Vítkovice předvedly bleskovou otočku a ovládly městské derby, Chodov přetlačil Spartu

Radost Vítkovic po výhře v ostravském derby | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Nedělní odpoledne přineslo pořádnou dávku superligového florbalu, na plánu totiž bylo hned sedm zápasů. V ostravském derby došlo na velkou přetahovanou, kterou nakonec lépe zvládl celek Vítkovic a bere tak výhru. Bohemians si zase vysoko poradili s Karlovými Vary a Chodov přetlačil Spartu o jedinou branku.

Tatran Střešovice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Dosavadně neporažený lídr tabulky ze Střešovic vedl s Českou Lípou v první třetině velmi vyrovnanou partii. Poprvé se Tatran prosadil až v polovině zápasu z hole Daniela Péce, trojicí rychlých branek v rozmezí tří minut se ale dostal do vedení 3:0 a to už pouze zkušeně navyšoval. Za Českou Lípu se prosadil Jan Peška, jeho dvě branky ale byly jediné, které se dostaly za záda Lukáše Kříže a Střešovičtí si tak připisují výhru s pořadovým číslem jedenáct.

Branky: 29. Péc, 29. Kún, 32. Němeček, 41. Péc, 57. Hanák - 40. Peška, 43. Peška. Rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 413. Zásahy brankářů: Lukáš Kříž 17 - Jan Dvořák 30. | MATCH CENTER

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:9 (1:3, 2:3, 0:3)

Boleslavští diktovali tempo hry od samého začátku utkání. Po brankách Natova, Sládka a Bíny vedli už 3:1, pak ale přišel kontaktní gól z hole Šimona Stránského a hra tak byla vyrovnaná. Ke smůle Liberce to ale byl jen a pouze juniorský mistr světa, kdo zvládl překonat boleslavského brankáře a ani jeho hattrick na bodový zisk nestačil. Hosté se totiž v každé periodě prosadili třikrát a berou tak pohodlnou výhru 9:3.

Branky: 16. Stránský, 23. Stránský, 28. Stránský - 6. Natov, 9. Sládek, 17. Bína, 27. Sládek, 33. Natov, 34. Pěnička, 41. Natov, 57. Natov, 60. Beneš. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 202. Zásahy brankářů: Daniel Műck 18, Petr Chlad 0 - Lukáš Bauer 15. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - FbŠ Bohemians 4:14 (0:5, 2:3, 2:6)

Bohemians si proti nováčkovi soutěže zastříleli už v první periodě, ve které mu nasázeli hned pět branek z holí čtyř různých střelců. Karlovy Vary se pak trochu otřepaly a dvakrát po sobě se prosadily, na ztrátu pěti branek už ale nedosáhly a pouze tak vedení klokanů zmírňovaly. V rovném čase 39:00 zvyšoval svou druhou brankou v zápase Jaroslav Petrák již na 8:2 pro Bohemians. Ve třetí periodě pak domácí měli k dispozici ještě dvě trestná střílení, ani to ale jejich prohru nezmírnilo, neboť je Michal Strachota ani Ivan Tomčo neproměnili a Bohemians tak domů odjíždějí s výhrou 14:4.

Branky: 25. Lebeda, 29. Nicklas, 41. Eliáš, 55. Zeman - 1. K. Petrák, 4. Buršík, 10. Malič, 18. Kawulok, 18. J. Petrák, 29.  Kawulok, 38. Buršík, 40. J. Petrák, 45. Forman, 48. Forman, 48. Rozkovec, 51. Forman, 53. K. Petrák, 55. Gajdoš. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:3. Diváci: 210. Zásahy brankářů: Daniel Váradi -14 - Tomáš Hyršl -4. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:4 (2:1, 0:2, 5:1)

Domácí Vítkovice během první periody svému soupeři skoro nepůjčily míček a již ve 4. minutě se radovaly z gólu Rostislava Gattnara. Hosté pak sice dobře umístěnou dalekonosnou střelou srovnali, pouze o minutu později už ale lovili ze své sítě další míček. A i když se ve druhé třetině ostravskému FBC přece jen podařilo dostat do vedení, Vítkovice naprosto ovládly poslední periodu tohoto derby a pěti brankami svého městského rivala rozložily celkovým výsledkem 7:4. Výhru domácím zajistilo zejména bratrské duo Gattnarů, které zařídilo hned čtyři branky ze sedmi.

Branky: 4. R. Gattnar, 14. M. Gattnar, 45. Pažák, 45. Matejčík, 56. R. Gattnar, 59. M. Gattnar, 60. Fukala - 13. Pobořil, 29. Bräuer, 36. Herblich, 58. Chatrný. Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 320. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 8 - Jan Binder 10. | MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Pražské derby bylo napínavým a vyrovnaným soubojem od začátku do konce! Jako první se prosadil Daniel Maxa a Chodov tak na půdě svého soupeře vedl. Pak ale přišla otočka domácích, kteří se po trefách Bartoše a Čermáka dostali do vedení 2:1, ale to také bylo naposledy, co v tomto utkání drželi skóre na své straně. Již v čase 25:11 totiž padla poslední branka tohoto derby, kterou měl na starosti Marek Vávra a znamenala chodovské vedení 4:3. Od té doby už utkání dominovali brankáři a žádnou další gólovou radost UNYP Arena nezažila. Chodovský celek udržel nejútlejší možný náskok a z tohoto zápasu tak bere tři body.

Branky: 7. Bartoš, 16. Čermák, 25. Čermák - 5. Maxa, 20. Maxa, 25. Vávra, 26. Vávra. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 352. Zásahy brankářů: Martin Beneš 13 - Karel Hodík 17. | MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady - SOKOLI Pardubice 7:5 (1:0, 1:1, 5:4)

Duel mezi Vinohrady a Pardubicemi se odehrál zejména ve třetí třetině, v níž padlo třikrát více branek než v předchozích dvou periodách dohromady! Celkový počet devíti branek, tolik jich viděli fanoušci pouze během posledních patnácti minut hry a vítězem v této přestřelce se stalo domácí SKV. Sokoli tento duel ztratili i přesto, že ještě v 49. minutě vedli 4:2. Rozhodující branku vstřelil Vojtěch Máca, a to pouze minutu a deset vteřin před koncem základní hrací doby.

Branky: 17. Švejda, 33. Plíhal, 51. Gärtner, 54. Gärtner, 56. Pergler, 59. Máca, 60. Pergler - 23. Teichman, 45. Pakosta, 48. Kučera, 49. Zozulák, 57. Žáček. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 80. Zásahy brankářů: Aleš Křepelka 17 - Martin Haleš 33. | MATCH CENTER

BLACK ANGELS - PSG PANTHERS OTROKOVICE 5:4 (0:3, 2:1, 3:0)

Otrokovice se v první periodě dostaly do vedení 3:0, to ale neudržely a ve 48. minutě bylo skóre na světelné tabuli nerozhodné 4:4. Aby toho ale pro hostující nebylo málo, dokázali Black Angels provést velmi pozdní obrat, když se v čase 56:05 dostali do vedení 5:4 a tento duel tak ovládli.

Branky: 30. Boček, 39. Obuškevič, 47. Neklan, 48. Čáslava, 57. Boček - 3. Nehila, 3. Nehila, 15. Grich, 25. Grlický. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 52. Zásahy brankářů: Daniel Körber -4 - Adam Kohút -5. | MATCH CENTER