Turnaj ve florbalu pro základní školyTurnaj ve florbale pro základní školy

FOTOGALERIE: Finálový turnaj

Celý článekCelý článek

Jižní Morava královnou Česka. Republika a Sokolnice září zlatem

Životní zážitek. Takovou atmosféru, jakou včera předvedli úžasní diváci při play-off finálového turnaje Poháru Českého florbalu základních škol, zažijete málokdy. Fantastičtí diváci hnali své miláčky dopředu. Nejvíc to pomohlo jihomoravským týmům. Mezi děvčaty potvrdily svou skupinovou krasojízdu Sokolnice. U chlapců musely rozhodnout až nájezdy. Euforický výbuch radosti jen potvrdil, že tahle výhra je takovým malým Naganem. I když tím vlastně bylo celé tohle parádní finále. To si podmanily celky z jihu Moravy.

Play-off chlapci

První chlapecké čtvrtfinále svedlo dohromady staré známé. ZŠ Lesní z Liberce i kolínští Kozlové se už znali z pražského národního finále na Děkance. Mírně favorizovaní Severočeši nakonec i přes parádní diváckou podporu Kolína dokázali těsně zvítězit a dál tak živili svou naději na republikový primát. Kolín čekala bitva o páté místo. Ve druhém čtvrtfinále došlo k veliké senzaci. Vítězové moravského národního finále ze Znojma, Mládežka, totiž podlehli urputně bojující Bodlince Dobruška. Srdcaři z Královéhradecka dokázali oplatit Znojmu olomouckou porážku a postoupili překvapivě dál.

Zápas zklamaných svedl dohromady poražené čtvrtfinalisty. Mládežka si nakonec aspoň trochu spravila chuť a díky vysoké výhře skončila celkově pátá v České republice. Je to parádní úspěch, Jihomoravané ale jistě pomýšleli po olomouckém prvenství trošku výš. Kolínští Kozlové se mohou pyšnit šestým místem.

Semifinálové dvojice tvořily Republika s Dobruškou a Panteři se ZŠ Lesní. A i tentokrát se ukázalo, o jak nesmírně silné týmy se jedná. Dobruška se rozhodla vyvzdorovat si finále. Opět předváděla úctyhodnou bojovnost. Jenže proti ní stál nesmírně vyspělý soupeř, kterého hnali nejlepší diváci na turnaji. Výsledek? 2:1 pro Republiku. Snad ještě vyrovnanější byl druhý zápas. Repríza „děkanského“ finále svedla dohromady Liberec a Milevsko. I v tomto případě rozhodovaly maličkosti. Duel dospěl k nájezdům. V těch měli více štěstí vítězové západního finále a po vzoru svých městských kolegů z loňska postoupili do finále. Bojovné Jihočechy čekala bitva o bronz.

V ní však zcela jednoznačně přehráli unavenou Dobrušku. A tak si domů odváží nádherný republikový bronz. Ještě cennější kovy čekaly na dva nejlepší. Úžasnou finálovou vřavu nakonec rozhodly nájezdy. Tentokrát si paní štěstěna vybrala znojemskou Republika, která po fantastickém představení na pražském finále dokráčela pro vysněný titul.

Play-off dívky

Mezi děvčaty byly favoritky od počátku jasnější. Sokolnice kráčely turnajem hodny svému jménu Frajerky. Leč byly nasazeny do semifinále, kam se jim musely prokousat soupeřky. To první svedlo dohromady Měčín a Rudnou. Děvčata z Klatovska byla vítězkami minimálně v divácké podpoře. A ta jim pomohla k velkému překvapení. Holky z Rudné se na pátek nejspíš špatně vyspaly. Dosud neporažené šampionky západu totiž prohrály i tentokrát, což je odsoudilo k boji o páté místo. Bronzový Měčín z Děkanky dál kráčel za svým snem. Totéž platilo i o ZŠ Dubí, která ve druhém čtvrtfinále dokázala zastavit lutínská Tornáda.

Původní superfavoritky nakonec přece jen okusily chuť výhry. V bitvě zklamaných si poradily s Lutínem, což určilo jejich konečné pořadí – pátá ZŠ Rudná, šestá Tornáda Lutín.

Nadešel čas semifinálových bitev. Frajerky nenechaly nikoho na pochybách, kdo že má být královnou Česka. Poradily si se Severočeškami z Dubí a už jen jediný krok je dělil od vysněného primátu. K němu se dost suverénně přiblížila také znojemská Mládežka, která doslova rozstřílela Měčín a taktéž si zajistila účast ve finále.

Ryze český duel o třetí místo dopadl lépe pro Dubí. Měčín, ač hnán svými fanoušky, už zřejmě neměl tolik sil, aby si na pohyblivého soupeře přišel. Dubí se tak radovalo z nádherné třetí příčky v celé České republice.

Už známe také jméno královen. Pyšní se možná trochu vyzývavě působícím názvem Frajerky Sokolnice. A rozhodně se tak nejmenují náhodou. Tyhle Frajerky totiž i v republikovo-jihomoravském finále dokázaly dominovat, což je naprosto úctyhodný počin. Po zásluze tak arénu na Podvinném Mlýně opouštěly ověnčeny zlatem. Jižní Morava je prostě královnou českého školního florbalu.

Pro letošek je dobojováno. Celkem 1066 přihlášených týmů toužilo po tom, aby se mohly probojovat do tohoto pátečního celorepublikového finále. Splněný sen pro dvanáct vyvolených bojovníků okořenili skvělí fanoušci s transparenty každého týmu, střelecká soutěž pro účastníky, především ale oni sami. Díky tomu, jakým způsobem se celý rok prezentovali, dokázali něco, o čem jiní jenom sní. Přívlastek „Frajerky“ tak nepatří jen Sokolnicím. Frajeři jsou všichni ti, kdož se probojovali až sem! Ročník 2016/2017 se stal právě minulostí.

Celý článekCelý článek

Sokolnice frajeřily i ve skupině. Mezi chlapci dominovala Republika a Panteři

Nadešel Den D pro účastníky letošního Poháru Českého florbalu základních škol. Šest nejlepších chlapeckých a šest nejlepších dívčích týmů se sjelo do pražské sportovní haly na Podvinném Mlýně, aby se utkaly o republikový mistrovský titul. Pojďme si shrnout, jak vypadal průběh základních skupin. Už ten totiž naznačil, kdo že bude turnajovým favoritem.

Základní skupiny – chlapci

Zatímco v případě děvčat měly Čechy s Moravou rovnovážný počet účastníků, mezi chlapci měli převahu kluci ze západní části naší republiky. A to sice v poměru 4:2. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po třech týmech. Vítězové skupin postoupili rovnou do semifinále, celky na druhém a třetím místě si to mezi sebou měly rozdat ve čtvrtfinále. I dvě skupinové prohry tak stále nemusely znamenat konec šancí na vytoužený republikový primát.

Áčková skupina měla po svém odehrání dva čtyřbodové celky. Znojemská Republika nejprve remizovala s libereckou ZŠ Lesní, aby následně suverénně přehrála Bodlinku z Dobrušky. Právě jasná výhra nad týmem z východních Čech zajistila Jihomoravanům přímý postup do semifinále. Černý kůň ze Znojma, kterému však olomoucké národní finále východu nevyšlo zcela podle představ, potvrdil, že se s ním rozhodně musí počítat.

Druhá chlapecká skupina neslo pochopitelné a logické označení písmenem B. O své místo pod sluncem se zde praly taktéž tři výběry. Jižní Čechy reprezentovali Panteři z Milevska, za střední Čechy dorazili kolínští Kozlové a třetím do party byla znojemská Mládežka 1. Favorizovaní Jihomoravané, kteří vyhráli olomoucké národní finále, však zaváhali hned v prvním utkání na turnaji. Podlehli totiž turnajovému překvapení z Milevska. To dokázalo zvítězit i proti Kolínu, a tak si zajistilo nejen postup do další fáze turnaje, ale také jistotu nejhůře čtvrtého místa v ČR, což je na tak malé město ohromný úspěch. Druhé místo nakonec v přímé bitvě vybojovalo Znojmo.

Čtvrtfinále:

Mládežka 1 x Bodlinka Dobruška

ZŠ Lesní x Kozlové

Semifinalisté: Panteři, Republika

Základní skupiny – dívky

U děvčat byl zcela totožný hrací systém. Leč jak již bylo zmíněno výše, u něžného pohlaví se poměr hráček Moravy a Čech zcela rovnal. Do skupiny C byly nalosovány tyto týmy: Frajerky Sokolnice, vítězky moravského národní finále, dále ZŠ Dubí a Měčín.

Papírovým favoritem měla být děvčata ze Sokolnic, která zvítězila v Olomouci. A v tomto případě předpoklady rozhodně platily. Úvodní turnajový duel Jihomoravanky opanovaly zcela suverénně, Severočeškám z Dubí nasázely sedm branek a vykročily za postupem. Ten stvrdily výhrou nad Měčínem. Přímý souboj o druhou příčku a lepší nasazení do čtvrtfinále vítěze nerozsoudil, rozhodovat tak muselo celkové skóre. To rozhodlo ve prospěch Měčína. Ten tedy skončil druhý. Dubí třetí.

Déčková skupina uzavřela dopolední dění. Nalosovány do ní byly superfavoritky z Rudné, znojemská Mládežka, stříbrná z Olomouce, a Tornáda z Lutína, zástupkyně Olomouckého kraje. Doposud neporažený středočeský celek ale v základních skupinách překvapivě nezářil. Středočešky nejprve remizovaly s Lutínem. Ve druhém duelu pak dokonce podlehly Znojmu. To si díky výhře nad děvčaty z Olomouce vysloužilo přímý postup do semifinále. A favorizovaná Rudná skončila vinou skóre ve skupině poslední.

Čtvrtfinále:

Tornáda Lutín x ZŠ Dubí

Měčín X ZŠ Rudná

Semifinalisté: Mládežka 2, Frajerky Sokolnice

 

Celý článekCelý článek

Velké finále se blíží. Podvinný mlýn přivítá dvanáct nejlepších z celého Česka.

Není cesty zpět! Již 21. dubna přivítá pražská aréna na Podvinném mlýně absolutní elitu mezi florbalovou mládeží. Ty nejlepší týmy z prvního stupně základních škol zamíří do haly, která každoročně hostí napínavé superligové bitvy či letní turnaje Prague games a Czech open. O titul mistra České republiky se utká šestice nejlepších chlapeckých i dívčích týmů.

Na koho se v Praze můžeme těšit?

Z hlediska turnajového rozdělení to budou vždy tři týmy z východu a tři ze západu, a to v obou kategoriích. Ovšem neznamená to, že tento poměr odpovídá rozdělení na historické země, z nichž se Česká republika skládá. Zatímco Čechy zastupuje sedm týmů, Morava vysílá do bojů pětici reprezentantů. Slezského zástupce v Praze tentokrát neuvidíme. Již nyní lze tvrdit, že nejúspěšnějším krajem této republiky je ten Jihomoravský. Z Brna a okolí totiž do Prahy dorazí hned čtveřice celků. Nejúspěšnější školou je pak bezpochyby znojemská Mládežka. Ta bude mít svá želízka v ohni v obou kategoriích.

Chlapecká kategorie

Loňský suverénní šampion z Liberce, Bílí Trhači, byl sice vyřazen už v krajském kole. Vypadá to však, že město zpod ještědského vysílače vychovává úžasné florbalisty jak na běžícím páse. Letos ho totiž bude zastupovat ZŠ Lesní. Je ironií osudu, že tahle škola letos prohrála ze 14 zápasů pouze jednou, a to právě s Ledovými Trhači, jak se letos nástupci loňských šampionů jmenovali.

Velká premiéra čeká na Pantery z Milevska. Kluci z tamější ZŠ T. G. Masaryka prohráli v tomto ročníku pouze dvakrát, a to až na pražském zemském finále. Skupinová prohra s Chomutovem nic nezměnila na jejich postupu, stejně jako finálová porážka od ZŠ Lesní.

Chlapecké trio z Čech uzavírají kolínští Kozlové ze ZŠ na Lipanské ulici. Ti letos odehráli už úctyhodných 16 zápasů. Jednou remizovali, dvakrát prohráli, zbytek vyhráli. A tak se nejen oni, ale jistě i jejich znovu početný fanklub ve svítivě oranžových dresech můžou těšit na velké republikové finále.

Za velkého favorita bude považován vítěz východu – znojemská Mládežka 1. Z celkem patnácti duelů odešli Jihomoravané jen dvakrát poražení. Velký respekt si vybudovali hlavně na národním finále v Olomouci, kde vyhráli naprosto vše a dokázali, že přestože mají šedé dresy, o žádné šedé myšky se rozhodně nejedná.

Finálový sen si splnili také kluci z východních Čech, kteří jako jediní ze všech nabourali moravskou hegemonii východu. Bodlinka Dobruška se letos představila šestnáctkrát. A jen třikrát měli „ježečci z východu“ na tvářích smutný výraz. I oni se jistě dočkají mohutné divácké podpory, stejně jako na olomouckém finále.

Šestici chlapeckých finalistů uzavírá znojemská Republika. Kluci z města florbalu, jak se Znojmu letos může přezdívat, vyhráli krajské kolo. V olomouckém národním finále si prohodili role s městským rivalem z Mládežky, když skončili třetí. Přijde v republikovém finále čas na odplatu?

Dívčí kategorie

Na svůj velký den se těší také něžné pohlaví. Absolutním superfavoritem velkého finále bude Základní škola Rudná. Středočešky totiž z dvanácti duelů dvanáctkrát vyhrály, což se nepovedlo žádnému jinému účastníkovi velkého finále. I národní finále prošly stylem start-cíl. Pokud na své výkony naváží i na Podvinném Mlýně, dokážou prakticky nemožné – neztratit v celé sezoně ani jediný bod.

Do hry o republikový titul jistě promluví i ZŠ Dubí 1. Severočešky zažily první zklamání z prohry až na pražském zemském finále. Jinak se ale prezentují aktivním florbalem a možná právě prožitá negativní zkušenost může hrát v jejich případě klíčovou roli v celorepublikovém turnaji.

Třetím do party z Čech mezi děvčaty bude jednoznačně nejhlasitější družstvo celého turnaje – Měčín. Na Podvinný mlýn totiž s týmem z Klatovska dorazí jistě i hlučný fanklub, který neúnavně povzbuzoval děvčata už během pražského národního finále. I díky němu se Západočešky probojovaly až na vysněnou „republiku“. Pomyslným pátým hráčem na hřišti bude určitě i tentokrát.

Šampionkami východu jsou Frajerky Sokolnice. I ty budou patřit k horkým favoritům na republikové zlato. Jihomoravanky prošly skrz olomoucké finále jako nůž máslem a dostát svému sebevědomému názvu budou jistě chtít i na celorepublikovém kole.

Poslední slovo ovšem neřekla ani dívčí polovina znojemské Mládežky, tentokrát s označením 2. Jihomoravanky letos ze čtrnácti zápasů prohrály pouze v olomouckém finále se sokolnickými Frajerkami, zbylé duely vyhrály. O nejcennější kov se tak určitě poperou i ve sparťanské aréně v Praze.

Zbývá představit už jen jediný tým. Tím jsou holky z Olomoucka, které soupeřky straší už jen bojovným názvem – Tornáda Lutín. Přírodní živly, které pochází z těsné blízkosti hanácké metropole, poznaly přemožitelky až na olomouckém zemském finále. Do té doby byly stoprocentní. A ani ony jistě nedají své zářivě zelené dresy všanc osudu zadarmo.

    

Celý článekCelý článek

HarmonogramHarmonogram

 • Stručný harmonogram 16/17
 • 14.9. Start registrací týmů
 • 7.10. Konec registrací
 • 31.10.-9.12. Okresní kolo
 • 12.12.-3.2. Krajské finále
 • 21.3. Národní finále: Západ - dívky (Praha)
 • 22.3. Národní finále: Západ - chlapci (Praha)
 • 23.3. Národní finále: Východ - chlapci (Olomouc)
 • 24.3. Národní finále: Východ - dívky (Olomouc)
 • 21.4. Finálový turnaj (Praha)
Zobrazit celý harmonogramZobrazit celý harmonogram

Kdo s námi hrajeKdo s námi hraje

Přihlášené týmyKdo už se zaregistroval

AktualityAktuality

Jižní Morava královnou Česka. Republika a Sokolnice září zlatem

Životní zážitek. Takovou atmosféru, jakou včera předvedli úžasní diváci při play-off finálového turnaje Poháru Českého florbalu základních škol,.. Celý článek

Sokolnice frajeřily i ve skupině. Mezi chlapci dominovala Republika a Panteři

Nadešel Den D pro účastníky letošního Poháru Českého florbalu základních škol. Šest nejlepších chlapeckých a šest nejlepších dívčích.. Celý článek

Další aktuality
 • VideoVideo

  Zde naleznete videa z jednotlivých fází Poháru základních škol.

  Všechna videaVšechna videa

  ČlánkyČlánky

  Zde si můžete přečíst články spojené s Pohárem základních škol.

  Všechny článkyVšechny články

  FotkyFotky

  Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých fází Poháru základních škol.

  Všechny fotkyVšechny fotky

  Za podporyZa podpory

  ČEPS Florbal Expert Český florbal

  Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2016/