58
  • 58 57:44
    Pardubice

Play-down superligy: Vary znovu zvítězily, Bleci srovnali

Karlovarský Michal Klápa při utkání play-down Livesport Superligy | foto: FB Hurrican Karlovy Vary

Duo vyhecovaných zápasů o udržení proběhly v rámci Livesport Superligy. Vedení ve svojí sérii zvýšily Karlovy Vary, které vynulovaly florbalisty Butchis. Domácího prostředí využili také Black Angels, čímž smazali pardubický náskok a vyrovnali na 1:1.

FB Hurrican Karlovy Vary – BUTCHIS 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) | série 2:0

Butchis uhájil v první třetině čisté konto, nicméně ve zbytku utkání už neudržel s Karlovými Vary krok ve skóre. Dvěma trefami během pěti sekund kolem půlky zápasu odskočil právě Hurrican, který si počkal na další sérii branek do poslední desetiminutovky. Západočeši tak uspěli bez jediného inkasovaného gólu a mají o něco blíže k záchraně.

Branky: 32. Korbel, 32. Macháček, 54. Klápa, 56. Hozman, 59. Tyl. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 2:2, navíc Černý (BUT) trest do konce utkání + 4minutový trest. Využití: 0:0. Diváků: 253. Zásahy brankářů: Draslar 12 – Hlinák 13. MATCH CENTER | OHLASY

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) | série 1:1

Až úplný finiš utkání rozhodl o tom, že Black Angels srovnali sérii play-down na 1:1. Po 40 minutách se hrálo bez jediného gólu a bylo zřejmé, že po přestávce bude klíčový jakýkoliv detail. Bezbrankový stav nakonec zlomil Matěj Boček, načež domácí skórovali ještě dvakrát. Sokolům tak nestačilo ani snížení z 54. minuty a dá se očekávat, že série přinese i v následujících zápasech dramatické momenty.

Branky: 45. Boček, 50. Hanák, 51. Burian – 54. Drba. Rozhodčí: Bališ – Laštovička. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 108. Zásahy brankářů: Matiášek 16 – Haleš 15. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ