11:3
    Jan WALDHAUSER
    (Novotný)

Neskutečných 35 gólů ve dvou zápasech! Bohemians i Blekům to padalo

Radost florbalistů Bohemians v rámci utkání Livesport Superligy s Českou Lípou | foto: FbŠ Bohemians

I když se v neděli konala pouhá dvě utkání 22. kola Livesport Superligy, nuda rozhodně nebyla. Dohromady padlo neuvěřitelných pětatřicet branek, kdy většinu z nich nastříleli florbalisté Black Angels a Bohemians. Zatímco klokani tak proklouzli do elitní šestky soutěže, andělé potvrdili, že stále naplno usilují o osmifinále play-off.

BLACK ANGELS – BUTCHIS 11:3 (3:0, 4:1, 4:2)

Black Angels šli do utkání sebevědomě a připravovali si řadu ofenzivních akcí. Převahu následně potvrdil Jakub Hromada brankou na 1:0, po níž padla ještě domácí trefa v přesilovce i gól necelé dvě minuty před koncem dějství. Na nepříznivý vývoj nezareagoval Butchis ani po přestávce, kdy se naopak jeho manko ještě znásobilo. Domácí hráči tak zahajovali třetí část s vedením 7:1.

Butchis se sice v poslední dvacetiminutovce dvakrát prosadil, jenže pozadu nezůstávali ani Bleci. Právě díky tomu, že sami přispěli dalšími čtyřmi brankami, jim nedělalo sebemenší potíže dovést zápas k vítěznému závěru při skóre 11:3. Významný podíl na tom měl už zmiňovaný Hromada (3+1) či Vilém Doležal (2+2). Black Angels tak uspěli podruhé v řadě a ukazují, že stále nevzdávají boj o postupovou desítku pro play-off.

Branky: 9. Hromada, 16. Burian, 19. Fryš, 29. Doležal, 33. Boček, 34. Hromada, 38. Doležal, 44. Burian, 47. Bauman, 53. Hromada, 59. Čáslava – 30. Novotný, 48. Maňour, 60. Waldhauser. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 0:1. Využití: 2:0. Diváků: 105. Zásahy brankářů: Matiášek 17 – Vladař 20, Hlinák 35. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FbŠ Bohemians – FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:6 (3:2, 6:1, 6:3)

Přestože si Bohemians vytvořili nad Českou Lípou rychlý náskok 3:0, zkraje druhého dějství o něj přišli. Severočeši se dotáhli opět na remízový stav, jenže nevydržel jim příliš dlouho. Domácí hráči se posléze již nenechali zastavit a šesti góly během necelých deseti minut utekli na 9:3. V podobném trendu se nesla také třetí třetina, během které Česká Lípa pouze kosmeticky korigovala vysokou ztrátu.

Za Bohemku se dařilo Patriku Šebkovi, jenž se trefil třikrát a pomohl dvěma asistencemi. Čtyři branky potom přidal Tomáš Kvasnica. Svěřenci trenéra Michala Jedličky se tak těsně protlačili do horní šestice superligy, jež by jim na konci základní části zaručovala přímý postup do čtvrtfinále soutěže.

Branky: 3. Gajdoš, 10. Šebek, 13. J. Petrák, 27. Buršík, 28. Kvasnica, 30. Kvasnica, 31. Bílek, 34. Kvasnica, 36. Kvasnica, 42. Trnka, 46. Šebek, 48. Buršík, 53. Šebek, 56. Kawulok, 59. Brynda – 18. Šedivý, 19. Krajcigr, 24. Pekárek, 52. Kopič, 54. Mlejnek, 60. Kopič. Rozhodčí: Matilainen – Pekkinen. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváků: 128. Zásahy brankářů: Műck 22 – Dvořák 23. MATCH CENTER | OHLASY