Turnaj ve florbalu pro základní školyTurnaj ve florbale pro základní školy

Další ročník úspěšného Think. Blue. Cupu. klepe na dveře

Rok se s rokem sešel a 2. ročník úspěšného Think Blue. Cupu. se nezadržitelně blíží. Projekt Think Blue. Cup. navazuje na svého předchůdce s názvem Školský pohár České pojišťovny. Téměř 800 přihlášených družstev v minulém ročníku je důkazem, že zájem o tento populární a dynamicky se rozvíjející sport opravdu je. Proto by bylo skvělé, kdyby se do tohoto projektu zapojila i Vaše škola a vytvořila se pro malé školáky, kteří si to bezesporu zaslouží, akce ještě větší.

Pro nadcházející ročník si soutěž udržela silného generálního partnera, nadnárodní společnost Volkswagen. Jeho podporu chce projet plně využít a dopřát školákům opravdu ty nejintenzivnější zážitky. Stejně jako v minulém ročníku Think Blue. Cupu. by měli mít všichni účastníci závěrečného Finálového turnaje možnost zdarma navštívit florbalové Superfinále v 02 areně, ve kterém budou mít možnost na vlastní oči spatřit nejlepší florbalové hráče a hráčky v České republice.

Nebude se měnit formát soutěže ani jeho věková kategorie, tedy zaměření na chlapce i dívky na prvním stupni (1.-5. třída). Nejčastěji se do turnajových bojů zapojují žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Think Blue. Cup. bude jedinou florbalovou školskou soutěží pro děti této kategorie. Startovat v tomto poháru smějí žáci a žákyně narození v roce 2004 a později a zároveň navštěvující nejvýše 5. třídu. I letos bude pro tuto věkovou kategorii turnaj pořádán systémem 3+1 na menším hřišti. Opět se tak do turnaje mohou snáze zapojit i menší školy, systém zároveň v této věkové kategorii navazuje na florbalovou metodiku.

Soutěž zůstává čtyřkolová – postupující týmy z Okresního kola (říjen – listopad 2015), které se bude pořádat vždy na hřišti jedné ze zúčastněných škol, se probojují do Krajské eliminace (prosinec 2015 – leden 2016). Nejlepší týmy turnajů v jednotlivých krajích pak postoupí do TOP 8 východ nebo TOP 8 západ (březen 2016), odkud vede cesta pro tři nejlepší z každé kategorie do Finálového turnaje, kterého se zúčastní nejlepší šestice školních týmů v republice. Z něj pak vzejde celkový vítěz v kategorii dívek i chlapců.

Všechny základní školy v České republice mohou přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, které ho bude reprezentovat v boji o vítěznou trofej. Soutěž ovšem není koncipována pouze sportovně, ale bude opět obsahovat i společenský aspekt. Další žáci mohou zaujmout role např. fotografů, novinářů, vedoucích týmů, roztleskávaček nebo fanoušků. Nejlepší video a fotografie, stejně jako nejlépe fandící škola budou na konci turnaje odměněny.

Jedinou větší změnou oproti minulému ročníku je jméno kontaktní osoby. Michala Kuchtu vystřídá na místě koordinátora projektu Lukáš Laštovička, a proto všechny záležitosti týkající se Think Blue. Cupu. směřujte na e-mailovou adresu lastovicka@cfbu.cz. O možnostech registrace Vašeho týmu, která bude stejně jako v předchozích ročnících možna pouze přes webové stránky projektu, budete včas informováni. I letos však období registrace bude kopírovat začátek školního roku.

Celý článekCelý článek

300 kilometrů k vítězství. Trenér vítězného družstva chlapců z Uherského Brodu hodnotí turnaj

Hoši z Uherského Brodu zválcovali všechny soupeře, kteří jim během Finálového turnaje stáli v cestě. To vše bylo korunováno heroickým výkonem v utkání o první místo, kdy Uherský Brod dokráčel k celkovému vítězství za pomoci výsledku 16:1. Trenér a zároveň ředitel ZŠ Pod Vinohrady Zdeněk Moštěk vzpomíná na průběh turnaje a rozpovídal se i o dalších aspektech soutěže. o tom kdo všechno tým podporoval a samozřejmě i o hráčích svého družstva.

 

Jak byste zhodnotili průběh turnaje? Nastal moment, který Vám obzvlášť utkvěl v paměti?

Finálový turnaj se nám velmi vydařil, doslova jsme jím prolétli. Na rozdíl od TOP 8 kde jsme museli v každém utkání dotahovat, jsme v Praze vždy vstřelili první branku utkání a navíc rychle vedení navýšili. Díky tomu se dostala v každém utkání do hry i  3. a 4. lajna a ušetřené síly se odrazily na rekordním výsledku finále

Momentem, který zůstane v paměti a pravděpodobně se nikdy nebude opakovat je samotný finálový zápas, ve kterém kluci prodali naplno svoje schopnosti. Byla to odměna pro celý realizační tým i velké množství našich příznivců.

 

Kdybyste měl z týmu někoho vyzdvihnout, kdo by to byl ?

V Praze zúročili naši hráči svoje herní kvality, poctivou přípravu, tříleté zkušenosti, ale především měli víru a touhu po vítězství v hlavách.

Mimořádný přínos pro tým měla sehraná trojice Kouřil a bratři Ležatkovi, dále se tým opíral o hráče z loňského týmu vítězů Školského poháru Braunera, Krpálka, Antonína a Horáka, turnaj se vydařil i brankáři Kandrnálovi. Významný podíl na úspěchu má celý realizační tým: kondiční trenér Ondra Hudeček, vedoucí týmu Aleš Řezníček a asistentka trenéra Dagmar Mandíková, která stála u prvních florbalových krůčků našich hráčů.

 

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy ? Využijete ceny, které jste v průběhu turnaje získali?

V TBC jsme absolvovali 4 turnaje, ovšem naši hráči jich mají za sebou dalších 20 ve školních soutěžích a na turnajích florbalové unie.

Vzhledem k tomu, že florbal na naší škole hrají žáci již od 1. třídy v kroužcích družiny, využijeme beze zbytku veškeré florbalové vybavení.

 

Jak se Vám líbila organizace turnaje, respektive i vybrané místo?

Velké poděkování patří pořadatelům za perfektní organizaci této náročné akce a Michalu Kuchtovi za vstřícnost a profesionální přístup při komunikaci. Návštěva Superfinále celý vydařený program korunovala.

 

Jaký ohlas mělo umístění družstva i samotný turnaj v okruhu rodičů? Přijeli někteří podporovat i v průběhu turnaje?

Přestože vzdálenost Uh. Brod – Praha je více než 300 kilometrů, měli jsme v hledišti silnou podporu z řad rodičů, kteří vážili tuto dlouhou cestu. Byli hodně slyšet a vytvořili skvělou atmosféru, jejich povzbuzování nám hodně pomáhalo.

Nyní na hráče čekají „společenské povinnosti „ : oficiální přijetí starostou Města Uh. Brodu a hejtmanem Zlínského kraje, kteří účast našich družstev na finále podpořili.

 

Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže, která vypukne v říjnu 2015?

Samozřejmě, budeme startovat v obou kategoriích a alespoň v jedné bychom se rádi do finále znovu podívali.

 

 

 

Celý článekCelý článek

Holky pracovaly jako jeden tým, říká trenérka vítězné ZŠ Horáčkova

Děvčata ze ZŠ Horáčkova dokráčela k poměrně jednoznačnému vítězství v celém turnaji. Během finálového dne dokonce s celkovým skóre 27:5. Malé ohlédnutí za celým turnajem nám nabídla vedoucí družstva Petra Koželuhová. Co bylo nejtěžší během průběhu turnaje, kdy se lámal chleba a co se dělo po turnaji? Dozvíte se v odpovědích.

 

Jak byste zhodnotila průběh turnaje? Nastal moment, který Vám obzvlášť utkvěl v paměti?

Nejprve asi postup z kraje Praha, který byl těžší a napínavější než turnaj v TOP 8. V TOP 8 se nám dařilo a tak postup proběhl hladce. Nicméně v krajském kole Praha byl minimálně jeden tým, který byl srovnatelný s naším a jistě by dokázal „uhrát“ srovnatelný výsledek jako my. A pak samozřejmě momenty ve finále. Politováníhodné zranění brankářky soupeřek a po něm dlouhá pauza. A nakonec samozřejmě vítězná, zlatá tečka a radost všech holek, rodičů a ostatních fandů.

 

Kdybyste měla z týmu někoho vyzdvihnout, kdo by to byl?

Vzhledem k tomu, že se jedná o kolektivní sport, tak rozhodně celý kolektiv, že opravdu pracuje jako tým, jako jeden celek, kde si jedna druhé nezávidí a podpoří se. Pokud by měl být někdo z našeho týmu vyzdvižen, pak by to měl udělat nezávislý pozorovatel.

 

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy? Využijete ceny, které jste v průběhu turnaje získali?

Vedení školy rozhodně těší úspěch holek, na druhou stranu však holky nemají žádné zvláštní úlevy ze školy, všechnu zameškanou látku si vždy musí doplnit.  Ale když jsou pak jmenovitě a jednotlivě vyhlášeny školním rozhlasem, všechny „dodělávky“ úkolů jsou rázem zapomenuty. A závěrečná oslava vítezství v ředitelně byla určitě velkolepá.Všechny vyhrané pomůcky využijeme nejen ve výuce, ale i na florbalovém kroužku, který má na naší škole dlouholetou tradici. Vlastně všechny současné „reprezentantky školy“ vzešly z tohoto kroužku.

 

Jak se Vám líbila organizace turnaje TOP 8, respektive i vybrané místo?

Všechny haly, ve kterých jsme hráli, byly moderní a povrch nikde neklouzal. A ani v Podvinném mlýnu, který patří mezi ty v Praze „vyhlášené florbalové stánky“, tomu nebylo jinak. Organizace rozhodně nevázla, všechny zápasy se odehrály v určeném čase, žádné významné prodlevy a tím i prodlužování “hráčského napětí” se nekonalo. Vždy jsme přesně věděli, kde a odkdy hrajeme.

 

Jaký ohlas mělo umístění družstva i samotný turnaj v okruhu rodičů? Přijeli někteří podporovat i v průběhu turnaje?

Rodiče přijeli v maximálním počtu a nenechali si ujít výkony svých dětí. Bohužel většina spolužáků odjela na plánovaný výlet do zahraničí přímo v termínu finále, takže holky nemohli přijít podpořit, ale zbytek, co dorazil, vytvořil pro holky dostatečnou podporu.A v rytmu bubnů se holkám hra dařila. Jednoznačně zlatá radost!

 

Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže, která vypukne v říjnu 2015?

Jasně, na shledanou v příštím školním roce!

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálový turnaj chlapců

Celý článekCelý článek

FOTOGALERIE: Finálový turnaj dívek

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 2014/15
 • 15.9. Start registrací týmů
 • 6.10. Konec registrací
 • 20.10.-26.11. Okresní kolo
 • 8.12.-23.1. Krajská eliminace
 • 19.-20.3. TOP8 Východ
 • 16.-17.3. TOP 8 Západ
 • 17.4. FINÁLOVÝ TURNAJ
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Nejbližší turnajeNejbližší turnaje

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

AktualityAktuality

Další ročník úspěšného Think. Blue. Cupu. klepe na dveře

Rok se s rokem sešel a 2. ročník úspěšného Think Blue. Cupu. se nezadržitelně blíží. Projekt Think Blue. Cup… Celý článek

300 kilometrů k vítězství. Trenér vítězného družstva chlapců z Uherského Brodu hodnotí turnaj

1AC_TBC2015 (1)

Hoši z Uherského Brodu zválcovali všechny soupeře, kteří jim během Finálového turnaje stáli v cestě. To vše bylo.. Celý článek

Holky pracovaly jako jeden tým, říká trenérka vítězné ZŠ Horáčkova

Děvčata ze ZŠ Horáčkova dokráčela k poměrně jednoznačnému vítězství v celém turnaji. Během finálového dne dokonce s celkovým.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Nahrajte nejlepší video ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

 • Video

 • Všechna videaVšechna videa Přidat videoPřidat video

  ČlánkyČlánky

  Napište nejlepší novinářský příspěvek ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

  Všechny článkyVšechny články Přidat článekPřidat článek

  FotkyFotky

  Nahrajte nejlepší fotku ze zápasů a programu okolo turnajů a vyhrajte florbalovou cenu.

 • Fotky

 • Všechny fotkyVšechny fotky Přidat fotkuPřidat fotku

  Za podporyZa podpory

  Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/