7:10
    Jiří KLUS
    (Majak)

FBC Spartak Bílovec - FBC VÁLEC Český Těšín 7:10
branky: 5. Radim Richtár, 6. Petr Suchoň, 15. Tomáš Kasinec, 33. Petr Suchoň, 35. Tomáš Wachtarczyk, 37. Tomáš Wachtarczyk, 38. Daniel Šoltés - 6. Jiří Klus, 11. Jan Putniorz, 12. Milan Majak, 15. Jiří Klus, 19. Jiří Klus, 20. Štěpán Nytra, 23. Milan Majak, 25. Milan Majak, 30. Patrik Kolonder, 42. Jiří Klus; rozhodčí: Ondřej Lepík - Ondřej Sojka; vyloučení: 3:4; využití: 2:2; zásahy brankářů: Jakub Martinek ? - Jakub Jirgl ?; po třetinách: 3:4, 0:5, 4:1
44:49 Sympatický výkon hráčů Bílovce nakonec v třetí třetině nestačil k tomu, aby Těšín obral o body a borci od Olzy si tedy z dnešních klání odváží plný bodový zisk. Po úvodní ztrátě s Domaslavice tak kluci zabrali a právem jsou v předních patrech tabulky, Rovněž Bílovec, především v závěru, předvedl dobrý výkon a soupeři se u nich lehkých bodů rozhodně nedočkají. Pěkný večer a při dalších zápasech SKD na viděnou!
44:20 Majak pomocí milana zpracoval míček a sbírá drahocenné vteřiny. Zkušenosti a léta tréninku v tomto případě vedly k úspěchu!
43:20 Bílovecká 47 vodila celou těšínskou lajnu i s trenérem, bohužel však pro hosty marně
41:11 Jak je důležité míti svého Majaka! Výborně přečetl rozehrávku a poslal Kluse do jasné šance. Těšínský ďábel se opět nemýlil.
41:10 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 7:10
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #17 Jiří Klus, asistoval #7 Milan Majak (7:10)
40:00 5 minut do konce a drama vrcholí. Bílovec cítí šanci a připomíná psa, který čuje hárající fenu. Otázka je, zdali je tou fenou těšínský golman
38:15 Nervozita se vkrádá i na hole těšínských borců a vidíme doposud nevídané chyby jednotlivce. Pišta nyní zakopl o středovou čáru, ale dře jak kuň. Při samostatném úniku nyní zamířil přesně do desítky a brankáři takřka vyrazil dech.
37:02 Timeout FBC Spartak Bílovec
37:02 GÓL FBC Spartak Bílovec! 7:9
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #52 Daniel Šoltés, asistoval #22 Daniel Pražák (7:9)
37:02 Bílovec jede jak lednička po repasu! Další branka a bezradný Těšín neví, kde dřív skočit. Nebohý Jirgl se válí jak kapr v prázdném lavoru a obrana kouká jak péro z gauče. Drama přátelé, drama!
36:41 A je zaděláno na drama! Wachtarczyk střelou do víka snižuje!
36:40 GÓL FBC Spartak Bílovec! 6:9
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #27 Tomáš Wachtarczyk, asistoval #16 Petr Suchoň (6:9)
36:29 Borci z Bílovce nyní cítí šanci a tlačí Těšín tlakem mocným!
35:35 A další šance! Jirgl nyní podržel svůj tým
34:38 GÓL FBC Spartak Bílovec! 5:9
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #27 Tomáš Wachtarczyk, asistoval #7 Radim Richtár (5:9)
34:38 Bílovec nepolevuje a je z toho další gol. Těšínská obrana začíná polevovat a hráči Bílovce přihrávkou zpoza brány snižují na rozdíl 4 branek.
32:53 GÓL FBC Spartak Bílovec! 4:9
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #16 Petr Suchoň, asistoval #20 Petr Kořenek (4:9)
32:53 Nyní už se hráči Bílovce nemýlí, Suchoň krásnou střelou z první koriguje, Jirgl neměl nárok
32:25 Velká šance Bílovce, Jirgl opět zakročil
30:37 Vyloučen hráč #10 Štěpán Nytra družstva FBC VÁLEC Český Těšín na 2 minuty za hrubost
30:37 Nytra, frustrován z vlastního výkonu, netakticky fauluje na útočné polovině a nabízí Bílovce výhodu v počtu muže. Z historie však víme, že takováto výhoda proti Těšínu nemusí být výhoda v pravém slova smyslu.
30:11 Majak se ROZBĚHL, až to dunělo. Bílovecký brankář se však rozchytal k velkým výkonům a jeho střelu opět kryje.
30:00 V druhé třetině se těšínský brankostroj roztočil na plné obrátky a Těšín nyní jednoznačně dominuje. Nutno dodat, že borci z Bílovce tomu napomohli nedůslednou obranou při vlastní přesilovce a několika oslabeními.
29:44 Bílovec se vytočil z rohu, Jirgla však nastavil svou mužnou břich a balonek pokryl.
29:04 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 3:9
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #89 Patrik Kolonder, asistoval #17 Jiří Klus (3:9)
29:04 Klus krásně našel Kolondera, který už neměl problém uklidit míček do prázdné bránky. Jde vidět, že do útočného tria Těšína je alternativa, která může nahradit nejmenované neproduktivní křídlo!
27:07 Bílovec se pokouší o kombinaci, zatím však bezvýsledně, Jirgl se v bráně začíná nudit.
25:05 Nytra dnes pálí jako u Verdunu, leč úspěchy se zatím dostavují především z holí spoluhráčů. Jeto týmový přínos je však jinde a do budoucna bude dobrým trenérem mládeže.
24:11 Dynamik v rukou Majaka opět úřaduje a ranou o břevno zvyšuje náskok Těšína. Takovou střelbu by mohli závidět i na severní hranici Sýrie!
24:08 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 3:8
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #7 Milan Majak bez asistence (3:8)
23:55 Na druhé straně Nytra opět odmítl branku a míček uklízí za bránu. Dnes to není jeho zápas.
23:41 Borec z Bílovce se freestylově pokoušel zakončil zpoza brány a o centimetry míjí
22:45 Majak narval balonek pod břevno a nekompromisně vrací Bílovec do 5 mužů
22:35 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 3:7
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #7 Milan Majak, asistoval #10 Štěpán Nytra (3:7)
21:59 Vyloučen hráč #52 Daniel Šoltés družstva FBC Spartak Bílovec na 2 minuty za nesportovní chování
21:59 Klukům z Bílovce nesmyslně tečou nervy a nabízí tak Těšínu početní výhodu.
21:10 Majak střílí z mezikruží, golman je však na svém místě a jeho šanci likviduje
20:32 Vyloučen hráč #20 Petr Kořenek družstva FBC Spartak Bílovec na 2 minuty za hrubost
20:32 Bílovec, vědom si své nevýhody při přesilovce fauluje a připravuje Těšín o jejich královskou disciplínu.
19:27 Klasické Těšínské oslabení. Co nejde v 5, půjde ve 4. Nytra se konečně prosadil a jde vidět, že ve dvou (v útoku) se to lépe táhne!
19:25 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 3:6
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #10 Štěpán Nytra bez asistence (3:6)
18:00 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 3:5
18:00 Klus si nyní v oslabení napravil reputaci a Těšín odskakuje
17:52 Vyloučen hráč #23 Andrzej Holub družstva FBC VÁLEC Český Těšín na 2 minuty za hrubost
17:37 Klus nyní před prázdnou brankou napodobil Nytrův výkon z posledních zápasů a trestuhodně zahodil branku.
16:52 Těšínské dresy vynikají šviháckým límečkem a barvou cesty. Název na dresech Válec Team snoubí českou klasiku s moderním slovníkem a kdejaký curlingový tým jim může závidět!
15:52 Bílovec bleskově přešel hřiště až za branku, gol se tedy odkládá.
15:00 Statní chasníci z Bílovce již netrpělivě očekávají zápasu, Těšínu se však na hřiště nechce a FIKUSuje na střídačce
14:49 První třetina končí a vidíme zatím vyrovnaný florbal, který však ozvláštnili 2 nájezdy, které hráči Těšína bezpečně proměnili.
14:41 Bílovec však rychle kontruje a v přesilovce krásnou ranou snižuje na rozdíl branky. Jirgl, který střídá posty jako náš pan premiér názory, neměl šanci.
14:40 GÓL FBC Spartak Bílovec! 3:4
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #93 Tomáš Kasinec bez asistence (3:4)
14:14 A opět Klus. Brankář dnes není ve formě a dovoluje Těšínu, aby si z něj dělali trhací kalendář
14:13 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 2:4
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #17 Jiří Klus z trestného střílení (2:4)
13:55 Nytra nyní frustrován z neproměněné 100% nevybíravě fauluje protihráče a jde si odpočinout na 2 minuty. Nervy pracují a slabší povahy občas povolí.
13:35 Těšín kombinuje za brankou a brání tříbodová výsledek!
11:34 A proměnil zkušeně pod ruku. Tento tah je navíc o to přínosný, že oproti klasické brance není nikomu připsána asistence a Majak tak může v kanadském bodování poskočit na úkor spoluhráčů. Velmi chytré!
11:33 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 2:3
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #7 Milan Majak z trestného střílení (2:3)
11:33 Majak sám před prázdnou bránou zkušeně počkal na faul a je z toho trestné střílení. Tah hodný genia! Sám se ujme trestného střílení!
10:35 Kašpar se snažil o průnik, skončil však v pozici plavce a akce se odkládá
10:02 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 2:2
Branku družstva FBC VÁLEC Český Těšín vstřelil #42 Jan Putniorz, asistoval #10 Štěpán Nytra (2:2)
10:02 Hráč Bílovce neudržel nervy na uzdě a nabízí Těšínu přesilovku. Puťka ranou jako z děla srovnává
09:25 Vyloučen hráč #52 Daniel Šoltés družstva FBC Spartak Bílovec na 2 minuty za hrubost
08:34 Bílovec vystavěl ve středu hřiště vlnolam, o který se tříští každý útočná vlna CT. Kluci ve vojenských dresem se zatím marně snaží najít recept a projít do pásma soupeře.
07:13 Nytra na středu nacvičuje Labutí jezero, obránce však svým zákrokem zamezil kreativitě těšínského utočníka a i s míčkem mu utekl
06:13 Po zápase Domaslavic se znatelně snížil počet diváků, těšínský florbal zřejmě zájem publika tolik netáhne. Je pravda, že se není čemu divit.
05:46 GÓL FBC VÁLEC Český Těšín! 2:1
05:46 A jen jsem začal, Klus mi zavírá orální dutinu. Z mezikruží střela k tyči a Těšín je zpátky ve hře!
05:30 Těšínský válec se, zdá se zadřel. Zřejmě se chlapcům posedávání v hospodě líbilo natolik, že zapomněli, jak se hraje florbal
05:12 GÓL FBC Spartak Bílovec! 2:0
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #16 Petr Suchoň, asistoval #7 Radim Richtár (2:0)
04:12 GÓL FBC Spartak Bílovec! 1:0
Branku družstva FBC Spartak Bílovec vstřelil #7 Radim Richtár, asistoval #93 Tomáš Kasinec (1:0)
04:12 Krasná akce Bílovce rozesmutnila Těšinské florbalisty
02:47 Vyloučen hráč #42 Jan Putniorz družstva FBC VÁLEC Český Těšín na 2 minuty za sekání
02:18 Hra je zatím opatrná a střelci mlčí
00:54 Nejistý Maják chyboval a připravil tak šanci soupeřům