Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

Na Vysočině se překvapení nekonalo. Postoupily Moravské Budějovice i Lánečačky

Kdyby se dalo na výsledky ČEPS cupu v Kraji Vysočina sázet, dva tipy by byly skoro jisté. Postup Základní školy TGM Moravské Budějovice a Lánečaček ze Světlé se rovná prakticky jistotě. Nejinak tomu bylo v letošním roce. Celkem 14 týmů se nyní může těšit na krajské kolo.

Devět chlapeckých a dva dívčí turnaje. Tolik akcí bylo třeba uspořádat v centrálním kraji v rámci České republiky, abychom poznali jména krajských finalistů. Mezi nimi se objevila jak tradiční jména, která úřadovala už v minulosti, tak nové a neotřelé tváře.

Dva chlapecké turnaje v Havlíčkově Brodě, dva v Pelhřimově, po jednom pak v Třebíči, Moravských Budějovicích, Žďáru nad Sázavou, Jihlavě a Bystřici nad Pernštejnem. A pak také jeden holčičí v Pelhřimově a jeden v Havlíčkově Brodě. Právě tato města viděla první letošní florbalovou eliminaci v rámci „neoficiálního mistrovství republiky“ prvního stupně základních škol.

Z postupu se radovaly tyto školy: ZŠ a MŠ Habry, Šlapík ze Šlapanova, Želvíci z Pelhřimova, Podhrad z Humpolce, Pravoslava Fialková z Valče, ZŠ TGM Moravské Budějovice, Veseláci z Nového Veselí, ZŠ Kněžice, Rošárna z Jihlavy, Horňáci z Bystřice nad Pernštejnem a pak také dívčí týmy Broučkové z Krucemburku, Lánečačky ze Světlé, ZŠ Na Pražské z Pelhřimova a Hradská z Humpolce.

Hned osmička postupujících prošla základním kolem turnaje bez ztráty jediné květinky. Pozornost si zaslouží tradičně silné týmy. Krom předloňského národního finalisty z Moravských Budějovic i světelské Lánečačky či jihlavská Rošárna. Překvapit však budou chtít určitě i další.

Celý článekCelý článek

ČEPS cup hlásí rekord. Nového ročníku se zúčastní 1258 týmů

Stále větší a větší. ČEPS cup, pohár základních škol pořádaný Českým florbalem, se opět rozrůstá. Populární akce, na jejímž konci bude také tentokrát finálový turnaj v Ostravě, se uskuteční už posedmé. Zda bude sedmička šťastným číslem i v případě organizace této akce, to se dozvíme za několik měsíců. Již teď je ale jisté, že školy turnaj táhne. A to je dobře.

Ten pocit, kdy nad hlavu zvednete pohár pro mistra České republiky, zná jen pár vyvolených. V roce 2018 se ho dočkali kluci z Jesenice a holky z Lutína. Oba dva týmy budou svůj primát obhajovat také v roce nadcházejícím.
Krom nich se ale do bojů vydá dalších 1256 soupeřů, kteří jim budou chtít cestu za zopakováním úspěchu překazit.
„Také v letošním roce čeká na účastníky hodnotné florbalové vybavení. To dostanou už jen za to, že do turnaje nastoupí a poměří síly s ostatními,“ lákala koordinátorka projektu Denisa Franzeová.
Stejně jako v minulosti musí účastníci projít celkem čtyřmi fázemi, aby mohli stanout na pomyslném republikovém vrcholu. Začnou tradičně v okresním kole. Z něj pokračuje cesta do krajské eliminace. Šampioni jednotlivých krajů se pak rozdělí na dvě poloviny.
Osm týmů z východu republiky svede florbalové bitvy na hanácké půdě v Olomouci. Osmička západních vítězů zabojuje o čest a slávu v Praze. Nejlepších šest z celé země se pak utká v Ostravě v rámci Superfinále florbalu 2019.
Okresní kola ČEPS cupu startují 9. října, kdy se v Kaplici uskuteční první turnaj letošního ročníku. Jména krajských účastníků budou známá nejpozději 30. listopadu. Kdo se stane republikovým šampionem pro rok 2019?

Celý článekCelý článek

Sedmý ročník ČEPS cupu je tady. Registrace odstartují již na konci srpna!

Populární florbalový školní turnaj pro první stupeň základní školy je opět tady. Také v letošním roce, celkem už posedmé v řadě, se mohou malí florbalisté poprat o titul mistra republiky této kategorie. Navíc si užijí úžasnou atmosféru turnaje, kterému nechybí atraktivita od úvodních kol.

Tornáda Lutín a Jeseňáci. Dva týmy, které si účastí, respektive svými výkony v minulém ročníku ČEPS cupu získaly slávu a nesmrtelnost. Trůn jim však patří pouze jednu sezonu. Zda ho obhájí, bude jen na nich. Do cesty se jim mohou postavit tisíce vyzyvatelů v obou kategoriích – chlapecké i dívčí.

Podaří se překonat loňský rekord v počtu účastníků, který činil celkem 1161 přihlášených družstev? Dokážou úřadující mistři potvrdit svou kvalitu a obájí titul? Bude se víc dařit celkům z Čech, Moravy, nebo Slezska? Nejen na tyto otázky odpoví již sedmý ročník ČEPS cupu.

„Také v letošním roce máme účastníkům co nabídnout. Krom kvalitních zápasů a atmosféry se účastníci mohou těšit na zajímavé ceny,“ lákala účastníky koordinátorka projektu Denisa Franzeová z Českého florbalu.

Stejně jako v minulé sezoně čeká na ty nejlepší z nejlepších finálový turnaj . Ten se bude opět pojit i s konáním Superfinále florbalu 2019.

Neváhejte a přihlašujte se. Start přihlášek je letos stanoven již na konec srpna

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 18/19
 • 27.8. Start registrací týmů
 • 21.9. Konec registrací
 • 8.10.- 30.11. Okresní kolo
 • 10.12.- 8.2. Krajské finále
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Západ - dívky
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Západ - chlapci
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Východ - chlapci
 • 18.3. - 29.3. Národní finále: Východ - dívky
 • duben 2019 Finálový turnaj
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Na Vysočině se překvapení nekonalo. Postoupily Moravské Budějovice i Lánečačky

Kdyby se dalo na výsledky ČEPS cupu v Kraji Vysočina sázet, dva tipy by byly skoro jisté. Postup Základní.. Celý článek

ČEPS cup hlásí rekord. Nového ročníku se zúčastní 1258 týmů

Stále větší a větší. ČEPS cup, pohár základních škol pořádaný Českým florbalem, se opět rozrůstá. Populární akce, na.. Celý článek

Sedmý ročník ČEPS cupu je tady. Registrace odstartují již na konci srpna!

Populární florbalový školní turnaj pro první stupeň základní školy je opět tady. Také v letošním roce, celkem už posedmé.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/