Střešovice vyřadily Bolku, Vítkovice slaví dvojí postup. Rytířky jsou už ve finále

Florbalisté Tatranu po gólu | foto: Tatran Střešovice

Středeční večer patřil čtvrtfinálovým duelům Poháru Českého florbalu mužů. Tatran si poradil s Boleslaví a Vítkovice s Aligators a semifinále mužské části tak zná první dva účastníky. Ženskému semifinálovému derby v Ostravě pak dominovaly Vítkovice.

Pohár Českého florbalu mužů

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 9:6 (4:1, 1:1, 4:4)

Do boje o postup do semifinále poháru vstoupili lépe florbalisté Boleslavi, kteří se dostali do vedení již ve druhé minutě. Pak ale začali úřadovat domácí a čtveřicí branek otočili skóre ještě do první sirény na 4:1. A i když Mladoboleslavští ve druhé periodě zásluhou Jana Natova snížili alespoň na 2:4, bylo vidět, že už jim v tomto duelu ujel vlak. Tatran tento zápas ovládl s velkou bravurou a po výhře 9:6 postupuje do semifinále Poháru Českého florbalu.

Branky: 9. Šindelář, 15. Šindelář, 18. Beneš, 20. Šimek, 39. Havlas, 43.  Hanák, 50. Mühlfait, 51. Hanák, 59. Čermák - 2. Punčochář, 31. Natov, 52. Sládek, 55. Suchánek, 58. Pěnička, 60. Sládek. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 112. Zásahy brankářů: Lukáš Kříž 34 - Lukáš Bauer 29. | MATCH CENTER

Aligators - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:11 (0:2, 1:4, 3:5)

Celek Aligators se po první třetině proti superligovým Vítkovicím neměl vůbec za co stydět, neboť jednomu z favoritů nejvyšší mužské ligy povolil pouze dvě branky. Ve druhé periodě navíc zásluhou Matyáše Zouhara snížil na 1:3 a schylovalo se na velkou parádu, poté se ale Vítkovice pustily do díla a před druhou sirénou to bylo již 6:1 pro florbalisty z Ostravy. Ve třetí periodě rytíři své vedení s klidem navýšili na konečných 11:4, sami ale hned třikrát inkasovali a všechny branky jim vstřelil Mikuláš Svoboda.

Branky: 24. Zouhar, 44. Svoboda, 58. Svoboda, 59. Svoboda - 3. Hatala, 18. Zubek, 23. Pažák, 30. Zubek, 33. Hubálek, 35. Šindler, 42. M. Gattnar, 44. Pažák, 50. Galia, 56. Delong, 58. M. Gattnar. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 2:0. Vvyužití: 0:2. Diváci: 75. Zásahy brankářů: Michal Prokeš 21 - Denis Jasiok 14, Ondřej Glogar 2. | MATCH CENTER

Pohár Českého florbalu žen

1.SC TEMPISH Vítkovice - FBC OSTRAVA 8:7 (2:3, 4:1, 2:3)

První třetina semifinálového derby byla velmi vyrovnaná a oba celky se dravě předháněly ve vedení. Jako první skórovala vítkovická Denisa Hyršová, v čase 19:19 už ale zase vedlo FBC poměrem 3:2 a vše se tak schylovalo k napjaté bitvě. Ta ale nakonec nepřišla, neboť druhou periodu ovládly florbalistky domácího celku a čtyřmi brankami v řadě se dostaly do pohodlné výsledkové nadvlády. Ostravské FBC pak už pouze snižovalo a byť bylo za stavu 7:8 na konci třetí třetiny opravdu blízko, na vyrovnání už nedosáhlo a v poháru tak končí. Naopak Vítkovice mají jisté místo ve finále.

Branky: 7. Hyršová, 15. Husková, 23. Buczek, 28. Kubečková, 32. Ferenčíková, 37. Maroszová, 43. Buczek, 48. Buczek - 12. Pudišová, 19. Hudáková, 20. Mlejnková, 39. Vrlíková, 55. Kotzurová, 59. Chúpeková, 59. Hudáková. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 110. Zásahy brankářek: Nikola Příleská ? - Jana Dupčáková -8. | MATCH CENTER