Ostrý start semifinále první ligy! Vedení se ujímají Ústí a Kanonýři

Hráči Florbalu Ústí v rámci semifinále první ligy mužů | foto: Bulldogs Brno

Vítěz základní části první ligy obstál, druhý nasazený tým nikoliv. Úvodní duel prvoligového semifinále zvládl Florbal Ústí, který při dramatické bitvě vyloupil domácí halu Bulldogs Brno. Slavili také Kanonýři Kladno, jimž vyšla třetí třetina a přetlačili před svými fanoušky otrokovické Panthers.

Bulldogs Brno – Florbal Ústí 3:6 (2:1, 0:1, 1:4) | série 0:1

Buldoci vedli po první části o gól,  ale kolem půlky duelu je Ústí potrestalo při přesilovce a udrželo remízu do druhé přestávky. To hlavní se pak dělo v závěrečné fázi střetnutí, kterou otevřeli hosté dvěma slepenými trefami a získali větší jistotu. Nevykolejilo je tedy ani následné snížení Jihomoravanů a první bod série potvrdili další dvojicí branek v posledních minutách. Brno tak jakožto papírový favorit padlo a bude v neděli dohánět mírnou ztrátu v sérii.

Branky: 11. Koláčný, 19. Koláčný, 53. Kalousek – 9. Krupica, 31. Horn, 41. Dobosz, 43. Zeman, 55. Herzina, 60. Semerád. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváků: 186. Zásahy brankářů: Faltus 17 – Hrabě 15. MATCH CENTER | OHLASY

Kanonýři Kladno – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 6:3 (2:1, 0:0, 4:2) | série 1:0

Nic snadného nečekalo na Kladno, jež v první pasáži zápasu odpovídalo na otevírací gól hostů. Kanonýři tak zvládli poměrně rychlou otočku, zatímco prostřední dějství nenabídlo žádnou změnu skóre. Klíčovou se proto ukázala finální část, během níž domácí prohospodařili svůj náskok, nicméně třemi brankami těsně před koncem si jej vzali zpět a slavili. Rozhodující trefu zaznamenal v 58. minutě Kryštof Krbec.

Branky: 12. Stůj, 12. Chroust, 41. Fojtík, 58. Krbec, 60. Novák, 60. Chroust – 8. D. Ležatka, 44. Vykopal, 51. M. Ležatka. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:2, navíc Stůj (KLA) 4minutový trest. Využití: 1:0. Diváků: 514. MATCH CENTER | OHLASY