O projektu

ČEPS a Český florbal společně již několik let pojí partnerství u školských projektů a 5 let titulárního partnerství s pohárem pro základní školy. Klíčovým cílem ČEPS Cupu je přivedení či podpora školních dětí k pohybu a s tím spojené pozitivní zážitky skrze organizaci celého projektu. ​
Projekt je postaven pro první stupeň základních škol a ročně je do něj zapojeno až přes tisíc školních družstev. Školy ve florbale nereprezentují pouze florbalisté, ale často děti, které nejsou registrované ve sportu či provozují i další sporty. ​
Cílem je přinášet dětem zážitky spojené se sportovní reprezentací vlastní školy a postupovat pavoukem projektu od okresních kol až do republikového finále. Finálové turnaje ČEPS Cupu se obecně odehrávají před konáním Superfinále florbalu a nejúspěšnější školní týmy tak mají šanci podívat se na tuto výjimečnou sportovní akci. 

Florbal je moderním fenoménem. Z hlediska mládežnické základny se stal po fotbale druhým nejpopulárnějším sportem v České republice a sportem číslo jedna v českých školách. Mohou ho hrát jak chlapci, tak děvčata. I vy u toho nyní můžete být! ČEPS cup začíná na okresní úrovni. Z ní postupují ti nejúspěšnější do Krajského finále. Nejlepších 16 týmů v kategorii chlapců a 16 v kategorii dívek se pak utká na Finálovém turnaji o republikový primát.

Každá základní škola v České republice může přihlásit do turnaje jeden dívčí a jeden chlapecký tým.  Protože ale nejde pouze o sportovní akci, nýbrž o celospolečenskou událost, v rolích fotografů, roztleskávaček, maskotů a dalších se mohou představit i nehrající studenti.

Podrobné informace o turnaji a veškeré důležité údaje najdete na webu www.cepscup.cz. Tam také můžete od pondělí 25. 9. 2023 v e-přihlášce svůj tým zaregistrovat. Registrace družstev končí v pondělí 16. 10. 2023. Každá přihlášená škola pak obdrží na uvedenou e-mailovou adresu potvrzení registrace v turnaji a bližší informace.

Pokud Vás ČEPS Cup zaujal, neváhejte a přihlašujte. Budeme se těšit na viděnou!