Projekt ve florbalu pro základní školyProjekt ve florbale pro základní školy

ČEPS cup hlásí: Zahájeno! Do bitev vyrazí více než tisícovka týmů

Nejistota v podobě předchozích protikovidových vládních opatření rozhodně nadělala nejednu vrásku na tváři organizátorů turnaje ČEPS cup pro první stupeň základních škol. Letos už to ale vypadá, že bude svět zase v pořádku. A tak se nakonec počty přihlášených družstev přehouply přes magickou tisícovku. Někteří účastníci už mají za sebou i první turnajové kolo. Je tady čas se na letošní ročník podívat pěkně zblízka.

 

Vezmeme-li to z pohledu statistiky, v součtu přihlášených chlapeckých i dívčích družstev jsou na tom nejlépe v Jihomoravském kraji, který vyšle do osudí hned 127 družstev. Jen o jedno méně bude reprezentovat Moravskoslezský kraj. Krásných 111 pak přidá Středočeský kraj. Ne vždy ale největší konkurence v základu nakonec znamenala finálovou účast. Letos tomu může být stejně.

Kdo sleduje turnaje ČEPS cup dlouhodobě, jistě ho nepřekvapí jména některých účastníků. Na Zlínsku tradičně nechybí uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady. Na jižní Moravě budou jistě houkat směrem k postupu Sovičky Žarošice, jež v minulosti okusily příchuť finálového turnaje. Punc šampionek patřil Lutínu z Olomouckého kraje, který nechybí ani tentokrát, leč bez legendárního označení „Tornáda“.

Ve Středočeském kraji nesmí chybět boleslavská Šestka, tradiční účastník závěrečných turnajů. Liberecko má své Ledové trhače, krále z minulosti, a tradičního vyzyvatele ze ZŠ Lesní a ZŠ Smržovka. Zapomenout nesmíme ani na jihočeské Sobíky ze Soběslavi či základní školu JIH z Mariánských Lázní. A takto bychom v dlouhém výčtu mohli pokračovat, neboť družstev, která zanechala v turnaji nesmazatelnou stopu, byla v minulosti celá řádka.

„Přiznám se, že nás organizátory zprvu trochu trápily počty přihlášených družstev. Blížil se termín pro podání přihlášek a situace vůbec nebyla růžová. Naštěstí se ale vše v dobré obrátilo a konečný počet více než tisícovky účastníků je opravdu krásný. Všem přeji hodně štěstí v turnaji a budu se těšit na viděnou v rámci národního či celostátního finále,“ uvedla koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Odehrány už jsou také první turnaje. Například na Táborsku senzačně vypadli právě zmiňovaní Sobíci. Ani Blanensko tentokrát do krajského kola nevyšle tradiční ZŠ Adamov, nýbrž Borce Dvorce. Vše při starém ale zůstává na Liberecku. Ledoví trhači svou pověst potvrdili a minimálně o jedno kolo si letošní účast v rámci ČEPS cupu prodlouží.

ČEPScupové bitvy budou na programu až do poloviny prosince.

Celý článekCelý článek

STARTUJÍ ŠKOLSKÉ POHÁRY, ČEPS CUP SE PŘEHOUPL PŘES TISÍCOVKU!

Registrace do školských pohárů byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. ČEPS Cupu se v tomto ročníku zúčastní skvělých 1034 družstev z různých základních škol. Okresní kola jsou na programu již od 31. října.

ČEPS Cup má dívčí a chlapeckou kategorii a v tomto ročníku se jej účastní přes tisíc týmů z celé republiky. Loni si pro vítězství dokráčely dívky ze ZŠ Horní a chlapci ze ZŠ Mohelnice. Děti od první do páté třídy se poperou o celkový triumf na jednom velkém finálovém turnaji. Český florbal má obrovskou radost z enormního zájmu o florbal nejen ve školách, tak doufejme, že to takto bude pokračovat.

Celý článekCelý článek

PRODLUŽUJEME! DO ČEPS CUPU SE MŮŽETE HLÁSIT AŽ DO STŘEDY 12.10.

Ještě nemáte svou školu přihlášenou do blížícího se ročníku ČEPS Cupu? Tak to honem napravte! Uzávěrka přihlášek byla i díky technickým problémům s registracemi posunutá na příští středu.


Chcete dopřát svým žákům jedinečný sportovní zážitek a zjistit, jak na tom jste v porovnání s ostatními školami ve městě, okrese či dokonce celé republice? Pak je pro vás ČEPS Cup tou nejlepší volbou. Přihlašovat můžete tradičně dívčí i chlapecké týmy.

Registraci může provést zodpovědný pracovník školy, ale ani vy jako děti nemusíte váhat. Zajděte za svými učiteli a poproste je, aby vás do poháru pro základní školy přihlásili.

Registrace je snadná a zabere jen chvíli, čas máte nově do 12. října. ČEPS Cupu se mohou zúčastnit děti z 1. – 5. tříd základních škol. Pohárový ročník 2022/23 by měl vyvrcholit finálovým turnajem na přelomu března a dubna.

Celý článekCelý článek

ZAPOJ SVOU ŠKOLU DO ČEPS CUPU! PŘIHLÁŠKY NA NOVÝ ROČNÍKY BYLY SPUŠTĚNY

Nový školní rok odstartoval a spolu s ním nyní začínají také registrace na novou sezonu florbalového poháru pro první stupeň základních škol, který je již pátým rokem ve spojení se společností ČEPS, jež je titulárním partnerem celé soutěže.

„Florbalové turnaje ČEPS cup mezi dětmi každoročně nabírají na popularitě. ČEPS to jako generálního partnera velmi těší, neboť podpora sportu dětí a mládeže je jednou z klíčových oblastí marketingu naší společnosti. Do nové sezóny přejeme dětem hodně pozitivních sportovních zážitků,“ říká Hana Klímová, ředitelka Komunikace společnosti ČEPS.

Registrace je snadná a zabere jen chvíli, čas máte do 7. října. ČEPS Cupu se mohou zúčastnit děti narozené v roce 2011 a níže. Pohárový ročník 2022/23 by měl vyvrcholit finálovým turnajem na přelomu března a dubna.

Po covidem zrušeném ročníku, kdy ostré zápolení na hřištích vystřídala virtuální podoba, se celé dění opět přesunulo pod střechy hal napříč všemi okresy v České republice a do hry zapojilo 809 týmů. Z finálového turnaje v pražské hale Jedenáctka vzešly jako vítězné školy ZŠ Horní z Brna v kategorii dívek a Vodníci Mohelnice v chlapecké části. 

 

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 22/23
 • Start registrací týmů - 12.9.2022
 • Konec registrací týmů - 7.10.2022
 • Okresní kolo - 31.10.-16.12.2022
 • Krajské finále - 19.12.2022-30.1.2023
 • Finálový turnaj - březen/duben 2023 (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

ČEPS cup hlásí: Zahájeno! Do bitev vyrazí více než tisícovka týmů

Nejistota v podobě předchozích protikovidových vládních opatření rozhodně nadělala nejednu vrásku na tváři organizátorů turnaje ČEPS cup pro první.. Celý článek

STARTUJÍ ŠKOLSKÉ POHÁRY, ČEPS CUP SE PŘEHOUPL PŘES TISÍCOVKU!

Registrace do školských pohárů byly ukončeny a zanedlouho již vypuknou první turnaje. ČEPS Cupu se v tomto ročníku.. Celý článek

PRODLUŽUJEME! DO ČEPS CUPU SE MŮŽETE HLÁSIT AŽ DO STŘEDY 12.10.

Ještě nemáte svou školu přihlášenou do blížícího se ročníku ČEPS Cupu? Tak to honem napravte! Uzávěrka přihlášek byla.. Celý článek

ZAPOJ SVOU ŠKOLU DO ČEPS CUPU! PŘIHLÁŠKY NA NOVÝ ROČNÍKY BYLY SPUŠTĚNY

Nový školní rok odstartoval a spolu s ním nyní začínají také registrace na novou sezonu florbalového poháru pro.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s ČEPS Cup.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází ČEPS Cup.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Tisk ze stránky: http://zakladniskoly.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/