• 60 59:24
    2
    Pavel HÁJEK

Dramatické bitvy o čtvrtfinále! Postupují Black Angels a Královské Vinohrady

Black Angels slaví branku ve třetím osmifinále Livesport Superligy | foto: BLACK ANGELS

Neskutečné nervy provázely třetí zápasy osmifinále florbalové Livesport Superligy. V play-off pokračují Black Angels a Královské Vinohrady, když obě mužstva přečkala dramatické koncovky a udržela těsné vedení. Za SKV rozhodla trefa Jana Procházky, Bleky pak dotáhl do čtvrtfinále při výjezdním duelu v Lounech tříbodový Jakub Boček.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (1:2, 0:1, 2:1) | Konečný stav série 1:2

Už po půlminutě hry si vzali vedení na svoji stranu Ostravané, jenže skóre se jim následně nepodařilo žádným způsobem navýšit. I díky tomu se dostaly zpět do hry Vinohrady, které zásluhou Ondřeje Stuchlíka využily přesilovku ve čtrnácté minutě dějství. A situaci si Pražané ještě vylepšili chvilku před sirénou, když se ujali náskoku 2:1.

Ve druhé třetině se rozdíl mezi oběma mančafty ještě zvýšil, jelikož se trefil Jan Pinkas. Hosté však ještě nebyli v žádném nedostižném náskoku, což potvrdilo FBC v závěrečné části. Právě během ní se Ostrava dostala na kontaktní manko a stále živila šanci na vyrovnání.

Měření sil ovšem SKV přece jen dotáhlo k vítězství. Rozhodujícím momentem byla tečovaná trefa Jana Procházky, díky níž uspěl hostující tým v celkovém součtu 4:3. Královské Vinohrady si tak poprvé od sezony 2019/2020 zahrají ve čtvrtfinále play-off.

Branky: 1. Pobořil, 44. Barabáš, 49. Pešat – 14. O. Stuchlík, 19. Pergler, 31. Pinkas, 47. Procházka. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 175. Zásahy brankářů: Binder 11 – Křepelka 16. MATCH CENTER | ČT Sport

BLACK ANGELS – FBC Liberec 6:5 (2:1, 3:3, 1:1) | Konečný stav série 2:1

V utkání nejdříve měli dvoubrankovou výhodu na svojí straně Black Angels, nicméně ta jim vydržela pouze do startu druhé části. Právě tou dobou Liberec otočil na 3:2 a byl rozjetý. Bleci se však vrátili do tempa a vrátili mírné vedení ve svůj prospěch.

Třetí část přinesla pro černé anděly již rozdíl 6:4, což znamenalo pár minut před koncem normální hrací doby solidní pozici. Liberec však následně vyvinul tlak na soupeře a vynutil si snížení. V úplném závěru měli Severočeši ještě obrovskou šanci k vyrovnání, tu lapil gólman Ondřej Matiášek a potvrdil postup Black Angels do čtvrtfinále play-off.

Branky: 7. M. Boček, 10. Bouček, 27. Hromada, 31. J. Boček, 35. Hromada, 52. Novotný – 12. Šoltys, 21. Ferdan, 22. Stránský, 34. Mádlo, 59. Mádlo. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 357. Zásahy brankářů: Matiášek 16 – Műck 14. MATCH CENTER