Tomuto číslu nemůžu konkurovat žádný z krajů, jež leží na západě naší malebné republiky. Z celorepublikového pohledu to znamená třetí pozici. Na západě to přináší bonus v podobě divokých karet. Ty znamenají možnost účasti dvou celků z nejpočetnějšího regionu na národním finále.

Okresní kola turnaje startují 31. října. O tom, kdo se podívá do krajského finále, bude rozhodnuto 13. prosince. Tehdy budeme znát jména všech účastníků druhé turnajové fáze.

Celý článekCelý článek

Základní školy vyrazí poosmé do boje. Startuje další ročník ČEPS cupu!

Již tradičním podzimním koloritem se pro celky z prvního stupně základních škol stává florbalový turnaj ČEPS cup. Ten nebude chybět ani v letošním roce. Přihlášky na něj startují již 9. září. Zájemci o účast mají necelý měsíc na to, aby se přidali k dalším stovkám škol, které se akce každoročně účastní. 1262. Přesně na takovém počtu se zastavilo počítadlo přihlášených týmů v uplynulém ročníku ČEPS cupu. Ti všichni pak museli projít nejprve okresním, následně krajským kolem. Regionální hegemoni se pak utkali o čest, slávu a postup do Ostravy v národním finále v Olomouci, respektive Praze. „Doufám, že ani v letošním roce nebude nouze o krásné zápasy a spoustu silných emocí, které doprovázely předchozí ročníky. Ostatně pohled na radost vítězů ostravského finále budiž důkazem, že ČEPS cup děti baví,“ prohlásila koordinátorka projektu Denisa Franzeová. V letošním roce se nezmění struktura turnaje, jeho formát tedy zůstane zachovaný. V průběhu listopadu a prosince jsou na programu okresní kola. Ti nejlepší z nich se mohou těšit na krajskou eliminaci. Ta se hraje zpravidla v krajských metropolích. Letos od poloviny prosince do konce ledna. „Nic se nemění ani na národním finále. Celky z východu pojedou do Olomouce, výběry ze západu pro změnu do Prahy. A ta bude s ohledem na konání Superfinále florbalu 2020 také dějištěm velkého finále ČEPS cupu,“ doplnila Franzeová. Přesný termín finále ještě určený není. Jisté ale je, že bude v dubnu příštího roku. Smutnit však nemusí ani ti, kdož se do něj neprobojují. Už účast v okresním kole jim přinese řadu zážitků.

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 19/20
 • 9.9. Start registrací týmů
 • 4.10. Konec registrací
 • 31.10.- 13.12. Okresní kolo
 • 16.12.- 30.1. Krajské finále
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 16.3. - 3.4.2020 Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • duben 2020 Finálový turnaj (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

ČEPS cup poosmé! Do boje vyrazí 1221 družstev z celé republiky

ČEPS cup poosmé! Do boje vyrazí 1221 družstev z celé republiky Loňský rekord se sice překonat nepodařilo, i tak.. Celý článek

Základní školy vyrazí poosmé do boje. Startuje další ročník ČEPS cupu!

Již tradičním podzimním koloritem se pro celky z prvního stupně základních škol stává florbalový turnaj ČEPS cup. Ten nebude.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/